0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1020 -: Януари 16, 2008, 11:32:33 am »
Не е проблем това. Помислих че мажем със зехтин детето.
Това е екзема. Дали е от вътрешната част на мъхести дрешки, или от праха, с който се перат дрешките-не мога да кажа.
Ще е нужен КС крем с Фуцидин. Не ползвайте мъхести от вътрешната им страна дрешки и  перете с добър перилен препарат и многократно изплакване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1021 -: Януари 16, 2008, 12:24:03 pm »
Здравейте Докторе и ЗА МНОГО ГОДИНИ  :D. Писали сте много по темата атопичен дерматит. Незнам дали при моето бебе проблема е същия, но се състои в това, че кожата на цялото й тяло /без крачетата/ е много суха. Купих олио за къпане на А-Дерма, но кремчето го нямаше в аптеката. От два дена къпя с него, но засега промяна няма. Бихте ли ме посъветвали с какво друго мога да направя и как да разбера дали е АД? Благодаря


*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1022 -: Януари 16, 2008, 12:28:32 pm »
Здравейте докторе.Искам да ви запитам нещо.Вчера с педиатъра ни си говорихме за захранването и той каза като станем на около 4м.и половина да започна по мъничко да давам само плодове, докато стане на около 5м и половина.Но плодовете ми каза да не са сурови ,а леко да ги сваря на пара за около 3-4мин.Какво да правя,да припомня че в момента слагам 2-3 пъти на ден оризово брашно в млякото.А и килограмите ни са страшно много?
5.5-6 месеца.
С пресни, пасирани плодове. Вареното няма вкус.
Има едри бебета... .
Обаче суровите няма ли да дразнят стомахчето.педиатърът ни каза че още не им е зряла храносмилателната система и ще се затрудни,за това само за няколко минути на пара да правя?Така дали ще си загубят витамините.

Моите слънчица -Берк и Ерай
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1023 -: Януари 16, 2008, 13:09:51 pm »
Добър ден Докторе

Изчетох цялата тема от първата до последната страница и сега мисля да задам и аз няколко въпроса.
Малкия ми фъстък е роден с килограми 2730 сега на 4 месеца и половина е 6200,мисля нормално тегло.Проблема е че не яде много последно време и това ме притеснява,
100-120 грама на 4-5 часа като вечер имаме едно или две хранения според зависи дали се сабужда и е гладен.Да споделя че изкарахме една инфекция на дихателните пътища и лекувахме с антибиотик ЦЕФЗИЛ и сироп за кашлица ХУСТАГИЛ също и капки за нос КОЛАРГОЛ (за които съжелявам че ги давах няма да се повтори).Сега положението е спиране на кашлицата но хремата си я има макар в малки количества.Преди месец имахме стафилококова инфекция която излекувахме с Макситрол поради тези чести хреми не сме били още първи прием на Пентаксим което мен ме притеснява но по добре да е напълно здрав и тогава а то когато е здрав чакаме да донесът ваксина и докато чакаме пак тръгват сополки.
Ядем пиурета плодови вече месец по 60 гр не че не изка повече но ме е страх да не го натоваря и ограничавам.Вчера му дадох картоф с АМ не го хареса(домашно приготвено)днес му дадох от бурканче картоф и ориз изяде 5 лажички не го хареса и него много но го яде и малко по малко мисля че ще ги прояде но ще имам търпение.
Другото което ме притеснява е че от дясната страна главичката му е леко плоска понеже в повечето случаи спи на нея обръща се и на другата страна но повече на дясно дори когато е изправен повече се обръща на дясно.това ме тревожи не съм го водила на да го преглеждат защото педи каза че ще се оправи с времето.

Въпроси.
1.Проблем ли е че се отлага толкова много ваксината и как да се спасим от сополите за да я бием наи накрая и ние.
2.Какво да правя с главичката и вратлето което все се варти на дясно.

Благодаря за вниманието. :)
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1024 -: Януари 16, 2008, 13:33:03 pm »
Цитат
Публикувано на: Днес в 11:32:33 Публикувана от: Birdie 
Вмъкни Цитат
Не е проблем това. Помислих че мажем със зехтин детето.
Това е екзема. Дали е от вътрешната част на мъхести дрешки, или от праха, с който се перат дрешките-не мога да кажа.
Ще е нужен КС крем с Фуцидин. Не ползвайте мъхести от вътрешната им страна дрешки и  перете с добър перилен препарат и многократно изплакване.


Зехтина само за вътрешно ползване е в кащи. :D  Праха за пране ще го сменя веднага.
А може ли да ми препоръчате някаква марка или става въпрос за правен крем ?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1025 -: Януари 16, 2008, 13:36:24 pm »
Докторе,оправих снимката по горе!

С какво намазахте?
Не,не с нищо не съм мазала до сега!
Притеснявам се обаче да не е алергия или АД  :(
Мисля че Ви писах по-горе за възможностите и лечението... .

А на какво може да се дължи?
Бях Ви писал по-горе моето мнение.
Явно не съм видяла а и сега не виждам! :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1026 -: Януари 16, 2008, 13:42:45 pm »
Докторе,оправих снимката по горе!

С какво намазахте?
Не,не с нищо не съм мазала до сега!
Притеснявам се обаче да не е алергия или АД  :(
Мисля че Ви писах по-горе за възможностите и лечението... .

А на какво може да се дължи?
Бях Ви писал по-горе моето мнение.
Явно не съм видяла а и сега не виждам! :(
Това е екзема. Вероятно контактна, щом е само от едната страна.
И вероятно инфектирана. Може да ползвате Фусикорт за два дена. Ако не се повлияе изцяло ще е нужно правено КС кремче +Фуцидин+Дактарин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1027 -: Януари 16, 2008, 13:44:38 pm »
Цитат
Публикувано на: Днес в 11:32:33 Публикувана от: Birdie 
Вмъкни Цитат
Не е проблем това. Помислих че мажем със зехтин детето.
Това е екзема. Дали е от вътрешната част на мъхести дрешки, или от праха, с който се перат дрешките-не мога да кажа.
Ще е нужен КС крем с Фуцидин. Не ползвайте мъхести от вътрешната им страна дрешки и  перете с добър перилен препарат и многократно изплакване.


Зехтина само за вътрешно ползване е в кащи. :D  Праха за пране ще го сменя веднага.
А може ли да ми препоръчате някаква марка или става въпрос за правен крем ?

Трябва да се прави.
Може ли първо да спрете да мокрите краката, да правим баня веднъж на два,три дена?
Може да завяхнат бързо само от тези мерки.
Разбира се за това време може да мажем с Фусикорт.
Сменете праха за пране-изплаквайте възможно най-много.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1028 -: Януари 16, 2008, 13:45:11 pm »
Докторе,оправих снимката по горе!

С какво намазахте?
Не,не с нищо не съм мазала до сега!
Притеснявам се обаче да не е алергия или АД  :(
Мисля че Ви писах по-горе за възможностите и лечението... .

А на какво може да се дължи?
Бях Ви писал по-горе моето мнение.
Явно не съм видяла а и сега не виждам! :(
Това е екзема. Вероятно контактна, щом е само от едната страна.
И вероятно инфектирана. Може да ползвате Фусикорт за два дена. Ако не се повлияе изцяло ще е нужно правено КС кремче +Фуцидин+Дактарин.
КС кремче какво означава?
Как да мажа Фуксикорта,колко пъти на ден ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1029 -: Януари 16, 2008, 13:46:37 pm »
Здравейте Докторе и ЗА МНОГО ГОДИНИ  :D. Писали сте много по темата атопичен дерматит. Незнам дали при моето бебе проблема е същия, но се състои в това, че кожата на цялото й тяло /без крачетата/ е много суха. Купих олио за къпане на А-Дерма, но кремчето го нямаше в аптеката. От два дена къпя с него, но засега промяна няма. Бихте ли ме посъветвали с какво друго мога да направя и как да разбера дали е АД? Благодаря
А-Дерма Екзомега-крем, не олио за къпане! или Еуцерин Аквафор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1030 -: Януари 16, 2008, 13:47:39 pm »
Здравейте докторе.Искам да ви запитам нещо.Вчера с педиатъра ни си говорихме за захранването и той каза като станем на около 4м.и половина да започна по мъничко да давам само плодове, докато стане на около 5м и половина.Но плодовете ми каза да не са сурови ,а леко да ги сваря на пара за около 3-4мин.Какво да правя,да припомня че в момента слагам 2-3 пъти на ден оризово брашно в млякото.А и килограмите ни са страшно много?
5.5-6 месеца.
С пресни, пасирани плодове. Вареното няма вкус.
Има едри бебета... .
Обаче суровите няма ли да дразнят стомахчето.педиатърът ни каза че още не им е зряла храносмилателната система и ще се затрудни,за това само за няколко минути на пара да правя?Така дали ще си загубят витамините.
Няма такова "затруднение" :).
Пасираме, даваме пресни. Имат мирис и вкус.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1031 -: Януари 16, 2008, 13:49:31 pm »
Докторе,оправих снимката по горе!

С какво намазахте?
Не,не с нищо не съм мазала до сега!
Притеснявам се обаче да не е алергия или АД  :(
Мисля че Ви писах по-горе за възможностите и лечението... .

