0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета!Не съм сигурна дали точно тук е мястото да публикувам подобна тема и ако съм сгрешила моля модернаторите да ме извинят и да преместят темата.Незнам от къде да започна моята история, но ще се опитам да бъда възможно най-кратка...Значи правим опити със съпруга ми  повече от година и половина.През това време започнахме да посещаваме специализирана клиника за стерилитет преди около половин годин.Направили сме спермограма, цветна снимка на тръбите, фоликулометрия, полови хормони(многоктано), хормони на ЩЖ, стандартните цитонамазка и микробиология (многократно), тест за хламидии...След всички изследвания резултата е еднорога матка с една проходима тръба и всичко останало е ок.За капак от януари месец тази година съм започнала с алергиите и след 4 месечно обикаляне по различни лекари и професори в различни области заради неспирна мъчителна кашлица, която се появи от янури и зарадя която забравих какво е нормално спане, резултата от преди няколко дни е диагнозата астма... :( Да дойда сега и на основния въпрос, който ме вълнува...Възможно ли е да има някаква връзка между алергиите, астмата и неуспешните опти за забременяване?По принцип утре съм на алерголог отново за да ми разчете резултатите от изследванията за алергията и да ми назначи терапия и да обсъдим възможността за забременяване в моето положение, но той категорично каза, че астмата не проблем за незабременяване.Мислехме да направим инсеминация март месец, но всичко се отложи заради моята кашлица.Към момента посещавам клиниката на д-р Щерев, но за месец юли успях да си запиша час в клиника Надежда и така като гледам там ще бъде и инсеминацията, защото най-верочтно сега ще продължа поне 2 месеца с терапия за алергиите и ще дойде време за часа ми в клиника Надежда.Молбата ми е ако сред вас има момичета, които имат подобни на моят проблем да споделят опит и да ме посъветват ако трябва да направя някакви допулнителни изследвания, които може да имат връзка между алергиите, астмата и неуспешните опити за забременяването?Предварително ви благодаря!
Re: Алергии, астма и опити за забременяване?
« Отговор #1 -: Април 12, 2013, 11:58:27 am »
Здравеи искам само да ти кажа че аз сащо имам алергя нарича се хронична уртикария или копривна треска и без лекарства не мога да живеяя и един ден пия ги от 4 години и когато попитах моята алерголожка каза че не пречат нито на забременяването нито след това споделих и с гинеколога си тои потварди сащото така че мисля че тази твоя алргния не е проблем но все пак изследваи всичко вазможно.УСПЕХ
Re: Алергии, астма и опити за забременяване?
« Отговор #2 -: Април 12, 2013, 13:15:27 pm »
...Възможно ли е да има някаква връзка между алергиите, астмата и неуспешните опти за забременяване?...

 :? :bighug: ех слънце
има връзка между алергиите и астмата, как се установи при теб астма? кръвни тестове прави ли, и функционално изследване на дишането? пишеш за кашляне, а задух имаш ли?  :? трябва да се установи към кои алергени реагираш, възможно е алергологът да ти изготви лечение, с помощта на което да е под пълен контрол заболяването ти.
преди време ми препоръча един доктор заради астмата поне 1гр вит с на ден, този витамин бори алергии
иначе пряка връзка между астмата и незабременяването няма, но е опасно за износването  :(

Re: Алергии, астма и опити за забременяване?
« Отговор #3 -: Април 12, 2013, 14:14:30 pm »
Здравейте момичета!Благодаря ви за бързите отговори.Значи алергията за полени си я имам от няколко години, също така и алергичен ринит.Тази година правих отново изследването с драскането на ръката и се оказа, че имам алериии и към акарите.Направихме и кръвни изследвания, при които обаче резултат даде, че алергията е към полените(което си го знам отдавна).Диагнозата астма ми я поставиха след изследване на дишането, при което резултата не беше изобщо добър, направихме 1-2 инхалации в кабинета и след 20мин. пак изследваня и имаше значително подобрение при дишането.От вторник след прегледа си купих назначения ми инхалатор и още след първите няколко инхалации кашлицата почти спря, а днес вече имам само леко закашляне от време на време.Чакам да ми излезе и резултата от другото изследване по който до колкото разбрах от лекаря ще разберем до каква степен е овладяна астмата към момента.Засега ми каза да продължа само с инхалации и 1 спрей в носа да си пръскам сутрин и вечер, защото ми каза че щом от това лечение се повлиявам добре няма смисъл да се тъпча с различни лекарства а и още повече че споделих и че правим опити за бебче.Сега чакам да мине този месец и от следващия с нови сили пак на линия...А пък ако бебчето не дойде до месец юли, поне ще дойде дълго чакания час за преглед в клиника Надежда.Може би Господ си знае работата и така е трябвало да се случат нещата и да не избързвам с инсеминацията в клиниката на Щерев.Дано скоро се стабилизирам и дойде и нашата изненада... :)
Re: Алергии, астма и опити за забременяване?
« Отговор #4 -: Април 13, 2013, 09:34:42 am »
 slanceto87  аз от дете си имам алергията от липите когато цъфтят,подува ми се лицето,кихам и секреция то носа,но като бях бременна с дъщеря ми нямаше и помен от алергията.Док. ми каза тогава че през бременността алергията може да влоши,да изчезне или да си остане както си е.Тогава ми беше най хубавата пролет без кихане и отоци.Но сега си е по старомо.В списание ;Моето дете; от април има много интересна статия за за алергиите и асмата през 9-те месеца имат и сайт сигурно и там ще я има(moetodete.bg) ако искаш хвърли и едно око.Аз също имам записан час в клиника Надежда за юли,но дано още преди това да видим заветните две чертички. :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Алергии, астма и опити за забременяване?
« Отговор #6 -: Април 13, 2013, 20:13:33 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug: Много ви благодаря момичета за всичко с което ми помагате.На мен също алерголога ми обясни, че шансовете по време на бременността алергиите и астмата да се влошат са същите както и при възможността да се подобрят.Вече се чувствам доста по-добре и кашлицата почти отшумя, само от време на време имам леко закашляне.В началото на този месец вече бях тотално отчаяна, че някой ще ми постави точната диагноза и кашлицата ще спре, но попаднах най-накрая на точния лекар след 4 месечно мъчение.Дано много скоро видя и така очакваните две чертички :)
marina vdb като ти гледам графиката силно вярвам и ти стискам палци да имате приятна изненада този месец  :bfp: :goodluck: :)