0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Подсладители и стерилитет
« -: Февруари 12, 2008, 11:03:48 am »
Повечето хора обичат сладкото (аз също :) и си ми личи :(). Понеже е калорично и от него се пълнее, най-разпространеният начин за заместване са подсладителите. Дотук ще кажете нищо ново ;)  Въпросът, който си задавам е наистина ли подсладителите водят до стерилитет както твърдят познатите и на други форумки имуноложки от клиника "Малинов"? Заради завишен инсулин ограничих сладкото и се подложих на диета. Според различни диетолози може да се ползват подслатители в дневното меню (все пак и слава богу още не съм диабетно болна), но се сетих за думите на докторките преди година и сега се чудя на какво да вярвам. В Интернет има различни мнения по въпроса и ще се радвам да чуя мнението ви, особено след като четох статия от сорта на Аспартам - наистина ли е канцерогенен?
Обещах на Ganka:)
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2008, 12:43:16 pm »
За Аспартама и аз съм чувала, че е канцерогенен. Затова избягвам продукти, на които пише "без захар". Той се среща най-често в безалкохолните напитки и някои десерти. Обаче това, че води до стерилитет сега го чувам.
Само дъвките без захар не мога да откажа  :oops: .
*
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2008, 23:37:28 pm »
това е произволно избрана час от едно много голямо изследване, канцерогенен не е точната дума, но наистина се разпада на такива неща в тялото. Самото имзследване е 184 страници, ако някой има желание да го прочете, да каже, ще го пратя
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2008, 12:33:40 pm »
Понеже има вероятност дискусията да се завърти около канцерогенността, а както писах в началото има много статии със За и Против Аспартама, реших да напомня че това което искам да разбера е дали наистина използването на подсладители води до стерилитет както твърдят имуноложките.
Обещах на Ganka:)
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2008, 12:34:21 pm »
Изкуствените подсладители са наистина вредни - не само аспартама, но и захарина, както и ацесулфам К и т.н. - все вещества, които не се усвояват от организма, защото не са естествени, но оказват вредно въздействие. А дали причиняват стерилитет - вероятно влошават общото здравословно състояние на организма и от там мож да с търси косвена връзка със стерилитета. Но пряко - едва ли.
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2008, 08:06:36 am »
Пусни търсачката.Има много статии за вредата/вкл. безплодие/ от аспартам.Вреден е и мононатриевия глутамат, както и много от е-тата в храните.
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #6 -: Март 13, 2008, 23:41:38 pm »
Намерих нещо интересно по темата:http://www.narcotic.free.bg/001.html


Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #7 -: Март 13, 2008, 23:52:04 pm »
това е произволно избрана час от едно много голямо изследване, канцерогенен не е точната дума, но наистина се разпада на такива неща в тялото. Самото имзследване е 184 страници, ако някой има желание да го прочете, да каже, ще го пратя

bubata, аз искам да го прочета, ето мейл: ivanova.pepi@gmail.com
Аз от години използвам захарин, но само за кафето  :?
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #8 -: Март 19, 2008, 19:34:47 pm »
Danny S, много интересна статийка има в линка който си пуснала :thankyousign:
Обещах на Ganka:)
Re: Подсладители и стерилитет
« Отговор #9 -: Април 13, 2008, 01:07:51 am »
Наистина много интересна статия. Как ще я отказваме захарта, не знам...