0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #340 -: Април 02, 2015, 07:35:32 am »
Добро утро! Зайче,усъвършенстваш се  :lol:! Все едно сме в 1001 нощ :)! При нас е слънчево и съответно- бодро  :)!! Особено след "крепкото" кафе на Зайо!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #341 -: Април 02, 2015, 08:03:02 am »
Добро утро!
И аз се подреждам на кафенцето. 
:coffee:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #342 -: Април 02, 2015, 08:07:41 am »
Добро утро  :D

ориенталско кафе, мерси  :P

доста студен вятър си е тук, въпреки показалото се слънце

по повод дебненето от засада на Жбрули,   една съфорумка от писане тук я бяха разпознали от раз  на пазара пред щанда за краставици в нейния град от друга минаваща съфорумка, така че няма скрито покрито даже и зад ник  :)



хубав ден  :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #343 -: Април 02, 2015, 08:13:31 am »
Добро утро,кафе и за мен от джезвето.
Слънце има,но хладно,да не кажа студено даже.
Хайде да закусим леко диетично...




Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #344 -: Април 02, 2015, 08:21:48 am »
Зайче, както винаги кафето е класа  :wink: Далинда, и закуската не отстъпва  :P

по повод дебненето от засада на Жбрули,   една съфорумка от писане тук я бяха разпознали от раз  на пазара пред щанда за краставици в нейния град от друга минаваща съфорумка, така че няма скрито покрито даже и зад ник  :)
Ахаха, не бих се учудила.

Блу, за мен и това, хората без деца да плащат по-високи данъци, е вид дискриминация, особено в нашия форумски случай. Искам да имам деца, но не мога, и не ми стига това наказание, но и да плащам повече.  :?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #345 -: Април 02, 2015, 08:36:27 am »
Ммм, чудна закуска, Далинда  :)
Зайче, кафето е супер  :)

При нас се опитва да огрее слънце, но е доста студено.

Тара, а сега заради Фейсбук, трудно някой може да се скрие задълго  :)
« Последна редакция: Април 02, 2015, 09:03:59 am от marsi »

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #346 -: Април 02, 2015, 08:48:04 am »
Добро утро!
Зайко, кафетата, които сервираш тези дни наистина са като от приказка.
Далинда, добре си се погрижила за здравословното ни хранене. Обаче, аз първо не се храня така (въпреки, че обичам сурови плодове) и второ - Рачо е мой човек  :lol:. Та по този повод:

пличко.

Тук пече слънце, но не знам дали духа. Вчера привечер вятърът беше студен и даже преваля. Дано днес е по-топличко.

Свате, аз не казвам, че са дискриминирани. Само казвам, че е възможно така да им обяснят други нЕкои хора.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #347 -: Април 02, 2015, 09:45:47 am »
 :jump12:


Между другото, аз "внимание, внимание" го чувам, но след него вече нищо не разбирам. И се пъна да разбера това техническа проверка ли е или нещо друго  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #348 -: Април 02, 2015, 09:46:59 am »
Пеше,много го глезите Рачо,освен това пазете яйцата за Великден..... :lol:
Иначе и аз се облизах,признавам.



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #349 -: Април 02, 2015, 09:57:55 am »
Ееее,стига сега,де  :lol:!! Колко много...@ А и Пешето е "мой човек"  :wink:. Поддържаме се,няма как! Благодаря Пеше,сега вече мога смело да тръгна да правя нещо :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #350 -: Април 02, 2015, 10:05:22 am »
Рачо,между другото,тази линийка за бебето как я качи тук?Аз снощи си направих такава за годишнина от сватба в www.mamaibebe.com и не успях да я метна тук,мъжа ми и той се поти,но не можа и той.
А пък Марси ми писа,че графиката на календара не се отваря...
Някакъв проблем ли да има или аз толкова си мога? :balk_159:



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #351 -: Април 02, 2015, 10:23:07 am »
https://www.facebook.com/NekafHorrorNekafHell/photos/a.474887345929568.1073741828.339542922797345/807338102684489/?type=1&theater

Не, не, не мога да не го споделя и тук :))))))))))))))))))))))))))
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #352 -: Април 02, 2015, 10:26:37 am »
то "намаляването" на данъка под формата на облекчение или даването на помощ, като едно й също нещо го броим. Формата не е толкова важна.
...
Аз разбира се, нямам нищо против и да съкратят депутатите в парламента ...

