0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #180 -: Април 22, 2008, 08:52:17 am »
Здравейте и от мен.
Този месец няма да правим инсе, защото овуто се пада точно между 1 и 6 май, така че този месец пропускаме, но мъжа ще ходи на преглед при уролог, че все не остана време, да видим той какво ще каже, защото общо взето при нас проблема е в СГ, на мен досега май нищо не са ми открили нередно. Така че той на док и другия месец най-вероятно пак инсе. Само се колебая къде да го направим. Мислим засега за Плевен, но там ще трябва да пътуваме доста често и не знам точно как ще стане, защото ще трябва да ме следят и да определят точно кога ще бъде. Докато в Тутракан ми е по-лесно, хем е наблизо, хем отиваме само за инсето и готово, няма нужда да ходя няколко пъти. Пък и този път едва ли ще ме оставят да направим нестимулирано инсе и от това малко ме е страх.
Това общо взето за мен засега.

Изи да пишеш как е минала снимката. Успех!
 
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #181 -: Април 22, 2008, 08:53:17 am »
Ако имаш предвид изследването с обременяване с глюкоза за инсулинова резистенстност, аз ще правя в София, д-р Катя Тодорова ме насочи. Ако се интересуваш ще ти дам телефона на докторката. Мисля, че се прави в няколко дни и е нужно ти да си там.

[/url]
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #182 -: Април 22, 2008, 10:10:55 am »
Този месец няма да правим инсе, защото овуто се пада точно между 1 и 6 май, така че този месец пропускаме,
Меги,в Тутракан няма да работят между 1 и 6 май,това ли имаш предвид?Защото и моята ову ще бъде там някъде :(

, но мъжа ще ходи на преглед при уролог, че все не остана време, да видим той какво ще каже, защото общо взето при нас проблема е в СГ, на мен досега май нищо не са ми открили нередно.
И моето мъжле ще ходи на уролог този месец.Той ходи при д-р Томитов.Доволни сме за сега.Какво е СГ?

...........и другия месец най-вероятно пак инсе. Само се колебая къде да го направим. Мислим засега за Плевен, но там ще трябва да пътуваме доста често и не знам точно как ще стане, защото ще трябва да ме следят и да определят точно кога ще бъде. Докато в Тутракан ми е по-лесно, хем е наблизо, хем отиваме само за инсето и готово, няма нужда да ходя няколко пъти. Пък и този път едва ли ще ме оставят да направим нестимулирано инсе и от това малко ме е страх.
Според мен специално за инсе няма много голямо значение къде се прави,само е важно да направят качествена обработка на материала.Имаш ли информация дали са добри в това?
Меги,как така отивате само за инсето,не ти ли прави фоликуметрия преди това???

*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #183 -: Април 22, 2008, 10:32:20 am »
Ако става въпрос за клиниката на доц. Конова, ами да добри са. Само д-р Емин няма нищо общо с д-р Бойчев, като човек имам предвид, не обяснява много. В Тутракан обработват ли материала питали ли сте?

[/url]
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #184 -: Април 22, 2008, 12:14:45 pm »
Кремче и на мен така ми се случиха два цикъла все почивни дни около увото....ама няма как нали и доктора е човек и има нужда от почивка и време за семейството си.Цяла седмица отпуск на клиниката дано да им се отрази добре и да се заредят със сили.
Иначе съм съгласна с теб че е по-важно добрата обработка на материала за инсеминацията.
Евия -да в Тутракан в клиниката задължително обработват материала преди процедурата!



