0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за помощ и съвет....
« -: Юли 20, 2009, 18:20:10 pm »
Здравейте, и аз като много от вас започвам да търся отговор на въпроса: Защо все още бебето закъснява? При мен случая е следния: Аз съм млада /на 22г./винаги съм се грижила добре за личната си хигиена и много държа на това.Приятеля ми е на 25г. и преди почти 1 година той ми предложи брак и тогава решихме че вече е време за бебче, но то все още не идва. Нямам никакви оплаквания, нито той. миналата година ми правиха цитонамазка и лекаря каза че всичко е ок. А сега на точния ми въпрос: Взехме решение да се обърнем към специалист, но май първо ще ни трябва спермограма. Та въпроса ми е: След като се направи такава към какъв специалист ще трябва да се обърнем, за да каже добра ли е или не? Може би въпроса ми е доста глупав но наистина имам нужда да чуя някакъв ясен отговор. Живеем в много малък град и тук добрите специалисти напълно липсват. Надявам се на вашето разбиране и помощ!
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 19:28:12 pm »
Здравей miloto_8587

Ами първо трябва да се насочиш към по -голям град / Варна , София, Плевен....../ не си губи времето и парите с обикновенни Акушер гениколози , просто съвет от мен. Минала съм по този път и зная какво е .

Първо се прави консултация със специалист АГ по стерилитет и едва тогава той ти казва какви изследвания се правят. По принцип винаги започват от мъжа със сперматограма и след това с изследвания на жената.
Дано проста не сте улучвали момента и да не е нещо по сериозно  .
Успех !
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #2 -: Юли 21, 2009, 10:27:49 am »
Много ти благодаря за разбирането. Сега когато излезем годишна отпуска ще започнем обикалянето по болници и клиники и направо не ми се мисли. Незнам дали изпитвам страх, но усещам ужасно притеснение и ими чувството че ще се побъркам. Наистина благодаря за проявеното разбиране.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #3 -: Юли 21, 2009, 12:01:09 pm »
здравей, милото,

при нас бебето се забави почти 2 години, след това аз тропнах с крак и казах - ще правиш СГ;

обадих се в ин витро ц-ър София, попитах колко е цената на разширената (с морфология по Крюгер); питах и на още 2 места; отидохме, милото даде материал, аз му взех резултатите, като настоях да се срещна с ембриоложката да ми разясни какво означава тази диагноза, лечима ли е кого да търся и пр...

затова, аз също те съветвам да се обадиш в най-близката за теб клиника по стерилитет, да запазиш час за СГ, след това да искаш разяснение на диагнозата от ембриолога, а след това да се срещнеш с твоя доктор; като също те съветвам и твоят д-р да е специалист по стерилитет!
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #4 -: Юли 26, 2009, 00:06:32 am »
След една година опити без никакъв успех си записах час при специалист по стерилитет. Там на първата консултация ни назначиха спермограма за него и хормони за мен, както и фоликулометрия. Не губи време и нерви (и здраве) при квартални гинеколози! Можеш да прочетеш по-подробно в този сайт за различни клиники и специалисти. Дано наистина просто не сте уцелили момента :) Успех! :goodluck:
*
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #5 -: Юли 26, 2009, 22:55:47 pm »
Според мен е добре да направите СГ при специалисти като д-р Кателия Александров във Варна или в София в Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" и да се консултирате с д-р Милен Кацаров.
Успех! :crossfingers: Дано ни зарадваш с добри резултати!
« Последна редакция: Юли 26, 2009, 23:21:42 pm от Lucky »
*
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #6 -: Юли 28, 2009, 16:39:34 pm »
miloto_8587, най-напред кажи откъде си или поне кой голям град ти е най-близо. Все-пак, ако си от Асеновград, не е необходимо да ходиш във Варна, при условие, че в Пловдив могат да ти направят спермограма.

Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #7 -: Юли 29, 2009, 10:22:28 am »
За съжаление съм от маллък град в обл. Монтана и за мен не е проблем да отида до Плевен или София. Благодалря на всички за подкрепата и мн се надявам скоро да имам да споделя с вас една прекрасна новина.  :bfp1:
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #8 -: Юли 29, 2009, 10:58:37 am »
Миличка стреса от това, че не става е достатъчен за да не стане.. изследванията са хубаво нещо.. отговарят на много въпроси.. стига да са верни.. моя съвет е да си следиш внимателно овулацията /има тестове в аптеките/ и да действате активно когато си в такава. Мисля, че още си много млада за да имаш каквито и да е било здравословни проблеми.. просто се отпусни и се забавлявайте... ще стане! Преди да са минали 2 години в активно бебеправене /по време на овулация/ няма от какво изобщо да се притесняваш.. Все пак реалните възможности да заченеш са за 1-2 дни в месеца.. /това последното като бях на твоите години не го знаех.../
Късмет мило.. идете на море вместо по доктори..
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #9 -: Юли 29, 2009, 11:14:42 am »
Ако пък твърдо си решила да ходиш на доктор.. то моля те не ходи при случайни, щото един такъв за малко да ме остави без възможност за собствени деца.. и не е само един.. примери колкото си искаш.. Запиши си час при д-р Стаменов /примерно.. препоръчавам ти го защото съм му пациентка и имам прекрасни впечатления от него/ 02/9655740 - ще ти дадат час за след година че и повече.. заслужава си чакането. За д-р Владимиров става по бързо.. но той не е моят лекар, на мен не ми допадна /което не означава, че не помогнал на стотици жени да станат майки/.
Та докъто си чакаш часа за първичен преглед /до който вярвам няма да се стигне/ не забравяй да следиш овулация! :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #10 -: Юли 29, 2009, 11:21:59 am »
чак пък при Стаменов няма нужда да я пращаме, отидете при добър ембриолог, за да си направите спермограма първо, във подфорум Опити за забременяване има написани какви изследвания от т.нар. Пренатален скрининг е добре да си направиш и за тях направление може да ти даде всеки гинеколог
Овулацията също можеш да си проследиш при един добър гинеколог, можеш да си вземеш и тестове за овулация, регистрирай се тук в Овулационния календар, ще ти е добър помощник.
Успех занапред и ако има нещо- питай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #11 -: Юли 29, 2009, 23:31:43 pm »
Миличка стреса от това, че не става е достатъчен за да не стане.. изследванията са хубаво нещо.. отговарят на много въпроси.. стига да са верни.. моя съвет е да си следиш внимателно овулацията /има тестове в аптеките/ и да действате активно когато си в такава. Мисля, че още си много млада за да имаш каквито и да е било здравословни проблеми.. просто се отпусни и се забавлявайте... ще стане! Преди да са минали 2 години в активно бебеправене /по време на овулация/ няма от какво изобщо да се притесняваш.. Все пак реалните възможности да заченеш са за 1-2 дни в месеца.. /това последното като бях на твоите години не го знаех.../
Късмет мило.. идете на море вместо по доктори..

Аз не мисля точно така по този въпрос и ще споделя скромния си опит в своя защита. След 1 год. опити тръгнахме сериозно по лекари с мъжа ми, защото по-рано никой не ни обърна внимание, естествено.Наслушахме се на дежурната реплика: Успокойте се и ще стане, много го мислите сега и т.н. Естествено че имахме проблеми , и то и при двамата.Лоша спермограма при мъжа ми само с 2% нормална морфология по СЗО и Хашимото и Базед при мен. Аз съм на 23год., мъжа ми е на 30год.И на 100 год. да стана , няма как без лечение да стане бебето, пък ако ще и да се скъсаме от бебеправене.Точно на следващия месец от приема на лекарствата, които ми назначиха, разбрах, че съм бременна.Мъжа ми също пи 2 мес. лекарства.Няма нужда да си губите времето в чакане и да се изнервяте допълнително. Съветвам те да си направиш хормонални изследвания и спермограма за половинката ти като начало.Ние също не сме имали никакви оплаквания , но има неща, които няма как да знаем.Чети форума и ще научиш много неща.Според мен в Плевен ще ви бъде най-удобно и ще можете да си запишете час за по-скоро, докато в София ще трябва доста да почакате. Успех!
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #12 -: Юли 31, 2009, 13:37:49 pm »
Момичета, наистина се чувствам по-подготвена, но и объркана. Четох в някакъв такъв форум, че това, че бебето не става понякога е на психическа основа, но нали се сещате че когато наистина човек иска нещо много силно няма как да не го мисли. От друга страна ме е страх, че колкото повече отлагаме толкова повече може да се влоши нещо така, че вече нз. По междодругото наистина има ужасни лекари. На мен много рядко ми се случва да ми идва навреме /т.е.почти никога/ и съм ходила доста пъти на прегледи и изследвания, смених 4-ма гинеколози и всеки ми казва, че нз от какво се получава така или пък, че ми няма нищо и вече просто се отчаях от лекарите. Взехме решение да си направим изследвания и след това да отидем на море, за да се отпуснем и да избягаме малко от ежедневието, а и да имаме време за размисъл. Така, че ще видим, но искам да ви кажа, че наистина много ми помагате и се радвам, че си направих регистрация в този сайт.
*
Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #13 -: Август 01, 2009, 20:08:08 pm »
Като за начало си направете спермограма, но не в първата срещната клиника. Ако искате да си спестите пари, време и най-вече нерви , направете я в инвитро център. Ако има отклонение в спермограмата потърсете андролог, не гинеколог. Ако няма - ориентирайте се към добър гинеколог, който ще ти направи изследвания, за да отхвърли причините.
Не се шашкайте. Може да се окаже, че нямате никакъв проблем. Ако имате - той трябва да се реши. Паниката е лош съветник. Времето не ви притиска и имате достатъчно от него за да действате.

Re: Моля за помощ и съвет....
« Отговор #14 -: Август 24, 2009, 10:46:05 am »
Здравейте момичета!
Днес правихме спермограма в Майчин дом Варна при ембр.Илияна Паскова.Някой правил ли е при нея СГ?
Търсих някакви мнения ,но не намерих.Бихте ли споделили мнението си относно тази ембриоложка. osi_1