0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За Мели- Мъжът ми е изумен...
« -: Септември 05, 2007, 11:59:28 am »
Мели, моля те за второ мнение, понеже знаеш какви са мъжете като пият повече от едно хапче и почват да изкрейзват! :wink: Та в случая е изумен от слонската доза предписана ни от Д-р Тачева на въпрос който зададох в друга една тема.
 Ето го:
Цитат
Цитат на: Faith в май 15, 2007, 12:28:07
Здравейте Д-р Тачева!
 Благодаря ви за проявеното внимание, то значи много за нас!
Искам да ви попитам има ли връзка м/у  % нa дефрагментация при SDI-теста и % на фрагментите при култивиране на ембриона? Ние сме с 3 неуспешни иксита. Възможно ли е лошите показатели на мъжа ми да са причина за високият % фрагменти на нашите ембриони? Благодаря!
Здравейте Faith,
За съжаление, все още не са установени причините, както и самия механизъм на фрагментацията на ембрионите. Съществуват няколко хипотези, но нито една все още не е доказана. В един предишен отговор съм дала някои от вероятните причини за появата на фрагменти, като разбира се не може да бъде отречена и връзката между качеството на сперматозоидите и качеството на ембрионите. Трябва да имате предвид, че резултатите от  SDIA теста в много случаи не са константна величина и могат да се третират успешно със следната терапия:  Pycnogenol 200mg/ ден, L-Carnitine 3 gr/ ден, Аcetyl carnitine 500mg/ ден, Vitamin C 1,000mg/ден и Vitamin E 800IU /ден) с продължителност 6-8 седмици.
Желая Ви късмет и вярвам, че следващата Ви процедура ще бъде успешна!
Д-р Тачева
Мисля, че ако чуе и твоето мнение ще бъде по-спокоен! Благодаря предварително! :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За Мели- Мъжът ми е изумен...
« Отговор #1 -: Септември 05, 2007, 12:08:15 pm »
Някои мъже имат цедка на гърлото и трудно преминава повече от едно хапче, факт.  :)

Сега сериозно, доколкото разбирам, д-р Тачева е коментирала по принцип какво е стандартното лечение при оксидативен стрес, а не е предписала конкретно на мъжа ти това лечение. Кажи му да се радва, че не е дошъл при мене, аз щях да му изпиша още толкова.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: За Мели- Мъжът ми е изумен...
« Отговор #2 -: Септември 05, 2007, 12:36:28 pm »
 :lol:  Благодаря ти Мели! Злато си ни ти! :D Мисля, че ще бъде впечатлен от отговора ти! А още един тъп въпрос за да бъда по-убедителна довечера. Може ли тази доза да се пие профилактично и възможно ли е да се гътне от толкова витамини?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За Мели- Мъжът ми е изумен...
« Отговор #3 -: Септември 05, 2007, 12:41:35 pm »
Конкретното лечение, дори и с цел профилактика, трябва да бъде съобразено с индивидуалните особености на човека, неговата възраст, други заболявания, ако има, настоящи и минали, предразположения и алергии и т.н. Няма да се гътне, но може да има странични ефекти, затова казвам, че не може да се изписва лечение в нета.

Плюс това има комбинирани препарати, в които тези и подобни неща се съдържат, а дозата е по 1-2 таблетки дневно, в смисъл не е чак пък толкова много за преглъщане.

И трето, но не на последно място, ако има проблем с ДНК на сперматозоидите, трябва да се търсят общи причини за оксидативен стрес, иначе само такова изолирано лечение чрез даване на антиоксиданти не води винаги до позитивен резултат.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: За Мели- Мъжът ми е изумен...
« Отговор #4 -: Септември 05, 2007, 13:00:55 pm »
Разбирам! Права си за което! Нали все гледам да му спестя допълнителния стрес който му причинява ходенето на доктор. Никога не съм търсила до сега лечение в нета, просто си мислех, че като става въпрос за антиоксиданти няма проблем! Е ще се водиме на доктор няма как! Благодаря за отговора! :)