0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    balmi

Може ли да е от противозачатъчните ?
« -: Септември 20, 2006, 17:34:03 pm »
Здравейте момичета, :?
От два месеца съм на противозачатъчни. Веднага след като ги спрях направих изследвания на трети ден от цикъла на хормони. За мой ужас резултатите са : ФСХ 20, ЛХ 10, Е2 115 при стандартните референтни стойности. Реших, че може да е грешка на лабораторията и повторих изследванията. Съотношенията са приблизително същите т.е високо ФСХ 15, ЛХ 6, Е2 53. Въпроса ми е възможно ли е това да е резултат от противозачатъчните? До този момент винаги хормоните ми са били в норма или може би вече имам изчерпан яйчников резерв?
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #1 -: Септември 21, 2006, 12:48:34 pm »
Здравей, balmi  :P!
Не съм сигурна, но като се има предвид, че трябва да се изчакат поне 2-3 месеца след спиране на противозачатъчните, за да се нормализира хормоналния баланс, може и това да е причината. Мисля, че просто трябва да проявиш малко търпение и по-следващия месец пак да се изследваш "на чисто" ;).
Тази диагноза ми звуши много стряскащо  :balk_159:
И аз съм с подобни високи стойности на ЛХ и ФСХ и се моля да е лабораторна грешка. Надявам се и при теб всичко да е наред! Желая ти успех и да се похвалиш после  :balk_103:
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #2 -: Септември 21, 2006, 12:52:45 pm »
Извинявам се за невежството, но кои са "стандартните стойности"?
Нали почти всяка лаборатория си има собствени референтни граници?
*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #3 -: Септември 21, 2006, 13:07:48 pm »
Благодаря ти Салина. Когато пуснах постинга резултатите не бяха в мен, затова писах стандартни гранични стойности т.е ФСХ макс. около 12 и т.н.
*
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #4 -: Септември 21, 2006, 13:28:57 pm »
Адашче, не се тревожи  :D Има случаи, когато по два три, та и повече месеци след прием на противозачатъчни, хормоните не могат да си влязат в обичайните граници. Не си мисли за изчерпан яйчников резерв и други от този род, всичко ще си дойде на мястото  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #5 -: Септември 21, 2006, 13:35:13 pm »
Мила Грейси, толкова съм се притеснила, че не мога да спя. Тъкмо да стартираме иксито и ей на нова изненада. Манипулацията ще се отложи поне с 2-3 месеца.
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #6 -: Септември 21, 2006, 15:28:15 pm »
Балми, миличка, от противозачатъчните е. Не се притеснявай, след един-два цикъла ще са отново нормални хормоните.

 :bighug:
*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #7 -: Септември 21, 2006, 15:59:22 pm »
Зайко  :balk_21:

Във вторник бях и при доц. Конова на консултация. Направихме имунологични и генетични изследвания. Следващия месец ще изпратя кръв за инхибин Б, ФСХ и ЛХ. Дано до тогава се оправят нещата.

Това което ме притесни е, че лекуващата ми лекарка каза, че без противозачатъчните сигурно ФСХ е бил още по-висок. Аз разсъждавам обаче така - противозачатъчните подтискат яйчниковата функция, при менупауза също няма яйчникова функция и ФСХ е висок, значи и при противозачатъчните ефекта е същия. Може и да греша ?! Дано всичко се нормализира по-скоро.
Благодаря на всички за отговорите !!!!
*

    Лекси

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #8 -: Септември 25, 2006, 13:27:36 pm »
Не ми се вярва да е от противозачатичните. Нали почти винаге преди инвитро се приемат по 1 - 2 месеца противозачатъчни. Ако те "объркваха" така хормоните, надали щяха да се взимат. Но всъщност нищо не знам.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #9 -: Септември 25, 2006, 21:24:10 pm »
Не мисля, че е от противозачатъчните. Търси причината другаде.
*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #10 -: Септември 26, 2006, 08:57:13 am »
Чудя се възможно ли е толкова бързо да има рязка промяна в хормоните. Преди 6 месеца когато кандидатствах за инвитро по касата всичко беше перфектно. Миналата година също съм правила хормони - винаги о.к. Сигурно остарявам ....
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #11 -: Септември 26, 2006, 09:19:23 am »
Балми, миличка, струва ми се, че просто е каръшки месец. И за теб, и за мен. Не го мисли, изчакай следващия цикъл.

 :balk_21:
*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #12 -: Септември 26, 2006, 10:48:30 am »
Зайко, дано си прав. Искренно се моля да не ми е изчерпан яйчниковия резерв. Дано и при теб всичко е наред и стартирате с инвитрото.  :bighug: :bunie:
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #13 -: Септември 26, 2006, 11:32:07 am »
Балми, миличка, няма такова нещо като "изчерпан яйчников резерв", процесът на изчерпване е много бавен и постепен. Просто нещо има в този цикъл. Следващият всичко ще си е нормално.
*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #14 -: Септември 26, 2006, 11:41:36 am »
Зайче, много ме притеснява и факта, че след близо 15 стимулации с клостилбегит, като последната беше преди 6 месеца може вече да не ми функционират добре яйчниците. Ама май много се притеснявам излишно. Спирам да го мисля. Всеки момент чакам и резултатите от имунологичните изследвания, а с доц. Конова се разбрахме на следващия цикъл да изследваме инхибин Б, ЛХ и ФСХ и мисля, че тогава вече ще стане ясно. Стискайте палци !!! :balk_21:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #15 -: Септември 26, 2006, 11:43:59 am »
15 стимулации с клостилбегит????? 8O 8O 8O
Ето тук е причината.
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #16 -: Септември 26, 2006, 12:09:30 pm »
Балми, миличка, за палците няма проблем - ще стискаме до посиняване!
На защо наистина толкова много са те стимулирали с клостилбегит 8O?
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #17 -: Септември 26, 2006, 13:43:00 pm »
На защо наистина толкова много са те стимулирали с клостилбегит 8O?
Защото има и лекари-варвари   :x

Балми, стискам всичките си палци!
« Последна редакция: Септември 26, 2006, 13:45:28 pm от little_rabbit »
*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #18 -: Септември 26, 2006, 14:15:25 pm »
Понеже слушах доктора ми и безрезервно му вярвах. Вече не съм там за щастие и дано нещата се оправят по някакъв начин. Утре ми е 14-ти ден от цикъла и мисля да направя едни контролни хормони. Следващия цикъл отново ще повторя изследванията. Ще пиша утре за стойностите непременно. Целувам ви !!!!!!
*

    balmi

Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #19 -: Септември 27, 2006, 10:18:26 am »
Ето и резултатите от тази сутрин 14-ти ден от цикъла: ФСХ 10,3 в норма ,ЛХ 9 (което е под референтните стойности) и Е2 177 - норма. Много се радвам, че ФСХ е паднало на половин. Вероятно всичко е било от противозачатъчните. Мисля, че следващия цикъл и ЛХ ще се регулира, защото винаги е бил в норма. Благодаря на всички за отговорите и много целувки !!! :kiss: :bighug: :hug2:
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #20 -: Септември 27, 2006, 11:03:59 am »
Браво, мила Балми! Много се радвам за хубавите резултати!
*
Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #21 -: Септември 27, 2006, 11:36:09 am »
Балми, мила, край на притесненията  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Може ли да е от противозачатъчните ?
« Отговор #22 -: Септември 27, 2006, 14:32:35 pm »
Супер!!!
Много се радвам, че стискането на палци не беше напразно :blob10:!
Успех и занапред, Балми :balk_50:!