0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #580 -: Януари 04, 2008, 10:20:35 am »
Честита Нова Година, д-р  :lovedock:Бърди!
Пожелавам ви здраве и лично щастие!
Благодаря Ви за всичко което правите за нас и ни помагате!
Аз още не съм задавала въпроси към вас, но ви чета с огромно уважение и респект!
 :flower:Вие сте истинско богатство!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #581 -: Януари 04, 2008, 10:57:11 am »
Искам да ви попитам дали е нормално детето ми което е на почти 5 месеца да не иска да ака в памперса/вече 2 месец/..... събличам го и с триста зора след свиване на крачетата се изаква като самото изпражнение е тъмно и не много меко?
Ядем плодови пюрета и зеленчукови които отказва и го смесвам с плодови и след това си правя дозата АМ!
ВОда и чай не иска да пие или ако пийне малко чай го връща :(Да му взема ли сокчета да пробвам и какви да бъдат?
Нормално ли е на тази възраст да яде по 130 мл готово АМ 6 пъти дневно + 2 пъти дневно  между храненията плодово пюре по 80 гр или е много?
Може ли да го слагам да стъпва на краченца?
Не се смесват плодови със зеленчукови пюрета.
Зеленчук се дава в 12-13, плод-в 16-17-18.
За тази възраст детето би трябвало да има 4-5 хранения без НИЩО помежду.
Оставете детето да изпива толкова мляко,колкото иска!
Гответе по възможност домашна храна.Ограничете картофчето в зеленчука.
Не знам какво АМ давате, но ако е НАН-сменете го-то дава често запек при изкуствено хранени деца.

Разбира се че може да го оставяте да стъпва на крачката.
Аз обаче не разбирам как само 4,5 хранения без нищо помежду......
Как да направя графика му нещо примерно от вас може ли?
Ядем иначе:
08,00- АМ- 130 мл
09,30- 80гр плодово
11,00- АМ
14,00- 80гр зеленчук с АМ колкото изяде
15,30 - плодово пюре-800гр
17,00- АМ
20,30-Ам
Ядем Аптамил 1 Имунофортис!
Защо не трябва да се смесват плодово с зеленчуково?

Храненето в 9.30 не е нужно.
Останалите хранения са добре, макар че 800 грама е много като порция. А и не е нужно толкова.
Защото плода е плод, зеленчука-зеленчук. Различни храни, различен вкус.
Вие предполагам не хапвате тулумбички с телешко ;).
Значи да разбирам,че мога да си го храня така и само да махна пюрето плодово в 09,30 а останалите да си останат така?
Колко зеленчуково да давам и колко АМ на обяд?
Ако взема сокове какво да са?
Колко плодово на ден като 1 доза мога да дам пълна?
Да.
Ако хапва 100-150 гр зеленчуково пюре не е нужно и АМ после.
Не са нужни сокчета.
250-300 гр плодово пюре е достатъчно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #582 -: Януари 04, 2008, 11:27:46 am »
Благодаря Ви Докторе,
Лек ден Ви желая,

Как да разбирам, че не е необходимо да разреждам зеленчуково/месното пюре????
Просто да пасирам заедно с водата с която са врели ли? За да се получи консистенция на пюре.
А тези готовите зеленчуковите, са много гъсти /обикновено има и малко ориз в тях/, могат и с нож да се режат, както се казва. Не е ли много гъста тази консистенция за бебето?
Благодаря Ви

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #583 -: Януари 04, 2008, 11:49:16 am »
Благодаря, д-р Бърди!
Във вторник имаме час за ваксина, втори прием, а дерматитът на Мая не иска да изчезне съвсем. Трябва ли да отложа ваксината?
Докторе, и аз напомням за своя въпрос. За АМ ми стана ясно. Но кажете, моля, за ваксината, че ако ще я отлагаме, трябва да се обадя да предупредя.
Лек ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #584 -: Януари 04, 2008, 12:03:20 pm »
Благодаря Ви Докторе,
Лек ден Ви желая,

Как да разбирам, че не е необходимо да разреждам зеленчуково/месното пюре????
Просто да пасирам заедно с водата с която са врели ли? За да се получи консистенция на пюре.
А тези готовите зеленчуковите, са много гъсти /обикновено има и малко ориз в тях/, могат и с нож да се режат, както се казва. Не е ли много гъста тази консистенция за бебето?
Благодаря Ви
Домашно приготвеното пюре не е необходимо да разреждате. Може да сгъстявате или с оризово брашно, или балансирайки съставките.
Готовите пюрета "разбивате" с лъжичка добре преди да ги дадете и можете да прибавите малко АМ. Малко... . Но бебето може да ги хапва добре и без да ги разреждате.
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 19:38:04 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #585 -: Януари 04, 2008, 12:04:18 pm »
Благодаря, д-р Бърди!
Във вторник имаме час за ваксина, втори прием, а дерматитът на Мая не иска да изчезне съвсем. Трябва ли да отложа ваксината?
Докторе, и аз напомням за своя въпрос. За АМ ми стана ясно. Но кажете, моля, за ваксината, че ако ще я отлагаме, трябва да се обадя да предупредя.
Лек ден!
Може да направите ваксините-дерматита няма общо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #586 -: Януари 04, 2008, 12:26:43 pm »
Докторе,питах Ви какво ново да включа към храната на моето бебе,което от вчера е на 7 месеца.Чета,че препоръчвате на друга майка да разнообрази обедното хранене,а нейното бебе яде същото като моето-зеленчукови и месни пюрета+жълтъка.Ние засега от месата хапваме заешко,пуешко и пилешко.
1.Кога да включа и други меса като телешко,риба и т.н.?Моята педиатърка ми говори за супи???
2.И друго-от самото раждане на беба има проблем с нослето-лекарката ни каза,че било заден ринит и капя сега Стеримар за втечняване.Имам чувството,че все и е запушен носа!Възможно ли е?3.Бях Ви питала за случая,когато на памперса забелязах малки желирани топченца.Имам ли основание за притеснение?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #587 -: Януари 04, 2008, 12:31:15 pm »
Благодаря ви докторе! :)
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #588 -: Януари 04, 2008, 13:36:30 pm »

"Оттам насетне започва объркването, след храненето в 20. ч; иска да яде след 1.00-1.30 (разбираме ясно по пронизителни писъци)започва да се храни и изяжда 30-55 мл. изцедена кърма. Почти сливаме последните две хранения и будува изключително вечер."
->Това, простете, не го разбрах.

Оставете детето да хапва след 20 часа колкото още хранения иска до сутринта. Нощните хранения на тази възраст са много важни.
[/quote]

Благодаря Ви за отговора. Ами имах предвид, че слива 2-те последни хранения, няма и 2 часа между тях и коремчето не може да му почива. Иначе със сигурност, ако се събуди преди 4 сутринта му давам да суче  :wink:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #589 -: Януари 04, 2008, 17:29:38 pm »
Докторе, Мая днес два пъти повърна на фонтан и то доста като количество. Май каквото изяде, го върна. На какво може да се дължи? Едва ли е преяждане, защото кърмата ми все още е малко. Няма температура.
Освен това на няколко пъти явно мляко се връща, но го преглъща пак. Появи се някаква слуз в акото, но това засега е единичен случай.
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 17:50:43 pm от Нели* »
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #590 -: Януари 04, 2008, 18:19:28 pm »
 Докторе, ходихме за трасфонтанелната ехография. Резултатът е: ТФЕ лека дилатация на предните рога на латералните вентрикули R-17,2mm, L-16,6mm, IH-6,6mm.
Тази лекарка измери главичката - 45см. Освен това каза, че имаме наченки на ребрена броеница, назначи изследвания за рахит и каза, че за сега главичката само я проследяваме. Контролна ехография след месец и в зависимост от изследванията евентуално увеличаване на дозата вит.D.
 Много ще се радвам да чуя и вашата преценка!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #591 -: Януари 04, 2008, 19:14:16 pm »
Д-р Бърди, здравейте, ето положението при нас - от близо 10дни - хрема, секретите първо бяха течни и безцветни, после се сгъстиха, после пак се втечниха и така сега са гъсти, затрудняват дишането, но не дотам, че да не може да се храни, явно се стичат надолу, защото от няколко дни има кашлица, не суха, а все едно с храчки.
Детето е жизнено, с апетит, температура няма. Проблемите са вечер и нощем, има дискомфорт и се буди често.
както Ви писах, дне бяхме на преглед. Гърлото е червено. Слушаха много внимателно гърдичките - казаха, че са чисти. Предписаха
- сироп за кашлица Амброксол
- Правени капки, трудно ще ми е даВи кажа точно съставките, преписвам от рецептата - collargoli 2% 10,0 
- още един правен препарат, с антисептично действие - да обтривам устната кухина - TRipaflavim 2% 10.0
- По една ампула вит. Ц на ден

