0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #700 -: Януари 07, 2008, 22:52:26 pm »
Д-ре, може би не сте видели въпросът ми по-рано.
Кажете, моля колко често трябва да се сменят с нови бибероните на шишетата?
На 2-3 месеца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #701 -: Януари 07, 2008, 22:55:54 pm »
Добър вечер  доктор Бърди.
Първо честита нова година от нас.
При нас проблема е следния- в петък следобед вдигнахме еднократно температура от 37,5-дадох панадолче-детето беше във видимо добро състояние смее се играе.
В събота сутрината стана направихме сутришния тоалет видя ми се топъл и измиих температурата -38,3 -звъннах на педиатърката препоръча панадол и ако до 40 мин не падне да дам хексалгин.Не се стигна до даването на хексалгин,направих компрес със вода и оцет и дадох панадол 4 мл, свалих Т на 37,5.В неделя измерена сутринта Т 37.Също така си промени и хранителния режим отказва твърда храна и мляко пие само вода и сокове.В неделя е изпил 350мл сок от грозде малина шипка и 50мл сок от морков и ябълка млякото за деня е 400 мл.Днес сме изпила до сега 250мл мляко,яли сме каша 100 тр и около 50грама супа от зеленчуци и месо, за следобед настърган домат със сирене това са все познати неща.Събличайки го преди баня видях ето този обрив незнам на какво може да се дължи


Днес неможахме да посетим педиатър поради лоши метеорологични условия-просто пътищата са ужасно заледени и беше опасно да се пътува, а и детето беше добре без този обрив .
Моля ви за мнение по въпроса.
Предварително се извинявам за дългия постинг и не доброто качество на снимките.
Лека вечер.
Спадна ли окончателно температурата на детето?

"...за следобед настърган домат със сирене"
->Как ги давате тези неща ми е чудно... не са подходящи такива неща за детето... .

Да от неделя следобед детето няма температура.
Относно домат със сирене яде от един месец към 18 часа / веднъж в седмицата/и му се ослажда и досега не съм имала проблем,може би съм сгрешила като съм дала?
Забравих да спомена че през тези три дни ни изби почти горно зъбче - знам че не трябва да търся общо между двете.
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 23:04:04 pm от pepin »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #702 -: Януари 07, 2008, 23:34:27 pm »
Това може би е розеола инфантум или друг вид температурен обрив (група заболявания, характеризиращи се с т-ра за няколко дена, която след като спадне окончателно се появява типичен обрив). Моля да покажете обрива и да обсъдите с педиатъра Ви.
Много често тези обриви може да са и алергични (от храна) и приличат на описаните по-горе.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #703 -: Януари 08, 2008, 01:15:32 am »
Храненето е нормално.
Снимки на обрива?
Ето снимка на обрива на малката бебка: http://www.trexita.snimka.bg/album.php?album_id=207991
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #704 -: Януари 08, 2008, 02:06:43 am »
Простете, д-ре, къде е тази "Библиотека на Д-р Бърди"? :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #705 -: Януари 08, 2008, 09:50:03 am »
mecheto, темата е озаглавена Оценка на моториката  :D
Докторе, ако желаете, да редактираме заглавието, или да се отделят в отделни теми отделните въпроси, които засягате, кажете как според вас ще е по-разумно и възприемчиво за всички тук?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #706 -: Януари 08, 2008, 10:39:39 am »
Храненето е нормално.
Снимки на обрива?
Ето снимка на обрива на малката бебка: http://www.trexita.snimka.bg/album.php?album_id=207991
Това е инфектирана екзема. Ще е нужно мазане с Фуцидин+Дактакорт за известно време... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #707 -: Януари 08, 2008, 10:41:58 am »
mecheto, темата е озаглавена Оценка на моториката  :D
Докторе, ако желаете, да редактираме заглавието, или да се отделят в отделни теми отделните въпроси, които засягате, кажете как според вас ще е по-разумно и възприемчиво за всички тук?

Нека остане "Оценка на моториката"... .
Нека остане една тема, моля... .Не ми е възможно да пиша дневно в 5-6-7 теми :) .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #708 -: Януари 08, 2008, 10:43:52 am »
@Нели*

Сладостта и приятният аромат на плодовете прави захранването по-лесно за детето, поради повишен интерес. Истина е обаче, че някои деца и със зеленчук започват добре. Но аз винаги с плодове препоръчвам да се започне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #709 -: Януари 08, 2008, 10:46:51 am »
Докторе благодаря ви за бързия отговор днес наобед сме на преглед веднага след това ще ви пиша какво е мнението на педиатърката.
Притеснително ли е,че обрива се е увеличил?
Желая ви лек ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #710 -: Януари 08, 2008, 10:47:48 am »
@Shakira25

