0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #580 -: Юли 07, 2012, 16:26:14 pm »
ако тази жена е в затвора, все едно, че сте я стерилизирали.
Ами аз точно това написах, но на всички им беше по-интересно да спорят, отколкото да прочетат нещо извън спора  :wink:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #581 -: Юли 07, 2012, 16:50:08 pm »
ако тази жена е в затвора, все едно, че сте я стерилизирали.

Това не е точно така. Не съм била по затворите  :lol:, но от няколкото предавания, които съм гледала по темата, останах с впечатление, че дори си имат стая за контакти. Тоест, забременяване в затвора не е изключено, стига някой да пожелае да отиде на свиждане, разбира се.


Гледате ли Карбовски в момента?
« Последна редакция: Юли 07, 2012, 17:37:48 pm от elle22 »
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #582 -: Юли 07, 2012, 17:41:49 pm »
Тази жена, която я коментираме, най-вероятно не е много наред. По-скоро й е нужно лечение. А в затвора, докато е бременна, мисля, че не може да влезе.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #583 -: Юли 07, 2012, 17:56:11 pm »
Джам, благодаря ти! :) Аз изтрих последния абзац от поста си, защото в крайна сметка се замислих, че темата уж е за безхаберните родители, а не за интеграцията на ромите... Ако второто представлява такъв интерес, според мене е по-добре да се отвори отделна тема... А във връзка с безхаберните родители последно ми беше интересно, какво мислите за новия проект за Закон за детето?

Тази жена, която я коментираме, най-вероятно не е много наред. По-скоро й е нужно лечение. А в затвора, докато е бременна, мисля, че не може да влезе.
Вероятно е така... Но си мислех, че по-скоро ако е нужно лечение, жената не може да влезе в затвора...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #584 -: Юли 07, 2012, 17:59:12 pm »
Може, разбира се, може и да роди там.

Отвратена съм от разбирането на съвременното общество за някакви си "свободи", които се дават на хора, които нямат никакво понятие от морал, инстинкти за съмосъхранение и съхранение на околните, камо ли от закони.

Какво е това чудо, че не можели да принудят насилствено децата наркомани, болни от СПИН да се лекуват, а те от своя страна погубват живота на други.... деца!
Или тая майка, която е допуснала смъртта на 3 свои деца! Що за извратена представа за права и свободи!

Съжалявам за тона, но съм повече от бясна, след като гледах Карбовски.

едит: Чандра, писали сме заедно.
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #585 -: Юли 07, 2012, 18:36:46 pm »
Момичета Cofee lungo, работи точно в тази сфера и след като тя казва, че има начин, за мен значи, че има начин.Ние си четем за разни ужасии, а тя ги е виждала с очите си.Но е виждала и промяна, и знае, че има и свестни там.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #586 -: Юли 10, 2012, 14:37:57 pm »
Чандра, съгласна съм с първия абзац на предния ти пост напълно. Колкото до предложенията, има такива в темата, но явно прословутата дума с буквичката "с" е по-интересна и покрай спора за нея, не се чете задълбочено другото, камо ли да се разсъждава над него.
Споделям мнението на Джам - не се съблюдава спазването на законите в нашата държава и това си е. За мен това е един от основните ни проблеми, да не кажа основния. Не знам защо смятате по-радикалните изказвания за расистки. Ми не са такива, те важат не само за ромите, а за всички индивиди, които извършват такива действия, независимо от етническата им принадлежност, социалния и образователен статус и прочее.
Много верни неща казва и Елле, за наркоманите, ХИВ позитивните и т.н. В крайна сметка, всички ние живеем в общеста, социални животни сме и е редно да се съобразяваме с това. Няма такъв филм някой да има само права!!! Привилегията да имаш права води след себе си и задължения, разберето го най-после, моля ви.
И преди съм споделяла тук, леля ми работи като начален учител в бургаски квартал, където по-голямата част от населението е ромско, съответно около 95% от учениците й са роми. Е, считам, че има достатъчно поглед отвътре на нещата. Тази година се пенсионира, смятайте колко стаж има. Такива неща ми е разказвала, че....Ето, в момента има европейска програма, по която тя работи за ограмотяване на населението. Касае възрастните индивиди без оглед на етническа принадлежност. Е познайте, чули братята роми, че ако се запишат, ще получат там някаква помощ от социалните и хоп - първи наредени. Чудесно е това, нека се ограмотят. Даааа, ама не, като разбрали, че трябва да стоят в училище по 5-6 часа за целта, спряли да ходят с репликата "аааа, какаааа, ти ли ше ми кажеш на мене аз колко да стоя, ма..." - край на цитата. И леля вика - идва, седи там половин час, колкото да се отчете че дошла и изчезва. И какво сега, пак ли ще кажете, че не им ссе дава шанс. дава им се, те уж се възползват, ама не защото реални искат да се приобщят и да научат нещо, а защото имат друг вид изгода. Ами съжалявам, но не мога да ги съжаля, горките...
« Последна редакция: Юли 10, 2012, 14:41:27 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #587 -: Юли 10, 2012, 14:52:09 pm »
Ето, в момента има европейска програма, по която тя работи за ограмотяване на населението. Касае възрастните индивиди без оглед на етническа принадлежност. Е познайте, чули братята роми, че ако се запишат, ще получат там някаква помощ от социалните и хоп - първи наредени. Чудесно е това, нека се ограмотят. Даааа, ама не, като разбрали, че трябва да стоят в училище по 5-6 часа за целта, спряли да ходят с репликата "аааа, какаааа, ти ли ше ми кажеш на мене аз колко да стоя, ма..." - край на цитата. И леля вика - идва, седи там половин час, колкото да се отчете че дошла и изчезва. И какво сега, пак ли ще кажете, че не им ссе дава шанс. дава им се, те уж се възползват, ама не защото реални искат да се приобщят и да научат нещо, а защото имат друг вид изгода. Ами съжалявам, но не мога да ги съжаля, горките...

което иде да потвърди, че изводите на coffe lungo не са във вярната посока.
аз я знам коя е вярната, но ще ме модерират.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #588 -: Юли 10, 2012, 15:04:45 pm »
Ами, Ира, не знам вече и аз. Моите наблюдения и информацията от първа тъка също не съвпадат с тези на Снежка, но не оспорвам нейните виждания. Все пак тя си има основания за тях, работи с такива хора. Аз не твърдя, че абсолютно всички са такива, разбира се, че има изключения, казах го и по-назад. Но те въпросните изключения и без много калесване са готови да влязат в релси, както се казва, за тях наистина е нужна само малко помощ и аз абсолютно НЕ СЪМ ПРОТИВ да им се окаже такава. Но когато се вижда, че хората наистина имат желание и мотивация, искат да го направят. Смятам, че с просто око може да се направи разликата. И тук цитираните случаи съвсем не са сред тях.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #589 -: Юли 10, 2012, 15:50:16 pm »
И какво сега, пак ли ще кажете, че не им ссе дава шанс. дава им се, те уж се възползват, ама не защото реални искат да се приобщят и да научат нещо, а защото имат друг вид изгода.
Хе хе, не стига, че те ограмотяват безплатно, ами и да ти плащат, че да си грамотен. Според мен не само часове, а и определни знания трябва да искат преди да им дадат пари за това. 


  
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #590 -: Юли 10, 2012, 15:59:07 pm »
И какво сега, пак ли ще кажете, че не им ссе дава шанс. дава им се, те уж се възползват, ама не защото реални искат да се приобщят и да научат нещо, а защото имат друг вид изгода.
Хе хе, не стига, че те ограмотяват безплатно, ами и да ти плащат, че да си грамотен. Според мен не само часове, а и определни знания трябва да искат преди да им дадат пари за това. 

А така. Тестче (издържано) = помощ. И това сигурно е расистко и несправедливо. И да е за всички живеещи от помощи. Да видим тогава статистиката (голи цифри, без емоции) какво ще покаже.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #591 -: Юли 11, 2012, 15:53:10 pm »
Аз смятам, че от ограмотяването и образованието има полза, но трябва постоянство и тези програми да НЕ са инцидентни, лишени от цялостна концепция... и естествено, че е доста по-трудно (често невъзможно) да промениш възгледите на един възрастен човек, отколкото на един млад човек...
Но темата не беше ли за безхаберните родители?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "роди
« Отговор #592 -: Юли 11, 2012, 17:33:18 pm »
Всички забравяте един много важен фактор - знайните и незнайни организации, фондации, сдружения и каквото още се сетите. В действителност пари за интеграция от Европа има, но дали стигат до предназначението си. Кой ги подучва да пищят за щяло и нещяло за дискриминация, кой прибира пари за да ги „интегрира“ и кой има полза да са необразовани, неработещи и т.н. Нали ако малко от малко се изучат ще им светне, че „благодетелите“ им се държат с тях като с крепостни и току-виж ги отсвирили.
Та да, трябва да се полагат системни усилия да се интегрират. Но тези усилия трябва да вървят ръка за ръка с усилието да ги откопчат от всичките „загрижени„ за добруването им организации.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #593 -: Юли 12, 2012, 01:45:49 am »
Пешека е много права.
Чандра, прощавай, мила, но мисля, че говориш малко наизуст. Точно пък младите и децата никой не ги е спрял да се образоват. Тъкмо напротив. Не искат бе, разбираш ли, родителите им не ги пускат на училище, щото или им е време за женене или им трябва работна ръка. Ей божееее, в какви облаци се реете, бре хора, слезте на земята и вижте действителността. Съжалявам за тона, но наистина се ядосвам, като виждам какви заблуди виреят...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "роди
« Отговор #594 -: Юли 12, 2012, 13:19:50 pm »
Всички забравяте един много важен фактор - знайните и незнайни организации, фондации, сдружения и каквото още се сетите. В действителност пари за интеграция от Европа има, но дали стигат до предназначението си. Кой ги подучва да пищят за щяло и нещяло за дискриминация, кой прибира пари за да ги „интегрира“ и кой има полза да са необразовани, неработещи и т.н. Нали ако малко от малко се изучат ще им светне, че „благодетелите“ им се държат с тях като с крепостни и току-виж ги отсвирили.
Та да, трябва да се полагат системни усилия да се интегрират. Но тези усилия трябва да вървят ръка за ръка с усилието да ги откопчат от всичките „загрижени„ за добруването им организации.
:good_post:
И ето ви пример от реалният живот от преди 2 дена:
Отивам аз до една банка в Орландовци по работа и там се наредих на една опачка от 20 цигани, които всички бяха за теглене на пари и правене на нови карти и даже някой от тях не можеха да се подписват, камо ли да пишат :lol:
Въпреки, че съм бременна в 9 месец и едвам дишам, никой не ми каза да мина от пред на опашката, защото просто те бяха по-бременни от мен и с още дечурлига хванати за полите им , които пощуряха дори слжителите на банката :lol:
За каква култура говориме тук и за каква интеграция?!?...Ама те на запад никога не са успели да ги интегрират и затова исторята показва, че през вековете винаги са ги пратили към нас  :lol:..дори с заповед на кралицата :lol:
И докато има цигани, винаги ще има тарикати, които да се възползват от тях било то на избори или за финансови облаги :?...

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #595 -: Юли 12, 2012, 13:51:23 pm »
Това за обичайната ежедневна ксенофобия не разбирам какво общо има с безотговорните родители, но карай...
Ваня, правилно ли разбирам, че на опашката е имало и други бременни и майки с деца или това е някаква метафора?

Не знам за каква култура говорим, но чувството за лично превъзходство на основа етнос е страшно смешно.
В очакване ....
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #596 -: Юли 12, 2012, 13:55:53 pm »
Не знам,аз имам чувството, че неправителствените организации в сектора използват европейските пари, за да провеждат семинари на братята на тема "Как да прецакаме държавата". Щото са доста добре ограмотени за всички социални права и преференции, нищо, че не могат да четат и пишат.

