0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Клостилбегит
« Отговор #180 -: Октомври 18, 2011, 10:49:12 am »
Валентина, при всеки е индивидуално, не мисля че е проблем, че дните няма да съвпаднат както е написано на листовката. Приемай си лекарството така както ти е предписано от лекаря, за да смени дните на прием е имал нещо на ум.
При някои момичета овулацията може да се измести напред след приема на клостилбегит, при други може да остане в рамките на нормалните за тях дни, важното е да слушаш лекаря си.

Проследявате ли овулацията с ултразвук, че те притеснява това на кой ден ще се падне?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #181 -: Ноември 04, 2011, 12:09:04 pm »
може ли да ми споделите какви са страничните ефекти,които сте получили от този препарат,неразположение и други подобни  ?
защото като чета се оказва доста сериозен
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #182 -: Ноември 04, 2011, 14:46:59 pm »
sangrea, ето ти линк към листовката! В нея са описани и страничните ефекти. Дано да нямаш никой от тях!

http://apteka.framar.bg/11000617/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-50-%D0%BC%D0%B3-10

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #183 -: Ноември 04, 2011, 14:57:19 pm »
в листовката е описано всичко, както я е посочила blue_sky. аз лично съм пила Клостилбегит няколко пъти, без никакви странични ефекти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #184 -: Ноември 04, 2011, 15:09:44 pm »
В един период го пих четири поредни месеца, три от които с инсеминации, и се чувствах емоционално лабилна. Имах внезапни силни пристъпи на плач и отчаяние по време на работа или докато шофирах.

Това разбира се е относително и може да не е предизвикано от лекарството, но познавайки темперамента си, го отдавам на кломифена.
Re: Клостилбегит
« Отговор #185 -: Ноември 23, 2011, 08:39:14 am »
Здравейте,може ли някой да ми каже дали може да се пие Клостилбегит ако в следствие на употребата му миналия месец ми се появи фоликулярна киста,сега мога ли да го пия пак или трябва да чакам първо да се махне кистата?И още един въпрос който ми се върти в главата:Дали тази киста не се е образувала защото ми е била изписана висока доза от лекарството и сега трябва да пия по малко?Само да кажа,че при първия прием на препарата имах бременност като го пиех от 5 ден по 1т. на ден,но тя завърши с Миссед аборт.Втория път ми го изписаха от трети ден по 1,5т. но без резултат само кистата де :(,сега дали да настоявам да ми намалят дозата щом при първият опит е била успешна тази схема?Благодаря ви предварително!
Re: Клостилбегит
« Отговор #186 -: Ноември 23, 2011, 09:36:50 am »
Валентина, първо трябва да се махне кистата преди каквито и да е било други стимулации.
За тази цел лекарите викат на първи преглед 2-3 ден от цикъла, проверяват за кисти и задържани фоликули и ако всичко е ок, назначават стимулацията.

Можеш отново да направиш стимулация с клостил ако лекаря ти го назначи, това че предния път не се е спукал фоликула не значи, че и сега ще е така. Важно е в случая да питаш дали не е по-добре да таймирате/предизвикате овулацията с Прегнил или Оветрил. След поставяне на инжекцията се намалява риска от не спукване на фолукала, въпреки че има и изключения(но това е друга тема).

А дозите ги остави на преценката на лекаря, определят ги основно спрямо това какъв е отговора на яйчниците при стимулацията, а не дали е имало бременност.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #187 -: Ноември 23, 2011, 15:14:33 pm »
Дали тази киста не се е образувала защото ми е била изписана висока доза от лекарството и сега трябва да пия по малко?
Твърдо не е това логиката. Образувала се е киста, защото не се е спукал фоликула. А това е била целта. Т.е. може да ти вдигнат дозата.
Можеш отново да направиш стимулация с клостил ако лекаря ти го назначи, това че предния път не се е спукал фоликула не значи, че и сега ще е така. Важно е в случая да питаш дали не е по-добре да таймирате/предизвикате овулацията с Прегнил или Оветрил. След поставяне на инжекцията се намалява риска от не спукване на фолукала
Много пъти съм чела подобни мнения (например от д-р Коларов), ама при мен, не само че не проработиха така нещата, а и нанесоха огромни (буквално) странични ефекти.
Ако не е достатъчна дозата на клостилбегита, ако ще и слонски дози прегнил да сложиш, няма да се спука фоликула.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Клостилбегит
« Отговор #188 -: Ноември 23, 2011, 16:26:31 pm »
Много пъти съм чела подобни мнения (например от д-р Коларов), ама при мен, не само че не проработиха така нещата, а и нанесоха огромни (буквално) странични ефекти.
Ако не е достатъчна дозата на клостилбегита, ако ще и слонски дози прегнил да сложиш, няма да се спука фоликула.
Не съм чела мнения на въпросния лекар (и не виждам каква е връзката), има случаи всякакви, ето аз от клостилбегит правя по 12 фоликула както и да въртим дозата, но трябва ли всеки път да акцентирам на лошия си опит?!

