0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« -: Юли 24, 2007, 17:28:25 pm »
 :( здравейте момичета, ще се радвам ако някоя от вас може да ми помогне със съвет  - Края на февруари правих лапаро защото цикъла ми никога не е бил редовен и имаше дори месеци в които изобщо забравяше да се появи, диагноза поликистозни яйчници, лапарото мина нормално, контролният преглед след това показа, че няма кисти и че лигавицата е като преди менструация, това месец след интервенцията, дойде ми началото на април, тъкмо се зарадвах и май и юни пак го няма, говорих с лекаря той не ми изписа никакви таблетки или нещо което да пия,сега сме юли и до момента още не ми е идвало, да чакам да чакам ама до кога , вече не знам какво да правя, а целта на занаятиети е бебоче - моля ви ако някоя от вас е имала същите проблеми да споделе варианти за решение
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #1 -: Юли 24, 2007, 20:09:25 pm »
Това е доста дълъг период, може би е добре да потърсиш и друго лекарско мнение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #2 -: Юли 24, 2007, 20:27:21 pm »
Това е доста дълъг период, може би е добре да потърсиш и друго лекарско мнение.
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #3 -: Юли 24, 2007, 20:36:52 pm »
Причините могат да бъдат най-различни. При мен се оказа поликистоза, моят цикъл е нередовен май от както го имам. Нужен ти е добър лекар , трябват ти хормонлани изследвания , може би в хормоните е проблема ,да се види структурата на айчниците , матката. Много са нещата
Момичето е правило операция, предполага се че са видели всичко.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #4 -: Юли 24, 2007, 21:10:04 pm »
Това е доста дълъг период, може би е добре да потърсиш и друго лекарско мнение.
:good_post:
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #5 -: Юли 24, 2007, 23:20:02 pm »
veche ne znaia kakvo da pravia, da sled kato mi praviha operaciata znachi che sa videli vsichko, za shtastie kazaha che niama srastvania ili drugi uslognenia,a jaichnicite sa normalni, no menstruacia i ovulacia saotvetno niama, iskah da popitam za niakoi dobur lekar, koito eventualno niakoia ot vas s podoben problem e poseshtavala i kakvo e mnenieto vi,
blagodari za vnimanieto vi :)
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #6 -: Юли 24, 2007, 23:23:25 pm »
pravih si i hormonalni izsledvanija, ot chiito rezultati lekariat koito mi pravi laparoskopiata zakluchi che ne bilo neobhodimo da pia kakvito i d abilo tabletki zashtoto samo progesterona bil malko izvun normata, ta prosto da chakam da mi doide i prez tova vreme da produlgavame s opitite za bebe, toku vig stanalo, no veche pochvam da gubja vjara
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #7 -: Юли 25, 2007, 09:17:11 am »
veche ne znaia kakvo da pravia, da sled kato mi praviha operaciata znachi che sa videli vsichko, za shtastie kazaha che niama srastvania ili drugi uslognenia,a jaichnicite sa normalni, no menstruacia i ovulacia saotvetno niama, iskah da popitam za niakoi dobur lekar, koito eventualno niakoia ot vas s podoben problem e poseshtavala i kakvo e mnenieto vi,
blagodari za vnimanieto vi :)
моето положение е същото,все едно аз съм го писала!даже вече не ми се и пише,иначе всеки ден чета във форума.няма цикъл,няма ову,незнам вече какво да правя!
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #8 -: Юли 25, 2007, 12:40:02 pm »
Zdravei Avi25, kazvash che si v syshtoto pologenie kato moeto, kak sa te lekuvali i kyde, kakvo ti kazvat, kakva e prichinata, az veche naistina se otchaivam, kyde li ne rovih da cheta i vse edno i syshto, moq poznata mi preporycha da otida na pregled v klinikata na doc. Atanas Schterev
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #9 -: Юли 25, 2007, 12:52:37 pm »
  Мила  ilem  моля те,ако имаш възможност пиши на кирилица,защото е трудно и мъчително да се чете,а темата е интересна!   :P
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #10 -: Юли 25, 2007, 13:16:10 pm »
Здравей, о.к. ще пиша на кирилица
Честно казано се чудя как толкова много преглеждат темата и как толкова малко дават някакво мнение или съвет
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #11 -: Юли 25, 2007, 15:21:32 pm »
ilem, съвет и мнение обикновено дават момичета, които имат какво да кажат.  А темата се разглежда, за да се "научим" и ние, незнаещите, та след това да можем да помагаме.  За теб няма полза от 300 безсмислени коментара, така че не се ядосвай за това.
