0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #60 -: Август 07, 2007, 15:29:20 pm »
аз лично ползвам инстантната безмлечна каша от елда на Хип. био-органична, бърза за приготвяне, не горчи.
смесвам я с плодове и мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #61 -: Август 07, 2007, 15:47:10 pm »
И аз първо предложих готова каша, но не се отрази добре на коремчето. Реших да пробвам с неготова, но мога да кажа, че пак получи много газове. Иначе накисвам елдата да постои в малко вода, след това варя около 15 минути, подправям с масло и сирене и слагам адаптирано мляко.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #62 -: Август 07, 2007, 15:47:48 pm »
май ми се изяснява. свинското от край време се води силна храна заради мазнините. само дето това са най-вредните мазнини, от които организма няма нужда. добрите мазнини могат да се получават от други източници - меса, риба, въглехидратни храни. децата имат нужда от по-калорична храна и мазнини, но защо от този източник? мастните клетки се образуват в детска възраст, и ако ние не внимаваме с какво ще се изградят, последиците са ясни - на челно място сме по детско затлъстяване.
мит е, че липсата на видима мазнина по месото го прави по-немазно. на свинското съставът му е такъв!
ами такива работи знам аз :Dдано от дискусията стигнем до истината.
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #63 -: Август 07, 2007, 16:35:31 pm »
Eй сега ще пратим едно запитване до братчедката - тя е докторка - спец по хранене у Америчко
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #64 -: Август 07, 2007, 18:59:04 pm »
и по-пространно, ако може, че тука сме придирчиви хехе :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #65 -: Август 07, 2007, 20:39:31 pm »
манхатъне, чедо.
пилето, дето го купуваш у магазина, с цялата си "полезност" е натъпкано с антибиотик и напомпващи вещества за повече маса и обем.
свинското барем не го третират така... :)

аз още не съм посмяла да купя на Марти пиле от магазина. Фусси, с моя заек има ли напредък?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #66 -: Август 07, 2007, 22:49:48 pm »
ех, мило, ще се обиждаме ся :D мигар смяташ, че съм неосведомена на таз тематика?
на Крисундера от магазина не се дава нищо, за сега :( родителството се храни доста пестеливо с "произведени" неща - да не обяснявам какво значи това :D
свинското барем го третират баш така! то по природа си е баш...
знам подробности за отглеждането на мръвките, от които ще ти настръхне козинката 8O
сериозно - за предпочитане са агнешко, телешко и риба. дивеч, птици, също, от проверен източник, което е трудно.
ясно, че не можем да дебнем до второто пришествие, ама можем да се стараем ли кво ли...
аз залитам малко, но си мисля, че посоката е вярна :drunk:
« Последна редакция: Август 07, 2007, 22:51:44 pm от manhattan »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #67 -: Август 07, 2007, 22:55:26 pm »
Манчо, мама, много залиташ, не малко :wink: Аз като давам от кухнята манджа, моя да не е умрял? Айде ся :wink: И в Германия като ги хранят само с био все едно не са най-дебелата европейска нация :D Не можем да ги държим непрекъснато под похлупак. Я гледай на мамите дето не четат толкоз като нас децата как растат :D
П.С. Да не говорим, че половината, че и повече са изпозахранени във втори - трети месец, а не като нас по книга.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #68 -: Август 08, 2007, 11:55:35 am »
Значи скийте ся,
при нас положението е следното - село нЕма, нема и да има като гледам. Вили два броя, от които мога да разчитам на череши, ябълки петровки и малко круши,а и малко домашна ракия от съседа, чудесна била за разтривки  :lol:. От дъжд на вятър по някое домашно яйце, ако съседката Янка реши.
Абсолютно съм се отказала от мисълта, че Николата ще яде т.нар. органична храна. Просто няма как да стане. Всичко, което се купува от магазина се е хранило с химия, но това е положението, така че като нямам избор, по-добре да не го мисля. В замяна на това, гледам да давам повече сурови плодове и зеленчуци, по възможност български, зърнените храни също са ми важни и абсолютно никаква инстантна или консервирана храна, с изключение на АМ

Ся, в месните пюрета на която и да е фирма, какво месо има мислите?
В очакване ....
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #69 -: Август 08, 2007, 12:21:13 pm »
аз наблягам много на плодове и зеленчуци.малката така е научена че вече си ги иска сама без да чака да й се предлагат.относно беб консерви - не съм купила до сега нито едно няма и да купя никога.работила съм за кратко в склада на Търговска лига,където продавахме Хип.Съжалявам но се сменяха срокове,защото имаше огромни количества на склад.Няма гаранция,че и други фирми не правят това.Твъдо съм против консервирана храна.Предпочитам аз да знам какво слагам вътре и как съм приготвила.най ме беше страх от месото, в смисъл добре да го обработя,но си има педиатри за тази работа.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #70 -: Август 08, 2007, 13:24:52 pm »
Ния, извинявай, но как сменяхте сроковета на пюретата Хип в склада на Търговска лига (апропо, вносител е фирма Ивенди), след като те са отпечатани на самата капачка, а не на хартиен етикет, който можеш да закриеш с друг или да смениш?!

това, дето предпочитаме да знаем какво слагаме в храната е валидно за всички, но при положение, че не се снабдяваш от лично контролирано органично селско стопанство, а от пазара, магазина или "домашно" с неизвестен произход и начин на отглеждане - все тая дали ще готвиш или ще купуваш готово.
Ганчев, Овко и подобни никога няма да купя. но на немското качество и сертификати имам повече вяра, отколкото на пилета Градус, примерно...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #71 -: Август 08, 2007, 13:33:05 pm »
Джам, казвам ти това което е ставало през 1998г.сега може да са други вносителите незнам.Тогава давахме детските храни на консигнации само и само да се разкарат от склада.Всеки си преценява сам.Аз консервирана храна и престояла от склад на склад ако ще и от луната да иде няма да дам.Аз не консумирам консерви, та какво остана на дете.Още повече,че не ми отнема кой знай колко време.Всеки си преценява,иначе можем да спорим до утре кой прав кой крив.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #72 -: Август 08, 2007, 13:37:09 pm »
Ния, ОК - имаш си възглед за храненето, имаш възможност да ползваш проверени продукти, това е чудесно. ако аз имах тази възможност, и аз щях да правя като теб.

но просто не е възможно да се фалшифицира срока на годност на пюретата Хип, това искам да стане ясно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #73 -: Август 08, 2007, 13:38:49 pm »
ок - така е.не се сменя срока.обърках се.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #74 -: Август 08, 2007, 14:52:55 pm »
Всеки си има мнение по въпроса, няма смисъл да спорим.
Моето дете, например, яде само готови месни или зеленчукови пюрета - аз купувам Хипп, Гербер и понякога Нестле Алете. Пробвала съм се да готвя, но той категорично отказа да яде домашно приготвена храна. Друг е въпроса, че от нашата храна, която е на масата нищо не отказва. Та сега какво - да не излезе, че си тровя детето?
Аз лично имам повече доверие на производителите на детски храни, отколкото на продуктите на пазара и месото в супермаркета. Те са длъжни да прилагат много строги правила при обработката на суровините и производството, така че определено им имам доверие.
То в такъв случай да вземем и лекарствата да си правим сами, че не знаем какво активно вещество ни слагат вътре? :wink:
А за Търговска лига много неща могат да се кажат.  :D Като всеки дистрибутор и те се стараят бързо да пласират стоката си на склад.
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #75 -: Август 08, 2007, 15:35:14 pm »
права си, много неща може да се кажат за Търговска лига.и като се замисля нищо хубаво за съжаление.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #76 -: Август 08, 2007, 21:05:54 pm »
при нас положението е следното - село нЕма,

рапорт-приет, другарче-съгласно :D
за момента пазя до годинката, после уроците по химия :(
така е, мило, старанието ми е до време. в саксия нама да расте. искам, до когато мога, да му спестя някои неща. ми, тва е...
копирайт на рецепКите ще искаш ли :D
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #77 -: Август 09, 2007, 11:33:21 am »
Манчо, така е душа...
Ами вместо да се офлянкваме, тя Джамата отдавна призовава, давай да отворим едно натурално стопанство. Терен предлагаме ние, че е близо до Софето  :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #78 -: Август 09, 2007, 14:29:21 pm »
При нас село има и преди ставаха страхотни неща там, но сега баба ми вече е болна и не може да се занимава, та градината си пустее. Аз на Мия почнах да й правя домашни зеленчукови пюрета чак на 11 месечна възраст, а от 2 месеца насам й предлагам и готвени ястия с месо. Но освен пиле и свинско, друго месо готвено не съм й давала. Риба, пуйка, заек, агнишко и телешко си яде в бурканчета. от една страна и аз вярвам много на немския контрол, и от друга казват, че нещата, които се внасят минават през много по-голям контрол, отколкото родното производство. макар, че след историят с млякото на Милупа, смених адаптираното мляко. То у нас какво ли не може да се случи...
<br />[link=http:
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #79 -: Август 09, 2007, 21:43:25 pm »
Манчо, така е душа...
Ами вместо да се офлянкваме, тя Джамата отдавна призовава, давай да отворим едно натурално стопанство. Терен предлагаме ние, че е близо до Софето  :lol: :lol:
Направо си ви представям с навити крачоли и селскостопански тен. :)
« Последна редакция: Август 09, 2007, 21:45:07 pm от cygnus »