0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2008, 10:49:54 am »
И на мен док ми каза, че следващият опит ще е с лека стимулация...значи това е имал в предвид :oops:Ще следя темата с интерес, а на момичетата в процедура успех :goodluck:


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #21 -: Февруари 11, 2008, 12:26:53 pm »

Това, което не ме удовлетвори е по-малкия брой на яйцеклетките, което рефликтира на  успеваемостта.

Също ме вълнува  качеството на яйцеклетките...

При една от процедурите не настъпи оплождане, като нас няма мъжки фактор а от предходна Ин витро процедура имаше такова.

От особено важно значение според мен е и причината за стерилитет.

Дийп, как да те разбирам, мила? При мъжки фактор не е добре да се прилага лека стимулация ли? Защо? Те и много яйцеклетки да са, пак може да не се оплодят. Явно не те разбирам. Моля те да изясниш. Мерси :D
На мен също ми прдстои ИКСИ на ЕЦ или с лека стимулация. Док.още не е решил как ще действаме. От всичко прочетено си мисля, че е по добре да има лека стимулация.
Боба, по-добр е евсе пак лека стимулация отколкото съвсем на ЕЦ въпреки, че тук има момичета забременяли и на ЕЦ. Все пак при леката се разчита на повече от една яйцеклетка.. Успех :D

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #22 -: Февруари 11, 2008, 13:01:27 pm »
Злато, при мъжки фактор по-често се използва класическа стимулация, защото се очаква по-лошо качество на ембрионите. Добре е да са повече, за да може да се избира. Все пак при подбора на плувците няма гаранция, че ще се уцели читав, с който да се оплоди. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #23 -: Февруари 11, 2008, 14:03:08 pm »
Злато, при мъжки фактор по-често се използва класическа стимулация, защото се очаква по-лошо качество на ембрионите. Добре е да са повече, за да може да се избира. Все пак при подбора на плувците няма гаранция, че ще се уцели читав, с който да се оплоди. :?

Zlatulka,White е отговорила много точно вместо мен.  :wink: :bighug:


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #24 -: Февруари 11, 2008, 16:06:33 pm »
Благодаря ви, мацки. Ей такива доводи исках да чуя. :D Тогава ми е странно защо док предложи лека стимулация. :? Първата глупост с ИКСИ на ЕЦ аз сама му я предложих, но варианта с лека стимулация излезе от неговата уста.. :?

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #25 -: Февруари 11, 2008, 21:20:07 pm »
Предполагам, че и при мен ще има подобен вариант заради тежката хиперстимулация при първия ми опит. С нередовен цикъл съм, така че може би ИКСИ на естествен цикъл не е възможно. Записвам се да следя темата.    :oops:
  09.11.2007
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #26 -: Февруари 11, 2008, 22:24:45 pm »
Добре си дошло, Жабче. Аз отдавна следя твоята история. Дано пък в леката стимулация да е нашия шанс  :crossfingers:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2008, 00:06:25 am »
При настоящите обстоятелства вероятно не бих се подложила на лека стимулаци. Преди да диагностицираме ендометриозата прегърнах идеята за лека стимулация, въпреки че сме с умерено тежък мъжки, защото и при двете икси-та имахме добри ембриони /при първото стигнахме до бластоцисти, а при второто на 4 ден имаше първокластни морули/, но сега при това положение с наличието на ендометриоза не бих се съгласила на лека стимулация.

Жабче и Zlatulka, много късмет момичета! :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #28 -: Февруари 12, 2008, 10:36:57 am »
Не знам вече какво да мисля.. :? Пак ще говоря с док все пак за да видя той какво ще каже. Всъщност нещата при нас и без друго се отлагат за неопределен период от време по финансови причини така че се надявам да посъбера още ценна информация и да успея да взема правилното решение. :D Благодаря на всички за изказаните мнения до момента.

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #29 -: Февруари 12, 2008, 13:03:12 pm »
Включвам се да споделя и моя опит в тази насока.1ви опит дълъг портокол хиперстимулация 13  ембриома-неуспешен 2ри опит дълъг портокол със сменени лекарства 16 емб.неуспешен 3ти опит вливания на имуновенин 4 ри биопсии къс портокол 6 ембр.3 върнати успешен опит с близнаци за съжаление до 14г.с.когато се разболях лошо но това е друга тема.Доверявай те се на доки той знае какво прави!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2008, 13:48:19 pm »
Рере, така като те чета не оставам с впечатление, че си била с лека стимулация :? Поясни, моля те ако бъркам.

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #31 -: Февруари 12, 2008, 14:52:55 pm »
Zlatulka 3тия опит ми беше по къс портокол стимулацията беше само 7 дена за разлика от предните 2 които бяха около14дена.Док.ми каза този път по къс портокол за това знам че е така за съжаление не знам с какви лекарства за да ти кажа но ти знаеш че това няма никакво значение защото всеки организъм се повлиява различно поне това съм разбрала от всичките опити!Бъди по спокойна и имай вяра че всичко ще е наред!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #32 -: Февруари 12, 2008, 15:00:28 pm »
Злате, не потъвай в анализи, просто няма смисъл.
Колко мъжки ви е мъжкия фактор?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #33 -: Февруари 12, 2008, 16:06:26 pm »
Колко мъжки ви е мъжкия фактор?
:D ами зависи :D от тежък до много тежък :D Последната ни СГ е с 10% морфология по Крюгер,а всички предни са били с по 2-3%. Иначе подвижността е към нормална :D Бройката също варира, но като цяло не е добре. Ако ти се чете, можеш да влезнеш в дневника ми. :D

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #34 -: Февруари 12, 2008, 18:18:11 pm »
Охоооо, че вие с това 10% за "завиждане"!  :lol:
Ще влезна да видя тия дни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #35 -: Февруари 12, 2008, 18:52:38 pm »
Да споделя и аз за моите безславни опити. Без никаква стимулация - на ЕЦ - един или два фоликула. С адска стимулация - по-зле. Мисля си, че за момичетата на моята възраст решението е ин витро на ЕЦ или с лека стимулация !!!

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #36 -: Февруари 12, 2008, 19:33:21 pm »
Да споделя и аз за моите безславни опити. Без никаква стимулация - на ЕЦ - един или два фоликула. С адска стимулация - по-зле. Мисля си, че за момичетата на моята възраст решението е ин витро на ЕЦ или с лека стимулация !!!
Абсолютно подкрепям!!! Или за момичета с поизчерпан яйчников резерв. Все едно е колко стимулираш....
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #37 -: Февруари 12, 2008, 20:52:58 pm »
Да споделя и аз за моите безславни опити. Без никаква стимулация - на ЕЦ - един или два фоликула. С адска стимулация - по-зле. Мисля си, че за момичетата на моята възраст решението е ин витро на ЕЦ или с лека стимулация !!!
Абсолютно подкрепям!!! Или за момичета с поизчерпан яйчников резерв. Все едно е колко стимулираш....
Да обобщим - най-вече за момичета на моята възраст с изчерпан яйчников резерв  :wink:

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #38 -: Февруари 12, 2008, 22:36:00 pm »
Да споделя и аз за моите безславни опити. Без никаква стимулация - на ЕЦ - един или два фоликула. С адска стимулация - по-зле. Мисля си, че за момичетата на моята възраст решението е ин витро на ЕЦ или с лека стимулация !!!
Абсолютно подкрепям!!! Или за момичета с поизчерпан яйчников резерв. Все едно е колко стимулираш....
Да обобщим - най-вече за момичета на моята възраст с изчерпан яйчников резерв  :wink:
Опааа, аз май пак нещо не съм разбрала.  :oops: Имах предвид за момичета над 35 или с изчерпан яйчников резерв. (Въпреки, че някои дами и над 35 реагират прекрасно на стимулация - пу-пу, да ги наакат кокошките).
Извини ме, слънце! :bighug:
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2008, 09:17:48 am »
Да споделя и аз за моите безславни опити. Без никаква стимулация - на ЕЦ - един или два фоликула. С адска стимулация - по-зле. Мисля си, че за момичетата на моята възраст решението е ин витро на ЕЦ или с лека стимулация !!!
Абсолютно подкрепям!!! Или за момичета с поизчерпан яйчников резерв. Все едно е колко стимулираш....
Да обобщим - най-вече за момичета на моята възраст с изчерпан яйчников резерв  :wink:
Опааа, аз май пак нещо не съм разбрала.  :oops: Имах предвид за момичета над 35 или с изчерпан яйчников резерв. (Въпреки, че някои дами и над 35 реагират прекрасно на стимулация - пу-пу, да ги наакат кокошките).
Извини ме, слънце! :bighug:
За нищо, миличка! Жалко, че ние не сме от тях! Дано сега е нашият шанс!  :goodluck: :bighug: