0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

А сега накъде?
« -: Юни 28, 2006, 08:28:50 am »
Дълго време се чудех, дали изобщо има смисъл да я пусна тази тема....
Но като се замисля, няма как сама да си отговоря на въпросите и затова се обръщам към вас (естествено, към кой ли друг :))
Не знам на къде да тръгна сега - всичко уж е ок вече и при мен и при съпруга ми (след поредната спермограма, която направихме при Мели). Мислех да пускам някакви имунологични, но все си мисля, че след като нямам никакво забременяване през годините, в които опитваме има ли смисъл от тях или не??? Генетични също не съм пускала, нито на мен нито на мъжа ми. Дайте някаква идея, с какво по-напред да се захвана и кое според вас е на дневен ред?????
Много Ви благодаря предварително..........
Re: А сега накъде?
« Отговор #1 -: Юни 28, 2006, 10:33:34 am »
Здравей, и ние бяхме в подобна ситуация, но все пак решихме да пуснем имунологични и генетични. Излезнаха някои неща, като поне едното има отношение и към забременяването - НК клетки. Генетичната мутация в ген МТХФР пък изисква подготовка преди забременяване с повече фолиева и аспирин, така че е добре да се знаят тези неща преди бременност.
Отделно искаме да направим ин-витро, да се види качеството на яйцеклетките и става ли оплождане без икси.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Re: А сега накъде?
« Отговор #2 -: Август 10, 2006, 13:10:50 pm »
Здравей, и аз това се питам.При нас нещата са още по-зле. Уж всичко ни е наред: а резултата е нулев.И така вече 6години. Не съм правила само имунология. Последното, което направих беше: неуспешно ин-витро. Днес го разбрах и сега накъде и аз незная.Съжалявам, че не мога да ти бъда полезна  с нещо.Просто исках да знаеш, че не си сама в тази ситуация.
Кураж мила.Ще стане.


*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: А сега накъде?
« Отговор #3 -: Август 10, 2006, 13:24:01 pm »
Мари, ти още ли не си направила имунологични и генетични?Как няма смисъл бе...виж при колко мацки се оказа, че това е проблем.
Направи ги задължително, наистина НК клетките пречат на забременяването, може там да е проблемът.
Не отлагай и пиши за резултатите.
Конова се връща на 21 август.Тя ще ти направи всичко, което трябва.
Разкажи и какво друго сте правили, може да се сетим още нещо с общи усилия.
Успех миличка и късмет, стискам палци!

 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
« Последна редакция: Август 10, 2006, 13:26:24 pm от danidan »
*

    tokador

  • *
  • 25
  • [url=http://line.romanticcollection.ru][img]http:/
Re: А сега накъде?
« Отговор #4 -: Август 10, 2006, 13:38:46 pm »
"a sega nakade???".....to se znae -napred!!!!vsichki neobhodimi izsledvania,nabludenia,pregledi...vsichko koeto e nyjno!!!!napred mila!!!stiskam ti palsi!!! :blowingdust2: :bfp:
Re: А сега накъде?
« Отговор #5 -: Август 24, 2006, 09:11:42 am »
Благодаря за подкрепата милички, а сега да споделя, че след разговор с доц. Конова направих Инхибин Б, който е малко под нормата, но според док, това не е проблем; антиовариални, антиспермални антитела и анти зона пелуцида, които за щастие са ОК. Е, това е за сега, в момента обмисляме с мъжа ми да направим едно инсе, пък ще видим от там нататък, ще го мислим.....
Още веднъж Ви благодаря, че дадохте мненията си и ме подкрепяте! :bighug:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: А сега накъде?
« Отговор #6 -: Август 28, 2006, 00:17:45 am »
Честито за хубавите резултати и съжалявам за инхибина.
Аз също мисля за добра идея инсето, но стимулирано нали!
Успех, Мари!
:balk_21:
« Последна редакция: Август 28, 2006, 11:20:05 am от danidan »
Re: А сега накъде?
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 08:10:17 am »
Е да то иначе няма смисъл.
Re: А сега накъде?
« Отговор #8 -: Август 28, 2006, 12:08:12 pm »
Мари, не разбрах НК клетки направи ли - те точно могат да пречат на забременяването, а останалите - по-скоро на развитието на бременността.
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: А сега накъде?
« Отговор #9 -: Август 28, 2006, 12:23:03 pm »
Вярно те са важни!
Стискаме палци за инсето! :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: А сега накъде?
« Отговор #10 -: Август 28, 2006, 12:50:04 pm »
и тука да те заям - спирай гадните цигари :balk_77:
Re: А сега накъде?
« Отговор #11 -: Август 28, 2006, 13:56:59 pm »
Мари, не разбрах НК клетки направи ли - те точно могат да пречат на забременяването, а останалите - по-скоро на развитието на бременността.
Фреши, направих тези, които доц. Конова каза!
и тука да те заям - спирай гадните цигари :balk_77:
.......мииииииииииии опитваааааааааам скоро ще е обещавам си :bighug: