0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Моля за мнения и за моите изсл.Няма да пиша всички резултати,само LH и FSH,другото е в норма,често ги изследвам,но тия от април не съм и не са ми много ясни.
LH - 7,78 mlU/ml реф.с-ст - фолик.ф. 2,4-12,6 mlU/ml
FSH - 9,84 mlU/ml  реф.с-ст - фолик.ф. 3,5-12,5 mlU/ml
Правени са на 3-ти ден от цикъла.
Също и Естрадиола ме интересува дали ми е добре
ESTRADIOL - 47,11 pg/ml - реф.с-ст фолик.ф. 12,5-166 pg/ml
Благодаря предварително.
 
 

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #1 -: Януари 23, 2009, 18:30:01 pm »
Здравей, Марина!Аз не съм много веща по хормоните, но за тези двата знам, че съотношението между LH и FSH не трябва да е повече от 1, или 1 и нещо.Твоето съотношение е 0.79, така че смятам, че са ти добре тези хормони.Моите днес ги изследвах и съотношението е 2.Току що говорих с гинеколожката си и тя каза, че не е добре това и трябва да се проследи на УЗ.Било от типа на поликистозата 8O .Но твоите ми се струват добре, но нека все пак ти отговори някое момиче, което е достатъчно наясно.

Извинявай, че в твоята тема, ама и аз ще попитам за моите изследвания, дано нямаш нищо против.
3 ден от МЦ
LH - 13.63 lU/L реф. ст-т 1.9 - 12.5
FSH - 6.64 lU/L реф. ст-т 2.5 - 10.2
Както вече казах, гинеколожката ми каза горе-долу, но по телефона, а следващата седмица няма да е в града. Моля дайте мнения, на какво може да се дължи това завишение?Да отида ли при друг лекар междувременно?
Благодаря предварително!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #2 -: Януари 23, 2009, 19:04:36 pm »
LH - 7,78 mlU/ml реф.с-ст - фолик.ф. 2,4-12,6 mlU/ml
FSH - 9,84 mlU/ml  реф.с-ст - фолик.ф. 3,5-12,5 mlU/ml


Привет! Аз не разбирам много от хормони.., но във връзка с моите резултати, denis ми е отговаряла че:

 -  FSH не e добре да е над 9  и
 -  LH е добре да е под 7.

Може би е добре около овулация да се изследва пак Estradiol, защото по нивото се съди за качеството на овулацията. 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #3 -: Януари 24, 2009, 08:50:55 am »
Моля за мнения и за моите изсл.Няма да пиша всички резултати,само LH и FSH,другото е в норма,често ги изследвам,но тия от април не съм и не са ми много ясни.
LH - 7,78 mlU/ml реф.с-ст - фолик.ф. 2,4-12,6 mlU/ml
FSH - 9,84 mlU/ml  реф.с-ст - фолик.ф. 3,5-12,5 mlU/ml
Правени са на 3-ти ден от цикъла.
Също и Естрадиола ме интересува дали ми е добре
ESTRADIOL - 47,11 pg/ml - реф.с-ст фолик.ф. 12,5-166 pg/ml
Благодаря предварително.

Долу горе са добре. Знаеш, че едно изследване не е достатъчно за да се правят заключение и че всеки МЦ си е сам за себе си /т.е. това, че не са идеални може да е инцидент/
Та, според мен ФСХ малко се е форсирал, но това не е проблем .

