0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета кога трябва да се пътува след трансфер на същия ден или на другия.Ние пътуваме 4ч.

За трансфера няма проблем да е и същия ден, има жени, прелетели хиляди километри в деня на трансфера и забременяли.
Проблемът е за деня на пункцията - не е добре да се напуска града същия ден (ако има усложнения - да може да се реагира адекватно и бързо).
*
Привет дами,
Само да кажа, че в петък ми беше блокажа (Декапептил). Бях приятно изненадана, че се поставя еднократно. При предишната ми стимулация (в друга клиника), Декапептилът се поставяше всеки ден. Засега нямам някакви неприятни усещяния (каквито очаквах  :D ). Може би се потя малко повече от друг път, но не мога да преценя дали пък не е от времето (топло, студено). На 14.04 (първия работен ден след Великден) съм на преглед, Е2, ПКК и стартиране на стимулацията. Исках да ви попитам: колко струва тест за алергии към упойките? Искам да си направя, тъй като от около година имам алергия с неизяснен произход. Досега не съм проявявала реакции към упойки (правени са ми доста - 2 пълни при коремните ми операции, 1 спинална при секциото, 1 пълна при пункцията и т.н.), но все пак ще ми е по-спокойно ако си направя теста.
Поздрави и успех на всички!
теста е 50 лева и се прави от някой от анестезиолозите на клиниката, аз също съм алергична към упойки и на мен ми правиха тест за упойки, който нося на пункциите, въпреки че показа че нямам алергии. теста съм го правила месец ноември 2014
*
Amelia31, благодаря ти за отговора! Само не ми стана ясно защо не показва теста, след като си алергична? Какъв е смисълът тогава??? 8O
Amelia31, благодаря ти за отговора! Само не ми стана ясно защо не показва теста, след като си алергична? Какъв е смисълът тогава??? 8O

Човек е алергичен към определени неща (прах, полени, някои лекарства, някои упойки и т.н.), т.е. не е задължително да си алергична към всичко. Смисълът е да се предпазиш и да знаеш, че са взети мерки да не те изпуснат.

Повечето хора без алергии не се сещат изобщо да си правят тестове за упойки, нито пък им ги искат, просто защото нямат основание за това.
*
little_rabbit, на мен това ми е ясно, но amelia пише следното: "аз също съм алергична към упойки и на мен ми правиха тест за упойки, който нося на пункциите, въпреки че показа че нямам алергии."

Озадачи ме фактът, че от една страна е алергична към упойки, а от друга теста е показал че не е!!!

Иначе по принцип ми е ясно защо се правят тестовете.  :D :D :D
В какво се изразява алергията към упойки? Как се проявява?
*
В какво се изразява алергията към упойки? Как се проявява?
Ами правят ти тест на ръката , доколкото си спомням.
На мен ми правиха преди лапарото и след като не откриха че имам алергия.
На всяко инвитро ме питаха и аз казвах че нямамам.
МИРИАМ нося го, защото така ми каза анестезиолога, който ме тества - доктор Сърбиянова, да го нося всеки път и да казвам, че по принцип съм алергична, тъй като може да се направи и късна реакция...................., но така или иначе на пункцията отказах упойка и извадих фоликула а анестезиолога да се засрахова, че по принцип съм алергична ми би превантивно урбазон не знам в какво количество беше но впоследствие направих хипертонична криза и близо седмица бях с високо кръвно..
 при мен алергичността  бе открита съвсем случайно. освен това организмите ни мутират непрекъснато; а  и като съм правила алергичен шок към контрастно вещество преди много години, в клиниката като ми правиха цветната снимка на тръбите ми вкараха по-различен контраст от на другите пациентки и нямах проблем.....................
не се притеснявай мириам - в сигурни ръце си
« Последна редакция: Март 31, 2015, 15:43:23 pm от Amelia31 »
little_rabbit, на мен това ми е ясно

Извинявай, не съм искала да звуча назидателно.
*
little_rabbit, на мен това ми е ясно

Извинявай, не съм искала да звуча назидателно.

Няма проблем, просто се озадачих. yahoo_33
Според мен или имаш алергия или нямаш и съответно тестът го показва...ама явно има и изключения.
здравейте момичета,
Моля споделете какви нива на ЧГХ сте имали след трансфер? Моите са доста високи, а като чета това може да бъде много притеснително. На 11 ден след трансфер на 1 бластоцист на 5 ден - чхг-350, днес 14 ден след трансфера - 1128.  Това са изключително високи нива, които могат да са признак за гроздовидна бременност, което е много страшно. Моля споделете имал ли е някои нормална едноплодна бременност с такова чхг!?
*
Здравей ili-mili, оето ЧХГ на 12 ден след трансфер, на трансферирани ембриони на 3-ти ден беше - 200. Едноплодна бременност. Недей да четеш толкова много. Изчакай преглед и ЧЕСТИТО!  :D

Момичета, да ви питам какви са цените на вирусологията в клиниката? Разбрах, че се правят непосредствено преди пункция (Хеп А, Хеп Б, Сифилис и СПИН). Благодаря! :D
« Последна редакция: Април 01, 2015, 14:49:33 pm от Miriam »
здравейте момичета,
Моля споделете какви нива на ЧГХ сте имали след трансфер? Моите са доста високи, а като чета това може да бъде много притеснително. На 11 ден след трансфер на 1 бластоцист на 5 ден - чхг-350, днес 14 ден след трансфера - 1128.  Това са изключително високи нива, които могат да са признак за гроздовидна бременност, което е много страшно. Моля споделете имал ли е някои нормална едноплодна бременност с такова чхг!?

Важното е, че ти се удвоява нормално ЧХГ-то. При гроздовидната бременност нараства стремително. Не изключвай и вероятността за близнаци (ембрионът да се е разделил на две).

Момичета, да ви питам какви са цените на вирусологията в клиниката? Разбрах, че се правят непосредствено преди пункция (Хеп А, Хеп Б, Сифилис и СПИН). Благодаря! :D

По 55 на човек. Важат три месеца и няма да те пуснат на пункцията без тях, т.е. трябва да ги направиш предишен ден.
*
Благодаря, little_rabbit! Ще ги направим разбира се - няма накъде.  :D
Здравейте дами! Можел ли някоя от вас да сподели какви трябва да са нормалните резултати от биоосия... вчера ми я правиха, но ще се побъркам до понеделник да напиша sms...  какво точно изследват и кръв дадох, пропуснах да спомена. Благодаря ви
Здравейте дами! Можел ли някоя от вас да сподели какви трябва да са нормалните резултати от биоосия... вчера ми я правиха, но ще се побъркам до понеделник да напиша sms...  какво точно изследват и кръв дадох, пропуснах да спомена. Благодаря ви

Резултатите ще ги имаш като "добра" или "не е добра", а не като точни показатели.
Благодаря много... още един, надявам се не толкова глупав въпрос... колко дни след биопсия продлжава това зацапване?
Може да ти зацапва и докато ти дойде. Не е страшно.
Мноооооооого благодаря... сега ми остава да чакам резулттът. Благодаря много, това са уж само думи, а имат сериозен ефект   :)