0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лелеле това не съм го видяла...Прекрасно начало и много полезно за такива неорентирани като мене...Браво....
*
Някакви условия при правенето на цитонамазка и микробиология? Колко време не трябва да се прави секс преди това? Или няма значение?
Цитонамазката се прави в първите чисти дни на цикъла.
Микробиологията може по всяко време (като изключим дните с кървене).
За секса не съм много сигурна - аз гледам поне преди цитоназка да не съм правила такъв :).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Желателно е и да не се прави вагинална промивка преди това. Веднъж ми се кара един лекар, че съм отмила всичко и съм много "суха", та го имам предвид вече.
*
Цитонамазката се прави в първите чисти дни на цикъла.
Микробиологията може по всяко време (като изключим дните с кървене).
За секса не съм много сигурна - аз гледам поне преди цитоназка да не съм правила такъв :).

Много благодаря и за двете мнения  osi_9! Ще направя всичко в първите чисти дни, без секс. За съжаление днес си взех направлението за гинеколог, а има още доооста време дотогава (19-ти ден от 28 съм). За секса много се чудих тъй като не се пазим и си мисля че течността влиза доста навътре, да не ми даде грешен резултат все пак.
Още един въпрос: след секс вечер на другия ден нищо не изтича - това може ли да се приеме за добър знак - че течността се е изляла в коремната кухина и тръбите са проходими? Или няма да мина без гадните изследвания?
За секса много се чудих тъй като не се пазим и си мисля че течността влиза доста навътре, да не ми даде грешен резултат все пак.
Още един въпрос: след секс вечер на другия ден нищо не изтича - това може ли да се приеме за добър знак - че течността се е изляла в коремната кухина и тръбите са проходими? Или няма да мина без гадните изследвания?
Това колко навътре влиза семенната течност, няма никаква връзка с резултата.
Ако има инфекция, тя е в цялото влагалище и ще се открие с микробиологията.
(Искай задължително микробиологията да е придружена с антибиограма!)

На втория въпрос :) - това че "нищо не изтича", няма връзка с проходимостта на тръбите.
Семеннта течност избощо не стига до матката, тя си остава във влагалището и само някои - "най-читавите" сперматозоиде успяват да преминат през шийката и от там да тргнат към яйцеклетката. Но самата течност, която е преобладаща в яекулата не "влиза на вътре" :) .

А проходимостта на тръбите се установява само нужните изследвания.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Момичета днес бях във ВМА да си запазя час за гинеколог за цитонамазка и микробиология, имам направление от личния лекар за гинеколог и ендокринолог. Сестрата на гинеколожката, която ми записа час, ми каза, че здравната каса не поема хормоните, а се плащала и цитонамазката и микробиологията. Вярно ли е, защото вече се обърках, първо джи пи-то каза "Ще ти дам талон, но хормоните не са по здравна каса, а после и сестрата го подтвърди? Да не би от 2011г. да не се поемат вече ?
*
И на мен лекарят ми каза, че за съжаление Здравна каса не поема повечето изследвания на хормони и т.н., но кои точно не мога да отговоря. Аз в момента съм без здравни осигуровки и до тук съм дала точно 350 лв. само за изследванията.
*
Някой може ли да ми каже какво се изследва с това:
АСАТ
АЛАТ
Това ми го пише в направлението


*
Някой може ли да ми каже какво се изследва с това:
АСАТ
АЛАТ
Това ми го пише в направлението

Чернодробни показатели.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Преди да попиташ- необходими изследвания,
« Отговор #150 -: Февруари 10, 2011, 18:33:13 pm »
.....а се плащала и цитонамазката

Тя не само трябва да е безплатна, а според моя личен лекар е задължителна веднъж годишно. Не знам дали и това не са отменили де.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 18:38:09 pm от Pesheck »
*
Момичета днес бях във ВМА да си запазя час за гинеколог за цитонамазка и микробиология, имам направление от личния лекар за гинеколог и ендокринолог. Сестрата на гинеколожката, която ми записа час, ми каза, че здравната каса не поема хормоните, а се плащала и цитонамазката и микробиологията. Вярно ли е, защото вече се обърках, първо джи пи-то каза "Ще ти дам талон, но хормоните не са по здравна каса, а после и сестрата го подтвърди? Да не би от 2011г. да не се поемат вече ?
Здр мацка хормоните се поемат повечето от здравна каса...Преди 2 дни ги изследвах моите...
*
Re: Преди да попиташ- необходими изследвания,
« Отговор #152 -: Февруари 11, 2011, 04:54:42 am »
.....а се плащала и цитонамазката

Тя не само трябва да е безплатна, а според моя личен лекар е задължителна веднъж годишно. Не знам дали и това не са отменили де.
Цитонамазката също е БЕЗПЛАТНА поема се от здравна каса веднъж годишно,ако се налага и 200 пъти я поемат...
*
На мен ми взеха пари за всичко, независимо от направлението. Цитонамазката е пап2, микробиология чиста, хламидии няма... супер, само че имам обилно течение от една седмица преди цикъла, та досега (3-4 седмици). Не знам какво да изследвам, преглед и ехографски снимки направихме, но лекарят не обърна внимание на оплакванията ми. Или по-скоро беше сигурен че няма как с това течение да нямам проблем с микробиологията, но ето че е ок. Без миризма, без сърбежи... а и аз течения нямам по принцип. Май ще направя повторен преглед + изследванията пак  :(.

П.П. И болки имам в левия яйчник откакто съм с течение. Тъпи, през повечето време дори не ги усещам, но са си там.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Здравейте,за стотен път вече ще пускам хормони,но все съм ги пускала на 2-ри или 3-ти ден от цикъла/за половите говоря/,да но сега ще е на 4-ти ден,тъй като ми дойде в петък,събота и неделя няма къде да ги пусна,как мислите дали е късничко четвърти ден?Ако не се лъжа се правят от 3-ти до 5-ти ден от цикъла,но тук сте писали точно 3-ти и нещо се попритесних.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Маринка, лаборатория Надежда на "Генерал Колев" работи и в неделя.
Док ми каза точно ако стане така, че хормоните преди стимулация трябва да ги направя в неделен ден.
Не съм сигурно, защото не гледах много задълобечено работното им време, но май работят до 12,00 на обяд.

КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ „НАДЕЖДА”
ВАРНА, УЛ.”ГЕН.КОЛЕВ” № 66
ТЕЛ / ФАКС 052 60 97 41

Звънни за всеки случай.

П.П. Ей сега погледнах на сайта им - събота и неделя от 08,00 до 13,30.
Хайде отивай :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Марина, изследваха ми хормони на 5-ти ден в месеца преди процедурата, когато почнах и противозачатъчните. Според мен от 3-ти до 5-ти ден не е проблем.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Благодаря,порових и аз тук там и утре отивам да ме боцнат.
П.П. извън темата,Цигу,честито,аз пак съм изостанала.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Здравейте,момичета знаете ли дали здравната каса поема цветната снимка на мат.тръби. :(
*
Здравейте,момичета знаете ли дали здравната каса поема цветната снимка на мат.тръби. :(
Не съм чувала да се поема, за съжаление. Чух от лекари веднъж-два пъти за безплатни кабинети по стерилитет, но така и не разбрах съществуват ли още и къде да ги търся. Цената на цветната снимка варира между 120-150 лв.