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #4 -: Януари 24, 2009, 08:55:12 am »
Здравей, ......
3 ден от МЦ
LH - 13.63 lU/L реф. ст-т 1.9 - 12.5
FSH - 6.64 lU/L реф. ст-т 2.5 - 10.2
Както вече казах, гинеколожката ми каза горе-долу, но по телефона, а следващата седмица няма да е в града. Моля дайте мнения, на какво може да се дължи това завишение?Да отида ли при друг лекар междувременно?
Благодаря предварително!
Може да се дължи на ПКЯ.
В случая тези 2 хормона показват, че МЦ за който са направени, най-вероятно няма да има О. и може би ще има повече от 1 фоликул.
При всички случаи изследването трябва да се повтори и да бъдеш следена от лекар /дали има О. всеки МЦ/
Успех и пиши какво се случва с теб  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #5 -: Януари 24, 2009, 09:11:00 am »
Благодаря ,Денис.
Благодаря и на g2l2 и sixsens за отговорите.
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 09:12:42 am от marina75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #6 -: Януари 24, 2009, 16:35:52 pm »
Здравейте, отново! Denis,  много ти благодаря за отговора.Моята гинеколожка също спомена ПКЯ и каза, че трябва да се проследи, но както споменах, тя ще отсъства другата седмица.Аз така или иначе бях се уговорила с нея за фоликулометрия.Между другото на кой ден започва фоликулометрията?Предния МЦ имах задържан фоликул и киста 3.5 см/вероятно фоликулярна/.Но на 11 ден хванах О. с тест.Друг лекар също ми е казвал, че вероятно имам поликистоза.Но аз се поинтересувах и попаднах на ЛУФ синдрома, чиито симптоми доста наподобяват ПКЯ.Поне така си мисля де :oops:Може ли някой да обясни каква е разликата между двата синдрома.
Благодаря ви момичета!
Пожелавам успех на всички ви!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #7 -: Януари 27, 2009, 08:11:58 am »
СПКЯ - това е синдром, съвкупност от симптоми. Изразява се в хормонален дисбаланс с различни прояви - липса на О. , образуване на кисти и т.н.
ЛУФСиндром е Синдром на  Лутеинизация на неруптурирал фоликул / неспукал се фоликул/ или фоликула нараства до определени размери /напр. 20-25мм/ и вместо да се спука и да има О. той започва да лутеинизира / да се превръща в ЖТ/
ЛУФ-а се среща често и при СПКЯ.
Това е най-общо казано. Ако имаш по-конкретен въпрос питай , ако мога ще обесня.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #8 -: Януари 27, 2009, 10:09:35 am »
Denis, много ти благодаря!Аз доста изчетох и за двата синдрома и точно това се чудех, дали е възможно да ги имаш и двете.На мен ми е поставена веднъж диагноза поликистоза.Някъде бях писала по темата - предложи ми лапаро и фенестрация, но лапарото беше само диагностично, така че реално не съм провеждала лечение.Но наред с другите неща, които по-горе описах, взех да се чудя.Ама и да ги мисля, няма да стигна до отговор.Ще си изчакам часа при Владимиров и той ще каже.Предполагам, че ще поиска втора лапароскопия.Някой знае ли каква е цената и при него? :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #10 -: Януари 28, 2009, 10:31:38 am »
Благодаря, денис!Първата статия я бах чела, както и други подобни.Въпроса ми е, задължително ли е фоликула да не е назрял достатъчно?Всъщност аз имам задържан фоликул, но това значи ли, че той не е узрял достатъчно, или не се е спукал по друга причина?Тестостерона ми е в ред, пролактина също, както и другите хормони.Поне на този етап проблема е само в LH.А относно инсулиновата резистентност - не съм правила тест, но имам подозрения.Иначе цикълът ми е редовен, не ме е пропускал никога, макар и да е бил на различни интервали повечето пъти.Но в никакъв случай не под 10 пъти годишно.Освен това нямам сериозен проблем с окосмяването, освен 3-4 косъма под брадичката и около ореола на гърдите :oops:.Също така около 3 години и половина съм пила противозачатъчни за предпазване от бременност, след консултация с гинеколог - каква ирония, а :?
Всъщност, мога ли да ти пиша на лични, че превърнах темата на момичето в моя, за което и се извинявам :oops:
Благодаря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2009, 19:11:14 pm »
Denis, моля за мнение и за моите хормони, пуснати на 5-ти ден от цикъла:
LH - 5,96
FSH - 8,23
Estradiol - 50
Prolactin - 19,15

Благодаря ти!


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2009, 08:01:59 am »
...........Всъщност аз имам задържан фоликул, но това значи ли, че той не е узрял достатъчно, или не се е спукал по друга причина?..............
Причините да задържи своето развитие един фоликул са най-различни /вкл. и разните му там ензими  :D/
Казва се, че фоликула е 'узрял' когато яйцеклетката в него е годна за оплождане и в този смисъл фоликула може да е узрял/ да има в него годна за оплождане яйцеклетка/ но да не е успял да се пукне /по различни причини/
Може да ми пишеш където си искаш. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2009, 08:04:58 am »
Denis, моля за мнение и за моите хормони, пуснати на 5-ти ден от цикъла:
LH - 5,96
FSH - 8,23
Estradiol - 50
Prolactin - 19,15

Благодаря ти!
ФСХ се е форсирал малко, но иначе са добре.
Мери БТ и прави тестове за О.

А колко са реф. за пролактина?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2009, 17:25:07 pm »
Денис, благодаря ти за отговора! Изследването правих при Щерев, а те никога нямат референтни граници на хормоналните тестове, затова и не разбрах дали са в нормата, а скоро едва ли ще се видя с лекуващия си лекар. На 5 февруари имам записан час при д-р Стаменов за второ мнение, защото в момента съм с ендометриозна киста след неуспешно инвитро преди 3 месеца (в Щерев), и док иска да ми прави втора лапаротомия при 2 см киста. Този месец съм решила наистина да правя тестове за овулация въпреки кистата - медицината ни е изненадвала много пъти, затова и няма да се предавам и да чакам операции и второ инвитро при положение че си имам здрави и проходими тръби. Надявам се пролактина да е наред и да не е пречка.
Благодаря още веднъж!


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2009, 17:44:32 pm »
Днес на 21-ви ден от цикъла правих изсл.на Прогестерон и ето резултата
95 mnol/ml при реф.ст.сти за ЛФ 5.3-86 mnol/ml
Моля ,кажете какво означава това и на какво може да се дължи.Предстои ми ИКСИ и много се притеснявам.
Благодаря предварително.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2009, 17:48:59 pm »
Днес на 21-ви ден от цикъла правих изсл.на Прогестерон и ето резултата
95 mnol/ml при реф.ст.сти за ЛФ 5.3-86 mnol/ml
Моля ,кажете какво означава това и на какво може да се дължи.Предстои ми ИКСИ и много се притеснявам.
Благодаря предварително.
Прогестерона ти е супер - това говори за добра функция на жълтото тяло и че е имало хубава яйцеклетка.
Единствено този хормон, ако е повече /над горна граница / не е толкова страшно и дори е добре./Като говорим само за 7-8 ден след О - когато е неговият пик/
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2009, 18:41:38 pm »
Денис, благодаря ти за отговора! Изследването правих при Щерев, а те никога нямат референтни граници на хормоналните тестове, затова и не разбрах дали са в нормата, а скоро едва ли ще се видя с лекуващия си лекар. На 5 февруари имам записан час при д-р Стаменов за второ мнение, защото в момента съм с ендометриозна киста след неуспешно инвитро преди 3 месеца (в Щерев), и док иска да ми прави втора лапаротомия при 2 см киста. Този месец съм решила наистина да правя тестове за овулация въпреки кистата - медицината ни е изненадвала много пъти, затова и няма да се предавам и да чакам операции и второ инвитро при положение че си имам здрави и проходими тръби. Надявам се пролактина да е наред и да не е пречка.
Благодаря още веднъж!
Преди няколко години хормоните в клиниката на Щерев ги пращаха да се изследват в Цибалаб. Ако все още е така, значи референтните стойности са като на Цибалаб.
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2009, 18:28:06 pm »
Вече ги правят там - последния път дори ЧХГ-то си го чаках пред вратата и излезе за 30 минути. Иначе хормоните като цяло до час са готови, няма как да ги пращат където и да е.


Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2009, 19:36:50 pm »
В такъв случай защо не звъннеш в Щерев, помоли ги да те свържат с лабораторията и поискай референтните стойности. Аз бих направила така.
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2009, 20:56:15 pm »
Здравейте мили момичета, моля ви да кажете как ви се струват стойностите на тези два хормона, които са изследвани на 4-ти ден от менструацията (не успях да го направя на 3-ти ден )

FSH   5.68 IU/l  М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5
   

Estradiol   176.74 pmol/l  М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-193


Чак след няколко дни ще мога да ги покажа на док и ще съм ви признателна ако дадете мнение, за да не им се чудя дотогава добре ли са или не.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2009, 21:24:40 pm »
Според мен са ти ок.резултатите,но дано се включат и други.Успех :D
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2009, 18:50:12 pm »
Здравейте, моята диагноза не е потвърдена, но имам ужасно много симптоми, които вече едва издържам. На 30г. съм. Имам силно сърцебиене нощем, ходене по голяма нужда 2-3 пъти, треперене , чувство за студ, въпреки топлото помещение и едновременно потене, сухота в устата, без значение колко течности пия. Някой имал ли е същите оплаквания, моля споделете!
Това са изследванията ми:
TSH- 0,1 норм.(0,4 - 5,0)
FT4- 1,31 норм. (0,74-1,85)
FT3- 3,82 норм. (1,68-3,5)
TAT- 10,7 норм. (до 34)
MAT-0,5 норм.(до 12)
При ехографията на се установиха промени или уголемяване на щит.жлеза, но размерите са на горна граница.
десен лоб-12-13мм
ляв лоб - 13-12мм
истмус - 2мм

Предписаха ми Метизол - 2х2 (50мг.), но аз съм 40 кг. и имам чувството, че тази доза е огромна. Още при първия прием получих засилване на всички оплаквания. Пия го 3-ти ден, но по 1/2 хапче на 8 часа.

Въпросът ми е, може ли наистина да се касае за Хипертиреоидизъм?
Има ли други изследвания, които мога да направя за уточняване на диагнозата?

Благодаря предварително за отговор!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля за мнения за резултатите от хормон.изсл.
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2009, 14:14:06 pm »
titatu, симптомите, които описваш са точно типичните за  хипертиреоидизъм. Това личи и от хормоните, но там не искам да задълбавам защото не съм много спец. Ако те притеснява назначената ти доза Метизол, обсъди го с лекуващия лекар. А може да потърсиш и второ мнение. Успех.