0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #140 -: Ноември 10, 2008, 15:04:00 pm »
Обаче ще възразя въпреки да не съм сигурна....мисля, че когато настъпи бременност задължително се продължава с вливанията, просто за всеки случей и май се прави до 4-ти месец. Иначе нивото им не винаги спада след вливанията, но просто не са толкова активни тези клетки до колкото съм чела.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #141 -: Ноември 10, 2008, 15:11:13 pm »
На моя колежка в Пловдив й вляха интралипида при личния лекар, за 5 лв. Бяха й обяснили, че това вещество е безвредно и няма никакъв проблем да се влива където и да е, не е нужно да е в болница или нещо такова.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #142 -: Ноември 10, 2008, 15:24:14 pm »
Обаче ще възразя въпреки да не съм сигурна....мисля, че когато настъпи бременност задължително се продължава с вливанията, просто за всеки случей и май се прави до 4-ти месец. Иначе нивото им не винаги спада след вливанията, но просто не са толкова активни тези клетки до колкото съм чела.
Аз не мога да разбера за какво възразяваш?
 Никъде не съм казала , че след настъпването на бременност се спират вливанията. Дори напротив!
 
При бременност, след вливане , ако се покачат NK - клетките , се счита , че не е проблем и плода е защитен.
 При небременност не съм запозната какво се прави. Аз не съм изследвала NK след вливане как са , а си продължавам с опитите. :bed:
Явно съм изтървала запетайката и си го разбрала в друг смисъл!
 И още - не забравяй , че става въпрос за Интралипида , който при бременност често отпада и пациентката остава само на вливания от Имуновенин , защото той действа по - комплексно.
 tatyana* , аз вливанията на Интралипида си ги правя вкъщи. викам една позната мед. сестра.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 15:27:51 pm от fatalwoman »
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #143 -: Ноември 10, 2008, 16:15:07 pm »
fatalwoman в този ред на мисли, не е ли по-добре да си влееш примерно 20 (от предписани 40 при бременност) ампули имуновенин при опитите вместо интралипид, от който интралипид се вижда, че не при всеки има + ефект  :ask: Аз много се чудя дали да си вливам и ако си влея и ми се качат нк-клетките (които за сега не са много) какво да правя  :ask:
В сайта на bg-mammа едно момиче писа, че в клиника "Малинов" вече не правели вливане на интралипид именно поради тази причина, а само на имуновенин  :?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #144 -: Ноември 10, 2008, 16:16:43 pm »
Да питам и аз нещо по темата.
Преди инвитрото имах назначено от доктор Владимиров вливане на Интралипид 250 мл. / не греша за количеството, на нас пациентките на неговата клиника по толкова ни вливат в Пирогов /
В момента съм бременна, но спред него трябва да направим следващото вливане след 3 месеца- пада се декември.
Само да поясня че моите Нк клетки са 23 %,  като имам вливане на Имуновенин преди време преди инсе. Тогава след вливането контролата пак беше със същия процент. Преди следващото вливане не сме изследвали Нк клетките, а направо ми назначи Интралипид.
Сега преди инвитрото не сме правили контрола , а направо пак назначи вливане.
Чета, че доцент Конова назначва вливания през 28 -30 дни.....Та притеснението ми е че може да се окаже това забавяне от 3 месеца фатално. вече имам един мисед....
Май стана объркано....
Помагайте със съвети и мнения....
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #145 -: Ноември 10, 2008, 17:15:02 pm »
fatalwoman в този ред на мисли, не е ли по-добре да си влееш примерно 20 (от предписани 40 при бременност) ампули имуновенин при опитите вместо интралипид, от който интралипид се вижда, че не при всеки има + ефект  :ask: Аз много се чудя дали да си вливам и ако си влея и ми се качат нк-клетките (които за сега не са много) какво да правя  :ask:
В сайта на bg-mammа едно момиче писа, че в клиника "Малинов" вече не правели вливане на интралипид именно поради тази причина, а само на имуновенин  :?


С моите несполучливи опити и аз стигнах до изводите които явно са направили вече в клиника Малинов, ако това е наистина така, че на мен вливането на интралипид не повлиаява моите твърде високи НК-клетки, защото въпреки тях миседите ми вече са 3 поред. И аз се замислих в един момент, дали наистина е достатъчно адекватна тази терапия с 1 вливане преди трансфера на интралипи в моя случей с 20% НК клетки.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #146 -: Ноември 10, 2008, 18:55:29 pm »
Ох, незнам вече...
marina15 ,аз имам същите подозрения за себе си , че Интралипида не ми върши работа. Не мога да съм сигурна , че е така , защото контроли след вливането не правя по принцип.Вливам през месец Интралипида и от 18 % NK - клетки през януари , през октомври те са приблизително 17% , което не е никакъв напредък , според мен.
 Сега в сряда ще вливам и Интралипид и Имуновенин - 40 ампули.Ако се срещна с доц. Конова мисля да поговоря  с нея по този въпрос и ще пиша какво е мнението и.
 тити , сега преди ин витрото само Интралипид ли вливахте , или само Имуновенин? За да си по - спокойна си пусни една контрола , примерно.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #147 -: Ноември 11, 2008, 09:21:32 am »
Преди инвитрото правих вливане само на Интралипид.... ако знам вече кое действа и кое не.......Идва ми да се .....
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #148 -: Ноември 11, 2008, 09:25:20 am »
fatalwoman и аз мисля да говоря с нея, но ще и напиша меил, защото не ми се ходи повече в Плевен..нещо много се депресирам там  :? На 04.12 имам час при Тодорова и на нея ще и задам този въпрос ребром  :lol: Интересното обаче е, че те си държат на техните методи на лечение (не че ги отричам, да не ме разбере някой погрешно) но като чета по форуминте на колко момичета са им се качили НК-клетките след вливане направо съм с "Големия върпос" ама не по Нова ТВ  :lol: да вливам или да не вливам интралипид  :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #149 -: Ноември 11, 2008, 09:42:35 am »
 Струва ми се , че като се правят контролни изследвания след вливане, не трябва да се изследват само количеството на NK, а и тяхната клетъчна активност.
 Тогава може би има логика в твърдението на доц. Конова , че след вливане  , дори и да се повишат NK , плода е защитен. Идеята ми е , че сигурно Интралипида не преборва количеството им , а тяхното качество (активност).
 Ама това са си мои разсъждения , не гарантирам , че наистина е така.
 
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 09:47:05 am от fatalwoman »
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #150 -: Ноември 11, 2008, 10:26:33 am »
fatalwoman наистина може и да е така. Аз се чудя как да проверя това, т.е. трябва първо да проверя каква им е активността, след това да влея и пак да си направя контрола.
Аз като се замисля съм с АФА, ТАТ, МАТ, НК-клетки и дори да влея интралипид ще успея да коригирам само нк-то (евентуално). Обмислям варианта да влея директно имуновенин, нали уж бил "по-комплексен". Въпроса ми е дали 20 ампули примерно ще ми свършат работа  :ask: Конова ми е предписала 40 напрво при бременност.
Опитах се да намеря инфо в нета на ENG за този интралипид но нищо не ми излиза. Някой да е чел нещо по интересно?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #151 -: Ноември 11, 2008, 11:08:54 am »
Ами точно това е всъщност, някъде четох, че това става след вливане Нк-клетките намат тази активност и не пречат, но въпросът е наистина кое е правилно да се прави, защото наскоро тук въз форума имаше една статия, преведена от щетска клиника за видовете Нк-клетки и техните терапии:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31197.0
Там никъде не беше спомената терапия с интралипид ,а само имуновенин и евентуални комбинции с други лекарства. Така, че започвам да се чудя, дали този интралипид не е поредната Бг-измислица по нашите клиники?!
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 11:11:26 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #152 -: Ноември 11, 2008, 11:18:46 am »
marina15 е точно това и аз се чудех! Никъде не видях по чуждите сайтове да се коментира това животно "Интралипид". Именно поради тази причина мисля да не си го вливам. И още нещо което ме озадачава - уж той действа на активността на нк-клектките, а го изписват при завишен общ брой нк-клетки  :ask: или поне на мен така ми го изписаха  :?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #153 -: Ноември 11, 2008, 14:58:46 pm »
fatalwoman колко ампули имуновенин са ти изписали при опитите?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #154 -: Ноември 11, 2008, 16:29:42 pm »
Тези въпроси с имунологията самите доктори си признават, че е неизяснена материя, кое как влияе и как се отразява, вече съм говорила с няколко инвитро специалисти по тези въпроси и всичко е на теория, а точно какво става в организма и особено с имунната система, където всичко е доста сложно като механизми изобщо не се знае. Може би трябва да се потърси мнението на професора по имунология в Свети Иван Рилски , който може би може да изясни някои въпроси и аз лично мисля като ходя до там да си пусна Нк-клетките за проверка да отида и да си поговоря с него. Има инвитро специалисти които продължават да смятат, че в имунната система не бива да се месим, зашото това еазбърква още повече нещата и  че когато не се получава желаната бременност според тях едва ли това е проблема, защото тези Нк-клетки варират и са обвързани като действие с другите антитела в организма и фактически може изобшо да не влияат. Това ми го обясниха именно в Св.Ив.Рилски през лятото, но за подробности ме пратиха при професора,а тогава той беше в отпуска.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #155 -: Ноември 11, 2008, 16:46:52 pm »
И аз вече се чудя какво да правя именно защото ме е страх нещо да не убъркам в стремежа си да си помогна  :?
marina15 сподели после какво ти е казал този професор  :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #156 -: Ноември 11, 2008, 19:32:54 pm »
fatalwoman колко ампули имуновенин са ти изписали при опитите?
40 ампули
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #157 -: Ноември 11, 2008, 21:55:10 pm »
Момичета,ами какъв е този професор как се казва имунолог ли е ?А Конова нали и тя е имунолог не сте ли се консултирали с нея? :?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #158 -: Ноември 12, 2008, 13:41:48 pm »
Здравейте момичета! Днес ме изписаха от болницата в Русе(АГ),където ми направиха напълно БЕЗПЛАТНО вливане на 40 ампули имуновенин.Понеже има клинична пътека трябваше да е приемат с някакво оплакване за да оправдаят парите.При мен освен вливането при прегледа се оказа че имам леко отлепване(ето от къде е идвало зацапването цял месец),както и контракции,които допринасят за отлепването.
Веднага ме сложиха на системи и ми пуснаха всички необходими изследвания.Оказа се че имам нисък магнезии,което също предизвиква контракции.Бях на системи Кормагнезин,ношпа и спазмалгон и рингер,10 дни и още 3 дни профилактично.През цялото време ме наблюдаваше д-р Стела Минчева,която е завеждащ патологична бременност.Невероятен специалист,разбира от всякакви имунологични проблеми.През няколко дни ми следяха време на кървене,време на съсирване,протромбиново време,общи тромбоцити,на база на които се коригира дозата фраксипарин.Моята ста 0,4.Това е много важно,и трябва да се изследва всяка седмица.От сега нататък живот и здраве щеидвам веднъж в седмицата в Русе за изследвания и преглед,защото във Варна няма кадърен лекар,които да не ме е гледал като гръмнат,като разбере за проблема ми.Освен това всичи лекарства в боницата са безплатни-както и фраксипарина.Имаше още момичета на моята терапия,и всички бяха много доволни т д-р Минчева.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #159 -: Ноември 12, 2008, 16:19:33 pm »
marina15 сподели после какво ти е казал този професор  :wink:

Професора си е там в самата катедра по хуморален имунитет в Св.Иван Рилски , кабинета му е в дъното и който иска може да го намери в работното време. Работят от 7,30 сутрин до към 14,30 часа. Аз ще ходя след месец може би и чак тогава мога да пиша дали съм говорила с него и какво.  :wink:
« Последна редакция: Ноември 12, 2008, 16:21:36 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание