0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #920 -: Юни 15, 2015, 14:06:30 pm »
Грейси, на моята приятелка резултатът беше 1:65. Но за щастие всичко си е наред и малката е добре.Моята майка ме е родила на 39г 11 м и мен са ме държали 20 дни, за да ми направят всички изследвания. През 87 не е имало кръвни тестове( то може и да е имало, но никой не е подложил майка ми на такъв през бременността). Сега медицината е далеч по-напреднала и ако лекарите имат най-малко съмнение ще те насочат какво да правиш.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #921 -: Юни 15, 2015, 15:32:32 pm »
Грейси ще стискам палци всичко да е наред и следващия БХС да е с перфектни резултати:-) на 29.06 ще разбереш пола на бебето си,надявам се тази дата да ти доведе мн радостни новини, понеже за мен е важна,имам рожден ден на нея:-) а аз ще разбера надявам се пола на моите бебета в сряда:-)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #922 -: Юни 15, 2015, 18:19:50 pm »
Синеочка,на 38години съм в момента,а на изследванията пише,че към датата на термина ще съм на 39г.и 3м.Да,знам,че при по-високата възраст се увеличава риска.Затова и са го изчислили толкова висок-1:150.Но се надявам всичко да е наред.
Обсъди резултата със следящия те гинеколог и поискай и неговото мнение. Навремето като бях бременна със синът ми бях на 36г., рискът само от ФМ без БСХ беше 1:8 и моят гинеколог ме насочи за второ мнение в болницата, в която ще раждам. Там резултата се потвърди и лекарите ме посъветваха да не губим време с БСХ теста, а да направим биопсия на хориоцотните въси (това е подобна процедура на амниоцентезата, но се прави до 14г.с.). Изследването изключи генетични заболявания. С дъщеря ми бях бременна точно на твоята възраст, но резултатите от ФМ и БСХ теста бяха много добри за възрастта ми. През цялото време моят гинеколог ме наблядаваше обстойно и тя се появи здрава на бял свят.
Пожелавам ти и при теб нещата да са наред до термин, но ако се притесняваш обсъди притесненията си с гинеколога си.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #923 -: Юни 15, 2015, 21:12:02 pm »
greisi, и аз да допълня, формулата за изчисление включва няколко показатели: измерената на УЗ нухална транслуценция, тегло, възраст, показатели от взетата кръвна проба. Заради възрастта вероятността за генетични аномалии при всички случаи излиза висока. Принципно се прави втори БХС в 16г.с. и тогава окончателното изчисление, обединяващо двете изследвания. 
При моята бременност (на 42г.) нухалната транслуценция беше в референтни граници, всички измервания при направените две фетални морфологии бяха в норми, но заради годините ми интегрираният риск за Даун излезе 1:85, това се води повишен риск, трябва да е до 1:250.
Консултирах се с трима специалисти тогава, посъветваха ме да направя и амниоцентеза. При добър специалист правих амниото, резултатите накрая бяха отлични, но бях много притеснена през цялото време.
При евентуална следваща бременност бих направила по-скоро Прена-тест (или тест NACE) или изследването, за което ra4ko75 писа, обсъди вариантите с лекаря.
Вярвям, че всичко ще е наред при теб! 
« Последна редакция: Юни 15, 2015, 22:20:36 pm от marsi »

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #924 -: Юни 15, 2015, 23:39:22 pm »
Момичета, май ми падна тапата. Нищо не усетих, просто като станах от тоалетната и гледам вътре нещо плува. Жълто, слузесто и цялото с жилки като много малки венички. Мислите ли че е това?
Като го видях и ме хвана една паника.
Иначе друго нищо ми няма. Нищичко по-различно не усещам.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #925 -: Юни 16, 2015, 09:07:42 am »
Яничка, с теб вървим заедно по седмици. Сега как си , имаш ли болки. И според мен е тапата, но знам че когато това се случи , не винаги раждането започва, може да се проточи седмица. Стискам палци!Срещите с мъниците наближават ! :D
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #926 -: Юни 16, 2015, 09:15:30 am »
Яничка, май е тапата :) Време вече, няма какво друго да е  :wink: Няма от какво да те е страх, скоро ще се срещнеш с малкото човече  :babyflips: Пожелавам ти леко раждане! Дръж ни в течение :*
Грейси, добре дошла и от нас. Пожелавам ти леки оставащи месеци и леко раждане на финал. Момичетата подробно са ти обяснили за връзката на високия риск от БХС с възрастта. Аз съм на същото мнение. Според мен нямаш повод за притеснение :)
Лили, радвам се че сте нормализирали контракциите без болница :)
Весита, успех на прегледа утре!