А на какво може да се дължи?
Бях Ви писал по-горе моето мнение.
Явно не съм видяла а и сега не виждам! :(
Това е екзема. Вероятно контактна, щом е само от едната страна.
И вероятно инфектирана. Може да ползвате Фусикорт за два дена. Ако не се повлияе изцяло ще е нужно правено КС кремче +Фуцидин+Дактарин.
КС кремче какво означава?
Как да мажа Фуксикорта,колко пъти на ден ?
"Правено" значи избираме един КС крем, Бетноват, например, добавяме база,Фуцидин и правим кремче в Аптеката по тази рецепта.
Фусикорт може да намазвате 3 пъти дневно (за два дена), с втриване, малки количества.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1032 -: Януари 16, 2008, 13:52:31 pm »
А след като го намажа да следя ли да не го пипне и да си сложи ръчичката в устата?Опасно ли е?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1033 -: Януари 16, 2008, 13:57:02 pm »
Много Ви благодаря!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1034 -: Януари 16, 2008, 14:55:31 pm »
А след като го намажа да следя ли да не го пипне и да си сложи ръчичката в устата?Опасно ли е?
Мажете на тънък слой-преди сън, с втриване.
Нанесеното се резорбира веднага, а и кремчетата не са токсични.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1035 -: Януари 16, 2008, 15:31:54 pm »
А след като го намажа да следя ли да не го пипне и да си сложи ръчичката в устата?Опасно ли е?
Мажете на тънък слой-преди сън, с втриване.
Нанесеното се резорбира веднага, а и кремчетата не са токсични.

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1036 -: Януари 16, 2008, 15:41:14 pm »
Здравейте, докторе!

Аз наминавам да пожелая хубав ден :)
Мая вече не е неспокойна през нощта и майка й най-после спи, съответно и параноите й намаляха, та няма върпоси.
Чудя се само главичката на Мая с какво да мия, че се появиха люспички, които заблуждават, че са крусти. Какво ще ми предложите?
Благодаря!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1037 -: Януари 16, 2008, 17:08:52 pm »
Здравейте Докторе и ЗА МНОГО ГОДИНИ  :D. Писали сте много по темата атопичен дерматит. Незнам дали при моето бебе проблема е същия, но се състои в това, че кожата на цялото й тяло /без крачетата/ е много суха. Купих олио за къпане на А-Дерма, но кремчето го нямаше в аптеката. От два дена къпя с него, но засега промяна няма. Бихте ли ме посъветвали с какво друго мога да направя и как да разбера дали е АД? Благодаря
А-Дерма Екзомега-крем, не олио за къпане! или Еуцерин Аквафор.

Благодаря Ви Докторе. Ще купя и кремчето.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1038 -: Януари 16, 2008, 17:48:16 pm »
Здравейте, докторе!

Аз наминавам да пожелая хубав ден :)
Мая вече не е неспокойна през нощта и майка й най-после спи, съответно и параноите й намаляха, та няма върпоси.
Чудя се само главичката на Мая с какво да мия, че се появиха люспички, които заблуждават, че са крусти. Какво ще ми предложите?
Благодаря!
Чудесно!
Може да ползвате Мустела "Стелакер".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1039 -: Януари 16, 2008, 17:51:08 pm »
Добър ден Докторе

Изчетох цялата тема от първата до последната страница и сега мисля да задам и аз няколко въпроса.
Малкия ми фъстък е роден с килограми 2730 сега на 4 месеца и половина е 6200,мисля нормално тегло.Проблема е че не яде много последно време и това ме притеснява,
100-120 грама на 4-5 часа като вечер имаме едно или две хранения според зависи дали се сабужда и е гладен.Да споделя че изкарахме една инфекция на дихателните пътища и лекувахме с антибиотик ЦЕФЗИЛ и сироп за кашлица ХУСТАГИЛ също и капки за нос КОЛАРГОЛ (за които съжелявам че ги давах няма да се повтори).Сега положението е спиране на кашлицата но хремата си я има макар в малки количества.Преди месец имахме стафилококова инфекция която излекувахме с Макситрол поради тези чести хреми не сме били още първи прием на Пентаксим което мен ме притеснява но по добре да е напълно здрав и тогава а то когато е здрав чакаме да донесът ваксина и докато чакаме пак тръгват сополки.
Ядем пиурета плодови вече месец по 60 гр не че не изка повече но ме е страх да не го натоваря и ограничавам.Вчера му дадох картоф с АМ не го хареса(домашно приготвено)днес му дадох от бурканче картоф и ориз изяде 5 лажички не го хареса и него много но го яде и малко по малко мисля че ще ги прояде но ще имам търпение.
Другото което ме притеснява е че от дясната страна главичката му е леко плоска понеже в повечето случаи спи на нея обръща се и на другата страна но повече на дясно дори когато е изправен повече се обръща на дясно.това ме тревожи не съм го водила на да го преглеждат защото педи каза че ще се оправи с времето.

Въпроси.
1.Проблем ли е че се отлага толкова много ваксината и как да се спасим от сополите за да я бием наи накрая и ние.
2.Какво да правя с главичката и вратлето което все се върти на дясно.

Благодаря за вниманието. :)
1.Ваксината и поставянето и нямат връзка с хремата.
2.Имаме данни за тортиколис?

Не захранвайте преди 5.5-6 месец!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.