0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моята надежда - /матурация/
« -: Май 19, 2006, 14:47:18 pm »
Здравейте момичета! От доста време съм със вас, но си трайкам, понеже до сега все нямаше какво да кажа...Накратко положението ми е ЕНДОМЕТРИОЗА II степен и доста сраствания. Минах през ЛАПАРО, но...проблема не се реши. Сега минавам на следващ етап - ще опитам с МАТУРАЦИЯ, ако и там се провалиме минаваме на ИнВитро. Опитах се да намеря инфо за този нов метод, но не открих никакви подробности и понеже знам, че и вие се лутате в подобни лабиринти реших да споделя моя опит, пък дано помогне на някои от вас. В момента съм в изчакване на подходящ момент за пункция и после...продължаваме с надеждите  :balk_118:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Моята надежда - /матурация/
« Отговор #1 -: Май 19, 2006, 14:59:36 pm »
Здравей Бобка,

пожелавам ти успех. Аз лично също проявявам интерес към този нов метод. Би ли могла да разкажеш по-подробно какво преставлява, четох,че при него няма хормонална стимулация (супер!!!, за което), както и колко време отнема след пункцията до трансфера и каква му е цената?
Стискам палци, всичко при теб да завърши с щастлив край и да не стигаш до инвитро:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Mushi

Моята надежда - /матурация/
« Отговор #2 -: Май 19, 2006, 15:08:31 pm »
Здравейте,
и аз четах тук-там за този метод. Знаете ли кои лекари са специалисти в него?
Re: Моята надежда
« Отговор #3 -: Май 19, 2006, 15:08:58 pm »
Здраве Бобка! Стискам палци всичко да стане от раз и скоро да се похвалиш!  :hug2:

Наистина няма много инфо за матурацията - ще бъде интересно и полезно да ни разкажеш.  :thankyousign:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Моята надежда - /матурация/
« Отговор #4 -: Май 19, 2006, 15:36:12 pm »
Цитат на: Mushi
Здравейте,
и аз четах тук-там за този метод. Знаете ли кои лекари са специалисти в него?


доколкото знам засега май д-р Владимиров е единственият в БГ, който го практикува.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Моята надежда
« Отговор #5 -: Май 19, 2006, 19:44:00 pm »
Цитат на: bobka
Сега минавам на следващ етап - ще опитам с МАТУРАЦИЯ, ако и там се провалиме минаваме на ИнВитро. Опитах се да намеря инфо за този нов метод, но не открих никакви подробности и понеже знам, че и вие се лутате в подобни лабиринти реших да споделя моя опит, пък дано помогне на някои от вас. В момента съм в изчакване на подходящ момент за пункция и после...продължаваме с надеждите  :balk_118:

Здравей Бобка!
Ето ти малко инфо за IVM: http://www.ivf.bg/?p=630
Аз съм фенка на този метод. Изглежда ми много "успеваем" за момичета със серизни проблеми. А ендометриозата е серизен проблем. Напълно те разбирам, защото и аз съм с ендометриоза, която жестоко уврежда яйцата ми. И по-точно ....много дебели зони пелуциди. А при IVM се получават много тънки и красиви. Ако това ще те успокои, ще ти кажа, че вече имам доста бременности от този метод.
Действай смело и ще успееш. Попаднала си в най-добрите ръце-моят доктор Владимиров и моята прекрасна магьосничка-ембриоложка Тачева.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Моята надежда - /матурация/
« Отговор #6 -: Май 19, 2006, 19:44:53 pm »
Цитат на: Mushi
Здравейте,
и аз четах тук-там за този метод. Знаете ли кои лекари са специалисти в него?

Да. За сега само Д-р Владимиров.

*

    Anonymous

Моята надежда - /матурация/
« Отговор #7 -: Май 19, 2006, 20:17:31 pm »
Подробностити още не са ми ясни и на мене, главното тепърва ми предстои. Това, което знам до момента е, че като начало се проверяват хормоните /първите дни от цикъла/ и се определя каква да е стимулацията - от порядъка на три дни. После пак се правят хормонални изследвания и се определя кога да се прави пункцията. Вадят незрели яйцеклетки и ги отглеждат до узряване, после ги оплождат и следва трансфер - както при стандартното ИнВитро. Успеваемостта при Матурацията е малко по-ниска отколкото при Инвитрото, но пък се спестява "тежката стимулация". За момента мисля, че този метод предлага само Д-р Владимиров. Желая на всички късмет и много щъркели :balk_602:
*

    dessyta

Моята надежда - /матурация/
« Отговор #8 -: Май 19, 2006, 20:29:13 pm »
Успех и от мен, Бобка!
Аз също съм с ендометриоза и до няколко дни ми предстои лапароскопия- да видим, че и за хидросалпинкс се съмняват. Абе доста съм се притеснила/имам и класическа операция, и пункция на нова ендом., сега пак имам ендом. киста, едно неуспешно инвитро  :evil:...... /. За матурация обаче не сме разговаряли.  Стискам ти палци!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Моята надежда - /матурация/
« Отговор #9 -: Май 19, 2006, 20:37:08 pm »
:crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:  :bighug:
*

    Anonymous

Моята надежда - /матурация/
« Отговор #10 -: Май 20, 2006, 00:02:44 am »
Здравейте, в Технобиос при доц. Ватев също се прави. Успех!
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Моята надежда - /матурация/
« Отговор #11 -: Май 20, 2006, 09:34:27 am »
Късмет Бобка, и от мен дано метода който си избрала да е ТВОЯ метод!
Наистина ще стискам палци! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:
И чакам да ни зарад ваш с:bfp:
Re: Моята надежда - /матурация/
« Отговор #12 -: Септември 21, 2006, 10:39:55 am »
Здравейте момичета! От доста време съм със вас, но си трайкам, понеже до сега все нямаше какво да кажа...Накратко положението ми е ЕНДОМЕТРИОЗА II степен и доста сраствания. Минах през ЛАПАРО, но...проблема не се реши. Сега минавам на следващ етап - ще опитам с МАТУРАЦИЯ, ако и там се провалиме минаваме на ИнВитро. Опитах се да намеря инфо за този нов метод, но не открих никакви подробности и понеже знам, че и вие се лутате в подобни лабиринти реших да споделя моя опит, пък дано помогне на някои от вас. В момента съм в изчакване на подходящ момент за пункция и после...продължаваме с надеждите  :balk_118:
Здравей Бобка, аз също опитах матурация през май. Но при мен не се получи, защото имах хидросалпинкс и след операцията(получих абцес заради тази течност) откриха и ендометриоза. При теб какво стана? Аз мисля пак да опитам сега. Благодаря
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Моята надежда - /матурация/
« Отговор #13 -: Септември 21, 2006, 11:20:31 am »
Бобка е бременна, но не от матурацията - тя беше неуспешна.


*
Re: Моята надежда - /матурация/
« Отговор #14 -: Септември 21, 2006, 11:41:58 am »
Кати, матурацията при мен нямаше успех - незнам защо, просто така е трябвало да стане явно... Всичко вървеше добре, но до бременност не се стигна. Решихме да опитаме инвитро през Септември, но беб4ето ни изненада и си доиде самичко в края на Август. Това е някакво вълшебство, което пожелавам да навести всяка от вас така, както ни навести нас. Не се отказваите, а се борете смело! Успеха си знае кога да дойде!
Re: Моята надежда - /матурация/
« Отговор #15 -: Септември 21, 2006, 13:30:09 pm »
Кати, матурацията при мен нямаше успех - незнам защо, просто така е трябвало да стане явно... Всичко вървеше добре, но до бременност не се стигна. Решихме да опитаме инвитро през Септември, но беб4ето ни изненада и си доиде самичко в края на Август. Това е някакво вълшебство, което пожелавам да навести всяка от вас така, както ни навести нас. Не се отказваите, а се борете смело! Успеха си знае кога да дойде!
Бобка,това наистина е невероятно. Страхотно е, че чудото те е навестило. Аз се страхувам обаче да чакам чудо, защото незнам кога ендометриозата пак ще ме навести. Стискам палци всичко да мине нормално при теб, пък живи и здрави да сме, че иначе няма как да стане. Много успех и само щастие.