0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #240 -: Февруари 08, 2008, 12:25:38 pm »
Цвете :hug2:, милата Симона!

Незнам какво трябва да се промени, за да се промени и манталитета на лекари като "тези"!
Да учат първо етика и хуманност, а после медицина и всяка година опреснителен.
Или по-големи заплати за да са мотивирани повече и пак трябва няколко поколения да се сменят!
С възрастните да са груби, и пак не бива!Дете което страда и ти да говориш и действаш така!
Да не говорим за пациентите, дето чакат пред кабинетите!И не правят ред на дете в беда!
Съвсем е озверял тоя народ! :(


Мари душата, бързо се оправяй!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #241 -: Февруари 08, 2008, 12:49:28 pm »
Ох Фусинка, ужас, да се оправя бързо Никито :)
и аз като стара свекърва да си кажа, студена вода, след това се поръсва със сода бикарбонат изгореното и не става на мехури.

Деси така на нова година хвана бенгалския огън, като стрела, докато го държах и тя посегна и айдееее ....
Фусинка сигурно са ти казали, но след като се спука мехурчето и стане раничка 1-2 пъти на ден пръскай оксикорт, за да не стане инфекция, че те постоянно пипат нещо, а Деси си ближеше като кученце раничката.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #242 -: Февруари 08, 2008, 13:04:05 pm »
В Пирогов пукнаха мехурите, резнаха кожата отгоре, за да не стане инфекция и го превързаха яката, та сега няма шанс да стигне до раните. То затова така плачеше милото. Представям си как го е боляло. Затова така се ядосах на "утехите". Утре сме на втора превръзка, за която 10 пъти ми повториха, че трябва да я платя  :lol:

Сега за да не оплювам Пироговци - да си кажа - помогнаха на детето ми, не се оплаквам. Просто отношението ме напрегна. Но сигурно искам прекалено много... Представих си как Никола е на 5 години, вече всичко разбира, знае че е осиновен и му казват "Спри да ревеш, че майка ти ще те остави..." Аз и за неосиновено дете не разбирам, как може да се говори така, ама карай.
Сигурно съм прекалено чувствителна  :wink:
В очакване ....
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #243 -: Февруари 08, 2008, 13:06:10 pm »
А не, не не ние всички понеже сме прекалено чувствителни, затова ни идва да изядем такива доктори :lol:
 :bighug:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #244 -: Февруари 08, 2008, 13:14:14 pm »
За "успкояването" нямам думи... Особено пък и това с ризката, много се сеща едно 20м. човече к'во е да му вземат дрешката :lol:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #245 -: Февруари 08, 2008, 13:49:39 pm »
ох, егати ужаса  :(
Фусинко, бързо да се оправя Николата и да не му се налага никога повече да бъде "успокояван" от такъв род субекти... направо на мен ми причерня като те чета  :?
Цветенце, не че вашто е по-малко зло  :(

дано има по-малко нужда да се възползваме от "безценната помощ" на докторята ни!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #246 -: Февруари 08, 2008, 14:16:46 pm »
много съжалявам да прочета за злополуките с дечицата тази седмица :( дано да се оправят бързо-бързо и да не се случва повече!

Симона докопала химикал, лапнала ги, залитнала и си раздра гърлото

за този тип инциденти ме предупреди моя приятелка от Швейцария, когато видя как Мартин ходи с лъжица в ръка и я лапа. нейният девер е педиатър в тамошна болница и изрично я е предупредил - нищо от типа на лъжица, вилица, химикалка и други подобни да не се дава в ръката на ходещо дете! много чести били тия инциденти - спъване на детето и забиване на предмета в гърлото. цветенце, вие пак леко сте се отървали, чукай на дърво и пали свещичка!



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #247 -: Февруари 08, 2008, 14:19:11 pm »
Ох настръхнах като ви чета мили маменца.
Фуси ти си силна жена, що не ги фрасна по тъпите муцуни от Първа градска. :x
В Пирогов може да са специалисти и да помагат, ама са педагози колко съм аз, то аз май повече ще се старая.
Това с ютията много пъти съм си го мислила, та поради тази причина почти не гладя или само докато спи. Невероятно бързи са малките човечета и както невинно те гледат, така в следващият момент скрояват някой хитър номер.
За химикалите това е и моят и на цялата рода ужас. Тони не реве а пищи за тях и аз винаги си представям, това което описа Цветенце. Миличката Симонка, сладка кукличка, направо ми стана ревливо. :?

За да няма подобни инциденти, всичко в апартамента трябва да е на втория етаж. С ей това се боря с таткото, че не му увира главата. Ама ние си нямаме дори и Пирогов и направо незнам какво да правя в спешни случаи подобни на тези, които описвате.

На Никола, Симона и Деси присъждам орден храбър пакостник  :lol: висша степен.
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 14:39:15 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #248 -: Февруари 08, 2008, 14:21:27 pm »
Сега за да не оплювам Пироговци - да си кажа - помогнаха на детето ми, не се оплаквам. Просто отношението ме напрегна. Но сигурно искам прекалено много...