Аз не искам да се хваля да не предизвикам съдбата... Само много тихичко ще кажа че се чувствам прекрасно... Минаха две седмици от изписването от болницата и нямам болезнени контракции  :balk_87: В четвъртък влизам в 26та седмица ;)



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #927 -: Юни 16, 2015, 11:51:30 am »
Добро утро!
След вчерашната заявка за наближаващо раждане нищичко не се случва. Явно ще си чакам.
Беба мърда ужасно много, явно събира багажа вече. Но кога ще реши да излиза само тя си знае.
Тази вечер съм на обиколка в болницата, за да ни покажат как се случват нещата и ще бъде доста интересно, ако тогава реши да се появява.

Дария, значи чакаме новини и от теб и от още няколко девойки, които са на дни след нас.

linapoli, стискам палци до края все така да се чувстваш.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #928 -: Юни 16, 2015, 12:33:02 pm »
Благодаря,момичета.Да,знам,че се изчислява по някаква формула този риск,която вкл. много показатели.Даже мисля,че на листа отгоре пише,че съм инвитро,а аз съм ИКСИ и никъде не са отбелязани лекарствата,които пия.Затова и си мисля,че резултата може би е по-добър отколкото пише..А пък и нухалната гънка е в норма,носна кост има и всички други измервания са добре.Все пак комбинирания риск е добър.
Комбинирания риск е 1:2200,
Биохимичния е 1:200
Възрастовия е 1:150
Чела съм,че втория БХС е по-лош от първия...ще видим.
yanicka,май скоро ще е Събитието. ylinfant
linapoli,дано всичко да е наред до края. :balk_602:
Веситаа,значи 29ти е важен и за двете ни :)


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #929 -: Юни 16, 2015, 16:22:46 pm »
Линаполи, Честит рожден ден, мила! Пожелавам ти здраве, щастие и успешен финал на бременността. Бъди все така позитивна и борбена, както досега. :hbirth: :rainbow: :party:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #930 -: Юни 16, 2015, 16:42:10 pm »
Здравейте, не съм влизала няколко дни и виждам, че има радостни новини.
Saraapl, честито за малката принцеса, много радост да ви донесе! :)
Нелка, надявам се, че всичко се е оправило!
Добре дошла greisi, според мен също тези изследвания са чиста статистика.
yanicka, успех и леко раждане!
Линаполи, виждам че имаш рожден ден, да си жива и здрава!





*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #931 -: Юни 16, 2015, 17:07:33 pm »
Линаполи, Честит Рожден Ден! Желая ти много здраве, да си все така борбена и успешен пухкав финал на бременността ти! :happy_birthday_1: :balk_7: :balk_19:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #932 -: Юни 16, 2015, 17:43:34 pm »
Все още съм в болницата (май утре ще ме пускат да си ходя). Нямам вече нито кървене, нито болки, всичко ме боли от лежане... Дразни ме, че дори и когато питаш, не ти казват нищо. Все пак като ме изпишат мисля да ида при моята докторка и да видим бебето как е, все още ли е "обърната" плацентата...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #933 -: Юни 16, 2015, 21:06:15 pm »
Линаполи честит рожден ден! Да си жива и здрава много много щастлива и обичана от любимите хора! По елавам ти от все сърце и успешен финал на бременноста, дано всичко е наред вече :hbirth: :hbirth: :balk_19: :balk_20:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #934 -: Юни 17, 2015, 09:28:28 am »
Здравейте! От вчера вече съм мама, на бебчо Дарин. Мина със секцио имала съм проблем с анестезията, но важното е че сме живи и здрави и двамата.
« Последна редакция: Юни 17, 2015, 09:32:55 am от petqni »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #935 -: Юни 17, 2015, 09:36:50 am »
Петяни, честито! Да е жив и здрав малкият мъж!


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #936 -: Юни 17, 2015, 09:50:22 am »
Честита радост, petqni. Да ви е жив и здрав!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #937 -: Юни 17, 2015, 11:36:45 am »
Петяни, честита рожба! Да расте здрав, силен и много щастлив!
Нелка, изписаха ли те? Стискам палци да не се налага да лежиш отново!

Благодаря момичета на всички за милите пожелания!!! Много мило ми стана като прочетох, не си свалих усмивката от лицето цяла вечер  :D



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #938 -: Юни 17, 2015, 12:03:55 pm »
Нелка, изписаха ли те? Стискам палци да не се налага да лежиш отново!
Изписват ме, сега си чакам болничния и епикризата. Надявам се повече да не попадам тук. Замислям се (въпреки че има още доста време)  къде да раждам. Сякаш не ми се иска да е тук в Шумен.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #939 -: Юни 17, 2015, 12:31:01 pm »
Нелка, Варна ти е много наблизо, защо не се ослушаш за добри лекари там.
Линаполи, радвам се, че сме направили празника ти още по-хубав. :bighug: :bighug: :bighug:
Момичета, как ви се отразяват жегите? През деня бебата ми е като в летаргия по няколко ритника за целия ден. Но вечер като почнат едни танци по цяла нощ не мога да спя.


Всеки миг е още един шанс...