0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Темата на бременните - 6 част
« -: Юли 12, 2007, 11:35:01 am »
Айде нова темичка :lol:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #1 -: Юли 12, 2007, 11:37:00 am »
На късемт да ви е :lol:
И да я напълните само с хубави емоции.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #2 -: Юли 12, 2007, 11:53:29 am »
Чакаме новини :D
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #3 -: Юли 12, 2007, 11:55:22 am »
И такаааааааааааааа - да се отчета относно Анти Д гама глобулина в клиника "Селена".

Току що разговарях с управителя д-р Георгиев, който ме уведоми, че до скоро е била за сметка на клиниката, защото са ползвали българската, но понеже нямало в момента, та сега се заплаща от пациентките. Емиии това е, ако някой случайно има връзки със складове за лекарства и може да удари едно рамо за българския вариант, ще бъда благодарна! Все пак вече си бих една от 170 лв :wink:
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #4 -: Юли 12, 2007, 11:58:32 am »
Айде да е на късмет новата тема. Еййй, чак за 6-та част се класирах. :D
Аз има следното питане - е ли задължително ходенето на ЖК? Вчера си говорих с една позната, която е била пациентка на "любимия" д-р Тодоров (не е имала репро проблеми). Тя не е ходила никъде на ЖК, носила си е само документите от прегледите при него и така е раждала (по Здравна каса) в 1 АГ Св. София.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #5 -: Юли 12, 2007, 12:00:30 pm »
Аз да си изкажа болката - пия магнерот заради контракции, обаче, от две седмици вместо да намаляват те се усилват, а от няаколко дни са съпроводени и с доста силни болки в кръста. На всичкото от горе два пъти се събуждам от силна, режеща болка ниско долу, която изчезва след като се изпишкам. На лекар съм в понеделник и имам чувството, че тези три дни ще ми се точат като години...
Дали има по-висока доза на Магнерот-а или направо ще сменям лекарството?
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #6 -: Юли 12, 2007, 12:02:59 pm »
Айде да е на късмет новата тема. Еййй, чак за 6-та част се класирах. :D
Аз има следното питане - е ли задължително ходенето на ЖК? Вчера си говорих с една позната, която е била пациентка на "любимия" д-р Тодоров (не е имала репро проблеми). Тя не е ходила никъде на ЖК, носила си е само документите от прегледите при него и така е раждала (по Здравна каса) в 1 АГ Св. София.


Ами болничните? Щото моя доктор ме прати при държавната гинка за болничния преди раждане.
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #7 -: Юли 12, 2007, 12:05:00 pm »
Айде да е на късмет новата тема. Еййй, чак за 6-та част се класирах. :D
Аз има следното питане - е ли задължително ходенето на ЖК? Вчера си говорих с една позната, която е била пациентка на "любимия" д-р Тодоров (не е имала репро проблеми). Тя не е ходила никъде на ЖК, носила си е само документите от прегледите при него и така е раждала (по Здравна каса) в 1 АГ Св. София.

От ЖК ти дават направления за безплатните изследвания и болничните (не че са толкова много, де), иначе доколкото ми е известно, не е задължително. Доколкото съм наясно, можеш да се запишеш на ЖК и при личната лекарка и тогава тя ще ти дава направленията и болничните. Честито от мен.

Коки, според мен обади се на лекаря си и го питай, не чакай до прегледа.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #8 -: Юли 12, 2007, 12:08:44 pm »
Това с безплатните изследвания ми е ясно, но ... проста сметка показва, че отиването до Св. София и обратно с такси или кола, ми излиза на цената на безплатните изследвания. Явно ще се ориентирам към по-удобен вариант.
Сега да питам мамите и бременните в Лозенец, къде са ходили на ЖК?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #9 -: Юли 12, 2007, 12:17:17 pm »
коки,
ако можеШ да иzтеглиШ предледа Ще е добре, в противен случай почивай повече. Като отидеШ на доктор, попитай го дали ти е "достатъчно дълга" Шийката на матката.
Не е zадължително да има някакъв проблем, не се плаШи, но не се натоварвай много до прегледа.
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #10 -: Юли 12, 2007, 12:34:25 pm »
Пробвах да изтегля прегледа, но лекарката не е на работа до понеделник. Ще си почивам и ако утре съм все така ще отида при някой друг. Дано всичко е наред  :?
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #11 -: Юли 12, 2007, 12:37:37 pm »
Коки, и аз напоследък имам доста по- често контракции, успокоявам се с това че не са болезнени, но инак при всяко сменяне на позата - ставане от бюрото, от леглото, лягане, слизане от автобуса..... и пр. си усещам стягане на корема. СТава като камък.(
Другата седмица съм при д-р Благоева и се надявам до тогава да удържа положението. Засега нищо не пия.
Стискам палци при теб всичко да бъде наред!
« Последна редакция: Юли 12, 2007, 12:42:06 pm от gabi »
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #12 -: Юли 12, 2007, 12:45:03 pm »
gabi, аз не се притеснявах толкова докато не се появиха болките в кръста, успоредно с контракциите и едно пристягане такова, сякаш дишам по-трудно.
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #13 -: Юли 12, 2007, 13:17:57 pm »
Незнам какви са тези безплатни изследвания, но аз ходя в Св. София на ЖК и когато сезаписах си платих двеста лева таксата  и всеки месец ходя там и там ми правят всичко необходимо без биохимичен скрининг и триизмерен.Това се плаща допълнително. Здравноосигурена съм.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #14 -: Юли 12, 2007, 13:19:36 pm »
коки, кажи каква доза взимаш от магнерота???? Разбира се ти се консултирай с лекар, но аз например взимах 3 по 2 на ден + но шпа, а между другото след като ми преминха болките спрях но шпа-то, но магнерот пиех докато не влязох в 9 месец, т.е.  през по-голямата част от бременността, не само при болки. И си почивай повечко, ако работиш си вземи болничен и си полежи малко у вас.
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #15 -: Юли 12, 2007, 13:22:33 pm »
White, не е задължително да ходиш на ЖК. Аз лично нито ходя, нито съм се записвала на такава. Джипито ми дава направления за изследванията, а на безплатните им УЗ-ита изобщо не държа. Болнични /включително за бременност и раждане/ също можеш да вземеш без проблем от джипито си. Но моят съвет е все пак да обсъдиш ситуацията с джипито, защото те нерядко се правят на ударени.
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #16 -: Юли 12, 2007, 13:26:45 pm »
Много ти мерси, Марми. Моята джи-пи е много разбрана и май ще мина на този вариант. Подразбира се, че на УЗИ при друг, освен д-р Стаменов и някой за фетална няма да отида. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #17 -: Юли 12, 2007, 13:31:13 pm »
3*1 го пия Магнерота, а от няколко дена пия и но-шпа при болки. За почиването си почивам - или лежа или седя, това го умея много добре  :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #18 -: Юли 12, 2007, 13:41:15 pm »
коки :) стискам палци, консултирай се с лекар за дозата магнерот, която е подходяща за теб и би могъл да ти я увеличи, обсъдете и продължителността на приема. Поздрави и още веднъж - успех.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #19 -: Юли 12, 2007, 13:48:14 pm »
Имам въпрос момичета, ако имате инфо - помагайте. Днес бях на преглед, нямам разкритие, плацентата има частични калцификати, но е "добра" и "прясна" - цитирам лекарката, околоплодните води обаче са понамалели, в норма са все още, но са в долната граница. Докторката каза, че няма място за притеснение, но аз все пак искам да попитам ако някой има подобно развитие да сподели??? Иначе чакам и май започвам вече да изперкулясвам  :? То в началните месеци те е страх да не тръгне по-рано, сега пък искам вече да идва и се поизнервих - няма угодия  :?