0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Клостилбегит
« Отговор #160 -: Август 19, 2010, 20:32:41 pm »
Optimistka ,клостила не е безобиден,ще повторя-трябва да се внимава с това лекарство-на сайте има инфо.Освен това трябва да имаш направена цветна снимка за проходимост на тръбите и спермограма на мъжа ти!
Re: Клостилбегит
« Отговор #161 -: Август 20, 2010, 14:45:17 pm »
                            Добър ден!
  Вече съм на втори цикъл Клостилбегит-2табл.+Прегнил5000-1ампила/Пих 3месеца,почивка 3месеца и сега пак насъщата терапия/.Д-ра от Б-с каза,че 2 ампули Прегнил ще са много за мойте кг. тегло/60кг. на 170см. ръст/,а този от София беше казал по 2ам.За сега е безуспешна терапията.
 Дали да кажа все пак да ми бие 2ампули Прегнил?
 Опасявам се,че положението отива към оперативна лапороскопия.А неизвестното малко ме притеснява,т.е. лапороскопията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #162 -: Август 20, 2010, 14:47:19 pm »
                            Добър ден!
  Вече съм на втори цикъл Клостилбегит-2табл.+Прегнил5000-1ампила/Пих 3месеца,почивка 3месеца и сега пак насъщата терапия/.Д-ра от Б-с каза,че 2 ампули Прегнил ще са много за мойте кг. тегло/60кг. на 170см. ръст/,а този от София беше казал по 2ам.За сега е безуспешна терапията.
 Дали да кажа все пак да ми бие 2ампули Прегнил?
 Опасявам се,че положението отива към оперативна лапороскопия.А неизвестното малко ме притеснява,т.е. лапороскопията.

здравей! защо ти е предписан Клостилбегит? каква ти е диагнозата? имаш ли цветна снимка за проходимост на тръбите? мъжът ти има ли спермограма? следи ли докторът на ултразвук какъв е ефектът от приема на Клостил?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #163 -: Август 20, 2010, 16:21:27 pm »
Само за инфо на новите момичета искам да кажа че през февруари т.г. стартирах ИНСЕ и пих клостилбегит от 5-ти до 10-ти ден 2х1 и имах повече от 12 фоликула. Лекарството съвсем не е безобидно,всичко зависи от вашият организъм и задължително приема му трябва да се следи с УЗ!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #164 -: Август 23, 2010, 10:42:44 am »
Явно навсякъде информацията е различна, и както изглежда подвеждаща.
Моят доктор ми каза: " Ще ти предпиша тук едни хапченца да си засечеш овулациятя".
Обясни, че на 13 ден от цикъла трябва веднъж да правим секс и толкова.
Все едно ми предписа ментови бонбонки :lol:.А тя работата била "ДЕБЕЛА"
Re: Клостилбегит
« Отговор #165 -: Август 23, 2010, 10:57:04 am »
Оптимистка, това което ти е казал лекаря ти е много несериозно и непрофесионално!

С тези хапчета шега не бива!

Моят опит с тях е 11 малки фоликула, които даже не порстнаха, а си останаха като кисти....а ако това не беше проследено с прегледи, колко ли много щях да се надявам докато чакам да ми дойде...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #166 -: Август 23, 2010, 11:50:16 am »

Какво да кажа... 8O Докторите май са доктори само в частните си кабинети.
Когато са в болниците са просто едни писари на рецепти.( Вповечето случаи).
Все пак се надявам клостила да помогне при нас. Ще стане ясно 34 седмица какъв е резултата. :wink:

Само да ни се родят бебчета и ще забравим всички тези кофти изживявания :wink:
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #167 -: Август 23, 2010, 12:29:27 pm »
А какво реши по въпроса за цветната снимка?
Гледам, че доста момичета са те предупредили след какви изследвания се предписва Клостил, ето и аз ти го казвам - това не са безобидни хапчета.
*

    Sharky43

  • **
  • 71
  • Не се предавам.
Re: Клостилбегит
« Отговор #168 -: Август 23, 2010, 13:03:28 pm »
На мен, в предната клиника по АРТ (ще я намерите в историята на постовете ми), по същия абсурден начин ме стимулираха с клостилбегит, а после дори и ин-витро ми направиха (естествено - неуспешно) без цветна снимка. И понеже се води специализирана клиника по АРТ, има договор с ФАР, аз, като обикновен пациент, как да им кажа, че не са ми направили еди-какви си изследвания - като отивам там с пълното доверие , че те са специалисти и че си вършат работата?

Изобщо, я ме научете как го правите това - да кажете на доктора какво очаквате да направи или да ви изпише? (То не само мен научете, явно такива като мен с лопата да ги ринеш, дето пълним докторски касички, та  явно от подобно разяснение има смисъл).


*
Re: Клостилбегит
« Отговор #169 -: Август 23, 2010, 13:17:04 pm »
Аз съм имала късмет лекар да ми обърне внимание, но все пак голяма част от информацията ми е от четене в сайта и форума на Зачатие. Клиниките са натоварени, и нерядко се пропускат изследвания, факти от физическото състояние и т.н. Затова, много често момичетата, благодарение на информацията тук, отиват с подготвени въпроси, което спестява много време, а и не съм чувала на някой да му е отказан отговор.

Ако не ти харесва метода на лечение на твоя лекар, търсиш второ мнение. Ако си решил, че нещо е по-добре за теб, настояваш.

Никой няма да се погрижи по-добре за теб, отколкото ти самия. В нашия случай става с информиране и настояване да ни се обърне внимание.

п.п. А ако лекар ти предпише лечение с Клостилбегит, без спермограма, хормони и проходимост на тръби, не ти трябва да настояваш, а направо бягаш оттам.
« Последна редакция: Август 23, 2010, 13:21:13 pm от Елфи »
Re: Клостилбегит
« Отговор #170 -: Август 23, 2010, 13:29:32 pm »
  Направени ни са: 1.спермограма 2.хормони 3. цветна снимка!След това е назначено Клостилбегит 2табл.+1 ампула Прегнил5000, два курса по 3 месеца с почивка между тях от 3 месеца.
 
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Клостилбегит
« Отговор #171 -: Август 23, 2010, 18:06:04 pm »
Привет от мен,момичета :)!Pateto-jaki тръбите как са ти- резултат от цветна снимка,лапароскопията диагностична или оперативна ще бъде? Извинявай,че питам,но не ми стана ясно! :wink: предполагам ,че правиш инсеминация от това,което прочетох
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #172 -: Ноември 09, 2010, 18:12:10 pm »
Моля ви дайте акъл и съвет.

В периода октомври-декември 2009-та направих три поредни, стимулирани с кломифен инсеминации. Регирах добре с по 3-4 фоликула, при нарастващи дози: от 50 мг/ден до 200 мг/ден. Тръби проходими, УЗ и хормонални изследвания при всяка стимулация.

Мъжът ми се оперира от варикоцеле февруари 2010-та и ефектът е такъв: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38901.msg726151#msg726151

Има ли смисъл да пия отново кломифен за нови 2-3 инсеминации? А ако направя стимулациите през месец вместо в няколко поредни месеца?

На 36 съм и ФСХ беше добре (под 10). Опасността от изчерпване на яйчниковия резерв ми се мержелее, затова питам.
Re: Клостилбегит
« Отговор #173 -: Ноември 09, 2010, 19:19:07 pm »
Цигу, доколкото мога да се ориентирам при вас основното е мъжкия фактор, а не липсата на овулация при теб.

Ако при теб си има доказана овулция всеки месец, защо не опитате инсе на естествен цикъл, разбира се ако лекарите в САЩ практикуват това.

Иначе Клостибегита си е най-леката стимулация, за която поне на мен ми е известно, а и при инсе не се цели да има много фоликули, но все пак шанса при наличието на 2 е повече от този при 1 :wink: - чисто математически :)

Казват че Кломифен се приема не повече от 6 пъти в живота на жената, може би само още една или две стимулации са достатъчни, според мен :)
А дали всеки месец или през месец, май няма кой знае каква разлика, а от значение е само времето и финансите за процедурата.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #174 -: Ноември 09, 2010, 22:49:27 pm »
Цигу, доколкото мога да се ориентирам при вас основното е мъжкия фактор, а не липсата на овулация при теб.

Ако при теб си има доказана овулция всеки месец, защо не опитате инсе на естествен цикъл, разбира се ако лекарите в САЩ практикуват това.


Не съм питала правят ли нестимулирани инсеминации, но като знам, че с по 3-4 фоликула не стана, много се съмнявам да имаме шанс на естествен цикъл.

Не ща да прибързвам, но се чудя изобщо с нашия мъжки фактор дали да минаваме направо на инвитро вместо да ме стимулират с кломид и да ме инсеминират...
Re: Клостилбегит
« Отговор #175 -: Ноември 09, 2010, 23:09:03 pm »
Да си призная, смятам че, ако няма проблем с мъжкия фактор инсеминациите са излишни.
Достатъчно е контролиран цикъл или стимулиран (ако липсва овулация) и при необходимост прием на прогестеронов препарат. До това заключение стигах поне след моите перипетии.

Ако има проблем при мъжа ми се струва оправдано да се направи инеминация, без значение със или без стимулация. А относно броя на фоликулите, това за мен не е критерий (въпреки че математически вероятностите са други :wink:, но фактически :wink:).

Цигу от конкретните показалите на спермограмата зависи, кое е по-добро в случая (аз там не съм особено наясно), до 3-4 инсеминации си струва, от там на татък може би е по-добре да се премине към инвитро/икси.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #176 -: Февруари 09, 2011, 18:59:30 pm »
Само ми е любопитно едно нещо - след като клостила не се препоръчва при поликистоза, има ли други медикаменти, които се прилагат при стимулацията?
След като поликистозата е овладяна (имам в предвид, че кистите са изчистени и яйчниците са сравнително спокойни), не пречи да се опита Клостилбегит.
Аз поне не съм чувала, че той не е подходящ при ПКЯ, а напротив той е първото нещо, което се опитва.

Разбира се има и други препарати, които може в последствие да се използват, за да се прецезира стимулацията, но в голяма част от случаите на ПКЯ, Клостилбегита помага.
Ако той на даде нужния ефект лекарите променят вида на лекарствата.

Разбира се всеки специалист според конкретния случай може да прецени да не използва него, а други медикаменти.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #177 -: Февруари 10, 2011, 15:16:19 pm »
Само ми е любопитно едно нещо - след като клостила не се препоръчва при поликистоза, има ли други медикаменти, които се прилагат при стимулацията?
Аз поне не съм чувала, че той не е подходящ при ПКЯ, а напротив той е първото нещо, което се опитва.
Само да допълня, че в листовката на Клостилбегита, ПКЯ е изключението при което неприлагането на медикамента не не недопустимо. Цитирам " Не приемайте Клостилбеги ... Ако имате неуточнени кисти на яйчниците (освен при поликистоза на яйчниците) ....."
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Клостилбегит
« Отговор #178 -: Февруари 28, 2011, 08:53:00 am »
Здравейте момичета!Аз съм с поликистозни яйчници.Не мие правено изследване за проходимост на тръбите и фуликулометрия.Изписаха ми Клостилбегит,защото от година правихме опити за бебе.При мен нямаше много странични ефекти,освен съхненето на устата и сгъстена цервикална слуз,та дори я нямаше.Първият месец при прием на Клостилбегит го приемах 2*2 хапчета(5 дена) от 5-я ден на менатруалния цикъл.А от 16-тия ден Дуфастон 2*1 хапче за 10 дена и Геритамин нео 2*1 хапче за 10 дена ,заедно с Дуфастона.3 дена преди очакван цикъл бях на преглед-нямах останали неспукани фуликули.Увеличи ми се дозата на 3*1 хапче  -за 5 дни Клостилбегит пак от 5-я ден и от 16-я ден пак Дуфастон и Герикапс във същите дози.Три дена преди очакван цикъл бях на преглед и се оказа че имам 3 неспукани фоликула в десен яйчник и два в левия.Последва закъснение и на 6-ти 7-ми ден от закъснението направих два теста за бременност ,като си мислех че пак ще са отрицателни,но бяха положителни!После изчаках още няколко дена закъснение,отидох на преглед и се видя бременност в 6-та седмица.Чудото се случи благодарение на Клостилбегита.Пак бих се подложила на това.Пожелавам ви и на вас да се случи това щастие!
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 09:01:25 am от presiana85 »
Re: Клостилбегит
« Отговор #179 -: Октомври 18, 2011, 09:33:31 am »
Здравейте имам въпрос за приема на Клостилбегит: Трябва ли да съвпадне датата от клостилбегит–датата на овуто с датата на ОВУто без този прием.Тоест в листовката пише че след прием ОВУто идва между 5-7 ден при мен цикъла ми е 30 дни тоест ОВУ то настъпва на 13-14 ден от цикала по теза сметки трябва да пия Клостилбегит от 3 до 7 ден и овуто ще е на 13 ден от цикъла тоест датите съвпадат.Но два пъти ми го изписват от 5 до 9 ден а сега ми го изписаха от 3 до 5,защо?До сега както съм го пила значи овуто се е разминавало с два дни,нищо не разбирам моля ако някой знае нещо повече за приема на това лекарство да ми каже?