0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бих искала да се обърна към всички тук за малко помощ като уточня, че прочетох част от другите теми подобни на моята, което обаче доста ме притесни. Вече не знам кое е нормално кое не. Пуснах си изследвания, защото след спирането на противозачатъчните цикълът ми направо откачи и вече не знам кога идва кога не. Преди почването на противозачатъчните също не съм имала проблем с цикъла си. Та така, стойностите са следните :
Prolactin 362.28 IU/I
при Реф.стойности М/ 45.0 - 375.0/; Ж/ 59.0 - 619.0/

LH 4.49 IU/I
при Реф.стойности М/ 1.5 - 9.3/; Ж / фол. - 1.9 - 12.5, овул. - 8.7-76.3, лут. 0.5 - 16.9, мен. - 15.9 - 54.0/

FSH 3.18 IU/I
при Реф.стойности М/ 1.4 - 18.1/; Ж / фол. - 2.5-10.2, овул. - 3.4-33.4, лут. 1.5 - 9.1, мен. - 23.0 - 116.3/
Estradiol 39.97 pmol/l
при Реф.стойности М : до 191; Ж : от 1-10г. 22-99.1; фол. - 40-606; овул. 536-1930; лут. - 121 - 719, мен. до 136

Записала съм си час за консулт с лекарката ми, но той е чак другия понеделник и до тогава ще превъртя от мислене кое как е, така, че ще оценя всяко мнение по темата. Самите изследвания са правени на 3 ден от цикъла, а годините ми са 26!
Благодаря предварително! :oops:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Отново тема за хормони - най-вече Естрадиол
« Отговор #1 -: Май 09, 2006, 12:40:22 pm »
Мисля че са добре. Вярно че съотношението ЛХ/ФСХ е  1,4 ,но и двата хормона са по-близо до долната граница ( а това може да се получи и от стрес). Какво е теглото ти - поднормено? Пазила ли си драстични диети? Как си с щитовидните хормони?
Мери БТ за да видим как ще се развият нещата. Тя също показва какви са  нивата на естрогените.
Мисля че са добре  :wink:
Да разкажеш , какво е казала лекарката ти... Успех и не се притеснявай ,едно изследване нищо не означава . То по скоро показва как ще се развият нещата през същият МЦ , в който са направени изследванията.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Отново тема за хормони - най-вече Естрадиол
« Отговор #2 -: Май 09, 2006, 12:59:10 pm »
Относно килограмите мисля, че съм си в норма - 57кг при 171см височина. Да, усещам, че тепърва почва ходене по мъките :(
Как го издържате това момичета и аз не знам....Едва сега започва за мен вашата, вече и моя пътека...
Успех!!!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Отново тема за хормони - най-вече Естрадиол
« Отговор #3 -: Май 09, 2006, 13:13:40 pm »
Саморасличе,
недей така да се притесняваш излишно, хормоните ти са добре; някои от малките отклонения могат да се дължат и на скорошното спиране на ОК. Успокой се, всичко ще се оправи:).Ще чакаме да пишеш как са нещата:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Отново тема за хормони - най-вече Естрадиол
« Отговор #4 -: Май 09, 2006, 13:57:32 pm »
И според мен са ти добри хормоните, но за да се говори за някакви притеснения, трябва поне 3 цикъла да следиш нивата на хормоните.Всеки цикъл нивата варират ,така че от едно изследване не става ясно.Не се шашкай излишно просто няма смисъл да се хабиш сега.Запчни както ти писа денис БТ пако поне 3 цикъла, както е и добре да ходиш и на фоликулметрия.
Не е за подценяване щитовидната жлеза и антителата.Или иначе казано пусни си щитовидните хормони FT4, TSH и щитовидните антитела Anti-Tg и Anti -TPO.


Пожелавам ти успех и щастие
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Отново тема за хормони - най-вече Естрадиол
« Отговор #5 -: Май 09, 2006, 14:44:17 pm »
Ако те притеснява малко естрадиолът, че е на долна граница - при мен скоро го изследвах на 3-ти ден и беше също така на долна граница, а пък през цикъла си достига чудесни резултати - 380 предовулаторно, дебела лигавица, т.н. - т.е. определено нямам проблеми с естрадиола, даже ми е малко в повечко.
Питах Док, тя каза - екстра е естрадиолът, така трябва да е, нисък в началото на цикъла.

Успех на консултацията и кажи какво са ти казали, а и може би на организмът ти му трябва време да се нормализира след противозачатъчните.
Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Отново тема за хормони - най-вече Естрадиол
« Отговор #6 -: Май 09, 2006, 22:08:05 pm »
Здравей Саморасличе,
хормоните ти са добре.За нерегулиран цикъл съм съгласна с Денис,че може да се дължи на стрес,диети..........!
Между друго какви контрацептиви си ползвала???Колко отклонение ти прави цикъла????Изследва ли щитовидна жлеза??
Надявам се скоро всичко да си дойде на място.Не се притеснявай!!!
Успех :lol:
Отново тема за хормони - най-вече Естрадиол
« Отговор #7 -: Май 10, 2006, 10:11:45 am »
Цитат на: adi
Здравей Саморасличе,
хормоните ти са добре.За нерегулиран цикъл съм съгласна с Денис,че може да се дължи на стрес,диети..........!
Между друго какви контрацептиви си ползвала???Колко отклонение ти прави цикъла????Изследва ли щитовидна жлеза??
Надявам се скоро всичко да си дойде на място.Не се притеснявай!!!
Успех :lol:

Ползвах Жанин - с известни прекъсвания, в продължение на 3 години и нещо.
Диети не спазвам, стреса ми е в рамките на нормалното. Няма как да се самоконсервирам в буркан, така че никакви дразнители да не стигат до мен 8) А за цикъла въпроса стои по следния начин :
Изпих последната опаковка Жанин януари и като я свърших очаквах да ми дойде на 21.01, но уви :(
Отидох на лекар недоумявайки какво става в началото на февруари. Лекарката ме прегледа обстойно, даже взе материал за цитонамазка. От вагиналния ехограф стана ясно, че съм в овулация 8O Е, това пък как става  не знам.... Каза ми, че към 22 някъде трябва да ми дойде, но пак не би. Дойде ми на 09.03  8O ....
Такааа - реших, че щом иска на 09 число да идва ок. Чаках и април така да дойде, ама не. Дойде с гръм и трясък на 18.04 8O ... Казах си вече - паля моторетката и отивам на лекар да пуска хормонални...Сега се чудя кога ще дойде :?  8O