0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цветна снимка по здравна каса?
« -: Април 03, 2005, 16:12:56 pm »
Здравейте,
някой може ли да ми каже къде може да се направи цветна снимка по здравна каса?
Доколкото разбрах във Варна (откъдето съм) това може да се направи само в частни клиники.
Ще съм ви много благодарна за информацията!

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #1 -: Април 03, 2005, 16:44:54 pm »
Здравей Вики, моята снимка е правих чрез клиника Олимед на ренгена в окръжна болница но не ти препоръчвам да ходиш там. Обади се на тел.33 11 44 в Майчин дом и попитай дали вече имат ренген, почти съм сигурна че имат защото преди две години още щяха да си закупуват. Там има една докторка гинеколог която работи със здравната каса казва се Георгиева, и попитай дали правят снимките по здравната каса . Другият начин е да си намериш гинеколог и да отидете на ренгена в Окръжна болница  цената е около 60,00лв

*
Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #2 -: Април 03, 2005, 17:13:08 pm »
Вече звънях в майчин дом. Там цената на снимката е 110-120лв (в зависимост от ампулите за упойка); не работели по здравна каса. В Окръжна болница нямало кой да ми направи изследването, въпреки че имат оборудването (поне така ми обясни гинеколога ми). Склонна съм да отида и до друг град - стига да има добър специалист, който да работи с касата (поне ще се разходя  :) )

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #3 -: Април 03, 2005, 17:21:05 pm »
А твоя гинеколог защо не може да я направи

*
Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #4 -: Април 03, 2005, 17:35:11 pm »
Каза, че не можел да го направи. Но по-скоро останах с впечатление, че няма апаратурата. Не спомена, че той може да направи снимката в Окръжна.

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #5 -: Април 03, 2005, 17:43:56 pm »
Всеки гинеколог може да използва ренгена в окръжна болница и там на място си плащаш за самата снимка мисля че струваше 10,00лв. Отделно аз платих още 50,00лв на гинеколожката която ми я направи но тя не работеше по здравната каса. Такъв ренген има и в градска болница там също могат да я направят стига да намериш кой да се съгласи. Но най добре попитай на ренгена кои гинеколози ходят да правят снимки при тях, провери и в градска болница

*
Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #6 -: Април 04, 2005, 10:17:42 am »
Аз правих снимка в Майчин дом при доц. Янева.Никак не съм доволна от отношението в Майчин дом.Не ти препоръчвам да ходиш там.
*

    blaga

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #7 -: Април 19, 2005, 15:36:53 pm »
Здравейте!
чета че в Майчин дом отношението било лошо.
Аз скоро мислех да ходя там, даже съм си взела час за доц. Маркова.
В какво се изразява лошото отношение и къде бихте ми препоръчали да отида?
*
Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #8 -: Април 19, 2005, 15:56:36 pm »
Ами лошото отношение се изразява в няколко аспекта:
1. За моя час бяха записани още две жени-едната за кюртаж, другата незнам за какво.И трите за доц. Янева.
2. След като ми сложиха някакво обезболяващо/това го прави лаборантката/ лежах гола около 30 мин. за да се появи доц. Янева
3. Докато траеше манипулацията те си говореха за това къде едната рентгеноложка ходила на почивка.
4. Четири пъти се опитваха да ми вкарват контрастното вещество и все не ставаше.Това са все едни неописуеми мъки.Не един път, а цели четири пъти.
5. Няма да описвам колко бързаше доцентката за следващата си пациентка
6. След това получих такъв голям кръвоизлив.Още като станах от масата и кръвта потече по краката ми. Кървях 3-4 дни
*
Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #9 -: Април 19, 2005, 15:58:39 pm »
Не искам да плаша никого, може би просто аз съм била изключение
*
Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #10 -: Април 23, 2005, 23:35:46 pm »
Благодаря ви за съветите!
Оказа се, че във военна болница има необходимата апаратура и има гинеколог, работещ с касата, който може да направи снимката.
Cherry,благодаря ти - беше ми много полезна!  :)

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #11 -: Април 24, 2005, 06:15:40 am »
Успех и не се страхувай всичко минава за 20минути и не е толкова болезнено колкото се говори :D

*

    BLUEMOON

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #12 -: Юни 14, 2005, 16:08:28 pm »
Цитат на: Viki
Благодаря ви за съветите!
Оказа се, че във военна болница има необходимата апаратура и има гинеколог, работещ с касата, който може да направи снимката.
Cherry,благодаря ти - беше ми много полезна!  :)


Здравейте, момичета!

Viki, би ли ми казала името на лекаря(-ката) във Военна б-ца и, ако имаш, тел. за записване на час?
Дано при теб всичко е било нормално!
Би ли споделила впечатленията си от конкретния преглед?
Благоадря ти предварително!
*
re
« Отговор #13 -: Юли 08, 2005, 22:39:00 pm »
Ходих там, но ме посъветваха самата снимка да бъде направена от лекуващия лекар.
С други думи - още нямам направена цветна снимка.
Не зная вие как мислите, но за пореден път стигам до извода, че по здравна каса нищо не излиза по-евтино (ако въобще има резултат)

*

    Anonymous

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #14 -: Август 01, 2005, 16:58:14 pm »
Здравейте.Е и аз стигнах до цветна снимка.Изпратиха ме в Биочек.Някой правил ли е там снимка и колко струва?
*

    Anonymous

Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #15 -: Август 01, 2005, 17:00:53 pm »
Само да допълна,че трябва веднага след мензис да я направя.При вас как беше?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Цветна снимка по здравна каса?
« Отговор #16 -: Август 02, 2005, 04:15:32 am »
Да.