какво мислите? Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #592 -: Януари 04, 2008, 19:28:55 pm »
Докторе, ходихме за трасфонтанелната ехография. Резултатът е: ТФЕ лека дилатация на предните рога на латералните вентрикули R-17,2mm, L-16,6mm, IH-6,6mm.
Тази лекарка измери главичката - 45см. Освен това каза, че имаме наченки на ребрена броеница, назначи изследвания за рахит и каза, че за сега главичката само я проследяваме. Контролна ехография след месец и в зависимост от изследванията евентуално увеличаване на дозата вит.D.
 Много ще се радвам да чуя и вашата преценка!
45см е добре-даже норма (висока норма) за възрастта.
Да, направете изследвания за рахит, но имайте пред вид, че ако детето е по-високо за възрастта си, може да има такава форма на гръдния кош без това да е рахит.

Иначе добре че направихте изследванията, само дето не мога да разбера тази пуста главичка няма ли кой ТОЧНО ДА Я измери, за бога... както и да е :) .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #593 -: Януари 04, 2008, 19:32:50 pm »
Докторе,питах Ви какво ново да включа към храната на моето бебе,което от вчера е на 7 месеца.Чета,че препоръчвате на друга майка да разнообрази обедното хранене,а нейното бебе яде същото като моето-зеленчукови и месни пюрета+жълтъка.Ние засега от месата хапваме заешко,пуешко и пилешко.
1.Кога да включа и други меса като телешко,риба и т.н.?Моята педиатърка ми говори за супи???
2.И друго-от самото раждане на беба има проблем с нослето-лекарката ни каза,че било заден ринит и капя сега Стеримар за втечняване.Имам чувството,че все и е запушен носа!Възможно ли е?3.Бях Ви питала за случая,когато на памперса забелязах малки желирани топченца.Имам ли основание за притеснение?
Желираните топченца не са проблем.
Давате достатъчно неща и сега-не бързайте.Риба се дава от 11-12 месец по принцип.Телешко може от 8-9 месец.
Може да давате супички, ако съдържат тези съставки,които вече сте въвели.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #594 -: Януари 04, 2008, 19:34:58 pm »

"Оттам насетне започва объркването, след храненето в 20. ч; иска да яде след 1.00-1.30 (разбираме ясно по пронизителни писъци)започва да се храни и изяжда 30-55 мл. изцедена кърма. Почти сливаме последните две хранения и будува изключително вечер."
->Това, простете, не го разбрах.

Оставете детето да хапва след 20 часа колкото още хранения иска до сутринта. Нощните хранения на тази възраст са много важни.

