0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    МЕСАЛИНА

DHEA-S
« -: Юли 09, 2006, 18:32:01 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИЧЕТА!
ПРЕДИ МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА ИЗСЛЕДВАХ ТОЗИ ХОРМОН И РЕЗУЛТАТЪТ БЕШЕ ФРАПИРАЩ - 5,1!!!А ГОРНАТА ГРАНИЦА ЗА МЪЖЕ Е 4 И НЕЩО...ТЕСТОСТЕРОНА СЪЩО СЕ ОКАЗА НАД НОРМАТА ЗА ЖЕНИ:(
АЗ СЪМ С 1 ЯЙЧНИК,ВСЛЕДСТВИЕ НА СПЕШНА ОПЕРАЦИЯ.СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА СЪМ ПИЛА 1 ГОДИНА ДАЯНЕ-35,ПОСЛЕ ПОЛОВИН ГОДИНА-НАПРАЗНИ ОПИТИ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ.СЕГА ОТНОВО МИ ПРЕДПИСАХА ДАЯНЕ-ЗА 6 МЕСЕЦА..
МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ДАДЕ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ?ПИЕНЕТО НА ДАЯНЕ НЕ МИ ВДЪХВА ДОВЕРИЕ НЕЩО..СЛЕД ПОСЛЕДНИТЕ РЕЗУЛТАТИ.
БЛАГОДАРЯ ВИ!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: DHEA-S
« Отговор #1 -: Юли 09, 2006, 23:20:08 pm »
нещо не става ясно за какво се бориш.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    МЕСАЛИНА

Re: DHEA-S
« Отговор #2 -: Юли 10, 2006, 11:23:32 am »
ЗАЩО ДА НЕ СЕ РАЗБИРА ЗА КАКВО СЕ БОРЯ??ИСКАМ БЕБЧЕ,А ИМАМ ПРОБЛЕМ!ПРОСТО ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ СА МИ ОТ ПОЛЗА-НАЛИ ЗАТОВА Е ФОРУМА.ПИТАХ ДАЛИ НЯКОЙ ИМА МНЕНИЕ ЗА ДАЯНЕ-35,ДАЛИ Е ПОДХОДЯЩО ЗА МОЯ СЛУЧАЙ?ТРЯБВА ЛИ НА ТОЗИ ЕТАП ДА СИ ПРАВЯ ДРУГИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ИЛИ ДА ИЗЧАКАМ ДОКАТО МИ СЕ НОРМАЛИЗИРА НИВОТО НА МЪЖКИТЕ ХОРМОНИ?ИМА ЛИ ПО-ПОДХОДЯЩО ЛЕКАРСТВО ИЛИ НАЧИН ЗА СВАЛЯНЕТО ИМ?БЛАГОДАРЯ ВИ!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: DHEA-S
« Отговор #3 -: Юли 10, 2006, 11:34:37 am »
1. месалина, от първия ти постинг аз лично разбрах че имаш проблеми с хормоните и пиенето на диане. никъде не се споменава че целиш бременност.
2. много е оскъдна информацията която даваш за твоя случай за да очакваш някой да има мнение
3. горещо ти препоръчвам да чуеш поне още едно мнение на специалист (може би ендокринолог е по-добре от гинеколог) защото хормоналното разстройство не е шега работа. възможно е не само тези хормони да не са ти в ред. противозачатъчните и мене ме притесняват (но аз съм с хашимото) така че аз бих чула поне 3 мнения "за" от специалист преди да ги започна. форума е нещо чудесно и е добре че търсиш съвет тука но преди всичко имаш нужда от добър специалист на който да имаш доверие.
пп. няма нужда от капс лок. повечето момичета тук четат всичко написано на кирилица :D. успех.
« Последна редакция: Юли 10, 2006, 11:36:28 am от Lilly »
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: DHEA-S
« Отговор #4 -: Юли 10, 2006, 12:04:18 pm »
Здравей, Месалина. Аз също имах подобен на твоя проблем ( при мен DHEA-S и тестостерона бяха 2-3 пъти над горната граница) плюс завишен пролактин и леко завишена кръвна захар и когато отидох на ендокринолог изрично казах, че правя опити за  бебе при което ми изписа лекарства различни от противозачатъчни и след доста дълъг прием хормоните ми се нормализираха. Така че както ти е писала и Lilly, ако не си ходила на ендокринолог отиди и изрично подчертай че искаш да имаш бебе. Има и други лекарства за сваляне на мъжките хормони.Успех! :D
« Последна редакция: Юли 10, 2006, 12:06:24 pm от peta »
Re: DHEA-S
« Отговор #5 -: Юли 10, 2006, 14:39:44 pm »
1. месалина, от първия ти постинг аз лично разбрах че имаш проблеми с хормоните и пиенето на диане. никъде не се споменава че целиш бременност.
...

..СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА СЪМ ПИЛА 1 ГОДИНА ДАЯНЕ-35,ПОСЛЕ ПОЛОВИН ГОДИНА-НАПРАЗНИ ОПИТИ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ....
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: DHEA-S
« Отговор #6 -: Юли 10, 2006, 14:50:38 pm »
Благодаря ви много за бързите отговори.Задължително ще отида още тази седмица на ендокринолог.Искам бебе повече от всичко друго и се надявам проблема ми да не е от нелечимите.Не съм изследвала никакви други хормони,освен мъжките.Гинеколожката ми каза,че на този етап нямало нужда,защото така или иначе докато не сваля нивата им,не мога да забременея..Мисълта още половин година да пия контрацептиви ме измъчва много и ще съм много доволна ако наистина има и друг начин - в смисъл да си правим с приятеля ми опити за бебе,докато се лекувам.Благодаря ви още веднъж и до скоро! п.п - първото ми съобщение е с име МЕСАЛИНА,hexe88 съм пак аз.Нова съм и моля да не ми се сърдите за объркването.
« Последна редакция: Юли 10, 2006, 14:54:28 pm от hexe88 »
*
Re: DHEA-S
« Отговор #7 -: Юли 10, 2006, 15:42:19 pm »
Аз лично винаги съм била със завишени нива на DHEA-S и тестостерон и въпреки това съм забременявала. Не че ти казвам да не си обърнеш внимание на хормоните, но не е толкова отчайващо полужението.
*
Re: DHEA-S
« Отговор #8 -: Юли 10, 2006, 16:05:05 pm »
Mary, а имаш ли представа какво влияние оказват завишените им нива върху износването на плода и дали въобще има такова?
Re: DHEA-S
« Отговор #9 -: Юли 10, 2006, 18:56:17 pm »
МОМИЧЕТА,ЕДВА ОТ ТАЗИ ГОДИНА СЕ СБЛЪСКАХ С ТОЗИ ПРОБЛЕМ-ДО СКОРО НЯМАХ И ПРЕДСТАВА ЗА НЕГО И СЕ СТРАХУВАМ,ЧЕ ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИ "ХОДЕНЕТО ПО МЪКИТЕ",НО ВСЕ ПАК ОТГОВОРА НА Mary МНОГО МЕ ОБНАДЕЖДИ..
*
Re: DHEA-S
« Отговор #10 -: Юли 10, 2006, 20:09:06 pm »
Mary, а имаш ли представа какво влияние оказват завишените им нива върху износването на плода и дали въобще има такова?


Казано честно не съм се и замисляла дали има връзка, но не мисля, че има влияние върху износването, по-скоро би трябвало да пречи на забременяването.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: DHEA-S
« Отговор #11 -: Юли 10, 2006, 22:19:12 pm »
1. месалина, от първия ти постинг аз лично разбрах че имаш проблеми с хормоните и пиенето на диане. никъде не се споменава че целиш бременност.
...

..СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА СЪМ ПИЛА 1 ГОДИНА ДАЯНЕ-35,ПОСЛЕ ПОЛОВИН ГОДИНА-НАПРАЗНИ ОПИТИ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ....


добре де...виноват :oops:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: DHEA-S
« Отговор #12 -: Юли 11, 2006, 18:15:01 pm »
Цитат

добре де...виноват :oops:
Цитат

 :bighug: :kiss:
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: DHEA-S
« Отговор #13 -: Юли 11, 2006, 19:09:32 pm »
 :beerdr: :kiss:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: DHEA-S
« Отговор #14 -: Юли 11, 2006, 21:33:11 pm »
[q

добре де...виноват :oops:
Цитат
На всеки се случва да пропусне нещо...никой не е безгрешен!!!!! :balk_21:
Re: DHEA-S
« Отговор #15 -: Юли 12, 2006, 16:09:33 pm »
1. месалина, от първия ти постинг аз лично разбрах че имаш проблеми с хормоните и пиенето на диане. никъде не се споменава че целиш бременност.
...

..СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА СЪМ ПИЛА 1 ГОДИНА ДАЯНЕ-35,ПОСЛЕ ПОЛОВИН ГОДИНА-НАПРАЗНИ ОПИТИ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ....


добре де...виноват :oops:
прУстено да ти е :kiss:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    МЕСАЛИНА

Re: DHEA-S
« Отговор #16 -: Юли 14, 2006, 16:51:26 pm »
Може ли някой да ми препоръча добър ендокринолог или ендокринолог-гинеколог в Пловдив? :ywoohoo:
Re: DHEA-S
« Отговор #17 -: Юли 28, 2006, 16:33:00 pm »
Аз също съм с завишен DHEA-s лекаря ми предписа да пия Диане 35,2 мес и след като ми дойде на 5 ден да го изследвам пак! Аз също правя опити за забременяване но :( каза ми лекаря,че щом ми е такова изследването нямами овулация:( утре ще ми вземат кръж и в понеделник ще ходя при лекаря! Дано хормона се е нормализирал!:( и да започнем предизвикването на овуто:( вече ми е толкова напрегнато и се чудя кога ли и аз ще съм от радостните жени!Въпреки,че невярвам че от приема на Диане от 2 мес нещата ще са се нормализирали но знае ли човек!ДХЕ то ми е малко над нормата и поне това ми дава някакви надежди! Успех на всички!:) 
Re: DHEA-S
« Отговор #18 -: Юли 29, 2006, 14:42:39 pm »
Днес ми взеха кръв! Изследването на DHEAS сега си видях резултата в норма е!:) Това ме радва :) Но знае ли човек! В понеделник ще бъда при лекаря и ще видим какво ще каже! Дано започнем вече стимулацията на овулацията! :)
*
Re: DHEA-S
« Отговор #19 -: Юли 29, 2006, 16:23:46 pm »
Дано започнем вече стимулацията на овулацията! :)
Dimianki, а спермограма правили ли сте?