0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #140 -: Август 03, 2012, 12:57:04 pm »
Мисти, аз чушката я нарязах на 4-5 по-големи парченца, приготвих ги на пара и после много лесно ги обелих. През пасатора и във формичките за лед. В тези формички между другото прибирам всякакви пасирани плодове и зеленчуци, много са удобни.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #141 -: Август 03, 2012, 15:59:31 pm »
Мисти, аз чушката я нарязах на 4-5 по-големи парченца, приготвих ги на пара и после много лесно ги обелих. През пасатора и във формичките за лед. В тези формички между другото прибирам всякакви пасирани плодове и зеленчуци, много са удобни.
Мишле в торбички за лед или  обикновени формички за лед използваш?!
Праскови мислиш ли да си замръзяваш?!


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #142 -: Август 03, 2012, 16:21:39 pm »
Мисти, аз чушката я нарязах на 4-5 по-големи парченца, приготвих ги на пара и после много лесно ги обелих. През пасатора и във формичките за лед. В тези формички между другото прибирам всякакви пасирани плодове и зеленчуци, много са удобни.
Мишле в торбички за лед или  обикновени формички за лед използваш?!
Праскови мислиш ли да си замръзяваш?!
В торбичка за лед мисля, че нещо много течно като вода може само да се налее.
В пластмасови формички, така че да прибирам кубчета после :) Всяко кубче увивам в хартия за печене като бонбонче и тогава в найлоново пликче. Може да е прекалено, но не искам да контактува с найлона храната директно. Пликчетата за кърма дават един особен дъх на кърмата, и заради това не исках сега да рискувам. Праскова прибрах снощи.
Имам праскови, кайсии, сини сливи, чушка, тиквичка, ябълка на резени, круша.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #143 -: Август 03, 2012, 16:39:37 pm »
Сините сливи пак на пара и белиш и пасираш?!Благодаря за идеите! Горе долу какво количество си приготвяш от плодовете /зеленчуците/?!Аз мисля основно да готвя до  навършване на 9 мес.после на кухнята.Чувам добри отзиви от  познати майки.
Аз кърма си замръзих в шишенца от минерална вода 0,330 ml.изварени.
« Последна редакция: Август 03, 2012, 16:51:51 pm от Misty »


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #144 -: Август 03, 2012, 17:18:08 pm »
Ами аз исках по-малки дозички да имам, от 40мл до 120мл в отделни пликчета, за да не размразявам голямо количество, ако се наложи. Колко имам....и колко ще изхвърля, не е истина просто, но това е друга тема  :lol:

Плодовете сурови, не ги обработвам термично, само зеленчуците.
Какво количество, трудно мога да ти кажа, имам две форми по 12 кубчета всяка, едните са по-големички. Пасирам и пълня, докато си заема мястото и слагам във фризера. Снощи примерно от 6 праскови направих към 40 кубчета.Но примерно ако искам да слагам в кисело мляко или каша ги виждам като две кубчета за едно ядене. Рано е да преценя още де, но така си мисля в момента.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #145 -: Август 04, 2012, 12:56:06 pm »
Верно то е според зависи.Предпочитания, апетит...Снощи ме хвана музата и правих праскови.Тази сутрин сливи.И двата плода по 1 кг.без термична обработка беля и пасирам сурови във формите,  после в торбички.Прасковите излязоха повече.Мисля да взема още кило сливи.Смятам и домот розов градински да си замръзя и печена пиперка червена към Септември.Мишле ти пиперка дава ли вече?!


*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #146 -: Август 04, 2012, 15:29:57 pm »
А защо пасирате? То докато дойде зимата децата вече ще ядат цели парчета. Според мен е по-добре да прибирате нарязани на кубчета, а ако решите като размразите можете пак да ги пасирате.
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #147 -: Август 04, 2012, 15:42:41 pm »
Мими, то някои ги пасирах, с по-ранните дати, които ще дам по-раничко, но тия последните с блендера ги разкашках само, колкота да влязат във формичките. Нали ти казах, че не исках директно в пликче да слагам. Парченцата трябва в пликче, а кубчето правя на бонбонче в хартия хахаха луда работа  :lol:
Мисти, чушка не съм дала още, то само чушка не знам дали ще яде, ще я въведа като я добавя към вече опитан зеленчук. То на мен гадно ми мирише, не знам за него.

Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #148 -: Август 27, 2012, 11:59:05 am »
Чушките ги режех на няколко парчета /нещо като правоъголник/, сварявах във вода, докато омекнат /може и на пара разбира се/ - тогава всяко парченце се олва мното лесно. Прибавях ги към другите зеленчуци за приготвяне на пресни пюрета, като пасирах всико заедно. Може са зе замразят на парченца и след размрязяване да се прибяват към каквото искате.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #149 -: Август 27, 2012, 13:16:03 pm »
Пак питане от мен.Другата седмица съм решила да захранавам, по съвет на педиатърката с ябълка.Тя препоръча да бланширам ябълката във вряла вода за минути и после да пасирам.Дали ще е добре или да пробвам да пека и така да давам?!
И още нещо, тъй като в началото ще се хапва от бебо твърде малко количество, мога ли примерно да си пасирам 1/2 ябълка да я сложа в хладилника за два дни примерно, да давам.Да "готвя" на два дни.Колко време е нармално/безопасно да се държи  пюре в хладилник /не във фризер/ по принцип?!


*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #150 -: Август 27, 2012, 16:20:57 pm »
Колко време е нармално/безопасно да се държи  пюре в хладилник /не във фризер/ по принцип?!
Препоръчва се до два дни престой в хладилника.


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #151 -: Август 27, 2012, 16:25:37 pm »
Да - до 48 часа може да е престояло в хладилник. Но моят съвет е на такома малко дете да даваш прясно приготвени неща. Нямам научни аргументи, но мисля, че така ще бъде по-полезно - ще усвоява пълноценно полезните неща от плода.
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #152 -: Август 27, 2012, 17:27:12 pm »
Мисти, аз ябълката я пекох, по съветите на др.Бърди. Мисля, че ще е по-вкусна за детето от бланшираната. А и смятам, че част от витамините й ще останат във врялата вода. Всеки ден пекох по половин ябълка, за 20 мин е готова във фурната. Не съм прибирала храна за следващ ден. Приготвяй прясно на детето си, няма да ти отнема много време, създава се организация и се свиква.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #153 -: Август 28, 2012, 11:25:26 am »
ОК.Значи пека! :D
Другата седмица съм на ябълкова диета... :lol:
Благодаря за съветите!
Пожелайте ми успех и ящтно дете... :D


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #154 -: Август 31, 2012, 08:00:06 am »
http://vkuhniata.wordpress.com/2009/12/06/kids-oat-squares/


Нещо подходящо за закуска(с гултен)


Цитат:
КЪРМЕТЕ МАКСИМАЛНО ДЪЛГО! ЗАХРАНВАЙТЕ С ГЛУТЕН СЛЕД 8-МИЯ МЕСЕЦ! Глутен съдържат пшеницата, ечемика, овеса и ръжта.
НЕ ДАВАЙТЕ И ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ВОДАТА ОТ ТЯХ, често педиатрите я дават на бебета още във втория месец!
При захранване с глутен е важно да се започне с малки количества и те да се увеличават много бавно. Веднъж въведен, глутенът трябва да се предлага всеки ден, за да може да се получи натрупване и да се види има ли реакция. Важното е да не се пропуска няколко дни да не се дава глутен. За съжаление реакцията може да се появи след месеци. Според нови изследвания ако се захрани с глутен твърде късно, децата премат по-големи количества храна и съответно приемат по-големи количества глутен. Това може да отключи непоносимост. Затова е важно количеството да се увеличава много бавно, а не както при въвеждането на другите храни в рамките на седмица.
Най-лесно се усвоява глутенът от овеса и е хубаво именно той да първата глутенова храна. Много добра е схемата на въвеждане първо на овес,  след това ръж, ечемик и накрая пшеница.

Бистра Здравкова-представител на Асоцияцията
0899314834
bistra.s@abv.bg
« Последна редакция: Август 31, 2012, 08:07:24 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #155 -: Август 31, 2012, 11:06:29 am »
http://vkuhniata.wordpress.com/2009/12/06/kids-oat-squares/

Нещо подходящо за закуска(с гултен)

Цитат:
КЪРМЕТЕ МАКСИМАЛНО ДЪЛГО! ЗАХРАНВАЙТЕ С ГЛУТЕН СЛЕД 8-МИЯ МЕСЕЦ! Глутен съдържат пшеницата, ечемика, овеса и ръжта....
......

Бистра Здравкова-представител на Асоцияцията
0899314834
bistra.s@abv.bg

Нищо чудно, че въпросът със захранването с глутен е толкова често дискутиран, като всеки Пенчо, Генчо и Иван излиза с мнение.

Коя е тази госпожа, на коя асоциация е представител и на какво базира мнението си? Лично, ако ще следвам нечие мнение, бива да е добре базирано на нещо солидно.

пп. не се пише асоциЯция, а асоциАция
http://www.kakvo.org/pravopis/%E0%F1%EE%F6%E8%E0%F6%E8%FF

« Последна редакция: Август 31, 2012, 11:11:14 am от vaci »


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #156 -: Август 31, 2012, 11:19:14 am »
Ако това последното се отнася за мен,заповядай,Ваци.
http://www.schaer.com/smartedit/documents/download/AZ_BG.pdf

Това е българска асоциация на болните от тази зависимост.А госпожата не я познавам :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #157 -: Август 31, 2012, 14:46:27 pm »
Бре тоз глутен! 8O
Чак страх ме хваща! е, аджаба, кога е добре да се въведе до 8 -мия мес.или след него?!Направо се обърках вече... :?
С голямата щерка въвеждането, сякаш не беша чак такава драма...пък съм и забравила вече ...


*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #158 -: Август 31, 2012, 15:51:21 pm »
е вярно голямо чудене :lol:
въвеждайте на 7м. навършени например, та до 8-я да е въведен.
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #159 -: Август 31, 2012, 16:26:48 pm »
Ако това последното се отнася за мен,заповядай,Ваци.
http://www.schaer.com/smartedit/documents/download/AZ_BG.pdf

Това е българска асоциация на болните от тази зависимост.А госпожата не я познавам :D

:) А според ЕС и американски източници, е за предпочитане да се въведе м/у 4-6 месец.
http://cot.food.gov.uk/pdfs/cotsacnstatementgluten201101.pdf

Да се чуди човек на кого да вярва :)