Благодаря Ви за отговора. Ами имах предвид, че слива 2-те последни хранения, няма и 2 часа между тях и коремчето не може да му почива. Иначе със сигурност, ако се събуди преди 4 сутринта му давам да суче  :wink:
Нямаме проблем от това сливане. Следвайте детето... . Няма да пострада коремчето-понякога детето при събуждане иска само 40-50мл, после заспива и след събуждане след 1 час, има голям апетит и може да хапне и 200 мл.
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 19:39:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #595 -: Януари 04, 2008, 19:40:35 pm »
Докторе, Мая днес два пъти повърна на фонтан и то доста като количество. Май каквото изяде, го върна. На какво може да се дължи? Едва ли е преяждане, защото кърмата ми все още е малко. Няма температура.
Освен това на няколко пъти явно мляко се връща, но го преглъща пак. Появи се някаква слуз в акото, но това засега е единичен случай.
Може да е заболяване (гастрентерит), може да е случайно.
Добре е да информирате педиатъра си.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #596 -: Януари 04, 2008, 19:42:38 pm »
Д-р Бърди, здравейте, ето положението при нас - от близо 10дни - хрема, секретите първо бяха течни и безцветни, после се сгъстиха, после пак се втечниха и така сега са гъсти, затрудняват дишането, но не дотам, че да не може да се храни, явно се стичат надолу, защото от няколко дни има кашлица, не суха, а все едно с храчки.
Детето е жизнено, с апетит, температура няма. Проблемите са вечер и нощем, има дискомфорт и се буди често.
както Ви писах, дне бяхме на преглед. Гърлото е червено. Слушаха много внимателно гърдичките - казаха, че са чисти. Предписаха
- сироп за кашлица Амброксол
- Правени капки, трудно ще ми е даВи кажа точно съставките, преписвам от рецептата - collargoli 2% 10,0 
- още един правен препарат, с антисептично действие - да обтривам устната кухина - TRipaflavim 2% 10.0
- По една ампула вит. Ц на ден

какво мислите? Благодаря!
Само Амброксол.
Ако хремата е повече от седмица, независимо че детето е добре, АБ може би ще е нужен. За нослето-Олинт 0.05%. Посявка на носен секрет би била от полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #597 -: Януари 04, 2008, 21:39:46 pm »
Д-р Бърди, тази вечер заварих дъщеря ми усърдно да дърпа и да си играе с елечето си. Погледнах - липсва му едното копче с диаметеър 1.2см. Разбира се, може да е изпаднало някъде, но имам притеснение да не го е глътнала. Притиснението ми идва единствено от липсатат на копчето - по състоянието на детето няма нищо необичайно. не е оставало само в стаята, така че щях да чуя, ако се задави, закашля. Какво се прави в подобна ситуация? Да я взема ли в нашата стая за през нощта, ако случайно започне да повръща, да се дави?...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #598 -: Януари 04, 2008, 22:23:31 pm »
Д-р Бърди, тази вечер заварих дъщеря ми усърдно да дърпа и да си играе с елечето си. Погледнах - липсва му едното копче с диаметеър 1.2см. Разбира се, може да е изпаднало някъде, но имам притеснение да не го е глътнала. Притиснението ми идва единствено от липсатат на копчето - по състоянието на детето няма нищо необичайно. не е оставало само в стаята, така че щях да чуя, ако се задави, закашля. Какво се прави в подобна ситуация? Да я взема ли в нашата стая за през нощта, ако случайно започне да повръща, да се дави?...
Правим "обзорна" снимка на коремче-копчето в повечето случаи се вижда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #599 -: Януари 04, 2008, 23:48:02 pm »
Докторе, а за изследването какво мислите, ето и снимки:

http://i242.photobucket.com/albums/ff219/cveto07/tr_fr_eho.jpg
Мога ли да се доверя на тази лекарка, която казва, че трябва само да се проследи и да не се питеснявам?

Иначе добре че направихте изследванията, само дето не мога да разбера тази пуста главичка няма ли кой ТОЧНО ДА Я измери, за бога... както и да е :) .
:lol: Е, аз не съм лекар (голяма грешка), а за компетентността на нашата лична съм изписала доста, така че съм склонна да се доверя на тази лекарка, която май е най-добрият детски лекар, на който Малчо е попадал до сега...
Резултатите от изследванията за рахит излязоха, има леко завишени два от показателите фосфор и нещо си, на което не запомних името. Според тази лекарка трябва да се завиши дозата вит.D с още една капка. Вие какво мислите?