0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мнения за спермограма
« -: Февруари 21, 2008, 11:24:35 am »
Здравейте и от мен. Вчера съпругът ми си направи спермограмa. Моля за мнения/коментар на резултатите:
Въздържание: 4,5 дни
Място на отделяне - в лаборатория
Обем 1,8 мл   /нормални ст-сти 2,0 до 6,0 мл
Вискозитет: N (нормален)
pH 7,6   / нормални ст-сти 7,2-7,8
Концентрация 91 млн/мл /нормални ст-сти 40-120
Общ брой 163,8 млн в еякулата /нормални ст-сти 80-720
Подвижност:
а) бързоподвижни: 50% /нормални ст-сти >60(а+b)
b) слабоподвижни: 10%
с) непрогресиращо подвижни 10%
d) неподвижни: 30%
Концентрация на подвижните сперматозоиди: 55 млн /нормални ст-сти >24
скорост: 18 микрона/сек / нормални ст-сти >10
Метод на Хиние (100 сперматозоиди) 1 мин. и 20 сек
Морфология:
нормална: 62% /нормални ст-сти >60
главични дефекти: 15%
шийни/средно парче дефекти: 8%
с цитоплазматичен остатък: 12%
опашни дефекти: 3%
спецефични дефекти: няма
Концентрация на сперматозоидите с нормална морфология: 56 млн/мл /нормални ст-сти >24
Клетки на сперматогенеза: няма
Левкоцити: 0,1 млн/мл / нормални ст-сти <1
Аглутинати: няма
TZI (тетратозооспедмичен индекс) 1,4 /нормални ст-сти <1,6
Заключение: Normozoospermia
Благодаря предварително!
Re: Мнения за спермограма
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2008, 12:05:58 pm »
Къде сте я правили спермограмата?
На мен ми хареса много. Обема е малко под нормата , но като гледам другите показатели , изобщо не е фатално.Нормозооспермия е прекрасен резултат.
 От колко време правите опити? Не мисля , че проблема при вас е в спермограмата , ако е правена в клиника по стерилитет.
Re: Мнения за спермограма
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2008, 12:14:37 pm »
В Майчин дом София. От 5 години правим опити за 2ро дете, но..без резултат. Правих си цветна снимка в Света София, като резултата е, че тръбите не се виждат.Ходих при д-р Коларов в МД и той назначи хормонални излследвания +хламидия за мен и спермограма за съпруга ми, след която каза, че трябва да се направи лапароскопия. Хормоните (правих ги в Кандиларов) до колкото се ориентирам също са добре и хламидия няма. Сега чакам на 11 март имам записан чак при г-р Коларов отново, да каже какво правим т.е. кога ще е лапароскопията
Re: Мнения за спермограма
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2008, 13:35:33 pm »
Как така не се виждат тръбите!? :ask:Хормоните в границите на референтните стойности ли са ти?Хламидия е добре , че нямаш , а по - категоричен резултат за състоянието си  ще разбереш от лапароскопията. Дано и там всичко да е ОК.
 Ако е наред всичко с лапарото те чакат куп други изследвания.
 Пожелавам ви успех!
Re: Мнения за спермограма
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2008, 15:21:09 pm »
Хормоните са в  в границите на референтните стойности. За тръбите, идеята е че са запушени или поне едната е запушена, а другата слабо пропусклива. Усещам, че трябва да си записвам кой какво ми казва, защото като мине около месец, не помня точно какви са думите и вероятно ги интерпретирам неправилно  :oops:
В момента се образовам - чета във форума за лапароскопията и се подготвям психически  :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Мнения за спермограма
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2008, 16:32:29 pm »
Марион, имай предвид, че на спермограми, правени в Майчин дом, не може да се има доверие!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Мнения за спермограма
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2008, 17:50:08 pm »
Четох за това, но не успях да изляза на глава със съпруга ми. Понеже наша близка работи в МА и я попитах дали да направим спермограмата на друго място, а не в Майчин дом, нейното мнение беше, че познава лекарите и им има доверие(те също е имала проблеми при забременяването и си е правила изследвания). Двамата със съпруга ми бяхме с нея когато говорихме на тази тема и той реши, че ще я прави там.   
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мнения за спермограма
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2008, 19:44:44 pm »
Мъжете са особено чувствителни на тема спермограма. Това от опит го споделям. И както беше казал един лекар преди време: "Няма жива сила на тази Земя, която да накара мъж да повтори спермограмата си след като я е направил на неподходящо място и резултатът е бил прекрасен". Имай го предвид и се опитай да го накараш да повтори изследването в клиника по стерилитет. Защото отидете ли при Коларов и той каже ли ви, че всико е наред, мъжът ти отива в горния цитат..
ПП Разбира се аз ви пожелавам наистина да няма проблем в сперматогенезата при вас и скоро  да намерите решение на проблема. :D Успех