0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #900 -: Май 14, 2010, 13:05:35 pm »
yanicka,
Не знам дали ще е възможно,защото изборът на екип включва главния оператор - примерно д-р Попов и екипът към него,но може и да греша.Все пак можеш да се допиташ до твоя приятел,все пак той е колега на д-р Попов и в такъв случай не би трябвало да има проблем да те оперират и двамата.
Успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #901 -: Май 14, 2010, 13:08:50 pm »
В екипа участва един лекар и един ординатор, доколкото знам.освен сестрите и анестезиолога разбира се. Но водещият хирург е един.
Препоръчвам ти да направиш лапароскопията при лекар, който се занимава с ин витро, за да си нямаш проблеми после. Не разчитай на приятели.... Аз така уж разчитах на много близък приятел на семейството ми, та се наложи после второ лапаро да правя...И нямам предвид, че човека е бил злонамерен. Просто толкова може.... Хубаво мисли.
Относно тръбите - имаш ли хидросалпинкс - категорично ги махай. Той не се лекува. Тонове информация има вее по този въпрос, статии, проучвания и т.н. Дори в момента да успеят да изрежат хидросалпинкса и да отпушат тръбите /което е пълен абсурд, дори да се твърди, че ги отпушват, това е нереално/, шанса този хидрос да рецидивира отново на същото място, при това съвсем скоро, е огромен. Да не говорим, ако се стартира ин витро - от стимулацията хидросалпинксът се активира наново... Направи си сметка.
Лично мнение - махай тръбите, казвам го от опит. Щом си от Варна, защо ще ходиш чак в София за лапаро, при условие, че във Варна е един от най-добрите оператори и специлст по ин витро?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #902 -: Май 14, 2010, 14:37:06 pm »
Ами честно казано не вярвам на лекарите във Варна - причини затова много. Притеснява ме това, че възоснова на една цветна снимка в рамките на 5 мин. вече имах записан час за отстраняване на тръбите и ми бяха връчени документи да попълвам за фонда, а дори съпруга ми още не знаеше. Но това е една друга тема.
Много съм страхлива и единственият човек на кого мога да се доверя е този, който ще ме оперира. Просто още съм шашната.

26.09.2019
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #903 -: Май 14, 2010, 15:16:39 pm »
Яничка, виждам че си била в друга клиника. Сискенс говори за друг лекар пак във Варна ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #904 -: Май 14, 2010, 16:00:53 pm »
Яничка, във Варна няма само една клиника и един лекар. Поразрови малко из форума, ще видиш, че има и други :D Разбирам шашкането ти, минала съм през него, вече съм без тръби. Всичко, което ти написах по-горе е споделено от личен опит, много четене и рзговори с доказани специалисти по стерилитет!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #905 -: Май 14, 2010, 16:52:44 pm »
Да споделя за лекаря, за който говори Сиксенс - пратиха ме да ми отрежат и втората тръба, заради повторна извънматочна бременност. Той беше този, който ме разубеди да не отивам на операцията, уговорена за следващия ден. Благодарение на него си запазих тръбата и тя дори е проходима, т.е. аз имам шанс все още за естествено забременяване.
Моята лапароскопия при първата извънматочна е прави д-р Жеков от Окръжна болница, на епикризата пише че тръбата е отстранена и е била с руптура, вчера на цветната снимка тази отстранената тръба пропусна контраста и се видя - ужасно съжалявам че нямам запис от операцията, непременно си изискай такъв.
И моят съвет е тъй като си от Варна иди по обед при д-р Александров и поискай и неговото мнение. Той е невероятно разбран човек и няма да те върне, нито ще направи нещо в твой ущърб и за пари, просто е един от малкото лекари, които наистина ги е грижа за пациента. На мен се е случвало дори да не ми взима пари за прегледи.


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #906 -: Май 14, 2010, 17:06:12 pm »
Много благодаря момичета! Ще послушам съвета ви и ще ида и при него за мнение - колкото повече, толкова повече!
Благодаря ви!

26.09.2019
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #907 -: Май 25, 2010, 12:29:55 pm »
Не знам дали тук му е мястото да питам (ако не е вие ще ме поправите) - защо трябва да се прави изследване за хламидия преди лапаро и ако примерно тя не се лекува, това създава ли опасност при самата интервенция?

26.09.2019
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #908 -: Май 25, 2010, 12:39:42 pm »
Здравей yanicka,
Да, необходимо е да се направи изледване за хламидия. Хламидята може да въздейства върху женската репродуктивна способност по два начина:  може да доведе до полово предавани болести, които могат да доведат до безплодие чрез увреждане на маточните тръби или да доведе до временно безплодие чрез засягане на цервикалната слуз. Хламидията се лекува с антибиотици. От този линк можеш да намериш нужната информация:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=398&Itemid=42


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #909 -: Май 31, 2010, 18:50:01 pm »
Здравейте момичета,моля ако някой знае да ми отговори на сл.въпрос: предстои ми лапароскопия,а 2 седмици по-късно ми е отпуската,та въпросът ми е може ли след такава интервенция да се ходи на море? И въобще има ли нещо,което не може да се прави след операцията?
Благодаря предварително и много кураж на всички,които умират от страх като мен osi_12
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #910 -: Май 31, 2010, 18:57:55 pm »
Аз точно 2 седмици след лапароскопията ходих на море.
Като изключим тежък физически труд всичко друго което прецениш че можеш да правиш е позволено.
Но е добре тези въпроси да ги зададеш и на лекаря си след лапарокопията.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #911 -: Май 31, 2010, 19:01:25 pm »
Можеш да ходиш на море. Моята първа лапароскопия беше края на юни месец. След 2 седмици си ходих на плаж. Дори е хубаво да се печеш :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #912 -: Май 31, 2010, 20:38:32 pm »
Те дават болнични по принцип, но не е толкова страшно. Ще видиш , че страха е много повече от болката.
Успех!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #913 -: Юни 04, 2010, 19:48:56 pm »
Здравейте момичета предстои ми лапароскопия или цветна снимка доктора каза да реша сама.Ще я правя в Сливен не знам кое да избера пишете ми моля.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #914 -: Юни 04, 2010, 21:07:38 pm »
 pepi_31, защо лапаро  ?
Доколкото чета постовте ти ,разбирам ,че нямаш правена цветна снимка или установен друг проблем.
Не виждам защо да прибягваш до лапаро ,ако няма  проблем ,които да го налага. Така че първо направи една цветна снимка ,която ще покаже състоянието на тръбите .Трае секунди  и в сравнението с лапарото е далеч по- лека и бърза процедура.


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #915 -: Юни 04, 2010, 23:53:59 pm »
Благодаря за отговора nimika казаха ми че цветната снимка била много болезнена и не зная какво да правя :(имам една седмица за размисъл.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #916 -: Юни 05, 2010, 00:41:48 am »
Е, не е чак толкова болезнена, една лапароскопия ще ти отнеме доста време и 1000% е по болезнена. Колкото и щадяща операция да е, все пак си е операция. Прави снимка, ако те е страх толкова от болката някъде ги правят и с упокойка, но не нужно заради 1-2 минути според мен. Успех и дано всичко е наред  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #917 -: Юни 05, 2010, 10:20:07 am »
Преминала съм през две лапроскопии и една цветна снимка/ преди месец/.
Цветната снимка боли ,но както Eli_Meli  вече е казала  -търпи се -болката даже е само няколко секунди .Ако толкова  те е страх ,направи я с упойка.

Не че лапарото е кои знае какво ,но там за възстановяване  , ти трябва доста повече време.
Аз не разбрах  все пак има ли някакъв проблем ,които да насочва към лапаро ? Ако  целта е проверка на тръбите -твърдо -първата стъпка е  цветна снимка!


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #918 -: Юни 05, 2010, 13:22:56 pm »
Проблем за сега не е открит ще проверяваме тръбите при цветната снимка можело да се получи спазъм и да не покаже точно преминаването на контрастното вещество благодаря ви за подкрепата момичета.Някой правел ли е лапаро в сливен.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #919 -: Юни 05, 2010, 18:51:22 pm »
Пепи, а защо снимка или лапароскопия в Сливен? Там има ли специалисти по стерилитет? Според мен трябва да започнеш със снимка и ако има някакви показания за лапароскопия тогава да я правиш. Не ми е ясно защо те оставят сама да решаваш, все пак в единия случай става въпрос за операция с пълна анестезия. Не се доверявай на случайни специалисти.