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #12 -: Юли 25, 2007, 15:40:23 pm »
ДА, абсолютно права си, но вече съм се отчаяла съвсем, прегледи, операции, въпроси и нищо, лекарите - чакай, да но колко  да чакам, какво да чакам, не съм лекар, но мисля че колкото повече просто чакам, толкова по-сложни ще са нещата, просто за това искам макс. информация, исках да разбера някоя от вас посещавала ли е клиниката на Доц. Атанас Щерев и ако да какво е мнението ви, утре 26.07 съм си записала час за преглед
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #13 -: Юли 25, 2007, 22:02:47 pm »
Zdravei Avi25, kazvash che si v syshtoto pologenie kato moeto, kak sa te lekuvali i kyde, kakvo ti kazvat, kakva e prichinata, az veche naistina se otchaivam, kyde li ne rovih da cheta i vse edno i syshto, moq poznata mi preporycha da otida na pregled v klinikata na doc. Atanas Schterev
здравей!Ами...омъжена съм от 6 год.след 2 год.неуспешни опити запо4нахме да ходим по лекари,сменила съм 3,4 доктора.сега ж момента съм при д-р Минев Пловдив.пила съм диане 35,а сега при доктор Минев правих оперативна лапароскопия,отидох при него по препоръка на бившата ми лекарка,каза 4е за лапаро той е най-добър,и така направи ми го и все о6е съм при него,но ве4е 3 месеца след операцията отново няма цикъл,няма и овулация.този месец пих оргаметрил за да ми дойде,бях на преглед на 13-и ден-нямяа зреещи фоликули,сега в понеделник пак съм на ултразвук.каза ми ,4е евентуално от др месец пак 6те пия клостил бегит(преди лапарото пих,но без резултат)....и незнам ве4е какво да правя???А най-лошото е 4е пак са запо4нали да се образуват кисти.... :( :( :(
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #14 -: Юли 26, 2007, 08:56:03 am »
Здравей, о.к. ще пиша на кирилица
Честно казано се чудя как толкова много преглеждат темата и как толкова малко дават някакво мнение или съвет
Здравей, ilem :)
Принцеска вече е казала, че по-добре малко, но добри съвети, отколкото много и безсмислени. Някои от нас само четат и не пишат, защото имат подобни проблеми, темата ги вълнува, но не знаят решението. И аз съм сред тях. До лапаро още не съм стигнала, понеже при мен кистите се изчистват перфектно с Диане-35 и тестостеронът влиза в норма.Но, за съжаление това трае само 1-2 месеца след спиране на хапчетата. После хормоните пак се объркват, цикълът ми става нередовен и се почва отначало. Вече 4 пъти, като след последните 2 интервала между приема на Диане-то се опитвам да забременея, но не става  :(
Една бивша колежка с подобен проблем се отказа от борбата на 37 г. и кандидатства за осиновяване на дете. Но има и доста жени с подобни на нашите проблеми, които в даден момент забременяват спонтанно. Така че - примери всякакви могат да се посочат, но в крайна сметка всеки трябва да намери своето решение. Дано да има такова и то сравнително бързо! А, и пиши как мина при Щерев :)
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #15 -: Юли 26, 2007, 14:08:08 pm »
Илем, познавам жени, на които цикълът по неизвестни причини продължава 60-90 дни! Една приятелка имаше такъв или малко по-къс цикъл. Пи няколко месеца билки, те малко помогнаха да не е чак толкова продължителен цикълът (падна до 40-50 дни). Правиха 1 неуспешна стимулация, и накрая забременя напълно спонтанно в месеца на цветната си снимка.

