0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #780 -: Септември 07, 2013, 13:15:06 pm »
Кристалче :bighug:


доктора, при когото ще раждам ми изписа, но ми каза след 24 седмица да го започна и на рецептата пише само магнезий :lol: та се чудя, какъв да си взема, то голямо разнообразие от Магнерот ...до Магнерич :P


neli_london :bighug:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #781 -: Септември 07, 2013, 13:30:14 pm »
Десс, аз лично ползвам Магнерич.Магнерота е същия продукт ,но немски и по-скъп,а магнерич-а е български продукт.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #782 -: Септември 07, 2013, 13:51:20 pm »
Десс, аз лично ползвам Магнерич.Магнерота е същия продукт ,но немски и по-скъп,а магнерич-а е български продукт.

moniks_s :bighug:


*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #783 -: Септември 07, 2013, 14:25:42 pm »
Деска, ако често ти се стяга корема, консултирай се с твоя доктор дали да не започнеш по-рано с магнерича. Аз го пиех от 16г.с. Хапвай банани, в тях има магнезий. И гледай повече да си почиваш  :bighug:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #784 -: Септември 07, 2013, 14:38:43 pm »
Деска, ако често ти се стяга корема, консултирай се с твоя доктор дали да не започнеш по-рано с магнерича. Аз го пиех от 16г.с. Хапвай банани, в тях има магнезий. И гледай повече да си почиваш  :bighug:

 Кристалче  :bighug:
 отскоро ми се случва това и то най-вече, когато дълго съм била седнала на едно място или легнала и после стана ;) Но няма болка слава богу! :P

neli_london :bighug:

много е хубава кошарата :lol:

 от твоят сайт :P си харесах, ей тези близнашки колички, обачеeeee не се ориентирам 8O къде им е цената? Може ли да помогнеш?

http://www.preciouslittleone.com/product-information/25/19803/baby-jogger-city-mini-double-stroller-(black)/

и

http://www.preciouslittleone.com/product-information/26/20377/baby-jogger-city-select-tandem-stroller-(onyx-black)/
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 14:55:56 pm от dess_dess »


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #785 -: Септември 07, 2013, 15:25:59 pm »


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #786 -: Септември 08, 2013, 12:20:23 pm »
Здравейте момичета и честит празник-Рождество Богородично! Аз съм бременна в 14 г.с.-имам една неуспешна инсеминация (аз съм с поликистозни яйчници,инсулинова резистентност и хашимото,а и спермограмата ни не беше много добра...   :?),но забременях спонтанно месец след нея! :balk_48: Естествено не -всичко върви по ноти-8 г.с. имах отлепване на плоден сак с еднократно ярко червено кървене,1 месец пазих леглото,ама няма как... Сега ми е странно,че вчера имах от белтъкообразната цервикална слуз-това не е ли странно,на някой случвало ли се е? :ask:
Пожелавам на всички лека бременност и успешен край!  :wink:
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #787 -: Септември 08, 2013, 14:33:48 pm »
dess,много странно,че тези колички нямат цена.Обаче отсстрани,където пише цена има дадено прозорче,където да въведеш твоят имейл и да ти пратят цената.
Първата,която си показала я намирам по други сайтове между 350 и 400 паунда.

*Sunny*Angel*,добре дошла!Аз си мисля,че е най-добре да се консултираш с лекар,защото теченията могат да бъдат както безвредни,така и с последствия.Стискам палци всичко да е наред и доки да те успокои след всички неприятности.

Относно Бракстън Хикс...имам ги от началото на 5ти месец.Заредила съм се с магнерот ,но не го пия,тъй като имам едва 3-4 неболезнени на ден и мнението на тукашните лекари е ,че матката се подготвя,нали все пак са подготвителни контракции.

« Последна редакция: Септември 08, 2013, 14:41:56 pm от neli_london »
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #788 -: Септември 08, 2013, 17:47:53 pm »

Asenceto



http://bliznaci.net/?p=1   :lol:
Ахам  :lol:
Момичета до коя седмица се пие фолиевата киселина??Такива подробности лекарката ми спестява  :D
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #789 -: Септември 08, 2013, 19:04:48 pm »
Здравейте момичета!
*Sunny*Angel* добре дошла и да нямаш повече проблеми ,за течението не знам,най добре питай Док.
Виждам за кошарки и легла сте говорили е аз не съм решила какво ще взимам ,че нашата спалня е малка ,а стаята на бебо ще ми е през една и е далече за ставане по сто пъти  :),другия начин  е да спя в стаята на бебето,което не ми се иска ,та ще видим.
Asenceto аз имам 4 хапчета и и ги спирам,док ми беше казала да си допия опаковката.Ще почна да пия Пренатал витамини.Няма нищо лошо да я питаш тя ще ти каже .

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #790 -: Септември 08, 2013, 19:48:47 pm »
Привет-привет  :D



Хм, фолиевата аз още си я пия, то и никoй не ми е казвал 8O да я спирам, де :lol:

*Sunny*Angel* добре дошла  :bighug:


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #791 -: Септември 08, 2013, 22:03:04 pm »
Моята лекарка ми каза да пия фолиевата до 16-та седмица.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #792 -: Септември 09, 2013, 01:21:49 am »
То и аз съм накрая на фолиевата киселина и ще я спирам, но както ме гони вълна банани, май от там ще си я получавам :D Радвам се, че док няма намерения да ме тъпче с някакви други витамини и тем подобни хапчета, все пак предпочитам да ги получавам от храната, не чрез химичен път...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #793 -: Септември 09, 2013, 08:59:27 am »
Детето ми е на почти две години - махнах една от страничните решетки на кошарата, сложих метален предпазител с мрежа за двайсетина долара и стана чудесно легло, от което детето си излиза само.
Ние направихме абсолютно същото с голямата и скоро и с малката ще го правим. Мисля поне до 4-5 годишни да го ползваме така. Идеята ми е до последно да изкарат на тези матраци, на които и да се напишкат пръскаш със спирт и бършеш, няма попиване няма нищо,а не да скапем големият матрак. Така че и аз съм ЗА дървена кошара. Другата ни е била удобна в първите месеци и после при пътуване, но в нея не влиза такъв матрак.