За мен намаляването на данъка и даването на помощи не са равностойни неща .
Помощите се дават на знаем кого -   ромите  покриват винаги всички критерии   за получаване на каквото й  да е. А данъци няма от какво да им бъдат удържани и  намалени, защото не работят .Помощите са пари , които  трябва да излязат от бюджета  и за които плащаме ние работещите .С  намаляване на данъка за работещите хора   ,реално в  бюджета няма да влезе определена сума , но    пък няма да се дават пари на  нищо не отработили   хора.Имам  доста познати, осигурени на реалните заплати  и не получават детски , защото  доходите им надвишават критериите .Peshak точно     е казала  .
И хубав и усмихнат ден и от нас !

Пеше, вярваш не вярваш-много си виновна за коремната ми обиколка !-след твоята закуска , право до  хладилника  -повторих я на живо  доколкото можах !И с торта допълних .

барбарон , много актуален виц :)
« Последна редакция: Април 02, 2015, 10:29:32 am от nimika »


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #353 -: Април 02, 2015, 10:41:41 am »
Добро утро! Слънцето е огряло, дано задържи повечко така.

Кафето е истински шедьовър, Зайче! А закуските съвсем тематични. :)  :eat: Благодарности на Пешето и Далинда.

Мдаа, Фейсът е един истински Биг Брадър.   :lol: Информацията доста често сама се навира в очите без да я търсиш.  :)

Хубав слънчев ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #354 -: Април 02, 2015, 14:13:05 pm »
Точно си го обяснила, Нимика  :)! И аз исках същото да кажа......тук е супер времето,само вятъра е студен,но слънцето грее лятно :D! за жалост,не можах да се класирам за вица от Фейсана Барбарона  :?! Нещо не ми отваря! За това пък ,ще ви кажа аз ще ви кажа един:
Младеж става сутринта рано и иска да си направя шега с приятелката си.Взима поредния тест за бременности с червен фулмастер рисува втора червена черта.Доволно потърква ръце от изненадата и пак ляга.Сутринта момичето става,взима теста и отива в тоалетната,а момчето потрива доволно ръце и чака резултата.След малко от банята се чува:
-Мило,какво означават три червени черти? :lol: :lol:

Честито,майтапчия. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #355 -: Април 02, 2015, 15:11:41 pm »
Ами за мен е еднакво, единствено чисто административно е по-лесно да е под формата на намаление на данъка и предполагам затова така е предложено.
Иначе и целева помощ, която е за осигурени и внасящи данъци лица, няма как да отиде при ромите, ако целта е да се избегнат ....

Стар бисер, но оригинален  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #356 -: Април 02, 2015, 15:30:41 pm »
Смайлс, това не е ергенски данък, където те наказват, че си се оженил, ама нямаш деца.
Неженените плащат много повече данъци от женените. На женените, които имат деца, им се приспадат разходите за тях, защото реално те струват пари. Има и графа "извънредни разходи", където могат да се запишат различни медицински лечения (като в случая на хората тук). Законът трябва да се приеме, но преди това трябва да се изработи детайлно и старателно. Това е моето мнение.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #357 -: Април 02, 2015, 15:33:02 pm »
Добър ден на всички. Ваканцията започна и си е друго да подремнеш сутрин до по-човешко време. :P
Свърших си домашната работа за днес и присядам с вас на следобедно кафе.
Да ви е хубав и сладък денят!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #358 -: Април 02, 2015, 16:03:05 pm »
Теди,следобедното кафе с бонбон за мен е точно навреме,очи ми се затварят :balk_160:
А някой знае ли какво за майчинството коментираха в сутршния блок на Нова Тв?



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #359 -: Април 02, 2015, 16:12:12 pm »
На женените, които имат деца, им се приспадат разходите за тях, защото реално те струват пари. Има и графа "извънредни разходи", където могат да се запишат различни медицински лечения (като в случая на хората тук). Законът трябва да се приеме, но преди това трябва да се изработи детайлно и старателно. Това е моето мнение.

Именно, трябва детайлно и на РЕАЛНА база "разходи за отглеждане на дете (деца)" да се измислят облекченията за родителите, а не с някакви фиксирани дребни сумички (проценти). Понеже второто е прах в очите и нищо не променя. Държавата в момента е на официална позиция, че аз и Дани можем да си живеем напълно нормано с 650лв. на месец. Извинете нали, ама за всички е ясно, че това не може да стане. И разбира се всички данъци си плащам като поп, в пълен размер и ме призовават да родя поне още 1-2 деца. Ми ОК, аз не че не искам, ама какво да ги правя като ги родя? Да разчитам, че ще успеят да фотосинтезират сигурно....
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!