Та идеята да ти разказвам тази история е че не винаги дългият цикъл свидетелства за непреодолим сериозен проблем. Въпросното момиче беше пациентка на Стаменов и той никога не беше разглеждал случая й като много тежък и не й беше предлагал лапаро или противозачатъчни. Моят цикъл също е нередовен, макар и не чак толкова. На мен Стаменов ми беше обяснявал, че това само по себе си не пречи да се получи качествена овулация и забременяване. Просто по някаква причина хормоните, стимулиращи овуто, нарастват с бавни темпове, което забавя овуто. Сега, в моя случай конкретно година по-късно правихме лапаро и се откри ендометриоза. Не зная тя ли беше причината за дългия цикъл или не - още не ми е дошло след лекарствата за да сравня. Но в твоя случай явно не е от това, щом си скоро след лапаро. Дано да имаш късмета на моята приятелка (може и тя самата да мине от тук да ти пусне някоя окуражителна дума) :)
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #16 -: Юли 26, 2007, 15:16:14 pm »
Дано да имаш късмета на моята приятелка (може и тя самата да мине от тук да ти пусне някоя окуражителна дума) :)
Наминавам веднага. Илем, да ти кажа първо, че аз винаги съм била със супер нередовен цикъл - рекорда ми е 108 дни.Преди да реша, че искам деца си решавах проблема със пиене на противозачатъчни, щото идеално ме устройваше, и добре ми влияеха. Но през 2005 реших че е време за деца, и спрях всичко. Цикъл нямах пак, почнах да меря температура, установих че нямам и ову, тръгнах по лекари... При мен не са се съмнявали за поликистоза, макар че имах и месец със голяма киста, и по едно време хормоните ми бяха разбъркани /специално съотношението лх фсх/, но като цяло фоликуметрията показваше че няма доминантен фоликул, само дребосъци дето не растат. Тъпчеха ме с дуфастон за да ми идва в някакви разумни граници, сменях лекаря в момента, в който ми предлагаше клостилбегит... и така. Накрая спрях да ходя при доктори и реших че няма да пия хапчета повече, почнах да пия билки за ову от аптеката на поп Богомил /макар че не ги пиех много съвестно/ и започнах да чакам да видя колко ще се проточи цикъла ми. За моя изненада установих че той се регулира някак си - почна да става по-къс - скромните 40-50 дни. Направо се радвах като идиот първите месеци като ми идваше без лекарства, достатъчно ми беше че имам цикъл. Установих още, че като не пия дуфастон и май имам даже ову /приемах дуфастон, утрогестан от 14 ден а не след ову/. И така през януари 2006 видях две чертички на един тест, но уви за кратко. Тогава се взех в ръце и се отидох при д-р Стаменов. Той беше първия лекар, който ме изслуша, повярва ми че просто имам дълъг цикъл и късно ову /някъде 25-26 ден/, започнахме да правим фоликуметрия и така се доказа, че има ову /макар че единия месец беше към 38 ден/. Доктора предложи цветна снимка, после лека стимулация, аз се дърпах за снимката и измолих един месец само да пробваме със стимулация преди снимка /много ме беше страх от нея/ Стимулацията я почнахме с клостил, не реагирах добре, продължихме с меногон, пак зле, и накрая включихме и прегнил и направих сума ти фоликули. И уж всичко беше както трябва, следене, таймиране, и нищо. :( Не забременях. Отидох на снимка, тя показа добър резултат - проходими тръби.  :) Туй беше лятото на 2006. Док каза малко почивка, и на есен ако няма резултат, лека стимулация. Е, да, ама същия месец на рождения ден на мъжа ми работата взе че стана. И сега резултата е почти на 3 месеца и реве до мен.  :D
Разказах всичко така досадно подробно, да кажа че е много гадно туй с нередовния цикъл, при мен така и не се намери причината защо е така, сега се плаша от мисълта, че като ми дойде пак цикъла и ще почне същата история, пак безкрайни чакания, още от сега мисля как ще го къдрим за второто ;) и тн.. притеснения. Но факт е, че забременяване е възможно, просто трябва да се научи човек да си познава организма - аз бях станала спец в разпознаването на цс, мерех температурата всеки ден в продължение на 2 години, защото иначе когато те споходи ову изпускаш момента, а следващия ще е чак след 40-50-60 или кой знае колко дни.
Та незнам дали с нещо ти помагам като пиша това, но ти желая първо да попаднеш на читав лекар, и второ, да имаш моя успех в най-скоро време. 
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #17 -: Юли 26, 2007, 16:33:17 pm »

Та незнам дали с нещо ти помагам като пиша това, но ти желая първо да попаднеш на читав лекар, и второ, да имаш моя успех в най-скоро време.

Ей, kakichka, от сърце ти благодаря за приказката с щастлив край.  На мен помогна много, вдъхна ми надежда и ме накара истински да се усмихна.   :bighug:
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #18 -: Юли 26, 2007, 18:53:12 pm »
zdr.kakichka
izviniavam e che ne moga da pisha na kirilitsa,za momenta niamam bg klaviatura-v Ispania sam.
Predstoi mi tsvetna snimka,i mnogo me e strax...Molia te razkaji poveche po vaprosa-kolko vreme trae,mnogo li e zle?
mnogo ti blagodaria predvaritelno,i te pozdraviavam za uspeshnia krai na istoriata ti.Pojelavam go na vsichki
« Последна редакция: Юли 27, 2007, 16:20:58 pm от tonita12 »
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #19 -: Юли 26, 2007, 23:06:46 pm »
Споко за цветната снимка. Трае 10 мин всичко. Събличаш се, лягаш на маса, вкарват ти контрастно вещество /малко гадно чувство, ма се трае/ и после снимат. Обикновено се вземат някакви обезболяващи свещички преди процедурата, а някъде я правят и с пълна упойка. Но като цяло болката е поносима, просто при мен страха беше по-голям, аз съм си пъзла де. От раждането не ме беше толкоз страх колкото от тази снимка,  :D но пък после съжалявах че толкова я отлагах, явно помогна при мен.  :lol:
Принцеска, не спирай да се усмихваш,:D доброто настроение помага   за справяне с гадостите.
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #20 -: Юли 27, 2007, 13:44:16 pm »
Здравей "какичка", благодаря ти за разказа, искрено се радвам че е с добър край и погелавам на всички нас, които чакаме и се лутаме от лекар на лекар и от една опаковка с хапчета на друга да ти разкажем някой ден

благодаря за това че има хора като теб , които да ни вдахнат малко кураж.
Прегледа в клиниката на Щерев ми го отложиха за понеделник 30.07, така че ще ви разкажа като мине
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #21 -: Юли 27, 2007, 13:51:17 pm »
извинете ме за правописните грешки, но на кирилица съм гола вода :oops:
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #22 -: Юли 27, 2007, 16:18:30 pm »
здр. Какичка,аз като ме е страх от снимката,предпочитам да я направя по скоро,да знам че всичко е минало...,обаче чакам вече повече от половин год.,и все не мога да с вредя.цикъла ми идва когато си иска,и трябва да ходя всеки месец, в болницата-когато ми дойде,и да се надявам че има свободен час,дано следващия месец да имам повече късмет.
Благодаря за обяснението,мисля че малко по-малко ме е страх
 8)
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #23 -: Юли 27, 2007, 16:32:02 pm »
Здравейте пак момичета, четох за някакви билки за предизвикване на менструацията и стимулиране на овулацията, които се купували от аптека на Поп богомил и имало голям ефект, някоя от вас пробвала ли е с тях и ако да, какъв ефект е постигнала :help: :help1:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #24 -: Юли 31, 2007, 13:35:33 pm »
ilem ,не се отчайвай-нещата рано или късно ще се подредят.
 Аз също съм с нередовна менстуация.Идвало ми е 1 в годината,а в най-добрия случай - на 3 месеца.Пила съм Дине,пила съм Дуфастон и какво ли не-ефект нулев.Направиха ми лапароскопия за фенестрация на яйчниците и от там нещата потръгнаха.Пъвите няколко месеца и при мен беше нередовен МЦ,но постепенно се нормализира на 36 дни.Забременях 9 месеца след лапарото,за съжаление всичко приключи в 9-та г.с.Осем месеца след аборта отново бях бременна(даже с близнаци),при положение че за тези 8м. ,ми дойде само 2 пъти и то единият с лекарства.Загубих и тази бременност в 20 г.с. обаче.Това не ме отказа да продължа да се боря.Взех да пия билките на д-р Желязков и започна да ми идва на 38 дни.Сега отново съм бременна(преди 2 седмици видях двете чертички)и се надявам този път всичко да е наред!
 С моята история не искам да те стряскам,а да ти вдъхна надежда,че дори с нередовен цикъл,можеш да забременееш.Трябва само да имаш търпение и вяра.Може да си следиш и температурата и да използваш календара -на мен той много ми помогна.
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #25 -: Юли 31, 2007, 14:43:11 pm »
Здравей z22, благодаря ти, от сърце ти погелавам този път с бебчо всичко да е о.к., толкова се радвам когато разбера че някоя от нас все пак е успяла, пожелавам ти лека бременност и да си наи-щастливата майка, понякога за да се подреди, първо всичко трябва да се обърка нали, вярвам че този път вече се е подредило при теб :-)
моля те кажи ми нещо повече за това даваха ли ти някакви таблетки след лапароскопията и какви, както и за тези билки на доктор Желязков, как се пият и от къде се купуват, извинявай за тъпите може би въпроси, ама ти можеш да разбереш как се чувствам, всеки път в очакване и накрая пак нищо
Предварително ти благодаря
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #26 -: Юли 31, 2007, 14:47:21 pm »
след лапарото нищо не съм пила,чак на 7-мия месец ми правиха 2 стимулации и на втората забременях.Следващата бременност ,както и тази ,забременявам спонтанно.
 Билките ги взимам от самия лекар,дава различни пакети,в зависимост от проблема.Пият се всеки ден.Отделно си пиех Фолиева киселина и вит.Е .
