0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #180 -: Май 29, 2009, 17:01:14 pm »
Здравей, kami26  :D
Аз доколкото съм запозната л-тироксинът замества естествената функция на щитовидната ти жлеза.Това не е като антибиотъкът да действа да кажем на стомахът...например.Аз така мисля,че няма възможност самото хапче да действа.По-скоро може би дозата нещо...защото аз си спомням,че преди да открия проблема с моята жлеза имах закъснение от 5 дни...не си правих тест,а директно отидох на преглед с надеждата да ме зарадват с новина,но уви нямаше нищо и лекарят тогава ми каза: "Да не би да имаш проблем с щитовидната жлеза?" И в тази връзка да не би нещо с дозата да е?!
Консултирай се с лекарят ти...според мен.
А аз междудругото исках да питам всички сладурани дали вашите лекари са ви казали август задължително да си проверите хормоните,защото при горещи дни е възможно да намалиш дозата ?!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #181 -: Май 29, 2009, 17:21:29 pm »
kami26, вместо да се питаш дали е от л-тироксина или не, отивай на лекар, свестен гинеколог и после пиши какво ти е казал! Трябва ти преглед, ехограф и ако реши кръвни изследвания. Иначе в ендокринната система в организма ни, връзки колкото щещ :) Не е нормално да пропусне... Трябва да се намери причината.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #182 -: Май 30, 2009, 11:32:24 am »
Здравейте Mieli и Ognyana :)много благодаря за отговорите :)ами няма да ми се наложи да ходя на лекар, защото от днес съм в менструация. Аз почти бях убедена, че л-тироксинът не може да окаже влияние, но съмненията ми се дължаха на това, че преди 2 седмици ми увеличиха дозата и незнам защо предположих,че това може да окаже влияние:)а и толкова много исках да закъснението да се дължи на евентуална поява на 2 черти :)и толкова тестове направих, не че след 4 отрицателни тестове е трудно да се досетиш..., ама така... до последно се надявах:)нищо, здраве да е, другия месец...
много ви благодаря и ви пожелавам усмихнат ден...нищо, че времето е намръщено :balk_184: :balk_56:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #183 -: Май 31, 2009, 01:43:56 am »
А аз междудругото исках да питам всички сладурани дали вашите лекари са ви казали август задължително да си проверите хормоните,защото при горещи дни е възможно да намалиш дозата ?!
Хм,... :? мен за това никой не ме е предупредил :? И защо чак август? И преди това може да си е достатъчно топло, за да се наложи намаляване на дозата.
Оги, включи се моля те. Какво е нужно да се направи и кога? Аз сега съм на 50мг Еутирокс и ми предстои контрола на 8 юни.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #184 -: Май 31, 2009, 19:07:50 pm »
При консултацията ми с д-р Начев, той спомена, че летните месеци дозата л-тироксин/еутирокс, която се приема, е по-ниска от тази през зимните месеци. Това се отнася не само за месец август, а за лятното полугодие.

Д-р Тодорова не ми е споменавала за тази зависимост. НО! предполага се, че след като приемаме хормонален заместител, ние редовно трябва да следим нивото на TSH на 45 дни. Дозата се коригира спрямо личните показатели. Така че, откога дозата л-тироксин/еутирокс ще се намали или повиши, е много индивидуално. Аз, например съм точно обратното. ТСХ-то ми се качва лятото и съответно пия по-висока доза от лекарството тогава :)

Просто, имайте предвид да правите по една консултация с контролно изследване при смяна на лятно/зимно полугодие.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #185 -: Юни 01, 2009, 11:17:13 am »
Значи все пак се очаква някаква промяна в дозата разбира се индивидуално... Ами какво да се прави, така ще е...ще си следим хормонките :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #186 -: Юни 01, 2009, 16:42:54 pm »
Момичета, не само горещините влияят на ТСХ. Студовете също му влияят. И затова, не забравяйте регулярно (както и Огняна е писала) да следите нивата на хормона. Предполага се, че ако правите това, своевременно бихте хванали промените.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #187 -: Юни 09, 2009, 00:52:53 am »
Момичета, искам да ви попитам за мненията ви и за това как са процедирали при вас лекарите ви.
Днес правих контрола на ТСХ и е паднало още сега е 1.03. Преди 45 дни когато го изследвах беше паднало до 1.71 за 30 дни от 4.78. Сега се притеснявам, ако продължа с дозата от 50мг Еутирокс да не падне под долната граница?
Утре ще се обадя на Тодорова, но ми е интересно във вашите случаи как са процедирали лекарите ви?
От друга страна се притеснявам пък ако мина на 25 мг Еутирокс да не го кача над 2.
В началото дозата ми беше такава(25мг) и ТСХ-то за 30 дни не беше спаднало въобще, даже се беше покачило.
Стана малко объркано, но дано да сте ме разбрали какво съм имала предвид. :wink:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #188 -: Юни 09, 2009, 02:22:50 am »
Момичета, искам да ви попитам за мненията ви и за това как са процедирали при вас лекарите ви.
Днес правих контрола на ТСХ и е паднало още сега е 1.03. Преди 45 дни когато го изследвах беше паднало до 1.71 за 30 дни от 4.78. Сега се притеснявам, ако продължа с дозата от 50мг Еутирокс да не падне под долната граница?
Утре ще се обадя на Тодорова, но ми е интересно във вашите случаи как са процедирали лекарите ви?
От друга страна се притеснявам пък ако мина на 25 мг Еутирокс да не го кача над 2.
В началото дозата ми беше такава(25мг) и ТСХ-то за 30 дни не беше спаднало въобще, даже се беше покачило.
Стана малко объркано, но дано да сте ме разбрали какво съм имала предвид. :wink:

1.03 ти е повече от супер , ама незнам и аз дали ще го задържиш с 0.50мг. Аз бях така , падна до 0.11, после намалихме дозата и сега от време на време пия по 50мг . Пиши какво ти е казала док ! (аз съм при начев)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #189 -: Юни 09, 2009, 02:27:07 am »
Натали, най-вероятно ще редуваш еутирокс 25 на еутирокс 50, но вместо през ден може да го редуваш 25-25-50 - това вече д-р Тодорова ще ти каже. Имай предвид че заради жегите дозата от 25 може да се окаже точната сега :)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #190 -: Юни 09, 2009, 20:09:40 pm »
Пиши какво ти е казала док ! (аз съм при начев)

Отчет: чух се с Тодорова, каза, че тези стойности били изключително добри. И ме остави на Еутирокс 50мг, защото можело от по-малката доза да започна да го вдигам. На притеснението ми, че може ТСХ-то да падне под долната граница, каза да правя контроли на 20дни, за да го следим по-често. И ако се наложи да мина на 25-50-25мг.
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 20:11:31 pm от Nataly* »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #191 -: Юни 18, 2009, 11:41:57 am »
Хей здравейте девойкии  :D Имам едно въпросче...не знам дали да безпокоя лекаря за щяло и нещяло,но правих си изследване на хормоните в началото на май...имам любопитство да видя как са и сега.Тоест въпроса ми е дали има некво значение на колко време си правиш изследване..Предполагам,че не би трябвало да има значение,но как мислите? А пък нали работим за бебче от миналия месец :bed: ...още няма новина за съжаление  :( ,но заради това направо изгарям да си проверявам хормона дали е в ред.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #192 -: Юни 18, 2009, 13:35:14 pm »
Не виждам защо да има някакъв проблем :D
Освен финансовата страна на нещата :D
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #193 -: Юни 18, 2009, 14:05:40 pm »
 :grouphug2:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #194 -: Юни 23, 2009, 11:35:00 am »
Момичета вчера ме върнаха от една аптека защото нямах рецепта за ел-тироксин.Само с рецепта ли е? Защото аз си купих предишния път (първия ми път) без рецепта.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #195 -: Юни 23, 2009, 14:24:23 pm »
ДА  -с рецепта е -може и личния лекар да ти я  изпише,за да не ходиш при ендокринолог  само за това.

Аз имам нужда от споделяне и съвет .
Пуснах си ТСХ  - 0.026  8O.
На 50 Л тироксин съм.Последно съм изследвала ТСХ  през месец 02.2009 - с-стите бяха вариации около 1.3-1.8 .Зимата ,заради  предстояща процедура, дозата ми бе увеличена на  50 / преди това продължително  бях на 25 л тироксин  ,но ТСХ клонеше към  2 /.

Сега какво да правя?Тези дни съм изключително заета и нямам възможност да отида до София за  консултация при д-р Начев или  д-р Тодорова .Какво да правя дотогава ?
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 15:03:09 pm от nimika »


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #196 -: Юни 23, 2009, 15:17:32 pm »
Nimika,ти сигурно и не се чувстваш добре с тази стойност на ТСХ.Освен да редуваш един ден 50,един ден 25мгр Л-Тироксин,поне докато се консултираш.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #197 -: Юни 23, 2009, 17:26:15 pm »
Ами явно ти е много 50мкг. То между 25 и 50 има няколко междинни възможности. Освен това на теория организмът има нужда от по-малко хормон през лятото. Според мен трябва да се намали. Маскимално бързо се свържи с Тодорова. Не може ли по телефона да и се обадиш?

Аз лично и овулация нямам при такива ниски стойности на ТСХ, та не знам ако и при теб се отразява така какво ще стане с процедурата.

А ти как се чувстваш? Имаш ли някакви симптоми на предозиране?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #198 -: Юни 23, 2009, 20:07:20 pm »
Странното е,че нямам никакви симптоми -чуствам се много добре.
Как би трябвало да  се чуствам  ,ако с-ста е ниска-в какво с еизразяват неразположенията?
Ще  повторя изследването в друга лаборатория -преди все  в София в клиниката го правех ,но сега го пуснах тук в провинцията  ,дали пък не е лабораторна грешка :ask:


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #199 -: Юни 23, 2009, 21:22:00 pm »
nimika, обади се на Тодорова по телефона и тя ще ти каже какво да направиш. Аз винаги така правя когато има нещо притеснително за мен. Никога не ми е отказала консултация. Аз и звънях преди 20 дни, защото се притеснявах, че ТСХ-то доста ми е паднало 1.03, но тя каза, че за сега е добре и да го следя. Иначе ми каза, че дозата ми щр стане 25-25-50 или 25-50-25 в зависимост от стойностите.
Аз съм на Еутирокс.