Фуси, когато Мартин попадна там на 5-месечна възраст и се дереше от рев заради системата, която му включиха, те го гледаха с отвращение и мърмореха "няма ли да млъкне това..." не знам какво и колко помагат, но са духовни уроди. разбирам шока на всяка майка на малко дете, която естествено очаква, че страданието на бебенцето и малкото човече ще бъде посрещнато адекватно от медика, а също така и от останалите пациенти, а бива шамаросана здраво от овълчената българска действителност. минала съм през това, вече знам какво е.

тогава в Пирогов сестрите млъкнаха когато им бутнах по 10 лева в джобовете. чак тогава ми дадоха и стерилно чаршафче да му подложа под главичката, да не лежи на мръсното легло в шокова зала, където кой знае колко хора преди него са лежали...

много се надявам някой там горе наистина да пази малките душици...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #249 -: Февруари 08, 2008, 15:34:37 pm »
Освен химикалки и подобни, да ви кажа, че продават и неподходящи чесалки. На мен ми подариха един комплект с четки за зъби и т.н. и чесалката е точно във формата на четка за зъби, освен това върха и не е голям, а малък и има опасност освен за гърлото и за очите. Незнам как са измислили такава чесалка или може би се очаква аз да я държа, а детето да си чеше зъбите....и пак е опасно, нали шава.

А в Пирогов всеки е имал случки, да не разказвам лични ужасии, но действително кадърните специалисти бледнеят пред огромния брои инциденти и зверско отношение.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #250 -: Февруари 08, 2008, 16:13:00 pm »
много съжалявам да прочета за злополуките с дечицата тази седмица :( дано да се оправят бързо-бързо и да не се случва повече!

Симона докопала химикал, лапнала ги, залитнала и си раздра гърлото

за този тип инциденти ме предупреди моя приятелка от Швейцария, когато видя как Мартин ходи с лъжица в ръка и я лапа. нейният девер е педиатър в тамошна болница и изрично я е предупредил - нищо от типа на лъжица, вилица, химикалка и други подобни да не се дава в ръката на ходещо дете! много чести били тия инциденти - спъване на детето и забиване на предмета в гърлото. цветенце, вие пак леко сте се отървали, чукай на дърво и пали свещичка!

Леко се отървахме, чист късмет и може би все пак, защото химикалът беше налапан не откъм острата, пишеща част. такива неща далеч от детето, не само ходещо, ами и въобще. доси и в седнало състояние може да се люшне и залитне, както беше при нас.
нашият случай се разигра в кошарката за игра. разбира се, не съм дала аз химикал детето да играе с  него. но незнайно как го е докопала и се озовал в кошарата и тук вина имам аз, че не съм забелязала как и кога е станало това. винаги оглеждайте кошарите внимателно - наистина не се знае какво може да са си отнесли тайно в тях децата.

сърдечно благодааря на Мини, че ни подари за Коледа едно гумено приспособление на НУк, имитиращо химикал, но има предпазен ограничител докъде може да се лапа. Та сега играем с него :D Е, то диването бързо се научи да го различава от истинските химикали - много е пристрастена към тях! Само да види някъде и почва едно тръшкане, давам аз гумения заместител - бива захвърлен с гняв и следва рев :lol: После, като види, че няма да получи каквото иска - взима приспособлението на Нук все пак и започва да го гризе.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #251 -: Февруари 08, 2008, 16:42:18 pm »
Милото Коле,милите дечица :(.Като си представя нещо такова и косите ми настръхват.Да не дава Господ!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #252 -: Февруари 08, 2008, 17:09:05 pm »
Дано се оправят бързо малките юнаци и не се налага да ходим при доктори! Че то се броят на пръсти тези дето стават за нещо!
Като си помисля какво ме чака като ви чета и косата ми от сега се къдри и изправя!!!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #253 -: Февруари 08, 2008, 17:12:58 pm »
Ето ни и нас след 3 дневна хоспитализацдия ,минахме вси4ки всезъможни тестове и излследвания (които хи4 не са леки за бебета :?),та сега при наи малкия 6ум се стряска горкото ,но поне по4на по малко да папка ,по гръб от в4ера пак легна (под наклон )дано така да продължава   ...

ПП по4вам да ви 4ета :)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #254 -: Февруари 08, 2008, 17:15:07 pm »
Шаки, радвам се че всичко е минало успешно, бебка бързо ще забрави за случката, важното сега е да си хапва нормално без да я боли :)
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #255 -: Февруари 08, 2008, 17:16:05 pm »
Нина, тази чесалка, за която говориш няма ли ограничител. Защото ние имаме комплект две четки за зъби + чесалка, но тя има един кръгъл ограничител.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #256 -: Февруари 08, 2008, 17:42:17 pm »
Шаки :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #257 -: Февруари 08, 2008, 17:59:46 pm »
Нина, тази чесалка, за която говориш няма ли ограничител. Защото ние имаме комплект две четки за зъби + чесалка, но тя има един кръгъл ограничител.

Васи, няма, на Канпол е комплекта. Може на нас да се е паднал дефектен :? като във вица с акулата, свирката без топче и т.н.  :)

Шакира, много се радвам, че сте у вас, леко възстановяване и дано всичко е ок!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #258 -: Февруари 08, 2008, 18:07:54 pm »
Шаки, много се радвам, че сте по-добре!
Само хубави неща да ви се случват вече!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #259 -: Февруари 08, 2008, 19:06:20 pm »
Нинче, ето я нашата чесалка



Кръгчето беше в кутията и го сложих сама.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!