0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #40 -: Септември 19, 2008, 22:42:30 pm »
То отдолу има пластмасово съдче :)
« Последна редакция: Септември 19, 2008, 22:44:13 pm от cygnus »
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #41 -: Септември 19, 2008, 22:45:15 pm »
То отдолу има пластмасово съдче :)

Хииии ужас ще умра от срам ако се случи да го използвам...........  :oops:  :P Ще стискам здраво няма как..... това да е проблема..........  :lol:
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #42 -: Септември 20, 2008, 10:22:23 am »
В кюпа ще съм и аз тая есен,верно,но ще пиша понататък :wink:
Таня, стискам палци, мила !
Нека тази есен ти е на късмет !



Мерси,мила Вени - ДАНО ми е на късмет наистина! :bighug:

Хехе,Денди - развеселихте ме с тия пластмасови съдчета и прочие :lol:

Бе катетъра не е чак толкоз страшен - аз на първия опит ни опит примерно, толкова много се бях наляла с вода,че се наложи малко да ме "поизточат" още като легнах за трансфера (но преди да го направят ) - че аз едвам стоях/лежах от зор за тоалетната :lol:
« Последна редакция: Септември 20, 2008, 10:28:46 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #43 -: Септември 20, 2008, 10:54:49 am »
Денди на мен като ми правиха ЕТ във Варна, д-р Александров ми каза, че не е необходимо мехура да е чак толкова пълен, просто не бива да е празен, за да може на УЗ да се открои добре матката. Успех!
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #44 -: Септември 20, 2008, 10:59:03 am »
И за двата трансфера съм пила по една малка бутилка минерална вода и беше достатъчно. Даже Ани ми беше казала, че не е необходимо да се наливам с повече. И аз слушам, че иначе трудно се стиска  :lol:
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #45 -: Септември 20, 2008, 11:03:31 am »
На мен ми казаха да изпия половин литър мин.вода 30 мин преди трансфера.
Всичко мина нормално и не ми беше некомфортно.
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #46 -: Септември 20, 2008, 13:33:41 pm »
То отдолу има пластмасово съдче :)

Хииии ужас ще умра от срам ако се случи да го използвам...........  :oops:  :P Ще стискам здраво няма как..... това да е проблема..........  :lol:

А при нас беше литър и половина вода, един час преди трансвера. Нооо, ни слагат съдче където да се изпишкаме. Иначе как се издържа един час? Даже те обслужва медицински брат, който е голям симпатяга :oops: Веднага след трансвера ти намаля осветлението в стаята и казва, че вече можеш спокойно да пишкаш!  :lol:
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #47 -: Септември 20, 2008, 16:57:08 pm »

   Момичета само искам да споделя моя опит.Едва ли пълния мехур има голямо значение.При втория ми опит който беше в Сащ всяка една процедура се правеше на празен мехур.И най странното беше че по време на трансфера не ме гледаха и на УЗ.Доста се усъмних и попитах защото вече имах един опит в БГ при който доста стресиращо понесох трансфера именно заради пълния мехур но се оказа че практиката е такава в тази клиника.
   Така че пълен или празен мисля че спокойствието е по важно.
   На всички момичета желая много късмет! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #48 -: Септември 20, 2008, 18:34:29 pm »
Не съм съгласна, че няма значение!
И в България има клиники, където не правят трансвер под УЗИ контрол, в Канада също, както и Щатите. Всяка клиника работи по различен метод!
А за спокойствието си права, нужно е, и то по възможност в повече! :)
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #49 -: Септември 20, 2008, 19:53:27 pm »
Арли, в линка , който пуснах в едно от предните си мнения е обяснено какви са предимствата на УЗ проследяването.
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #50 -: Септември 20, 2008, 22:40:11 pm »

  Исках само да споделя опита си.
 Нямам намерение да налагам мнение  :D
  Успех на всички!
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #51 -: Септември 21, 2008, 09:49:54 am »
Момичета, при Стаменов правят ли УЗИ проследяване, сондаж и дилатация? При мен инсетата минават трудно, заради проблем с канала и се притеснявам за трансфера.
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #52 -: Септември 21, 2008, 10:42:57 am »
Правят. Говори с лекаря за проблема.
Аз имах проблем с канала - първият ми трансфер беше кошмарен, после имах една още по-кошмарна биопсия. При второто ми инвитро сондажът беше неуспешен и д-р Стаменов назначи трансфер със специален катетър под УЗИ контрол, но за мой късмет трансферът се получи от първия опит с обикновения катетър.
  09.11.2007
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #53 -: Септември 21, 2008, 11:00:30 am »
Ще трябва да ти направят сондаж, а ако се наложи и дилатация, за да няма проблеми на трансфера, Cream.
Сондажа е образно казано пробен трансфер.
Успех !
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #54 -: Септември 21, 2008, 11:21:43 am »
Предстои ми още едно инсе преди инвитрото и ще попитам сегашния си лекар какъв е точно проблема, за да мога да обясня на Стаменов. И без това съм се шашнала с предстоящото инвитро като цяло - стимулации, инжекции, процедури и т.н.
Благодаря за отговорите!
*
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #55 -: Септември 23, 2008, 20:49:54 pm »
cream,няма нищо страшно.не се притеснявай за нищо.наистина още преди да направя първия опит икси,само като 4уех за инвитро и ми настръхваше  косъма :wink:незнам от неизвестното много ме е страх,но като започна всичко,инжекции,прегледи,пункция и трансфер,бях толкова спокойна,че нямах търпение за следващата среща с иглата и с всичко останало,само като знаеш,че така се доближаваш до така мечтаното чудо да се случи,повярвай ми ,ще си най-щастливата жена на света.това го казвам без грам преувеличение.давай смело и се радвай,защото скоро ще гушнеш своето бебче.късмет ,мила  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #56 -: Септември 23, 2008, 21:10:28 pm »
Ха пак здравейте!
Аз да питам ...
В процедури за инвитро 3-ти ден съм на Гонал и утре съм на преглед. Според вас дали ще попречи това, че малко кашлям и имам малко хрема, а иначе не се чувствам зле?
За малко да забравя да кажа, че за кашлицата и хремата пия сироп, слагам капки за нос, днес съм на Тайлол хот, Тантум верде смуквам за гърло и тук таме похапвам медец като меца  :lol:
Стискам палци на всички, дано скоро и ние да се усмихваме бременни  preggo
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 21:17:56 pm от manual »
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #57 -: Септември 23, 2008, 22:26:27 pm »
До колкото знам не всички правят сондаж,но той дава важна информация.Нещо като пробен трансфер е.Вкарват съвсем тъничък катетър,подобен на този,с който връщат ембрионите.Почти не се усеща.
Този катетър има ли нещо общо с тръбичката , която вкарват при инсеминацията?
 Идеята ми е дали тези жени, при които вкарването на катетъра за инсе минава безпроблемно и безболезнено имат нужда от сондаж?
 Знам , че процедурите са много различни и вкарването сигурно е до различна степен...
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 22:29:24 pm от fatalwoman »
Re: предстоящо инвитро
« Отговор #58 -: Септември 23, 2008, 22:44:43 pm »
Ха пак здравейте!
Аз да питам ...
В процедури за инвитро 3-ти ден съм на Гонал и утре съм на преглед. Според вас дали ще попречи това, че малко кашлям и имам малко хрема, а иначе не се чувствам зле?
За малко да забравя да кажа, че за кашлицата и хремата пия сироп, слагам капки за нос, днес съм на Тайлол хот, Тантум верде смуквам за гърло и тук таме похапвам медец като меца  :lol:
Стискам палци на всички, дано скоро и ние да се усмихваме бременни  preggo
Задължително питай доктора!!! Тайлола ако съдържа само парацетамол и захар - няма проблем, другите съставки са нежелателни - особено за след трансфера. Сиропа също - абе кажи му всичко. Добре е да не кашлицата да не продължава след трансфера - не трябва да се напъваш :( Дано отшуми бързо тази настинка ! Хубаво правиш че ядеш медец, а някое и друго лимонче също ще ти бъде полезно :wink:  Успех :wink:


Re: предстоящо инвитро
« Отговор #59 -: Септември 23, 2008, 22:56:35 pm »
Danny S благодаря за бързия отговор!  :)
Аз съм все още в началото на процедурите. Живот и здраве и повечко късмет този път се надявам да се справя за една седмица. А док ми каза, че ще съм около 2 седмици с процедури  :wink: