0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #40 -: Май 18, 2010, 11:05:45 am »
Абе и аз мислех, че е от зъбоникненето - иначе и ние нямаме признаци още, даже не се и лигавим.
Обаче имам наблюдение, че е като някаква игра за него сякаш. Хапне за половин минутка и започва с хапането. И така повече от седмица.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #41 -: Май 18, 2010, 11:08:08 am »
И Ели имаше такъв период, даже като й излязоха първите два зъба и с тях ме хапеше. Наистина го приемат за игра, според мен, защото тя се смееше много доволно след това. Отмина от самосебе си и след това вече с 10 зъба дори не ме е хапала :lol:
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #42 -: Май 18, 2010, 11:13:09 am »
Хубаво, значи да постискам малко и аз зъби - образно казано  :wink:
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #43 -: Май 18, 2010, 11:27:04 am »
абе според мен пита кога да ги въвежда, а даването следобед след това е ясно :wink:

аз въвждах всичко на обед, преди да дадеш зеленчуковото пюре му дай 2-3 л. ябълка и така 2-3 дни докато я въведеш, след това вече с кашата следобед :)

Точно това имах предвид :D Много благодаря!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #44 -: Май 18, 2010, 12:07:47 pm »
здравейте, мамчета и аз да имам време да почета и понапиша нещичко, в тези гадни ветровити дни в който вилнеем вкъщи  :lol: Лиско честита ви половин годинка, и ние бяхме същите омазани когато се захранвах ме, не бяхме фенове на моркова и броколите, броколи ама и нещо друго и хапваха, но много пръцкаха от броколите и карфиола, може би пъщарнака е по добрия вариант, аз и царевица им давах ПЮРЕ на OVKO мисля беше и им харесваше
Поздрави в очакване на вече слънчеви дни
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #45 -: Май 18, 2010, 12:11:34 pm »
А да питам, този пъшарнак пак ли го има като пюре или да го приготвям аз? И ако аз си го приготвям само стеблата ли се ползват или и листата?
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #46 -: Май 18, 2010, 12:28:19 pm »
здравейте и от мен!!!
Честито проходило Митаче!!!
Аз има въпрос, според вас възможно ли е тъй като последните 3 дни давам на бебка сок от череши от това да и е тъмно зелено акото или е друга причината?
другото за което си мисля е да не е настинала малко?
и имам още един въпрос- какво ви е мнението за бънджито. Дали и от кога?

Извинявай, но ти с кого и по какви причини се състезаваш - сок на три месеца и половина, бънджи?
За соковете - каквито и да било в тази ранна кърмаческа възраст,  е коментирано доста. Ползвай търсачката. От мен ще кажа само, че НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ и че може в бъдеще да бъдат причина за гастро-ентерологичен проблем при детето ти.
По въпроса за бънжи-то - незнам къде и кво четеш, обаче то се препоръчва когато детето не само може да седне , но и може да се изправи с опора. Само не ми пиши, че твоето дете на почти 4 месеца може това! Иначе съм против проходилка или бънджи.

Мини, по въпроса за броколите - и Вики ги яде. И  брюкселско зеле яде, но домашно отгледани и домашно приготвени.

Парси, честит ти проходил юнак!

За прояждането с лъжица - според мен е важна и самата лъжица като форма и цвят дори . Сина прояде успешно с Нуби, авентските /по остри/ не ги приемаше.
такааааааааа първо не е нужно когато някой зададе въпрос да се заяждате с него. аз питах какво мислите за бънджито и от кога може да се ползва, а защо питам е съвсем друг въпрос.
и аз съм против проходилките и бънджитата и попитах защото на братовчедката ортопеда и е казал да слага детето в бънджи, което мен ме учуди!!!!
а за соковете вече е доста стара тема, и доста обсъждана
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #47 -: Май 18, 2010, 12:29:04 pm »
лис, има го пащърнака като пюре на хип самостоятелно, както и в комбинация с картоф.

папилио, за бънджито изчакай детето да седи стабилно, както ти е казала Лейди. Като цяло го дават за след 6-месечна възраст.
Не се сърди на отговорите за сока! Ти сама попита дали може да е сока от череши.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 12:32:43 pm от blue_sky »

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #48 -: Май 18, 2010, 12:39:33 pm »
С нашата кухня не става по-добре. Днес имаме кюфте (печено) с картофено пюре и се оказа, че супите си ги застройват. А кухнята си е нормална, държавна, към детска ясла  :? Странна работа.

Аз по захранването не мога да се изказвам, че моята лакомия всичко харесваше  :lol:
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #49 -: Май 18, 2010, 12:51:08 pm »
Мидж,и при нас е държавна.Егати разликата навсякъде... :?

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #50 -: Май 18, 2010, 13:10:43 pm »
Мидж, къде е тази кухня в София ли? :ask:
И според мен средата на май едва ли има бг череши...
Как ли пък няма да дам 10-12лв/кг да вкусим първите череши на пазара кой знае с какво обработвани, изчакайте малко, няма да избягат черешите, ще има  :lol:

Абе вашите деца хапят ли, докато кърмите? Как да го отуча?
С венците хапе, но страшно силно и много боли. Както си яде и зиведнъж го прави.
Точно преди малко купих сносни череши за 5,80 лв. кг. Ако вземеш 200-300 гр. не излиза кой знае колко. По принцип пазарувам от едни съседи, които имат плод - зеленчук и да - черешите са български. В събота е черешова задушница така че си е съвсем нормално да има череши по това време. Абе накарахте ме да се зачудя, защото съм от край, в който има много череши и се опитах да се сетя кога зрееха ранните - точно в средата на май са си...зависи и от времето де, но долу-горе сега :D
Сетих се, че имаше пюре от пащърнак и на сънвал - био бамбини май се казваха малките разфасовки - от 130 гр., имаше чист пащърнак - подходящ точно за захранване. Дари много го харесваше.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 13:22:19 pm от nunu »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #51 -: Май 18, 2010, 13:26:36 pm »
Това за детската кухня е много странно!  8O Няма ли групи? Това е меню за втора група! В първата група всичко е на картофена основа - картоф с....! Дори в началото и супите бяха пасирани! Ние чак към 1,5 минахме на втора! До сега кюфте е имало с доматен сос или бял сос, но съвсем крехко, което го пасирам в соса! Обикновено е от телешко месо!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #52 -: Май 18, 2010, 13:32:11 pm »
Лис, има чист пащърнак пюре. Мисля, че на Депото го има. Аз купувах от там и от едно малко магазинче на Роза (мога да проверя дали го има там). Сега се сетих обаче, че в повечето пюрета има оризово нишесте, затова е добре да въведеш оризовата каша сега.
какво толкова им харесвате на детските кухни не мога да разбера...
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #53 -: Май 18, 2010, 13:35:39 pm »
може и да има някакъв ранен сорт наши череши, но определено още масово са вносните.
нямам сигурно място, където да знам какво купувам, затова ще изчакам юни - за мен това е месецът на черешите :) Това е любимият ни плод, 200-300гр хич не ни устройват :lol: Може и да не са най-витаминозният плод, както и динята, обаче Симона най-много обича тези два плода.

Лиско, на Симона предимно съм й готвила, обаче туй нещо пащърнакът само купено съм давала (беше в чист вид, ама марка не помня - Гербер май). Аз самата, никога не съм яла...
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #54 -: Май 18, 2010, 13:37:20 pm »
Това за детската кухня е много странно!  8O Няма ли групи? Това е меню за втора група! В първата група всичко е на картофена основа - картоф с....! Дори в началото и супите бяха пасирани! Ние чак към 1,5 минахме на втора! До сега кюфте е имало с доматен сос или бял сос, но съвсем крехко, което го пасирам в соса! Обикновено е от телешко месо!
Ммм даа,би трябвало да е по възрастови групи ама както всичко в нашата държава и това е абсолютно безконтролна работа.Мисля че ги водят тия кухни от 10м. до 3г.Иначе и при нас единствено с кюфте са готвили бял сос и кюфтенцата спокойно си ги намачквам с вилица.
Мими,аз нищо не й харесвам ама ако ти кажа че мойто дете такава уста отваря ,а на мойто готвено дето е супер истинско върти глава и се мръщи :lol:
« Последна редакция: Май 18, 2010, 13:39:14 pm от parsi »

