0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #420 -: Април 22, 2008, 19:45:43 pm »
Тази вечер пилешка пържола от бут с подправки печена на грил тигана, а за Ники и добавка от гъби с топено сирене и зелена салатка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #421 -: Април 22, 2008, 19:50:31 pm »
Е, Мини, и аз да кажа: страхотен козунак!  :wink:

Боб с пушени ребра, пиле с ориз, салата домати с пресен лук, сладолед.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #422 -: Април 22, 2008, 20:12:31 pm »
Май само аз останах!  :D  Мини, страхотен козунак! Аз нямам време и желание да правя такива експерименти! За това си купих готов!  :lol: А иначе тази вечер сме на пържени тиквички с кисело мляко и мнооооооого пресен чесън. Мога да ги ям до припадък и съм го правила(не че се гордея с това! :oops:)

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #423 -: Април 22, 2008, 20:22:59 pm »

мини, ти този в машината за хляб ли го печеили само рецептата е за машина?
Аз вместо Мини да кажа - месен е в машината за хляб. А е оформен и печен във фурна. В машината за хляб при мен 1/2 доза изглежда така:

Когато се оформи и пече извън машината е по-хубав  :balk_602:
По темата - тази вечер пържих кИфтета от нещо, което се води кайма  :?. Даже не ми мазнеше по ръцете.
     
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #424 -: Април 22, 2008, 20:27:56 pm »
Мале Данииииииии, разби ме  :P
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #425 -: Април 22, 2008, 20:33:27 pm »
Ами.. просто рецептата се оказа много сполучлива. Харесах си я от една мацка от бг-мамите и подпуках козунаците.
     
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #426 -: Април 22, 2008, 21:32:20 pm »
dani_ j,поздравления.......страхотен  козунак :D :D :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #427 -: Април 22, 2008, 21:49:37 pm »
тази вечер си хапнахме пържени яйчица с много кисело мляко,чесън и червен пипер
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #428 -: Април 22, 2008, 21:55:56 pm »

мини, ти този в машината за хляб ли го печеили само рецептата е за машина?
Аз вместо Мини да кажа..
Ама няма ли най-накрая една от двете ви да напише пустата рецепта. Омръзна ми да преглъщам :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #429 -: Април 22, 2008, 22:02:16 pm »
бе Злати, написах на предната страница бе
Дани ме вдъхнови да кажа пак  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #430 -: Април 22, 2008, 22:24:05 pm »
бе Злати, написах на предната страница бе
Дани ме вдъхнови да кажа пак  :P

Ми то кой да ти чете предната страница?  :oops:  :lol:
Преписах си го и имам няколко въпроса:
1. 4 с.л. суха мая не ми се струва да са като количество колкото 1 пак. д-р Йоткер. Някаква грешка ли има или какво? Ти коя мая ползва?
2. Колко времем горе-долу се пече на макс. температура и колко ти е макс-а на теб като градуси, че то на козунаците в печенето им е майсторлъкът. :D
3. Стана ли на "конци"?
Айде стига толкова въпроси :D
« Последна редакция: Април 22, 2008, 22:33:12 pm от Zlatulka »

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #431 -: Април 22, 2008, 22:30:23 pm »
Пилешки мръвки на скара и пържени картофки /и биричка/
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #432 -: Април 22, 2008, 22:34:17 pm »
Телешко с грах на фурна и салатка.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #433 -: Април 22, 2008, 22:34:56 pm »
Пилешки мръвки на скара и пържени картофки /и биричка/
Ама, Жекова, какво ти става? Козунаци, бирички, кви са тия работи 5 дни преди празника? Да не му отпуснеш края, че си вдъхновител на много от нас за отслабване. :D

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #434 -: Април 22, 2008, 22:37:11 pm »
Няма, няма, внимавам аз! Ама от време на време си отпускам душичката...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #435 -: Април 22, 2008, 22:40:27 pm »
Аз да те проконтролирам, да не се отнесеш. Иначе и аз мисля, че след почти два месеца ми се полага малко да похапна на Великден. :lol: Така съм се размечталааа.. :lol:

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #436 -: Април 23, 2008, 07:35:29 am »
Много я наспамихме темата с тези козунаци, но ще отговоря на Златулка. Значи маята е 4 чаени лъжички, аз ползвам мерилката на машината за хляб, но иначе това са 2 пакетчета мая на д-р Йоткер. Мини каза, че го е правила с 1 пакетче и пак е станал. Ако се оформя на ръка има конци. При печене в машината е малко по-хлебен. Аз във фурната пека на 150 градуса. Като се запече отгоре слагам фолио. Точно време не мога да кажа, но наблюдавам и надигам тавата. Ако е олекнала, решавам, че е готов и вадя. Хайде сега в събота запрятайте ръкави и почвайте да месите. Аз ще правя една доза на ръка и половин в машината.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #437 -: Април 23, 2008, 07:40:15 am »
да ви светна значи, за да стане на конци козунака, когато вече ще плетеш самото тесто се реже с нож /това майстор хлебар ми го е казвал/
първо пека на 50 градуса, за да може хубаво да се надигне козунака, а максималната мощност е 250 градуса
за маята Дани е казала
в събота ще го направя с двойно количество мая да видим как ще е
и да ви кажа, наистина с пудрата захар става по-добре, а ако имате и мас да смесита равни части с олио ще стане трепач
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #438 -: Април 23, 2008, 09:42:45 am »
привет и от мен!!! не съм много дейна в готвенето, но да ви се оплача какво ми се случи снощи - значи, реших да приготвя руло "Стефани", обикновено за него взимам току-що смляна кайма, но вчера в магазина нямаше, та се наложи да купя готова. обаче, нали си нямам хал хабер от марки кайми, взех на "сами М" 60/40 500гр. на външен вид беше добре, обаче...когато след известно време погледнах рулото - лелеее, беше останало на половина на това, което сложих в тавата, и вътре плуваха поне два пръста мазнина  8O :? !!! ужас!! крайния резултат от всичко беше, че цялата кухня така се опуши, а самото руло,,бррр, не знам мъжа ми как успя да изяде това, което му бях сложила!!!снощи бях толкова ядосана, че исках да им се обадя на тия мошеници, да ги питам какво слагат в тая "Кайма", ама днеска вече съм решила да не се занимавам...за напред ще си знам  :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 3
« Отговор #439 -: Април 23, 2008, 10:30:38 am »
Дианка, от същата кайма снощи пържих кюфтета. То не беше кайма, а някаква каша. Не беше мазна даже.