*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #185 -: Април 22, 2008, 12:32:21 pm »
Някой знае ли точно кога почиват?
Между другото четох,че има два начина за обработка на материала при инсе.Надявам се,че се стараят да обработят всичко по-обстойно и както трябва :).
Така като гледам,месец май ще правим сами опити и ДАНО да не се стигне до инсе preggo!!!!!!!!!!!
Сега чакам да ми дойде лелката/всъщност незнам защо така й казваме :)/,но нещо се бави.За първи път от години я чакам с нетърпение :?.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #186 -: Април 22, 2008, 17:37:25 pm »
Някой знае ли точно кога почиват?
Между другото четох,че има два начина за обработка на материала при инсе.Надявам се,че се стараят да обработят всичко по-обстойно и както трябва :).
Така като гледам,месец май ще правим сами опити и ДАНО да не се стигне до инсе preggo!!!!!!!!!!!
Сега чакам да ми дойде лелката/всъщност незнам защо така й казваме :)/,но нещо се бави.За първи път от години я чакам с нетърпение :?.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #187 -: Април 22, 2008, 17:42:22 pm »
ОФФ публикувах само цитата...малко съм позаспала в това дъждовно време :(.
Креми лично аз незнам кога ще почива клиниката.
И аз съм чела че има два метода на обработка,но незнам кои точно прилагат в Тутракан?
Наистина ще стане както мъжа ти иска - да пробвате първо по естествен път...може пък това да е сигнал за вас...и знаеш ли какво може да стане :bori_007: :bori_004: пожелавам ти го от сърце.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #188 -: Април 22, 2008, 20:58:29 pm »
Наистина ще стане както мъжа ти иска - да пробвате първо по естествен път...може пък това да е сигнал за вас...и знаеш ли какво може да стане :bori_007: :bori_004: пожелавам ти го от сърце.
Пожелавам същото на всички вас, момичета!!!!!!!!! Може пък да станат доста чудеса следващия месец........... ДАНО!!!!!!!!!!!! Винаги трябва да има Надежда, нали!!!
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #189 -: Април 22, 2008, 21:19:52 pm »
Винаги трябва да има Надежда, нали!!!
Точно така миличка! :balk_602:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #190 -: Април 22, 2008, 22:00:20 pm »
Винаги трябва да има Надежда, нали!!!
Точно така миличка! :balk_602:
Обаче понякога не е толкова лесно....... Етърва ми вече има едно бебче и сега е отново бременна. Много ми е трудно....... Радвам се за тях, но ми е едновременно с това мъчно като си помисля, че при мен нещата не се получават. Не искам да изпитвам нищо различно от радост когато виждам колко е щастлива, но за съжаление това е по-силно от мен и немога да го контролирам.......... И мъжът ми се радва толкова много на детенцето, а аз немога да му дам негово собствено.......... Дали съм егоистка и затова немога да се радвам на тяхното щастие??????? Много ми е мъчно и чак незнам как ще стоя до нея и няма да се разплача........... Трябва да се усмихвам и да се радвам, да ама как да стане тази работа............. Страх ме е, че нервите ми няма да издържат и ще натоваря и тях с моите си проблеми..................... Те са наясно с нашия проблем, но не са изживели нито за миг ужаса, депресията, отчаянието, безсилието.............. Мислят, че с тази втора бременност ще ме нахъсат още повече и ще ми повдигнат духа........ Няма как да стане, обаче немога да им го обясня............ Ще гледам да се държа мъжката, а после в къщи ще си плача на воля............ И докога така.............
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #191 -: Април 23, 2008, 10:19:16 am »
Здравейте момичета,
след цветната снимка резултатите за мен са много неочаквани да си призная честно!Много зле се чуствам , там не очаквах да има проблеми, но.......трудно са пропуснали, много са криви :(Док. започна да говори направо за инвитро....изпаднах в ужас!Както и да е решихме да направим повторна лапароскопия, но той смята, че може би трябва да се махнат!Общо взето бях много ошашавена и пропуснах да го питам много неща.Смятате ли , че след лапарото има някакъв шанс да ми се "пооправят" тръбите?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #192 -: Април 23, 2008, 10:42:55 am »
Здравейте момичета,
след цветната снимка резултатите за мен са много неочаквани да си призная честно!Много зле се чуствам , там не очаквах да има проблеми, но.......трудно са пропуснали, много са криви :(Док. започна да говори направо за инвитро....изпаднах в ужас!Както и да е решихме да направим повторна лапароскопия, но той смята, че може би трябва да се махнат!Общо взето бях много ошашавена и пропуснах да го питам много неща.Смятате ли , че след лапарото има някакъв шанс да ми се "пооправят" тръбите?
Мила Изи,не се депресирай!!! И при мен беше така. Отидох на цв.снимка и изобщо не си представях, че ще имам проблем с тръбите. Разговорът с док и при нас протече по същия начин. Веднага заговори за инвитро и за махане на тръби и аз стоях, мигах и незнаех какво да правя. Когато излязох от болницата неможах дълго да спра да плача. Но когато дойде лапарото се оказа, че док е преценил, че трябва да ни даде още една възможност и ми е оставил и двете тръбички! Освен това при теб поне и в двете има шанс, а при мен едната е безвъзвратно изгубена, но не е махната, за да не ми се стресира организма преди опитите за естествено забременяване и инсеминациите.
Така че, Изи, МОЛЯ ТЕ, гледай позитивно на нещата, никога нищо не се знае. Док ще прецени на място кое е най-добре за теб. Трябва да му се довериш и да се успокоиш. Всичко ще е наред и винаги има изход. Няма да се отчайваш!!!
 :bighug:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #193 -: Април 23, 2008, 10:47:59 am »
Забравих да напиша,че по време на лапарото е "поизпънал" тръбичката и е махнал сраствания /най-вероятно отвън,защото вътре май няма как,освен с пластика/,така че ако има вариант,док ще те "изремонтира". :hug2:
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #194 -: Април 23, 2008, 12:37:00 pm »
Ох , дано да ме "изремонтира", разсмя ме......благодаря ти cream! :thankyousign:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #195 -: Април 23, 2008, 14:55:55 pm »
Аз когато имах такъв разговор с доктора и ми остави време да размисля, прецених, че най- добре е да ми махнат тръбите. Каза че, че ако толкова държа ще ми ги запази, но ще загубя поне 6 м. в чудене дали ще ми дойде или не и най- вероятно ще се наложи второ лапаро. За тези месеци минах инвитрото. Знам, че е гадно, но мислете и за бъдещото бебче. Успех. :crossfingers:

[/url]
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #196 -: Април 23, 2008, 18:53:11 pm »
Аз когато имах такъв разговор с доктора и ми остави време да размисля, прецених, че най- добре е да ми махнат тръбите. Каза че, че ако толкова държа ще ми ги запази, но ще загубя поне 6 м. в чудене дали ще ми дойде или не и най- вероятно ще се наложи второ лапаро. За тези месеци минах инвитрото. Знам, че е гадно, но мислете и за бъдещото бебче. Успех. :crossfingers:
Точно заради това смятам,че е най-добре док да прецени как да постъпи.В нашия предварителен разговор се разбрахме,че след като ме отвори,тогава може със сигурност да прецени какво точно да направи.Искаше само да знае моето мнение,все пак.И аз му дадох пълна свобода и му казах,че се оставям в ръцете му и разчитам изцяло на преценката му.Обясних му,че съм преживяла вече факта,че може да се събудя без тръби,така че.............
Евия,ти как си мила?Добре ли се чувстваш?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #197 -: Април 23, 2008, 19:54:53 pm »
Добре съм, надявам се така да бъде още 9 месеца. :wink:

[/url]
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #198 -: Април 23, 2008, 20:51:02 pm »
Обаче понякога не е толкова лесно....... Етърва ми вече има едно бебче и сега е отново бременна. Много ми е трудно....... Радвам се за тях, но ми е едновременно с това мъчно като си помисля, че при мен нещата не се получават. Не искам да изпитвам нищо различно от радост когато виждам колко е щастлива, но за съжаление това е по-силно от мен и немога да го контролирам.......... И мъжът ми се радва толкова много на детенцето, а аз немога да му дам негово собствено.......... Дали съм егоистка и затова немога да се радвам на тяхното щастие??????? Много ми е мъчно и чак незнам как ще стоя до нея и няма да се разплача........... Трябва да се усмихвам и да се радвам, да ама как да стане тази работа............. Страх ме е, че нервите ми няма да издържат и ще натоваря и тях с моите си проблеми..................... Те са наясно с нашия проблем, но не са изживели нито за миг ужаса, депресията, отчаянието, безсилието..............
Здравейте момичета! Днес на работа ми беше много натоварено и сега чак сядам пред компа да ви пиша.
Кремче и аз бях в подобна криза като твоята.
Ами че то колежката в училище/карам магистратура/ има малко детенце, вуйна ми е бременна с трето дете, кумицата ми си имат малко ангелче....е всички са бременни без мен. Но някак си вече спрях да ги "ревнувам" че те имат пък аз не и се радвам чисто сърдечно. Та исках да те успокоя че не си само ти в такава ситуация....и че ще ти мине с времето. Вярвам че ще си сдържиш нервите. Нормално е,а и е човешко да се изпитват такива смесени чувства. Не мисля че си егоистка.

Изида, че аз като си имам тръби пак не мога да забременея по естествен път...така че не се отчайвай а както креми ти пише док. ще реши най-добре.

Евия пожелавам ти все така да си изкараш 9 месеца без проблем.

Вили днес беше на консултация в Тутракан относно нейните тръби,но дали ще се отчете???
Ами това е от мен...лека вечер.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #199 -: Април 24, 2008, 10:47:53 am »
Благодаря за подкрепата, дано всичко да се развие както трябва и да се вземе правилното решение!