0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #940 -: Септември 17, 2013, 15:46:36 pm »
Здравейте, коремчета! :hello: Как сте днес?
Аз да ви се похваля - днес бях на ЖК. Всичко е много добре, бебо се развива добре, много мърдаше и не можахме да го измерим много точно, но сме 12-13 см. Взеха ми кръв за втория БХС. След 3-4 дни резултатът ще е готов. Чувствам се много добре. Всичко е добре, мааалко ми е нисък хемоглобина, но е прекалено малко и затова нищо няма да пия допълнително. Ще наблягаме на храната. Като излязат резултатите от втория БХС ще ви кажа как са. :D
Честит имен ден да всички празнуващи! Много сбъднати мечти и любов пожелавам! :flower:  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #941 -: Септември 17, 2013, 17:00:43 pm »
Amanda,аз правих фетална ехокардиография ей така за,всеки случай.Особено след като майка ми  е загубила новородено поради тежък порок на сърцето.Исках да изключа генетичен елемент и наистина  не съжалявам ,че направих този вид ехография,защото както е казала бубулина,тези специалисти виждат неща често неоткриваеми  от  специалистите по фетална морфология.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #942 -: Септември 17, 2013, 17:13:38 pm »
neli_london ,благодаря ти.А къде сте правили ? Аз ще правя при Доц.Павлова 3-та Градска болница,казват ,че е много добра.
beata на мен не са ми назначавали през 16-17 г.с. направо ми казаха 20-22 г.с.,това е късната МФ или има още една по-късна?

Аз още не съм усетила бебето ,сигурно защото ми е първа бременност ,но пък и всичко си е наред,а нямам търпение да го усетя вече  :balk_133:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #943 -: Септември 17, 2013, 17:32:26 pm »
Феталната ехокардиография се прави при съмнение за проблем, за това и повечето не са чували да им предлагат. Ако не се налага не виждам защо да се прави. Изследването не е от задължителните и рутинните. Иначе си е живо презастраховане.
Това са пълни глупости и ако обичаш не спекулирай, защото може излишно да подплашиш момичетата! Фетална ехокардиография е напълно рутинно изследване, предлага се на ВСЯКА бременна /поне във "Фемина"/ и се прави само защото на стандартната ФМ достъпа е лош /и си го пише най-отдолу на всеки лист от изследването /.  Освен всичко друго, го прави специалист кардиолог, което е малко по-различно от специалист ФМ.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #944 -: Септември 17, 2013, 18:25:22 pm »
neli_london ,благодаря ти.А къде сте правили ? Аз ще правя при Доц.Павлова 3-та Градска болница,казват ,че е много добра.
beata на мен не са ми назначавали през 16-17 г.с. направо ми казаха 20-22 г.с.,това е късната МФ или има още една по-късна?
Доколкото знам, в Трета градска са добри специалистите, а там има и много добри специалисти точно по ехокардиография.

В интерес на истината има и по-късна ФМ :), някъде през през третия триместър, но не мога да кажа много за нея. Обикновено при близнаци трудно може да се види нещо съществено тогава :), а при едноплодна бременност не знам при какви показания се прави или дали се прави на всички.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #945 -: Септември 17, 2013, 19:36:55 pm »
amanda, правих я при др.Евтимова.Аз съм пловдивчанка и  ехокардиоложката имаше приемен ден в кабинета на др.Даскалов.Мисля,че практикува в София.Специализирала е в Лондон и ако не се лъжа е работила в Щатите ,но на мен  ми беше достатъчно,че ми бе препоръчана от др.Даскалов.

Беата,ако имах възможност,т.е ако бях в България бих направила и 3та  ФМ.Винаги има риск макар и минимален за отклонения от общите норми при плода.Пак повментарям шансът е минимал ен,но съществува.
Извинете ме ,че не използвам болд за имената ,но.пиша от телефона и ми е трудно.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #946 -: Септември 17, 2013, 21:20:06 pm »
amanda, правих я при др.Евтимова.Аз съм пловдивчанка и  ехокардиоложката имаше приемен ден в кабинета на др.Даскалов.Мисля,че практикува в София.Специализирала е в Лондон и ако не се лъжа е работила в Щатите ,но на мен  ми беше достатъчно,че ми бе препоръчана от др.Даскалов.

Беата,ако имах възможност,т.е ако бях в България бих направила и 3та  ФМ.Винаги има риск макар и минимален за отклонения от общите норми при плода.Пак повментарям шансът е минимал ен,но съществува.
Извинете ме ,че не използвам болд за имената ,но.пиша от телефона и ми е трудно.
Нели, аз съм също с много добри впечатления от нея  :) Подкрепям с две ръце!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #947 -: Септември 17, 2013, 23:51:39 pm »
Феталната ехокардиография се прави при съмнение за проблем, за това и повечето не са чували да им предлагат. Ако не се налага не виждам защо да се прави. Изследването не е от задължителните и рутинните. Иначе си е живо презастраховане.
Това са пълни глупости и ако обичаш не спекулирай, защото може излишно да подплашиш момичетата! Фетална ехокардиография е напълно рутинно изследване, предлага се на ВСЯКА бременна /поне във "Фемина"/ и се прави само защото на стандартната ФМ достъпа е лош /и си го пише най-отдолу на всеки лист от изследването /.  Освен всичко друго, го прави специалист кардиолог, което е малко по-различно от специалист ФМ.
Ох,  забравих, че си специалист по всичко и ако някой го интересува нещо то Бубулина знае всичко най-добре. Не искам да плаша никого и ако има излишни пари и нерви нека си прави ненужни изследвания. Подчертала съм дебело, че се прави по препоръка, която в никакъв случай не е сто процента проблем, а рутинно е изследване, което се прави на всички бременни без оглед на здравословен  статус. Не ми харесва и тона, с който се обръщаш към мен. Дразни ме назидателния тон, с който се обръщаш към другите участници във форума. Хайде холан, не само ти си родила и гледаш дете. Не съм свикнала да ми размахват пръст. На твое място бих се замислила дали да съм на всяка манджа мерудия.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #948 -: Септември 18, 2013, 00:51:15 am »
Успокойте малко топката, моля ви се!

Аз правих трета фетална, защото на втората и единствена се видя, че едната артерия не кръвоснабдява добре плацентата. Направих я за собствено успокоение. На нея излезе, че всичко е наред. Тогава започнах да правя и всеки път доплер. Проблемът ми ту се явяваше, ту изчезваше. В крайна сметка, бебето си се роди сравнително дребно (3050 гр, 50 см), а беше преносено десет дена. Все още е доста слаба, но пък кипи от енергия.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #949 -: Септември 18, 2013, 06:37:05 am »
Феталната ехокардиография се прави при съмнение за проблем, за това и повечето не са чували да им предлагат. Ако не се налага не виждам защо да се прави. Изследването не е от задължителните и рутинните. Иначе си е живо презастраховане.
Това са пълни глупости и ако обичаш не спекулирай, защото може излишно да подплашиш момичетата! Фетална ехокардиография е напълно рутинно изследване, предлага се на ВСЯКА бременна /поне във "Фемина"/ и се прави само защото на стандартната ФМ достъпа е лош /и си го пише най-отдолу на всеки лист от изследването /.  Освен всичко друго, го прави специалист кардиолог, което е малко по-различно от специалист ФМ.
Въобще не са глупости и не спекулира, а това което казва си е точно така. Хаде преди да обиждаме да си проверим информацията и логиката.  Това че някъде се предлага на всички, въобще не означва, че по принцип е нужно за всички и че е рутинно.  Разбира се, че на него се виждат повече неща, то в крайна сметка за това се прави все пак :-) .
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 06:39:42 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #950 -: Септември 18, 2013, 08:54:49 am »
Привет мами.Тук пак е гореща точка   :lol:
Аз да ви се оплача бях на планина  през почивните дни и така хубаво настинах.Вчера бях като разглобена,а най-лошото беше ,че нямаше кой да изведе Теди навън...и то пак мама се насили.Гърлото ,кашлица абе всички екстри.Добре ,че Теди на настина.
Та и аз да се изкажа за ехокардиографията -на мен никой не ми е назначавал .Доц.Томова като прави ФМ си огледа и сърчицето като бонус,нали е специалист.
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 08:58:01 am от moniks_s »

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #951 -: Септември 18, 2013, 08:58:09 am »
Феталната ехокардиография се прави при съмнение за проблем, за това и повечето не са чували да им предлагат. Ако не се налага не виждам защо да се прави. Изследването не е от задължителните и рутинните. Иначе си е живо презастраховане.
Това са пълни глупости и ако обичаш не спекулирай, защото може излишно да подплашиш момичетата! Фетална ехокардиография е напълно рутинно изследване, предлага се на ВСЯКА бременна /поне във "Фемина"/ и се прави само защото на стандартната ФМ достъпа е лош /и си го пише най-отдолу на всеки лист от изследването /.  Освен всичко друго, го прави специалист кардиолог, което е малко по-различно от специалист ФМ.
Ох,  забравих, че си специалист по всичко и ако някой го интересува нещо то Бубулина знае всичко най-добре. Не искам да плаша никого и ако има излишни пари и нерви нека си прави ненужни изследвания. Подчертала съм дебело, че се прави по препоръка, която в никакъв случай не е сто процента проблем, а рутинно е изследване, което се прави на всички бременни без оглед на здравословен  статус. Не ми харесва и тона, с който се обръщаш към мен. Дразни ме назидателния тон, с който се обръщаш към другите участници във форума. Хайде холан, не само ти си родила и гледаш дете. Не съм свикнала да ми размахват пръст. На твое място бих се замислила дали да съм на всяка манджа мерудия.
Въобще не ме интересува дали и какво те дразни и с какво си свикнала. Нееднократно съм ти казвала, че точно с тебе няма да се съобразявам. Противно на адвокатката ти- Боби, аз виждам, че си написала, как изследването "не е задължително и рутинно и се прави при изследвания за проблем"...При ФМ морфология никой не откри сърдечният проблем на моето дете и всичко беше чудесно, цветя и рози. Никой не ме е пращал на ехокардиография заради съмнения, просто ми препоръчаха и до ден днешен съжалявам, че не отидох. За някои неща съм специалистка по неволя, да. Предпочитам да не бях.
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 09:10:55 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #952 -: Септември 18, 2013, 09:00:21 am »
Моникс, ама и ти си се подредила.Сега в къщи на топло с чайове и плодове.Дано бързо ти мине и не е нещо сериозно.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #953 -: Септември 18, 2013, 09:26:41 am »
Добро утро на всички! :D Как сте днес?
moniks_s, миличка, много хубаво си се нагласила.. :? Моята препоръка е като на Маги - много плодове (наблягай на цитрусовите) и чай.. и се пази сега, че времето е много "предразполагащо". :) Стискам палци бързо да мине! :bighug:
За Феталната ехокардиография - също като на Моник, на мен не ми е назначавана, лекарят, който прави ФМ, огледа сърцето и кръвообращението, общо взето всичко. Но то не е задължително и рутинно по принцип. Някои лекари го правят като рутина, други - не, те го назначават само при съмнение.
Пожелавам ви лек и спокоен ден! :flower: И да се пазите повече, че времето е много коварно. :grouphug:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #954 -: Септември 18, 2013, 10:14:00 am »
Въобще не ме интересува дали и какво те дразни и с какво си свикнала. Нееднократно съм ти казвала, че точно с тебе няма да се съобразявам. Противно на адвокатката ти- Боби, аз виждам, че си написала, как изследването "не е задължително и рутинно и се прави при изследвания за проблем"...При ФМ морфология никой не откри сърдечният проблем на моето дете и всичко беше чудесно, цветя и рози. Никой не ме е пращал на ехокардиография заради съмнения, просто ми препоръчаха и до ден днешен съжалявам, че не отидох. За някои неща съм специалистка по неволя, да. Предпочитам да не бях.
Ха ха ха, ти сериозно ли? Понеже ми се намесва името, та да ти кажа, че съм сериозно обидена, че си помислила, че не мога да разбера прочете текст, ама нейсе. Я ходи пак прочети нещата,които си подчертала.

