0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

момичета искам да попитам нормално ли е да ми идва цикъл на 12 ден от пункцията??? друг път е било все на 14 ден от пункцията. може би и смяната на сезоните и температурните амплитуди влияят поне при мен е било така.
Мириам,
аз се притеснявам точно от това "претупване" след неуспешен опит...
Странното при мен е, че не просто падат ембрионите... И на двата ми опита тръгва едно кафяво нещо по едно и също време - на девети ден след трансфер... Очевидно има нещо, щом се случва едно и също... Притеснено ми е дали ще поискат да разберат какво е това, или директно ще ми назначи тази разширена биопсия и това е...
Как точно се стимулира лигавицата? Какво представлява и с какво се тъпчем за това?! Питам, защото мисля и това ще ми назначат... Като започне подготовката или както се казва на лигавицата, колко време продължава и в същия месец ли правиш ЗЕТ...
Звучи като че ли идвам от Марс :)
Благодаря предварително и на всички скорошни трансфери - УСПЕХ!
*
Ана Мария, каквото и да е това "кафяво нещо", то е признак (в случая), че няма бремнност. Щом няма бременност, а има качествени ембриони, значи проблемът е в имплантацията (така разсъждават лекарите и аз в случая няма как да не се съглася с тях). Именно биопсията би трябвало да покаже какво точно се случва.
За "претупването" - според мен по-скоро е такова в нашите очи.
Аз така като чета след биопсията (и евентуално след лечението ако има такова) всичко при ЗЕТ се случва в рамките на един цикъл. Поне с такова впечатление съм останала от всичко прочетено по темата.
Здравейте,момичета!Днес бях на пункция и се чувствам,малко разочарована.На 11-ти ден бяха 8 фоликула нараснали от 16-20 мм.А днес извадиха 2.Как мислите дали закъсняхме с пункцията?Дано поне станат хубави ембриончета
Не мисля, аз бях с 17 фоликула 22-24мм в деня на прегнила и извадиха 17 яйчица, от които 16 се оплодиха, а 8 стигнаха до бластоцист. Предполагам, че ще работите за подобряване качеството на яйцеклетките. Пожелавам ти успех и точно тези двете да са твоите пухкави бебета.  :D
да дано всичко се развие добре...
да дано всичко се развие добре...
Успех! То качеството е важно, не количеството! И 1 ембрион е достатъчен! yahoo_33
Дано сте прави....Аз малко се отчаях!Днес ми звъннаха ембриолозите,казаха че от 2-те яйцеклетки само едната се е оплодила....Сега стискаме палци до вторник да се развива добре и да я замразим,понеже лигавицата е тънка и доктора каза да не правим трансфер...Искам вашият съвет понеже ми е много притеснено.Има ли шанс ако другият месец работим само за лигавица и направим трансфер само на това замразено ембрионче?или да правя пак стимулация и пункция за повече?Аз искам едно ,но незнам има ли шанс?
Докторът ще ти даде най-добър съвет.Сигурно зависи от много неща.Ама 2 месеца поред стимулация няма ли да е много натоварващо за организма?Биопсия правена ли ти е ?
Мириам, така е...
Благодаря ти за информацията! А тази биопсия по същия начин ли се взема или се прави няколко пъти, защото четох за някаква, която през ден се взема 4 или 5 пъти? А подготовката на лигавицата как се случва - с медикаменти и наблюдение ли? Благодаря предварително! Аз имам трички и дано оцелеят, че  и това не е за пренебрегване :)
не не ми е правена биопсия,тъй като до сега не съм имала трансфер!Имах една пункция на спонтанен цикъл,тогава яйцеклетката не се оплоди и сега ми е 2-ри път бях със стимулация с клостилбегит!
момичета след стимулация с клостилбегит на следващите два месеца от последействието на препарата може на естествен цикъл да изкарате по една Я в следващите два цикъла. при мен лично така се получава, тъкмо в тези 2 месеца не пия и никакви медикаменти.а ако не ги изкарвам в следващите два месеца нарастват фоликулите до кистозни и имам задържани и това ми обърква менструацията
Значи твоят съвет е да направя пункция другият месец на естествен цикъл?
да това е моят съвет. април месец след клостилбегит извадих некачествена Я. сега на 18.05 на естествен цикъл и на 22 ден извадих хубав фоликул 20мм.  и имаме вече втори замразен ембрион. бях се отчаяла, тъй като докторката твърдеше че са ми зле яйчниците, а всъщност организмът си знае работата. трябва да се следиш от лекаря. този месец пак ще ходя на 12 ден на преглед да следим фоликул дали има. Междувременно направих и имунологична биопсия и всичко е наред. така че, ако изкарам още една Я този месец вървя на трансфер.........поне се надявам

« Последна редакция: Юни 01, 2015, 16:31:21 pm от Amelia31 »
Да Желая ти успех!Понеже аз исках другия месец да следим лигавицата и ако трябва да пия нещо за нея и да направим трансфер на замразеното ембрионче,за да неправя пак пункция
*
Може да направите комбиниран трансфер - ЗЕТ + ЕТ. Тъкмо ще направите по-добре проследяването на лигавицата и таймирането на овулацията. След Клостилбегит не се препоръчва трансфер, тъй като медикамента съсипва лигавицата. При ЕТ и ЗЕТ организмът е спокоен и според мен вероятността за успех е по-голяма. Мисля, че опитът на момичетата във форума го е доказал.
При стумулация само с Клостилбегит при мен също са се получавали много празни/незрели/ фолукули и като последица резултатите са били доста обезсърчителни. Има смисъл само, ако е съпроводена с друг медикамент напр. Мерионал, Меногон и тогава резултатите са били идентични, а по отношение на качеството на Я много по-добри, от колкото при класическите протоколи. Така, че не се отчайвай, а изберете по-щадяща процедура и действайте.
Стискам палци за скорошен успех.
Много ви благодаря момичета за съветите!Искам и друго да попитам Вчера си пратих данните на смс на номер който ми казаха за да ми изготвят договора за замразяване!Искам да попитам как ще ми го пратят на електронната поща ли?аз после как трябва да го върна?за колко дена го пращат и после как стой въпроса с плащането по банков път или на място!Притеснявам се да не изпусна нещо.И другото някой знае ли как ще стой въпроса с прегледите от 13 до 18 юни,понеже имаше съобщение, че са на конгрес,а на мен тогава ми се пада да запиша час
« Последна редакция: Юни 03, 2015, 10:20:17 am от galetosweet »
Здравейте момичета!
Вчера ми беше прегледа за коментар след неуспешна процедура... Много съм доволна от д-р Персенска! Обърна ми внимание жената, не беше прегледа общо 3 мин. със събличането и обличането> Както си бях там, попита ме кой ден от цикъла ми е и директно ме засили на стола за разширена биопсия, която, направи ми впечатление, е на същата цена като имунологичната. Каза в понеделник да се чуем за резултата и тогава ще мислим какво се случва... През това време, назначи естрофем за от втория ден на цикъла и преглед на 10-тия. Някой минал ли е през този път??????? Направи ми впечатление, че ни в клин, ни в ръкав ме попита дали са ми слагали лепило. Тъй като аз някак си мислех, че то е задължително за всички, казах, че нямам такава информация... Това лепило защо не се слага на всяка от нас????? 
Здравейте!
Предстои ми комбинирано хистеро+лапаро. Видях, че цената е 950лв за здравно осигурени пациенти. Може ли да ми кажете тази цена за диагностична или оперативна процедура е?
*
През това време, назначи естрофем за от втория ден на цикъла и преглед на 10-тия. Някой минал ли е през този път??????? Направи ми впечатление, че ни в клин, ни в ръкав ме попита дали са ми слагали лепило. Тъй като аз някак си мислех, че то е задължително за всички, казах, че нямам такава информация... Това лепило защо не се слага на всяка от нас?????
Анна Мария, преди трансфер са ми назначавали естрофем за подготовка на лигавицата. Пила съм го и в месец без трасфер, за да видим как реагира лигавицата. Това беше предходен месец преди последния ми (успешен) ЗЕТ.
По отношение на т. нар. "лепило". Имала съм опити със и без да ми бъде поставяно такова. Успешния опит беше без да е поставяно. Т.е. не е задължително да се слага.
По отношениена Клостилбегита - това е твърде индивидуално, след прием съм имала 3 добри яйцеклетки. Аримидекса пък ми  "даде" 8 яйцеклетки, но всичките некачествени.
Galetosweet, най-добре се обади по телефона , може и с куриер, може и на ел. поща, но и в двата случаи трябва така да се процедира така, че и двете страни да имате оригиналите. Можеш по телефона да уточните и как да се извърши плащането, по банка или на място, по принцип може и двата варианта.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.