0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #400 -: Септември 26, 2019, 08:02:35 am »
Маги и аз съм на мнението на Лина, щом не се чувстваш добре по-добре си остани вкъщи и почивай. Аз също работя с хора и идват какви ли не. Този киха,онзи кашля,вечер си правя лимон и мед малко да си подсилвам организма. Мисля да работя и Октомври и живот и здраве Ноември вече да си оставам вкъщи,че като почнат гриповете незнам,пък и ще съм вече и в 6 месец,така че мисля да си дам няколко месеца почивка преди да дойде бебче живот и здраве.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #401 -: Септември 26, 2019, 11:11:04 am »
Аз пък мисля, че бременната трябва да си работи колкото е определено от закона. Така хем ще се излезе от мисенето, че бременната е болна и има нужда от някакво специално внимание, хем работодателите ще се научат как трябва да се държат и да си изпълняват задълженията по закон. Също така бременната или нераждалата жена ще спре да бъде избягват човек за наемане, защото работодателят си представя 3г и отгоре неработене и запълване на бройка от човек, който не може да се развива професионално и ще се върне като новобранец.
Естествено при работа с химикали, вибрираща машини, тежка физическа работа и тн. е нормално да не ходи на робата, но иначе не го разбирам.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #402 -: Септември 26, 2019, 11:24:55 am »
Аз също мисля като Павла.Аз не искам да съм в тежест за фирмата, и без това масово не искат да наемат не раждали или жени с малки деца, поради горните причини.Работата ми не е тежка, умствена е.Дали ще седя на бюрото на работа или в къщи ще се мотая разликата не е голяма.Вчера просто ми беше зле, има и такива дни, има ги и когато не си бременна, стискаш зъби и продължаваш или си взимаш ден и си почиваш.За мен най-важното от ходенето на работа е, че мисля!Нямате си на идея как се затъпява около майчинството, просто бял лист ти става мозъка.За мен това е ужасно, аз съм много динамичен човек, свикнал да прави, да работи, да е в полза и това затъпяване ме побърква.
Но хората са различни!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #403 -: Септември 26, 2019, 11:39:20 am »
От работа до работа. Мойта пък е много динамична, включва медиация, постоянно си в средата на конфликт или потенциален такъв, рядко се ползва регламентирата почивка и изобщо си е доста стресово. Рядко, успявам да ям. Помня, преди отпуската имах пауза 10 минути м/у две срещи и адски ми се пригади- надвесена, аз , си гледам часовника и имам 8 минути да повърна хахахах Разбира се, всичко си е до човек, тип труд, работна обстановка. В мойта фирма, само в офиса в България, работят около 700 човека, вече. Имаше и стая за кърмачки (то по закон трябва да се осигурява място за помпане/кърмене или нещо подобно - общо взето място където да се изцедят, в нашия случай). Болнични се ползват, има и много майки.НО това е по-скоро рядкост,за съжаление.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #404 -: Септември 26, 2019, 12:12:31 pm »
О, така е, аз казвам как е при мен.Аз също съм тичала след като свърша с клиент да повърна, а другия ме чакаше на гишето.Но просто в къщи само щях да лежа и повръщам.Аз на никой, нищо не казвам, всеки си преценява.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #405 -: Септември 26, 2019, 18:52:08 pm »
Маги, да разбира се :)  спряхте ли се на количка?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #406 -: Септември 26, 2019, 19:33:37 pm »
Да, ама като дойде ще я покажа че сега още не съм сигурна тъпите англичани ще се справят ли с превоза :)

А ти?

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #407 -: Септември 26, 2019, 19:45:52 pm »
В момента има 22% на Муци. Гледах ги на живо и летния кош е направо на земята, което не ми допада. Май стоке експлори от Англия/Германия/Австрия. Харесва ми цвят капучино. Имала съм червена и червено/сиво комбинация. Много ми е мерак стокето. Ама май в темата за количките трябва да пиша хахха
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #408 -: Септември 26, 2019, 20:05:13 pm »
Стоке, в София?Помисли пак, сериозно.Трябва ти хубава, солидна количка, сериозна съм.Ако успея с този превозвач от ибей, ще ти разкажа цялата одисея и колко ми излезе, за да си направиш сметката няма ли да е по-добре количка от там, втора ръка, но хубава.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #409 -: Септември 26, 2019, 22:15:12 pm »
И аз, имах същата реакция, и взех с 200-300 лв по-евтина. В Южния Парк, се запознах с майки, със стоке- еми останаха ми очите! Пак съм отворена за идеи. Има едни грабко- пробвала ли си ги? Схемата е следната -имат складове в Uk и Германия. Поръчваш си до склада, което си е домашен адрес и го препращат после. Аз съм ги ползвала за книги и никога не е било повече от 2 -3 лв. Да ти потърся ли цени?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #410 -: Септември 27, 2019, 09:25:11 am »
Момичета , любопитно ми е в коя седмица усетихте движенията на бебчо? Аз вече нямам търпение да го усетя и се надявам на прегледа след 2 седмици да ми кажат какво ще е.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #411 -: Септември 27, 2019, 10:18:53 am »
Моника, някъде в 20-та седмица, тези двете по-рано към 15-та седмица.Ще го усетиш, в началото е много готино, приятно, по-натам става болезнено :) Но пак е готино.

Лина, имах близка със Сотке, изръси се с мнооого пари за него, чисто ново с всички екстри.Продаде го, малката нямаше и 6 месеца, защото трудно минава през бордюри и разкопания ни град(тогава имаше един голям ремонт на центъра и беше всичко в разкопки) Взе си някаква обикновена количка с големи гуми, с не толкова висок център на тежестта и да не се крепи на една тръба, а да е на 4 оси.

За превозвачите.Фатката е, че за да пратят англичаните поръчка до адрес се одрусваш бая и по-евтино излиза да намериш превозвач, който ходи до адрес, ако не е много далеч от Лондон де.Аз намерих, говорих с тях и се разбрахме като се приберат англичаните ми от почивка да отидат да вземат количката и да я доставят до БГ.Обаче докато не я видя в къщи, не вярвам :)

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #412 -: Септември 27, 2019, 10:49:19 am »
Симеон го усетих към 18-19гс, а това към 15-16гс.
Ето схема къде е матката и така ще се ориетирате, а и следващите това, което усещате дали е бебето.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #413 -: Септември 27, 2019, 23:26:03 pm »
Аз съм отворена за предложения, Маги. Просто , пусто му Стоке, много ми харесваааа :oops:. Джулка, аз вече, със сигурност усещам (17гс+2), но казват, ме при второ и следващо бременеене по-скоро се усеща. Ще усетиш :*Това, което Павла е качила е мега полезно ( мерси, качих си го тел. Да си гледам  .
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #414 -: Септември 28, 2019, 11:03:20 am »
Как сте момичета? Аз не знам какво усещам в интерес на истината 🙂 При всяка е индивидуално. При мен си е едно къркорене и едно тупкане от време на време, и едната вечер като си легнах все едно се извъртя на 180 градуса 😁 Аз да се похваля, че съм с течащ нос и зачервено гърло от снощи. Пия топла вода с лимон, мляко и имах едни кофлети, и ще си взема лукчета и понеделник при личната да ми изпише нещо. Вкъщи имаме и липов цвят и мурсалски чай. Мога ли да си направя някой от двата?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #415 -: Септември 28, 2019, 18:29:29 pm »
Татянче,чай от липов чай можеш да пиеш . Аз като бях настинала пиех само липов чай с мед. Изтисквай лимони с мед и пие. За носа аз си правех солена вода и си капвах от нея,неприятно е но помага.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #416 -: Септември 28, 2019, 19:52:31 pm »
Пий чай, няма проблем.
Не ди правите домашни пр о мивки с нормална вода. Не са скъпи разтворите по аптеките.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #417 -: Септември 28, 2019, 20:00:04 pm »
И аз пих липов чай. Има разтвори със алое на куикс, но са по-скъпи. Насо Либеро най-изгодно излизат, защото са по-големи.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #418 -: Септември 29, 2019, 10:52:44 am »
Ох, аз съм с постоянна хрема, суха една никаква от бременността.Лигавиците ми са надути, усещам си всичко огромно.

Пийте чай, хапвайте повечко плодове и месо!Аз чакам 07.10 вече с голямо нетърпение, че да видим госпожиците колко са големи и какво се случва с мен.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #419 -: Септември 29, 2019, 12:10:44 pm »
Пия си чай и един физиологичен разтвор може да си взема от аптеката.
Маги, и аз тогава мисля да ходя да видим нашия господин до къде е стигнал и да си пусна изследванията.
Утре мисля за отида за една микробиология, че от тази настинка нещо течението ми се промени и стана малко по обилно.
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 12:31:22 pm от Татяна Павлова »