Пълнеят от огромния брой хранения само с каши, и без друго по вид хранене. Например-каша в 10, каша в 16-17-18, каша вечер. Докато би трябвало да бъде-10-нищо, 12-13 зеленчук+месо, 17-18- плод (с или без 1-2 мезурки оризово брашно)
Аз препоръчвам оризовото брашно като алтернатива на плод или малко количество само за сгъстяване. По принцип не препоръчвам каши на прах повече от 1-2 пъти седмично.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 11:08:35 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #711 -: Януари 08, 2008, 10:58:56 am »
Здравейте,
това сповръщането се случи само тези 2 пъти за които ви писах.
След това всичко е наред.Спокоен,хапва,спи. :)(не беше акъл 3 дни,напъваше се доста и мисля че попретоплих кърмата)
Какво е вашето мнение за шишетата на авент и залъгалки Hero?Питам вас защото искам мнение от опит не реклама.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #712 -: Януари 08, 2008, 11:05:28 am »
ясно ,знА4и на обед зелен4ук ,след обяд плод,а останалите хранения са АМ и аз не6то подобно си мислех,но като му доиде времето :lol:

Лек ден
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #713 -: Януари 08, 2008, 11:09:42 am »
Здравейте,
това сповръщането се случи само тези 2 пъти за които ви писах.
След това всичко е наред.Спокоен,хапва,спи. :)(не беше акъл 3 дни,напъваше се доста и мисля че попретоплих кърмата)
Какво е вашето мнение за шишетата на авент и залъгалки Hero?Питам вас защото искам мнение от опит не реклама.
Може ли да намерите "Мам" или "НУК"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #714 -: Януари 08, 2008, 11:11:16 am »
Докторе благодаря ви за бързия отговор днес наобед сме на преглед веднага след това ще ви пиша какво е мнението на педиатърката.
Притеснително ли е,че обрива се е увеличил?
Желая ви лек ден.

След като спре температурата обрива изглежда по-ясен за следващите 2-3 дена, след което започва да избледнява и изчезва. Усилва се и при къпане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #715 -: Януари 08, 2008, 11:18:40 am »
Докторе благодаря ви за бързия отговор днес наобед сме на преглед веднага след това ще ви пиша какво е мнението на педиатърката.
Притеснително ли е,че обрива се е увеличил?
Желая ви лек ден.

След като спре температурата обрива изглежда по-ясен за следващите 2-3 дена, след което започва да избледнява и изчезва. Усилва се и при къпане.
При това положение да разредя ли къпането в следващите дни, т.е. да избегна баня тази вечер?
И още един въпрос- отвари от лайка или смарадлика подходящи ли са при това положение за обливане на тялото?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #716 -: Януари 08, 2008, 11:20:41 am »
Здравейте,
това сповръщането се случи само тези 2 пъти за които ви писах.
След това всичко е наред.Спокоен,хапва,спи. :)(не беше акъл 3 дни,напъваше се доста и мисля че попретоплих кърмата)
Какво е вашето мнение за шишетата на авент и залъгалки Hero?Питам вас защото искам мнение от опит не реклама.
Може ли да намерите "Мам" или "НУК"?
Пробвах с нук залъгалка каучук но я плюе.От самото начало е на авент аднес ми подариха залъгалка на hero и да знам дали да ги ползвам.?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #717 -: Януари 08, 2008, 11:22:48 am »
Кашля но носа не е особено добре.сега като че ли е запушен.
кашлицата не е надолу а е високо.
мерси:)
Само Олинт би било достатъчно.Ако няма "находки" "на слушалка"... .

Но докторе тя кашля...Кашлицата не е слязла към дробчетата според лекарката. Не кашля от секрети в носа. Купихме АЦЦ Кид и въпроса ми е мога ли да го давам него, вместо Проспан сироп? Вие препоръчахте първо Вентолин и след това Ацц, но не намерихме Вентолин?
С каква продължителност мога да слагам Олинт? Слагахме 4 дни? Вчера не съм слагала, пак ли да започнем?
Понеже не съм си я гледала аз известно време и забелязах, че са и се появили от храненето по брадичката много пъпки, наистина доста и са зачервени - дали да мажа с нещо или по-упоритото почистване с преварена вода ще помогне?
Благодаря! Поздрави!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #718 -: Януари 08, 2008, 12:02:47 pm »
Докторе благодаря ви за бързия отговор днес наобед сме на преглед веднага след това ще ви пиша какво е мнението на педиатърката.
Притеснително ли е,че обрива се е увеличил?
Желая ви лек ден.

След като спре температурата обрива изглежда по-ясен за следващите 2-3 дена, след което започва да избледнява и изчезва. Усилва се и при къпане.
При това положение да разредя ли къпането в следващите дни, т.е. да избегна баня тази вечер?
И още един въпрос- отвари от лайка или смарадлика подходящи ли са при това положение за обливане на тялото?

Банята не пречи.
Не се "облива" с нищо-не помага за обрива.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #719 -: Януари 08, 2008, 12:27:16 pm »
Докторе, при нас ситуацията не се разви благоприятно, от снощи към 3 е със суха кашлица, днес дойде педиатърката- чува хрипове, предписа Сумамед, Вентолин сироп, сироп-а за който ви писах. Мисля да закупя инхалатора на Чико, какво е вапето мнение за тези уреди?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит