0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #20 -: Юни 22, 2008, 21:35:50 pm »
Здравейте докторе!Аз пак имам въпрос за схемата/за ден/ за пиене на Зинат.Изписан ни е  3*2,5 мл/Зинат 250 мл/.Винаги досега не бяха коректни в дозировките,та вие ми помагахте и после заедно с лекарката ги коригирахме.
А иначе ни го изписаха,защото Тери 3 дни поддържа 39/39,7/ градуса и почти не се смъква от нищо,а ако се смъкне е за не повече от час до 37,7 и после отново нагоре.Не пада ни от Нурофен,ни от Хексалгин.Не ми се е случвало такова чудо и се предадох.Вече имаме един прием на АБ,но 3 часа след Панадола пак е с 39.Направо го отрових това дете.
С какво точно мога да Ви бъда полезен?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #21 -: Юни 23, 2008, 00:20:33 am »
Привет Бърди!
 много пъти съм чела,че препоръчваш капки Олинт..на две годинки е момченцето ми,и мтого е запушен носа,чак го задушава..
На капките Олинт,пише,че са за деза над 6 годинки...мога ли да слагам от тях?или ще ми препоръчаш друго?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #22 -: Юни 23, 2008, 10:38:54 am »
Здравейте д-р Бърди,
дъщеря ми е на годинка и месец, и от близо седмица отказва да се храни.Сутрин яде половината от закуската си (било то попара или каша) , след което през целия ден отказва да приеме всякаква храна, за сметка на неимоверните количества вода, които пие .Пие постоянно, и то само вода, не иска сок.От петък вечерта вече и не желае да спи, а плаче на пристъпи, и то както никога не е плакала.Заспива към 02:00 от пълно изтощение.Два пъти и дадох Панадол и тя се поуспокои , което ме навежда на мисълта за някаква болка ,която се облекчава вследствие на лекарството.не го свързвам с никненето на зъби, защото тя има 6 , които излязоха завидно лесно, така че за мен този вариант отпада.Пипах ушенцата ,но тя не реагира на натиск, така че най-вероятно и ушите не са. Тази сутрин се събуди с температура и пак с плач.Нашият педиатър може да ни приеме късно следобед, а дотогава? Знам , че на база описание е трудно да се остави диагноза онлайн, но имате ли някаква идея на какво може да се дължи това състояние?
Предварително благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #23 -: Юни 23, 2008, 10:53:16 am »
Привет Бърди!
 много пъти съм чела,че препоръчваш капки Олинт..на две годинки е момченцето ми,и мтого е запушен носа,чак го задушава..
На капките Олинт,пише,че са за деза над 6 годинки...мога ли да слагам от тях?или ще ми препоръчаш друго?
Няма проблем да ползвате тези от 0.05%.
Не слагайте "Коларгол"!
Проверете за "трета" сливица.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #24 -: Юни 23, 2008, 10:59:01 am »
Здравейте д-р Бърди,
дъщеря ми е на годинка и месец, и от близо седмица отказва да се храни.Сутрин яде половината от закуската си (било то попара или каша) , след което през целия ден отказва да приеме всякаква храна, за сметка на неимоверните количества вода, които пие .Пие постоянно, и то само вода, не иска сок.От петък вечерта вече и не желае да спи, а плаче на пристъпи, и то както никога не е плакала.Заспива към 02:00 от пълно изтощение.Два пъти и дадох Панадол и тя се поуспокои , което ме навежда на мисълта за някаква болка ,която се облекчава вследствие на лекарството.не го свързвам с никненето на зъби, защото тя има 6 , които излязоха завидно лесно, така че за мен този вариант отпада.Пипах ушенцата ,но тя не реагира на натиск, така че най-вероятно и ушите не са. Тази сутрин се събуди с температура и пак с плач.Нашият педиатър може да ни приеме късно следобед, а дотогава? Знам , че на база описание е трудно да се остави диагноза онлайн, но имате ли някаква идея на какво може да се дължи това състояние?
Предварително благодаря.
На инфекция. Най-често.
Уроинфекция,ушна инфекция.
Вероятно да са нужни и изследвания също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #25 -: Юни 23, 2008, 11:02:53 am »
Много благодаря за бързия отговор :)
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #26 -: Юни 23, 2008, 11:11:43 am »
Здравейте, доктор Бърди! Радвам се, че имам възможност да се допитам до Вас! Започвам с кратка предистория - преди месец / в началото на м. май.  на синът ми 4 год. след поредната хрема и мое настояване да бъде пуснат носен секрет изолираха Стрептококус ауреу, който по антибиограма лекувахме 7 дни с Аугментин RS, пуснахме две контролни посявки - отрицателни, но......От тогава до сега носът му е запушен, от време на време потича секрет, предимно от едната ноздра и като легнем вечер е страшно. По собствено желание / след преглед от педиатъра, който го лекува и ми каза да оставя детето да порастне / го заведох на алерголог - педиатър. Последният пусна отново кръвни изследвания и имунологични, а утре ни вика за кожен тест за алергия. От резултатите - по мои впечатления няма алергия и имун. също са в норма, но доктора каза, че вероятно е 50/50 - алергия и стрептокок, който е назад в носоглъгката и трудно ще се изолира. Не знам вече какво да правя, как ще лекуваме нещо без да знаем какво е и освен това имам някаквъ вътрешна съпротива към кожния тест, но той държи да го направи, а както казах резултатите ми се струват наред. Моля за някаква насока или съвет.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #27 -: Юни 23, 2008, 11:17:27 am »
Не виждам логика да тестувате детето. Не Ви го препоръчвам. Горещо не Ви го препоръчвам! Ако живеете в Бг Ви препоръчвам да избягвате Бг алерголози на всяка цена!
Аз виждам нещата така:

*повтаряте посявката.
*консултирате за "трета сливица"
*Аз бих дал "Аериус" сиропче (или Кларитин) за седмица, ако първите две неща са (-).

Веоятно за Стафилококус ауреус да става въпрос? а не за "...Стрептококус ауреу"...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #28 -: Юни 23, 2008, 11:49:53 am »
Точно за нея става въпрос, извинявам се за грешката. Но както писах и преди две контролни посявки правихме, едната на 3 ден от АБ, а едната в началото на този месец, може би 20 дни след АБ и двете бяха отрицателни.
Да вмъкна, че от две години му е увеличена третата сливица, но за вадене не е ставало дума, защото не боледува от гърло. Просто от както ходи на ЦДГ често е с хрема.
Много пъти по др. повод е пускан секрет - отрицателен. За това се насочих към алерголог - сега цъфтят липи и т. н. и бях 90 % убедена, че не е алергия, но исках да съм сигурна, че не е алергичен ринит. И сега съм още по объркана - какво значи 50/50 - алергия и стафилокок и той спомена нещо за някаква ваксина? Попитах щом има коки - вероятно и АБ трябва да пие - той каза, че с него няма траен резултат.
Този ериус му е изписвам многократно в хода на предишни хреми е никакъв ефект не видях. А като реших, че може да се касае за алергия на своя грава купих Кузикром спрей и пръсках няколко дни, за да видя поне минутен ефект, но не и от него не видях.
А и да от БГ съм и то от малък и забутан град!
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 11:56:24 am от kim76 »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #29 -: Юни 23, 2008, 12:10:09 pm »
Здравейте Бърди!

Имам следния проблем - синът ми е на 3 години и половино - алергичен е към цефалоспорините като цяло и към един друг антибиотик - Аугментин. Получава силен обрив по лицето сгъвките на ръчичките и краката, врата и гушката и оток на гласните струни като ларингит /синдром някакъв беше.../
Миналата седмица му поставиха диагноза цистит - изписаха му Суметролим. Пи го 4 дена по схемата и пак се изрина. Казаха ми че е пак алергия. Докато е изринат пи само Имунобор Уро - с червена боровинка и Аериус. Днес ходих пак на преглед - в урината има белтък и с чести позиви за уриниране - приблизително на 30-40 мин. Не е обилна, но не е и на капки пресечена.
Изписаха му да пие Клацид 250/5 мл. - с дозировка 5 мл. на 12 часа. Притеснява ме дозировката - на листовката за неговите килограми е даден 2,5 мл. на 12 часа. Питах лекарката - тя настоява да давам по 5 мл. На този антибиотик никаде не пише, че се предписва за урологични възпаления. Вие какво мислите?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #30 -: Юни 23, 2008, 12:12:08 pm »
@kim76
Това,което описвате са симптоми на "трета" сливица или хроничен синузит.
Може да ползвате "Назонекс" за 4-5 дена ако посявките са наистина отрицателни/детето няма синузит. Иначе е добре да оставите детето на спокойствие.Назонекс е назален КС шпрей. Помага лигавицата на носа да възвърне нормалното си състояние от месеци с ринити и безумни употреби на всякакви по вид капки за нос.

Откъснете се от "алергичните" теми.
Нещата са комплексни и алергиите са най-малко важното в случая.

Нито от този "Кузихром" полза в конкретният случай ще има.

Два подхода:
*има ли хроничен синузит
*има ли значима "трета сливица"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #31 -: Юни 23, 2008, 12:15:58 pm »
Здравейте Бърди!

Имам следния проблем - синът ми е на 3 години и половино - алергичен е към цефалоспорините като цяло и към един друг антибиотик - Аугментин. Получава силен обрив по лицето сгъвките на ръчичките и краката, врата и гушката и оток на гласните струни като ларингит /синдром някакъв беше.../
Миналата седмица му поставиха диагноза цистит - изписаха му Суметролим. Пи го 4 дена по схемата и пак се изрина. Казаха ми че е пак алергия. Докато е изринат пи само Имунобор Уро - с червена боровинка и Аериус. Днес ходих пак на преглед - в урината има белтък и с чести позиви за уриниране - приблизително на 30-40 мин. Не е обилна, но не е и на капки пресечена.
Изписаха му да пие Клацид 250/5 мл. - с дозировка 5 мл. на 12 часа. Притеснява ме дозировката - на листовката за неговите килограми е даден 2,5 мл. на 12 часа. Питах лекарката - тя настоява да давам по 5 мл. На този антибиотик никаде не пише, че се предписва за урологични възпаления. Вие какво мислите?
АБ ("Клацид") е неподходящ за лечение на уроинфекции!
Може да попитате и помолите да дадат Цефзил/или Цеклор/или Зинат/или Лорабид с паралелно покритие от някакъв силен антихистаминов препарат-"Зиртек" или "Ксозал".
Но с голямо внимание и при пълна убеденост, че детето НАИСТИНА има уроинфекция.

"...Имунобор Уро"
->Не давайте на детето от тези "илачи"!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #32 -: Юни 23, 2008, 12:40:00 pm »
Благодаря за бързият отговор!
Резултатите от днес показаха че има белтък в урината. Да пускам ли уро-култура? Дали няма да се влошат нещата докато излезе резултата - това ме тревожи.
Алергичен е към Цефзил.  :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #33 -: Юни 23, 2008, 13:14:00 pm »
Не може да е алергичен към всичко... вероятно приемате обриви с друг произход за "алергия".
Нужно е да направите пълни изследвания с цел да се установи диагнозата.
Без посявка? ... няма диагноза уроинфекция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #34 -: Юни 23, 2008, 13:23:14 pm »
Цитат на: margo71 в юни 22, 2008, 08:48:57
Здравейте докторе!Аз пак имам въпрос за схемата/за ден/ за пиене на Зинат.Изписан ни е  3*2,5 мл/Зинат 250 мл/.Винаги досега не бяха коректни в дозировките,та вие ми помагахте и после заедно с лекарката ги коригирахме.
А иначе ни го изписаха,защото Тери 3 дни поддържа 39/39,7/ градуса и почти не се смъква от нищо,а ако се смъкне е за не повече от час до 37,7 и после отново нагоре.Не пада ни от Нурофен,ни от Хексалгин.Не ми се е случвало такова чудо и се предадох.Вече имаме един прием на АБ,но 3 часа след Панадола пак е с 39.Направо го отрових това дете.
С какво точно мога да Ви бъда полезен?


Въпросът ми беше свързан с дозировката на АБ.Изписан е 3*2,5 мл/Зинат 250/,а днес лекарката каза да го сменим на 2*3,5 мл/12 кг е Тери/ и колко време да го пием.Имаме червено гърло с афти и вече четвърти ден вдига 39 градуса/39,5/.

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #35 -: Юни 23, 2008, 13:45:32 pm »
Колко тежи детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #36 -: Юни 23, 2008, 14:20:16 pm »
12кг

Тереза - 3г9м
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #37 -: Юни 23, 2008, 16:57:29 pm »
Днес мерихме Микаела (19 месеца) и резултатите доста ме разтревожиха - на кг детето е над оптималната линия (11,56кг), а на ръст (79,5см) е доста под нея. Според местните мнения ако така продължи и след три месеца ще има наистина основания за тревога. Посъветваха ме категорично да и спра от закуска детските бисквитки (въпреки, че са без захар), като ги заменя с cerials - богати на фибре, без захар. Също смятат, че недостатъчното израстване на ръст за нейната възраст се дължи на липсата на калции и желязо - редовно и давам сирене, мляко (но тук пък казаха да го огранича), спанак...

Много моля за Вашето мнение и съвет относно хранителния режим, какви мерки да предприема?

Дневно меню - след събуждане в 7.30ам - 200-250 мляко, пълномаслено
              закуска в 9, 9-30ам - детски бисквитки с мляко, омлет, пържени филиики, палачинки понякога, баничка със сирене)
              обяд в 12,30-13пм - готвено- през ден постно, през ден месо (телешко, свинско, пилешко - без мазнини), риба 2 пъти седмично, леща, всякакви видове зеленчуци, понякога сухар в супа или ядене
              следобедна закуска в 17.30, 18пм - каша на Нитриция, Хумана с плодове, грис с плодове, крем ванилия, плодове с малко оризово брашно
              преди сън - само мляко - не повече от 100 гр
             
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 17:00:15 pm от EmaMiki »
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #38 -: Юни 23, 2008, 17:08:52 pm »
Докторе,бях писала по-нагоре,
но снимките не се виждаха.
Ето тези пъпчици от какво са?Появяват се по бутчетата,
и по меката част отзад на крачетата под свивката на коляното.
Също така и по бузките!



http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #39 -: Юни 23, 2008, 17:33:30 pm »
12кг
Правилната доза (Зинат 250мг/5мл, 12 кг дете) би била 2.5 мл на всеки 8 часа.
Или 3.5 мл на всеки 12 часа, но аз лично АБ на 12 часов интервал при деца избягвам да дозирам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.