0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

историята на mimi
« -: Септември 04, 2006, 12:12:12 pm »
Привет на всички!
Минават вече 6 години в борба за бебче.За да не съм досадна ще разкажа накратко, всичко започна с ултразвуков преглед, спермограма, и последваха всички възможни прегледи за жена и за мъж, хормонални изслдвания, хидротубация, лапароскопия, инсеминации, инвитро, но нищо несе получаваше и не се и получава.
Продължавахме да се борим, защото нямам диагоза, т.е всикчо е наред, няма пречка от която да не става забременяване.
След инвитрото си казах, стига вече, ще починем и чудото стана, забременях случайно, но уви радостта ни беше кратка, само до 9 г. с.
Вчера след разговор с моя приятелка решихме, че може би и друг път съм забременявала, но не съм разбирала, защото организма отхвърля плодния сак, и така стигнахме до ВЪПРОСА ЗА ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: историята на mimi
« Отговор #1 -: Септември 04, 2006, 12:16:51 pm »
И направихте ли ги? Съжалявам за случилото се. :(
Re: историята на mimi
« Отговор #2 -: Септември 04, 2006, 12:18:13 pm »
И направихте ли ги? Съжалявам за случилото се. :(
Здрасти Лали, не сме правили нищо, аз от втора седмица се интересувам о тези изследвания
Re: историята на mimi
« Отговор #3 -: Септември 04, 2006, 12:21:46 pm »
И направихте ли ги? Съжалявам за случилото се. :(
Здрасти Лали, не сме правили нищо, аз от втора седмица се интересувам о тези изследвания
Без да искам натиснах публикувай........та искам да отида възможно най скоро до плевен, но сега не мога да излизам нито отпуск, нито болничен, надявам се до края на месеца да отидем, това мисля, че е последното което ще направим....ВОДИМ СЕ НЕИЗЯСНЕН СТЕРИЛЕТ, ПРОСТО БЕЗ ДУМИ ОСТАНАХ ВЕЧЕ
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: историята на mimi
« Отговор #4 -: Септември 04, 2006, 15:09:08 pm »
Мими, съжалявам за случилото се. :(
Писах ти в другата тема.Вярно, че изглежда като реклама, но аз бих си дала парите при Конова.Не забравяй да изследвате и НК клетките.
За 3часа ще свършите всичко, намери време.
Успех ти желая!
« Последна редакция: Септември 04, 2006, 21:18:18 pm от danidan »
Re: историята на mimi
« Отговор #5 -: Септември 04, 2006, 15:33:13 pm »
Не забравай да изследвате и НК клетките.
За 3часа ще свършите всичко, намери време.
Успех ти желая![/b][/color]
Цитат
Мерси пак дани, аз се опитвам в гугъл да търся инфо за тия нк клетки, но не успявам, ох моля те да си поговорим малко, чудя се като не могат да открият проблем, на какво може да се дължи това чудо, а и забравих да спомена, че доста трудно ми се пукат фоликулите и чак към 18-ти ден, което не хубаво, доколкото знам се получава нещо като презряване...
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: историята на mimi
« Отговор #6 -: Септември 04, 2006, 21:34:14 pm »
Миличка, аз не съм лекар и мога само да те насоча към такъв.
Ако не си намерила добър лекар, бих те посъветвала да си намериш добър специалист по стерилитет, за да правиш нещата както трябва.
Той ще ти следи фоликулите и ще направи най-доброто за теб.

Иначе от скоро се знае, че НК клетките са една от причините за незабременяване при много жени.
Прочети инфото от Денят на Репродуктивното здраве в Плевен на доц.Конова.Тук има малко инфо за НК клетките:

http://www.zachatie.org/pleven2006/Konova_Pleven_Day_06.ppt

Много лекари подценяват имунологичните и генетични проблеми, но лично мое мнение е, че можем да си спестим много, ако правим и тези изследвания.
Така че те съветвам да ги направите.Може да няма проблем там, но поне да си знаете.А и напоследък се оказва, че при много семейства има нещо друго + такива проблеми, така че нищо не губите.Доц.Конова ще ти каже точно какво да изследвате, според вашият случай.Тя ще те препрати и към генетичката, с която работи.
Успех ти желая Мими и пиши за резултатите!
 
« Последна редакция: Септември 04, 2006, 21:58:53 pm от danidan »
Re: историята на mimi
« Отговор #7 -: Септември 07, 2006, 17:51:32 pm »
На английски има много информация за NK cells (Natural Killer Cells). Най-общо, това са полезни клетки, които се борят срещу болни клетки - например ракови, но има подозрение, че ако са много активни, атакуват и зародиша.

Идеята да си направиш имунологични изследвания е много добра - направи си и генетични даже.
Поне си забременявала, това е хубаво.

Желая ти много успех :D
Благодаря ти, Бени!







Re: историята на mimi
« Отговор #8 -: Септември 08, 2006, 13:19:43 pm »
На английски има много информация за NK cells (Natural Killer Cells). Най-общо, това са полезни клетки, които се борят срещу болни клетки - например ракови, но има подозрение, че ако са много активни, атакуват и зародиша.

Идеята да си направиш имунологични изследвания е много добра - направи си и генетични даже.
Поне си забременявала, това е хубаво.

Желая ти много успех :D
Фрешче, много ти благодаря за инфото, а да споделя днес ходих за ми вземат кръв за пролактина на -15 минута и на нулева минута, резултатите са:
26.55ng/ml и 19.6нг/мл, моля споделете мнетие, също така ще пия вечер по четвърт парлодел