  
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #794 -: Септември 09, 2013, 10:21:49 am »
Здравейте, коремчета! Аз се върнах. Много добре си починах! Много се радвам да ви чета всеки ден! Вие как сте?  :bighug:
Добре дошли на новите момичета.
За фолиевата киселина - аз я пих до преди 1 седмица. Просто за да довърша опаковката, лекарката ми каза да я спра още след 12-та седмица (от зачеване). Пиех я доста преди да забременея (около година и половина). От началото на бременността пия витамини Пренатал - в тях също се съдържа фолиева киселина - 400 mcg.
amanda, искам да те посъветвам да пиеш витамините вечер преди лягане. Случи ми се на 2 пъти да ги пия сутрин и имах ужасно гадене! Иначе за сега съм много доволна от тях! :)
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #795 -: Септември 09, 2013, 10:50:47 am »
Детето ми е на почти две години - махнах една от страничните решетки на кошарата, сложих метален предпазител с мрежа за двайсетина долара и стана чудесно легло, от което детето си излиза само.
Ние направихме абсолютно същото с голямата и скоро и с малката ще го правим. Мисля поне до 4-5 годишни да го ползваме така. Идеята ми е до последно да изкарат на тези матраци, на които и да се напишкат пръскаш със спирт и бършеш, няма попиване няма нищо,а не да скапем големият матрак. Така че и аз съм ЗА дървена кошара. Другата ни е била удобна в първите месеци и после при пътуване, но в нея не влиза такъв матрак.
Има непромокаеми протектори за матрак, като махнахме памперса спим с такъв и матракът си е чисто нов  :D. А според мен  трябват и двата вида легла-дървено за в къщи и сгъваема кошара за пътуване, защото на хотел няма къде да спи детето докато е по-малко. Някои хотели предлагат кошари, но ако се ходи на място, където не предлагат трябва да си носим наша, няма как иначе.
« Последна редакция: Септември 09, 2013, 10:54:24 am от Crystal »
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #796 -: Септември 09, 2013, 11:49:26 am »
Starshine  благодаря ти ще го имам впредвид.Радвам се че си  отпочинала добре.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #797 -: Септември 09, 2013, 13:54:46 pm »
Здравейте, момичета!

Приятни темички сте завъртели през празниците :).

Онези, които имат сърбежи, не е зле да се посъветват с лекаря си, защото по-силните сърбежи и дори обриви може да се дължат на т.нар. PUPP. Ето нещо по въпроса за сърбежите:

"Кожата на корема ви се разтяга до съвсем нови измерения и може да протестира като сърби. Някои жени дори развиват изключително дразнещи обриви, които се наричат пруритични уртикариални папули и плаки на бременността – не звучи ли мило?, причината за които не е точно установена. И докато овлажняващите кремове може да облекчат сърбежите, дължащи се на суха кожа, за това състояние може да е необходимо дерматолог да предпише медикаменти.
Рядко сърбежът може да е признак, че функцията на черния дроб е нарушена, така че непременно уведомете лекаря си, ако сърбежите ви пречат да спите или заемат голяма част от деня ви."


Фолиевата киселина аз още я пия (има я във витамините за бременни). При мен беше неизбежно да започна тези витамини, защото получих авитаминоза. Понякога само с плодове и зелечуци не става :). Питах днес гинеколожката от ЖК (вече се записах :)) за утрогестана в тези седмици на бременността. В моята клиника ми препоръчаха да го спра в края на 12 г.с. При ранния скрининг пък ми казаха, че не било лошо да го продължа. Според ЖК-то е "нова мода" да се слага утрогестан и през втори триместър - не вреди, но не се знае колко помага :). Аз пак ще питам в моята клиника.

И на мен вече ми се налага "да разтягам" дрехите  :lol:. Но все още не се налага да купувам нищо.

Добре дошли на новите мами! *Sunny*Angel*, за течението се консултирай с доктора си. Може и да е нормално, но може и да има нужда от лечение.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #798 -: Септември 09, 2013, 14:12:59 pm »
Хей привеееет  :D

 днес, бяхме извънредно на док (по ЖК) :wink: хем мама да си вземе болничния, хем и да видим бебките  :P
 Порастнали са ми принцеските, едната е вече 537 грама, а другата е 500 грама, манекенки ми вървят се шегува док :lol:
 Околоплодни води и плацента били добре. Накарах го да измери шийката нещо за 4-5 см :wink: ми каза, вид - Л не, че нещо ми говори, ама било добре, тааа отдъхнах си малко 8)


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #799 -: Септември 09, 2013, 14:20:40 pm »
Здравейте и от мен.И при нас всичко е ОК, растем и вече си имам някакъв корем.Голяма радост е.
Добре дошли на всички нови момичета.
Аз фолиевата още я пия, както и малко магнезии и но шпа по предписание на АГ-то ми.