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #55 -: Май 18, 2010, 13:42:06 pm »
Лиско, на Сънвал мисля имаие хубав пащърнак. Чист за захранване, а после също и с пуйка, като вкарате месото.

А за детската кухня :x - не знам как е с държавната, ама да ви кажа, че на Ози боба и на мен ми се опря, какво остава за дете на година и два месеца. Беше недосварен, цял, непасиран и с много твърди люспи. Та хич не се учудвам на застроените супи и кюфтетата. То нали по бг захранването до десетия месец трябва да си въвел всичко и затова тогава въвеждате кюфтета. :wink: За вас остава само да му отворите на детето една биричка, та да преглъща по-добре. :lol:
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #56 -: Май 18, 2010, 13:51:36 pm »
Сиа в нашата кухня /държавна/ винаги боба е бил перфектно пасиран, не съм видяла люспа дори, макар че го въвеждах много бавно и внимателно, освен това супите са предимно зеленчукови, незастроени, второто е пилешко, заешко, агнешко или телешко в най-различни варианти, само дето десерта е на основата на мляко - незнам дали ползват прясно или някакво сухо, но аз не го давах близо до годинката...И да, Дари също много харесва кухненската храна. Нас този вариант ни устройва и двете, но всеки сам си преценява за детето...
Относно черешите - аз също обожавам този плод, както изглежда и при детето ще е така...но все още успявам да й насмогна с малко...Незнам като порастне, обаче, как ще е :lol: Сигурно и аз ще трябва да купувам с килограмите.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #57 -: Май 18, 2010, 14:20:13 pm »
Аз съм и за двата варианта...и готвя, и от кухня взимах на Митака!
С Нуну ползваме една и съща, мисля е от добрите държавни в София!
Забележки винаги ако реши човек може да прави, затова съм давала избирателно.
Сега на Калина основно готвя, апропо пишете моята челяд в любящите броколи  :lol:.
Митака от зор да и подражава яде пюрета всеки ден, а ако не му предложа си търси.
Тя пък щеше да хапане кюфте преди няколко дни, просто обърках за коя отворена уста беше предназначено.
Добра идея е това със пащърнака, тези дни ще дам.
Сънвал бяха наша любима марака преди едно лято, имат сполучиви пюрета.




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #58 -: Май 18, 2010, 14:20:51 pm »
sia, и аз за бира си помислих, ама реших, че е рано и ще чакам цацата  :lol: няма да е далече мисля.
nunu, в Бистрица съм.
mimi26, харесвам я, че от септември, ако ни приемат, ще е там на ясла. Вероятно ще мога да кажа да не му дават мед и ягоди, но не му давайте всичко няма да мога. Леко ще трябва да започна със захранването с тези "екстри", които дават там.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #59 -: Май 18, 2010, 14:21:08 pm »
:)Вкарах аз оризовата каша ама...не и при Никол:))))))) Отказва да яде с лъжица:) Чак се извива на мост за да не лапне, инъче и хареса според мен защото си я облизва, но като види лъжичката и започва да реве. Дадох и една да си играе с нея, различни цветове са...не иска. В момента в който и показах шипето с биберона (празно) се ухили и започна да маха с ръце.
Може би да спра за момент с лъжицата ли незнам?:) Или да съм упорита въпреки плаченето?
Благодаря ви, ще взема и пащърнак.