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #27 -: Юли 31, 2007, 16:46:49 pm »
A можеш ли да ми дадеш някакви негови /на Желязков/ координати, преди да ти правят стимулациите колко време след лапарото ти дойде?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #28 -: Юли 31, 2007, 17:08:55 pm »
не си спонмям вече много добре,но беше след 40-тия ден.
 За Желязков-ще пиша довечера,че сега съм на работа и ги нямам.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #29 -: Юли 31, 2007, 17:14:18 pm »
намерих ги с търсачката:
жк Вълчо Иванов, бл. 358, срещу гара Захарна фабрика. Приема всеки работен ден, сутрин 10-12, след обяд 15-17 ч. Тел. 929 07 05 .
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #30 -: Август 01, 2007, 11:03:25 am »
Благодаря ти , ще се свържа с него и после ще разказвам какво става,
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #31 -: Август 01, 2007, 11:04:54 am »
Как сте с бебо  :D
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #32 -: Август 01, 2007, 14:52:22 pm »
Здравеи мила,искам да ти кажа,че не си сама има много момичета като теб,самата аз имам подобен проблем.Последнят ми цикък беше през април,от скоро съм при д-р Колицова в Шеиново (моля,ако някоя от вас е била при нея нека си ислаже мнението).И така назначи ми хормонални иследваня и после дуфастон,зада предизвикаме цикъла.След това започва ме истинското лечение- снимка и евнтуална стимулация с клостилбегит,самоче предишната ми лекърка ми проеде същото лечение и нищо само дето качих килограми,а спермогтамата е на ред.Сега ми се иска да се консултирам и с генеколог-ендокринолог да видим дали няма и други проблеми,само,че незная къде да отида.Моля ако някоя от вас знае координати на такъв специалист да ми пише ще съм ви много благодарна!!!
 Пожелавам успех на ВСИЧКИ и нека Господ бъде с нас и ни даде сили да продалжим напред!!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #33 -: Август 01, 2007, 15:16:36 pm »
д-р Владимиров е точно такъв лекар и определено е от много добрите!
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #34 -: Август 01, 2007, 15:20:37 pm »
Здравеи мила,искам да ти кажа,че не си сама има много момичета като теб,самата аз След това започва ме истинското лечение- снимка и евнтуална стимулация с клостилбегит,...а спермогтамата е на ред.

Спермограмата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е правена в клиника по стерилитет. Всяка друга спермограма е ненадеждна и стимулацията е неправилен подход.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #35 -: Октомври 17, 2007, 00:32:03 am »
здравейте момичета! Малко късно се включвам , но причинта за липса на цикъл може вообще да не е в половата система , може да е друго .Съжалявам , че ще ви изплаша , но имам позната , кооята 6 години нямаше цикъл и какво ли не и бяха казали та дори и не добре развита полова система , накрая един се сетил та я прати на ядреномaгнитен резонанс на главата и -два тумора!Махнаха ги и тя пиеше бромокриптин. Цикъла дойде веднага и забременя още първия месец, роди здраво дете, оказа се че хипофизната жлеза не и функционира правилно...посъветвайте се и с ендокринолог!Не искам да ви стряскам но е важно да се обърне внимание на време!
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2007, 23:19:08 pm »
Nandito78, а тази ваша позната през тези 6 години въобще ли нямаше цикъл? Тя на колко е години?
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2007, 00:38:20 am »
Имала е цикъл , но изведнъж- край и така 6 години!
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2007, 21:29:33 pm »
Nandito78, сега има ли цикъл вашата приятелка-имам предвид редовен цикъл? тя правила ли е изследване на FSH и LH?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2007, 21:43:10 pm »
значи е имала повишен пролактин и адономи явно-това е честа причина и не е толкова страшно.Този хормон се изследва задължителко,когато се правят хормонални изследвания.
<br />
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2007, 22:49:18 pm »
Ами новините на са хубави ,,след като ви писах за нея преди време , та се сетих да я чуя как е,,,,и ми не е добре , решила да спира бромокриптина и отишла да я видят и се оказало , че пак има тумор в главата и трябва да е на лекарства до живот , а цикала пак не е редовен веднъж на 2/3 месеца,,ужасно, правила е доста изследвания при нея е Липса на функцията на хипофизата , а не повишена
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #41 -: Октомври 23, 2007, 11:16:25 am »
много лошо! много съжалявам за нея! :balk_144:
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #42 -: Октомври 27, 2007, 10:55:54 am »
много лошо! много съжалявам за нея! :balk_144:
ТЯ не съжалява , горда е , че роди въпреки всичко , нящо че ше пие бромокриптин до живот
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #43 -: Октомври 27, 2007, 11:11:08 am »
сега прочетох другата темичка! :oops: много с ерадвам за нея!  :bighug: