0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #300 -: Октомври 10, 2010, 10:48:20 am »
Здравейте, момичета, честито на успелите!
Моите 14 дни Лукрин изтекоха и утре ще правя Естрадиол и ще ми кажат какво следва нататък. Малко съм притеснена, разбира се, защото не знам какво точно да очаквам - какви лекарства, по колко пъти на ден и за колко дни. Освен това не знам как ще ми се отразят. При вас имаше ли някакви физиологични, емоционални или каквито и да е промени? Питам, защото точно в момента имам страшно много работа - не е физическа, но е умствена, а знаете това колко много енергия отнема...  :oops:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #301 -: Октомври 10, 2010, 11:22:50 am »
belief, индивидуална е физическата реакция по време на стимулация. Зависи също и от самите препарати, които се използват.

По принцип няма толкова силни изразени странични ефекти, че да пречат на ежедневните ангажименти.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #302 -: Октомври 10, 2010, 11:30:05 am »
belief,  повечето хора работят по време на стимулацията си, така че е постижимо. колкото до емоционалната страна - много зависи от това ти как реагираш на цялата ситуация. ако работата ти е интересна може дори да ти даде възможност поне за малко да не мислиш за стимулацията си, което според мен си е бонус. пиши как си.

стистакам палци за останалите, май ще имаме още един положителен тест, дай боже :))))
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #303 -: Октомври 10, 2010, 12:53:30 pm »
Здравейте мили момичета!!! Не съм писала отдавна (след 1-то и неуспешно инвитро, което беше преди 4 месеца / отрицателен кървен тест -Бета ЧХГ 0,1 на 10 юни 2010г.) Но не съм спирала да влизам в сайта 
Този път стимулацията ми беше почти като на Elena B (прочетох всичките ти постове ) ...."след първият ден на цикъла ми започнаха инжекции с мерионал на 3ти, 5ти и 7ми ден и 7 дни таблетки фемара. след 7 ден дозата мерионал беше увеличена...." вечерта преди предния ден на пункцията бях до клиниката да ми сложат прегнил и отидохме на пункция на 25.09.2010 г. Този път имах 5 фоликула, всички оплодени и ми върнаха 3 на 29.09.2010 (Рождения ден на сестра ми ) По-наболяваше и поддръпваше оттук оттам, основно от ляво, там бяха повечето фоликули (ако не и всички). Основно ядях, лежах и спях след трансфера, в къщи пред телевизора. Много се притеснявах, че теста ще е отрицателен .
На устисках и на 07 октомври вечерта (8-ми ден след трансфера, като деня на трансфера е нулев ) направих теста шур чек, който ми бе останал от миналия път, защото цикъла ми дойде 2 дни преди датата за теста. Показа бледа втора чертичка, която ми вдъхна много кураж и спокойствие... На 8-ми вечерта имах отвратителни болки, като за пред цикъл. Малко след полунощ, демек вече 9 октомври /деня за кръвен тест) видях розово зацапване ! Ужасих се, но не събудих мъжа си, само малко поплаках...  Реших, че е отново НЕУСПЕХ! Не можах да заспя, пуснах компютъра и веднага прочетох постове за розово зацапване, мисля че беше на strahilova.... Успокоих се и си легнах, защото зацапването може да се дължи на имплантиране, а затова ме предупреди и д-р Ганева в дена на трансфера!!! Но кой да си припомни, след като видиш зацапване и се паникьосаш!!!
Вчера сутринта отново направих уринен тест, но не шур чек, (бе ми останал от комплект тестове за овулация) и отново показа бледа втора черта... Зарадвах се, но не се престраших да отида на кръвен... Снощи направих и новия тест шур чек, който трябваше да се ползва а 13 октомври, (но нали новия вид бил подобрен), та ми показа ОТРИЦАТЕЛЕН!!!
И така сутринта бях на кръвен и Бета ЧХГ е 330,49!!!
Искрени и сърдечни благодарности от мен и моето семейство на д-р Ганева, д-р Магунска на биолог Бандрева и въобще на целия екип от АГ Болница "Д-р Щерев"!!!
*
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #304 -: Октомври 10, 2010, 19:43:57 pm »
честито и тук!!!

успех на останалите - много стиснати палци от мен
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #305 -: Октомври 10, 2010, 21:05:12 pm »
Благодаря на отзовалите се на моите въпроси. Утре ще разбера за какво иде реч  :?
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #306 -: Октомври 11, 2010, 18:37:12 pm »
Момичета, имам един въпрос. Предстои ми пункция в сряда сутринта( след 2 часа ще си сложа Прегнила). Фоликулите ми днес са 23мм. На мен ми се струва, че са малко големички. Дали на някоя от вас са и правили пункция на толкова големи фуликули? Те след Прегнила продължават ли да растат? Или може би не са големи... :?
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #307 -: Октомври 11, 2010, 19:56:21 pm »
vatanasova, всичките  ли са с този размер ?
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 20:20:37 pm от Дианче »
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #308 -: Октомври 11, 2010, 20:24:46 pm »
Ами незнам. По принцип в ляво вървяха през цялото време с 1 мм по малки. Така или иначе нищо не може да се направи. :( Преполагам, че след като ще има пункция значи има и по малки. Дано да е така.
*
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #309 -: Октомври 11, 2010, 20:34:54 pm »
нали ги е следил лекаря ти, след като сега ти назначава пункция, значи сега му е времето. доколкото си спомням между 18 и 20 се смята за съвсем нормални, моите бяха около 20, 20 и нещо, то както и в едни други неща не е толкова важен размерът, колкото какво има вътре. стискам палци да мине леко пункцията (вземи си вкуснотийки за хапване и хубава книжка) и да извадят много прекрасни и жизнени яйцеклетки. пиши как е минало, успех
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #310 -: Октомври 11, 2010, 20:40:05 pm »
И аз с това се успокоявам, че докторите си знаят работата. Просто съм си малко паника и явно си търся причина да се притеснявам. Благодаря Ви за отговорите. Ще пиша как е минало.
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #311 -: Октомври 11, 2010, 20:41:37 pm »
И аз Стискам силно палци за добри резултати. :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #312 -: Октомври 11, 2010, 20:59:39 pm »
абсолютно е нормално да се притесняваш, просто е ужасно гадно когато нищо не зависи от нас. аз ако знаеш за трансфера си колко грешки в процедурата открих и как бях сигурна, че са прецакали работата, пък то...

след като ги е изчакал до сега лекаря ти, значи са добре, може да имаш една-две по-големи, но както бях писала, аз имах една 30 мм, така че сега направи нещо дето от него ти става благо на душата и тялото и да знаеш, че тука една кохорта хора ти стискат палци :)
*
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #313 -: Октомври 11, 2010, 21:33:03 pm »
vatanasova, не всички фоликули са с еднакви размери, което е нормално. Водещите фоликули са с по-големи размери от останалите. Когато водещите фоликули достигнат размери над 18-20мм, се назначава човешки хормон - гонадотропин – Pregnyl или Ovitrelle от 5 000 до 10 000 единици , а 32-36 часа след поставянето му следва пункцията. Прегнилът предизвиква узряване на яйцеклетките, намиращи се в растящия фоликул и ги прави годни за оплождане след тяхното изваждане.

С малко закъснение ще се опитам да ти отговоря на предишния ти въпрос.
Нивото на естрадиола ти е високо и предполага, че ще имаш около 20-на фоликула (ако не и повече). Не мога да ти кажа защо са ти били спрени лекарствата, но мога да ти обясня за декапептила  :wink:
С декапептила, цикълът става манипулиран изцяло от лекаря, провеждащ лечението, тъй като декапептилът е лекарство, с което се прекъсва функцията на хипофизната жлеза да отделя естествени фоликулостимулиращ хормон (FSH) и лутеинизиращ хормон (LH). Така се избягват изненади от преждевременно освобождаване на LH, което води до преждевременна овулация, т.е. пукване на фоликулите преди изтеглянето на яйцеклетките от тях.

Дано не те обърках повече  :D
Желая ти успех!
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 21:35:19 pm от Мецани »
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #314 -: Октомври 12, 2010, 14:25:16 pm »
Здравейте Момичета кокичета отново,
първо се радвам за Желязкова и честито, че моите писаници са и донесли спокойствие и  :bfp: резултат.
Аз обача имам отново въпросче :oops: и ако някой може да ми отговори ще бъде  добре.
след прегледа при док. му споделих че имам ръждиво течение тй каза да спра за 3 дни фраксипарина и после пак да го почна, да ама при мен това ръждиво не спира, обадих се пак в клиниката и от там ми казаха да не започвам фраксипарина докато не спре да тече и в четвъртък съм на преглед, но аз се притеснявам какво е това течение първо, второ от време на време ме боли корема това нормално ли е, незнам но това чакане ме побърка не мога да се израдвам, все ме е страх и само лоши мисли ми се явяват в главата 8O, споделете мнението си с мен, ще ви бъда много благодарна.
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #315 -: Октомври 12, 2010, 17:32:04 pm »
Мецани, благодаря ти! Успокои ме много. :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #316 -: Октомври 12, 2010, 17:39:00 pm »
второ от време на време ме боли корема това нормално ли е

Най-малкото можеш да пиеш 3х2 ношпа. В началото и аз имах болки, но лекар трябва да си каже думата!
*
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #317 -: Октомври 12, 2010, 17:49:10 pm »
аз въобще не съм лекар, но доколкото съм чела, ръждивото течение е нормално, а и след като доктора ти не е казал да ходиш в болница, значи е преценил, че не е страшно. това, което хората правят е да лежат повече, но ако се засили или стане по-скоро червено трябва веднага да се свържеш с лекар.

стискам палци всичко да е наред.
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #318 -: Октомври 13, 2010, 07:54:52 am »
Здравейте, чисто информативно - вече започнах същинската стимулация - с Гонал Ф. Три дни инжекции и утре сме пак на доктор да видим отново кое на къде е.  :wink:
*
Re: IVF/ICSI Септември - Октомври 2010
« Отговор #319 -: Октомври 13, 2010, 10:02:03 am »
Здравейте, чисто информативно - вече започнах същинската стимулация - с Гонал Ф. Три дни инжекции и утре сме пак на доктор да видим отново кое на къде е.  :wink:
Успех и много, много късмет!  :crossfingers: