0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

правилно лечение....
« -: Май 18, 2006, 15:58:28 pm »
Здравейте момичета!
Пиша Ви отново..адски много съм объркана смених няколко лекари и нищо неми се изяснява...с поликистоза съм...висок тестостерон..лечението-почти 5 години диане 35 ...последната година включихме и андрокур...резултата:акнето и себореята си присъстват, а напоследък акнето се обостри...незная към кой да се обърна и това ли е лечението...безкраен прием на диане...картинката е розова няма кисти щото ги пия...в едномесечната почивка не ми идва и отново кисти...
ще се радвам на препоръки и съвети от момичета които имат като моя проблем и разкажат как протича лечението им... :roll:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #1 -: Май 18, 2006, 16:03:10 pm »
ако нито веднъж не си посетила клиника по стерилитет до сега може би е време да го направиш. това което описваш ми прилича на поликлинично лечение. трябва ти специалист. доста теми и мнения са изписани с препоръки. потърси ги и вземи решението за себе си.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
правилно лечение....
« Отговор #2 -: Май 18, 2006, 16:08:49 pm »
откакто съм тук в сф посетих д-р Н. Генов който ми предписа андрокура...а миналата седмица бях при д-р Г. Стаменов, който ми предложи да спрем хормоналните таблетки и да приемам клостилбегит....още се чудя...страх ме е че ако спра хормон. таблетки акнето ще ме превземе тотално....а друг вариант май няма....
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #3 -: Май 18, 2006, 16:11:23 pm »
ти проверявала ли си си жлезата.
акнето и ненормалния цикъл са част от признаците че нещо там не е наред
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
правилно лечение....
« Отговор #4 -: Май 18, 2006, 16:14:11 pm »
не несъм....правихме само хормонални изследвания и лекуващия лекар тогава каза висок тестостерон насочваме лечението към него...и така 5 години..сега съм на 26год.
преди години ходих на ехограф на щитовидната жлеза защото имах прекомерно изпотяване и тогава пак му пуснаха някакви хормонални изследвания и се установи че всичко е ок и е в граници...
към кого да се насоча?!? :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #5 -: Май 18, 2006, 16:23:21 pm »
катя тодорова.
какво показа ехографията
какви хормони си пускала
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
правилно лечение....
« Отговор #6 -: Май 18, 2006, 16:27:23 pm »
лошото е че не са в сф а  са у дома...и немога да напиша нищо..но те са стари все пак..най удачно е да ми се назначат нови..неми е хрумвало досега че може да е от нея...все си мислех че е от тестостерона и той причинява пъпките...
по късно мога да напиша резултатите от хормоните които изследва гинеколога :roll:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #7 -: Май 18, 2006, 16:31:30 pm »
щом са стари няма смисъл
иди при тодорова - тя ще ти каже какво да правиш.
на мене на скоро ми откриха хашимото и задълбах в тая посока та така разбрах че проблеми с жлезата не се асоциират само с прекомерно тегло или окосмяване. провери я - евтино е (сравнително) и ще ти отпаде (в по-добрия случай) един проблем. ако не ще имаш яснота при всички положения
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
правилно лечение....
« Отговор #8 -: Май 18, 2006, 16:51:39 pm »
благодаря ти за насоката Лили...само да те помоля за координати...
и само едно въпросче ако се установи че там нещо не е наред...ще предприемем правилното лечение и всичко ще е ок :)
ако обаче там няма проблем....съм пак в задъдена улица!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #9 -: Май 18, 2006, 16:55:39 pm »
за съжаление да. надявам се да може тя да те насочи за по-натам.
стаменов не отпада а е успоредно (досетила си се предполагам)
тодорова - 0888 40 82 03
нямам други координати.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
правилно лечение....
« Отговор #10 -: Май 18, 2006, 17:50:27 pm »
Здравей merypopins и при мен ситуацията е почти същата, само че аз съм по-стара на години и със "стаж" в  лечението. Направи нови изследвания и тогава ще видим какво ще препоръча д-р Тодорова.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
правилно лечение....
« Отговор #11 -: Май 18, 2006, 21:03:24 pm »
Мила напълно съм съгласна с ЛИЛИ!!Посети Тодорова!успех!!! :lol:
правилно лечение....
« Отговор #12 -: Май 19, 2006, 12:28:05 pm »
А мислила ли си да съчетаеш традиционното лечение с хомеопатично. Аз имам проблем с пролактина и д-р Сашка Николова от Пловдив (занимава се с ирисодиагностика и хомеопатия) ми помогна. От три години провеждам лечение и нямах подобрение, а сега за два месеца почти съм в норма - не казвам, че подобрението се дължи на хомеопатичните лекарства, а по-скоро вярвам, че те се допълват
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
правилно лечение....
« Отговор #13 -: Май 19, 2006, 14:16:38 pm »
Пролактиномът е заболяване, което се диагностицира отлично с методите на съвременната медицина, както и се лекува успешно - консервативно и оперативно. Всичко останало е внушение - общоизвестен факт е, че пролактинът е стресов хормон и неговото регулиране се поддава лесно на психотерапия.

Освен това оригиналното питане се отнася за различен хормонален проблем, да се мисли за друго, освен за сериозна диагностика и адекватно лечение, е безотговорно и вредно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
правилно лечение....
« Отговор #14 -: Май 19, 2006, 16:02:57 pm »
Meli предполагам, че като лекар може би не одобряваш, но аз нямам намерение да прекъсвам лечението си, дори напротив изпълнявам стриктно вс. предписано, но опитвам и с хомеопатия. Ако наистина е от самовнушение нямам нищо против - изкам просто вс. да премине. Може би приятелите ми са ми повлияли и аз съм повярвала, че Николова може да ми помогне, но не е ли важен резултата
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
правилно лечение....
« Отговор #15 -: Май 19, 2006, 16:14:16 pm »
Разбира се, Диана, важен е резултата. Аз винаги съм го казвала - щом нещо помага на човека да се чувства добре, ако ще и отвара от л....а да е, няма лошо. Ти си ооскоро сред нас и затова може би още не знаеш, че аз съм толерантна към всичко, което помага.

В случая обаче ти имаш заболяване, което:

1. Лекуваш с методите на медицината - пиеш достинекс и нещо друго. Според тебе заради другото се подобряваш, според мен е заради достинекса и внушението. Няма лошо по този въпрос да сме на различно мнение.

2. Заболяването ти е различно от това на момичето, задало въпроса. Нейното изглежда да е по - сложно от твоето. И не е добре да я подвеждаш да опитва шарлатански методи /хомеопатия/, защото така ще загуби пари, което не е чак толкова важно, но ще загуби и време, а това може да е фатално.

3. Ирисодиагностиката пък изобщо няма място и при двете ви.

Сигурна съм, че не го правиш с лоши намерения, освен това е изкушаващо и хората често си обменят диагнозите и лечението, особено когато са отчаяни. Просто не е правилно, това е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
правилно лечение....
« Отговор #16 -: Май 19, 2006, 16:25:21 pm »
2. Заболяването ти е различно от това на момичето, задало въпроса. Нейното изглежда да е по - сложно от твоето. И не е добре да я подвеждаш да опитва шарлатански методи /хомеопатия/, защото така ще загуби пари, което не е чак толкова важно, но ще загуби и време, а това може да е фатално.
Точно така...вече загубих доста пари(което не е толкова важно), но смятам че изгубих и много време- 5 години...не е малко...надявам се насоката която ми даде Лили да промени нещата! :roll:
правилно лечение....
« Отговор #17 -: Май 19, 2006, 17:05:01 pm »
Meli мога ли да те попитам (видях в инфото ти, че си лекар), като пия достинекс, как стои въпроса със забременяването. От това което знам лекарството дава отражение в/у плода. Вече искаме с моя приятел да си имаме бебе (след няколко месеца подписваме), а се страхувам - как ще се отрази на плода, ако успея въобще да забременея толкова бързо.

Благодаря ти предварително
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #18 -: Май 19, 2006, 17:41:07 pm »
merypopins, и аз много се надявам да съм ти била полезна

diana_arti, аз пия парлодел, а той е с доста повече странични ефекти от достинекса (ако достинекса изобщо има някакви тъй като е доста по-пречистен препарат). ще го пия докато не ми каже лекаря което ще е най-вероятно до първия триместър на евентуална бременност. рязкото му спиране без лекарски контрол е далеч по опасно отколкото контролирания от лекар прием, дори по време на бременност.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
правилно лечение....
« Отговор #19 -: Май 19, 2006, 21:12:08 pm »
Диана и лили, за лекарствата - The FDA has a categorization of drug risks to the fetus that runs from:
 
"Category A" (safest)  to "Category  X" (known danger--do not use!)
 
Category A

Controlled studies in women fail to demonstrate a risk to the fetus in the first trimester (and there is no evidence of a risk in later trimesters), and the possibility of fetal harm appears remote.

Category B
Either animal-reproduction studies have not demonstrated a fetal risk but there are no controlled studies in pregnant women, or animal-reproduction studies have shown an adverse effect (other than a decrease in fertility) that was not confirmed in controlled studies in women in the first trimester (and there is no evidence of a risk in later trimesters).

Category C
Either studies in animals have revealed adverse effects on the fetus (teratogenic or embryocidal or other) and there are no controlled studies in women, or studies in women and animals are not available. Drugs should be given only if the potential benefit justifies the potential risk to the fetus.

Category D
There is positive evidence of human fetal risk, but the benefits from use in pregnant women may be acceptable despite the risk (e.g., if the drug is needed in a life-threatening situation or for a serious disease for which safer drugs cannot be used or are ineffective).

Category X
Studies in animals or human beings have demonstrated fetal abnormalities, or there is evidence of fetal risk based on human experience or both, and the risk of the use of the drug in pregnant women clearly outweighs any possible benefit. The drug is contraindicated in women who are or may become pregnant.

Моля някой да го преведе на български.

Достинекс влиза в група В, бромокриптин - в група С. Но и за двете лекарства важи правилото - каквото каже лекаря. Ако ползата превишава вредата, се пие и по време на бременност. А, и имайте предвид, че в група А влизат изключително малко на брой лекарства, почти само витамини.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #20 -: Май 19, 2006, 23:27:37 pm »
мели, а парлодела къде е.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
правилно лечение....
« Отговор #21 -: Май 21, 2006, 00:13:24 am »
Парлоделът е бромокриптин, Лили.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
правилно лечение....
« Отговор #22 -: Май 21, 2006, 11:04:07 am »
мерси мели. намери ли кой да го преведе вече. ако не да юрна мъжо да се пробва
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
правилно лечение....
« Отговор #23 -: Май 21, 2006, 13:08:11 pm »
Цитат на: Meli

"Category A" (safest)  to "Category  X" (known danger--do not use!)


Опитх се да го преведа, но моля не се съдете за неточности.  :wink:

"категория - A" (най-безопасен)
 към "Х  - категория" (известна опасност - Не използвайте!)

А
При контролирани изследвания на жени не показва риск на зародиша през първото тримесечие (също няма данни за риска през последния триместър). Възможността на ембрионална вреда изглежда далечна.
В
Изследвания при репродукцията на животни не показват риск на зародиша, но при неконтролирани изследвания при бременни жени или при животни се показва неблагоприятен ефект / различен от намаляване на плодовитостта /, но това не е потвърдено в контролираните изследвания на жени в 1-я триместър също няма данни за риска през последния триместър
С
При изследвания  с животни се показва неблагоприятен ефект на зародиша
/увреждащ плода/, тук са и неконролираните изследвания на жени или животни /или изследвания не са били провеждани/. Лекарствата трябва да се приемат само в случай, че желания ефект оправдава потенциалния риск за плода.
D
Тук има  положителен риск за човешкия ембрион, но ползата от употребата на бременни жени може да бъде оправдана въпреки риска за зародиша /Т. е., Ако лекарството е необходимо в заплашваща живот ситуация или за сериозно заболяване, за което по-безопасни лекарства не могат да бъдат използвани или са неефективни/
Х
Проучвания с животни или хора са демонстрирали ембрионални аномалии, или  има доказателство за ембрионален риск, базирано на човешки опит, и риска от употребата на лекарството от бременни жени несъмнено превишава всички възможни ползи. Лекарството е противопоказно за жени които са бременни или има вероятност да са бременни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
правилно лечение....
« Отговор #24 -: Май 22, 2006, 10:28:58 am »
Благодаря Ви момичета
мисля другия месец като отида при лекуващата ми лекарка да обсъдя с нея въпроса, надявам се другата година по това време поне да съм бременна... стискайте ми палци
правилно лечение....
« Отговор #25 -: Май 22, 2006, 13:38:07 pm »
Здравей merypopins!
Видях, че си ми писала лична бележка и ти отговорих, но не знам дали си получила съобщението ми, тъй като в петък имах проблеми с нета. Едва сега всъщност влезнах в твоята тема и, доколкото виждам проблемът ти май е по-различен от моя, въпреки че и аз от 7-8 г. имам хормонални проблеми и съм се лекувала само с Диане (последно вземах Дуфастон, тъй като вече много искам бебе!!!). Сега ми предстоят нови изследвания...
Не знам с какво бих могла да ти бъда полезна. Виждам, че момичетата тук са ти дали доста съвети и са те насочили към специалист, така че едва ли мога да добавя нещо  :roll: Освен, че ти стискам палци и се надявам всичко да се оправи  :P ! И да пишеш как се развиват нещата при теб, че и аз май имам нужда от свестен лекар!