Shanoar : Феталната ехокардиография се прави при съмнение за проблем, за това и повечето не са чували да им предлагат. Ако не се налага не виждам защо да се прави. Изследването не е от задължителните и рутинните

Ти: „Това са глупости...“

Shanoar: „рутинно е изследване, което се прави на всички бременни без оглед на здравословен  статус.“
и пак е повторила, че се прави по препоръка.

т.е. интерпретацията на горното специално за теб, че да не правиш повче махленски свади, е, че за разлика от рутинните, феталната ехография не е рутинна понеже не се прави на всички без оглед на здравословен статус, а по препоръка. Няма разминаване в мненията и. 

Държиш се грубо без въобще нищо да ти е направила, нито да е била груба с теб и за капак стана за смях, понеже самата ти очевидно въобще  не си разбала какво пише.


И извинявай, ама какво ти си разбрала по неволя не променя факта, че това изледване не е по принцип рутинно. Ако си искала да кажеш, че е важно щото еди какво си бих разбрала, но ти се нахвърли върху нея , при положение, че тя говори истината, а не „глупости“, както ги определи.
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 10:18:26 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #955 -: Септември 18, 2013, 10:16:10 am »
Moniks,и аз бях понастинала и личната лекарка каза да пия чайче от шипки,а  доктора ми за ЖК каза от началото на септември да взимам по един  инфлуцид всеки ден и по 10 капки пролопис... Дано ме пропуснат гриповете!!! Ако някой знае нещо за подсилване на имунната система-да казва!  :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #956 -: Септември 18, 2013, 10:27:33 am »
Здравейте, момичета!

Ще пропусна безсмисления спор дали ехокардиографията е рутинно изследване. Тук ставаше дума и дали е излишно. Според мен не е, но аз си гледам и от моята камбанария.

moniks_s, лоша работа с тази настинка, но станалото - станало. Ако се върнеш малко по-назад в темата, ще видиш доста препоръки за лечение на хрема и гърлобол. И се пази повече :).

*Sunny*Angel*, тази работа с подсилването на имунната система ме подсеща за моя опит по въпроса :). Миналата есен започнах целенасочено да пия хранителни добавки, да се храня по-качествено, въобще да стимулирам организма си преди зимата и най-вече преди поредната процедура. Чувствах се прекрасно - бодра и енергична. Тръгнах с ентусиазъм към поредния си опит. И точно по време на стимулацията за първи път в живота си се разболях от грип  :lol:. Та така, добре им бях постлала на вирусите :).

Предполагам, че пиеш витамини и ядеш плодове и зеленчуци. Едва ли има смисъл от някакви специални мерки. Но попитай лекаря си на какво мнение  е.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #957 -: Септември 18, 2013, 10:29:46 am »
Съни на мен док. ми каза да пия и Биозин мама,ама за не го ща....Иначе се оправих с Осцилококцинум,чай с мед и лимони ,парацетамол и Хексоралетен Н.Тоя Биозин е такава химия....а е и скъп.Но много бременни са доволни от него,наистина подсилвал имунната система.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #958 -: Септември 18, 2013, 11:07:14 am »
Боби и Бубулина да минат на лични. И на двете ви разбрахме мненията.
Нататък ще трия.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #959 -: Септември 18, 2013, 11:11:09 am »
До кога ли ще четем заядливи публикации и то те все се въртят около едни и същи хора  osi_10
През 2-3 страници има някакъв скандал.Момичета,моля ви пишете си на лични.Със сигурност доста хора се изнервят от тези "недоразумения",кой какво казал и кой какво разбрал.....