Цитат
Можеш отново да направиш стимулация с клостил ако лекаря ти го назначи, това че предния път не се е спукал фоликула не значи, че и сега ще е така. Важно е в случая да питаш дали не е по-добре да таймирате/предизвикате овулацията с Прегнил или Оветрил. След поставяне на инжекцията се намалява риска от не спукване на фолукала
П.П. Поста ти прозвуча заядливо, никъде не си позволявам коментирам дали да се намали, увеличи и дали да е същата дозата, кога и колко прегнил да се сложи - не съм медицинско лице. Ако всеки път се хващаме за по някоя дума от нечий пост, аз бих избрала
Твърдо не е това логиката. Образувала се е киста, защото не се е спукал фоликула. А това е била целта. Т.е. може да ти вдигнат дозата.
за съжаление аз не съм компетентна да направя такова заключение.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #189 -: Ноември 23, 2011, 16:46:31 pm »
Ей момичета не се карайте заради мен,не това е целта на форума а просто да споделяме мнения и опит.Моля ви кой какво пише дали аз или някой друг просто искаме съвети защото тук има хора къде къде по-изпатили от мен,та затова питам,пък и май вече сме станали лекари повече от някои истински лекари и то не от добро,за съжаление...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #190 -: Ноември 26, 2011, 13:09:07 pm »
една интересна статия за лечението с Клостилбегит.

http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_8586.html

източник: http://www.facebook.com/#!/pages/In-vitro-Sofia/105369042887122
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #191 -: Февруари 19, 2012, 18:49:38 pm »
Здравейте, Бебеправещи !!!
Дойде момента, в който отново ще се наредя до вас. Искам да споделя и моята история.Преди около 8 години, при едно от посещенията ми при гинеколог споделих,че имам големи болки,които бяха вследствие обърнатата ми матка /RVF форма ако не се лъжа се водеше/.Докторката ми каза, че това ще се оправи след като родя.Пита ме дали и от кога правим опити за бебе /а ние от близо 2години не се пазехме по никакъв начин/.Тогава тя ми изписа Клостилбегит,за 3месеца,в комбинация с Дуфастон.След първия кошмарен менструален цикъл, който се появи,бях непреклонна, че повече за нищо на света няма да пия тези хапчета - и ги спрях.На втория месец,без стимулация,бях бременна.В 6та г.с. се оказа,че имам празен плоден сак и е нужен аборт по медицински показатели.За всеки случай ми биха Прегнил 5000, но...Трудно преживях аборта.Мнението на всички беше,че трябва да се пазим поне 6мес.,на третия бях бременна отново - благодарение на това сега имам момченце на почти 7години.
От скоро се опитваме да му направим сестричка/а защо не и братче/.Но така като гледам, няма да стане без някаква стимулация.Преди,поради липса на толкова информация,сякаш всичко изглеждаше някак по-лесно.Пожелавам успех на всички и много,много здрави бебчета :pleasantry: :pleasantry:
Re: Клостилбегит
« Отговор #192 -: Февруари 20, 2017, 01:07:11 am »
Здравейте момчета аз го пих в края на декември по предписание от лекаря ми от 5 ден на Ц. ,защото ми идваше през 36/40 дни ,и за стимулация . Ц. ми се нормализира идва ми на 28 ден ,но последните 2 месеца след О. докато ми дойде постоянно усещам придърпвания и напрежение в яйчниците. Сега съм пред втория цикъл и много ме придърпва и ми тежи в яйчници ,гърдите също много ми болят . Та може ли това придърпване да е от него ?
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #193 -: Февруари 20, 2017, 09:55:10 am »
Чочолинка, това е силно лекарство всичко е възможно.Колко време си го пила, по каква схема, какви изследвания са ти направени преди това?

Re: Клостилбегит
« Отговор #194 -: Март 13, 2017, 20:32:34 pm »
Magi пих го от 5 ден на цикъла за 5 дни . Само тогава съм го пила . А искам да попитам възможно ли е да съм качила от него въпреки че съм го пила веднъж само?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #195 -: Март 13, 2017, 21:23:34 pm »
Magi пих го от 5 ден на цикъла за 5 дни . Само тогава съм го пила . А искам да попитам възможно ли е да съм качила от него въпреки че съм го пила веднъж само?

не, от Клостилбегит не се качват килограми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #196 -: Юни 29, 2017, 13:59:32 pm »
Здравейте пак съм аз . Оказа се ,че трябва да го пия отново за 3 поредни месеца сега . И този път съм пред дилема какво да правя по друг въпрос . Предстои ми пътуване със смолед август месец точно в дните в които ще трябва да ми дойде . НО това ще ми е втория месец в които ще го приемам . Та се чудя ами ако дай Боже е станало бебето . Какво да правя с летенето , тъй като знам , че в първите 3 месеца риска е голям и не е препоръчително да се лети . Не видях никаде тема за по този въпрос за това пиша тук . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? 😳☹️
Re: Клостилбегит
« Отговор #197 -: Юни 29, 2017, 16:48:42 pm »
Когато бях бременна попитах доктора си за летенето,отговора беше:Това което миже да ти се случи горе,може да ти се случи и долу.Излитането,кацането,въздухът,вече са много по-различни от едно време.
Мисля,че ще чуеш мнения различни,знам за доктори който казват не е добре
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #198 -: Юни 29, 2017, 17:29:39 pm »
Аз съм летяла като малко, средно и много бременна. Нищо им няма на децата.

Re: Клостилбегит
« Отговор #199 -: Юни 29, 2017, 21:38:35 pm »
Благодаря ви че писахте . Аз летя поне 3/4 пъти в годината ,така че няма да ми е нещо ново , а и дано бебо стане все пак . Ако трябва за това ще си отложа пътуването . Само се моля да стане този път с клостилбегита , предния път бях разбрала да го пия 1 месец и че ще има действие за 3 . И не стана ☹️.Прибрах се този месец до Бг и доктора като ми каза , че е трябвало 3 поредни месеца да го пия лошо ми стана ,че не сам разбрала .... 🙄❤️So fingers crossed