Не знам за каква култура говорим, но чувството за лично превъзходство на основа етнос е страшно смешно.
О, моля те! Не ми казвай, че ти си над тия неща, щото няма да е вярно.
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #597 -: Юли 12, 2012, 14:16:19 pm »
на основа етнос - смятам, че съм, не презирам някой просто защото е от различен етнос. За другите неща, опитвам да работя върху себе си. Препоръчвам "Пеперудката, която тропна с крак" на Р.Киплинг

Мисълта ми е, че никой не знае в каква ситуация ще изпадне, за това е страшно наивно да съдиш някой необразован, беден, живеещ в мизерия човек. Бедността оскотява и озверява хората ... Наистина вярвам, че хората, за кото се говори в темата са такива не защото са цигани, а защото са бедни и живеят в отчайваща мизерия
« Последна редакция: Юли 12, 2012, 14:18:24 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #598 -: Юли 12, 2012, 14:46:06 pm »
на основа етнос - смятам, че съм, не презирам някой просто защото е от различен етнос.

тук никой не е написал такова нещо. в постинга на Ваня, за който ти се хвана, тя говори за неприязънта си от поведението на хората на опашката, а не от етноса им.

всички, изразили някакъв вид неодобрение към въпросния щекотлив етнос, са се аргументирали ясно защо точно го изпитват. и никой не е написал тук "не ги харесвам, защото са цигани и толкоз!" аз поне не видях такова нещо.

Наистина вярвам, че хората, за кото се говори в темата са такива не защото са цигани, а защото са бедни и живеят в отчайваща мизерия

конкретно за циганите не съм съгласна. бедността е голям порок и влече след себе си и други големи минуси за човека, но който иска да се измъкне от калта - ще намери начин.
психологията на циганския етнос е била обект на достатъчно много анализи, та да се налага да откриваме тук топлата вода, като за пореден път посочим, че много от нещата, които уседналите хора не харесват у тях, са плод на традиционен манталитет, а не на обстоятелства и липса на възможности.

конкретно - нека престанем поне да обвързваме спекулативно и неправилно беднотията с необразоваността в България! в тая страна образованието е безплатно, даже задължително и условия за образование има достатъчно - който не е поискал, само той не е получил образование. че и насила ги карат, циганчетата. и пак не става. дори и когато собствените им родители са поне грамотни, те не пращат децата си на училище. кой им е виновен? в училище дават и безплатна закуска, ако не знаете...
« Последна редакция: Юли 12, 2012, 14:48:04 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #599 -: Юли 12, 2012, 15:28:36 pm »
Цитат
конкретно за циганите не съм съгласна. бедността е голям порок и влече след себе си и други големи минуси за човека, но който иска да се измъкне от калта - ще намери начин.

Не ми се струва толкова просто ... когато си роден в кашон, порастваш в кашон, възпитават те като Маугли ... какъв стремеж да се измъкнеш ... вероятно има изключения, но те естествено за малцинство. Между другото скоро говорихме по темата с швейцарка, американец и един канадец - всички разказаха идентични с нашата ситуации: канадеца с местните туземци, американеца с тяхната бездомна общност (мултикултурна от всички раси и етноси), швейцарката с техните фамилно безработни - основно бяла раса. Няма да преразказвам разговора, просто защото по нищо не се отличава с написаното тук. Искам да кажа, че явно във всяко общество има част, която отказва да живее по правилата на мнозинството и с това справедливо дразни.

Въобще не съм защитник на хората, които не щат да живеят по правилата, АМА ВЪОБЩЕ!!! Напротив, просто смятам, че обяснението те са такива защото са цигани и дотук не върши работа, напротив.

Смятам, че изхода е в принудителното (не в задължителното) образование и принудителния труд. Без оглед на етнос и раса. Това също хич не е демократично между другото, но така го виждам аз.
В очакване ....