0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #60 -: Март 02, 2015, 07:50:44 am »
Slanceto2 и аз имах завишен белтък при едно от изследванията и следящия ме лекар не му обърна никакво внимание като каза че било нормално да са леко завишени стойностите при бременност( аз пусках в Кандиларов и беше като стойност 30, а дотогава все е било 0), при положение че при предишната ми бременност се наложи спешно секцио заради преекламсия, развила се за дни( благодарение на д-р Игов си имам сега дъщеря, защото тогава никой друг пак не обърна внимание на оттоците и невероятно бързото качване на кг буквално за дни, както и кръвното, а се следях при една от най- хвалените лекари в момента в Надежда). Та съвет следи си редовно кръвното и освен това бях чела ,че белтък може да има и в резултат на кандида, така че предложи да ти вземат микробиология( но при нея трябва да си 4_5 дни без утрогестан вагинално). За ЖК аз исках в Надежда, но д-р Персенска ми препоръча лекар, който работи там, но проследява на друго място и също вижданията са ни веднъж на месец, колкото за болничен и кг, та комай е практика това да е ЖК в момента( дотук имам 2 изследвания на кръв и урина и една микробиология, а се очертава секцио до 15 дни).
Иначе на ФМ ходех при д-р Геогиев , сега на доплер пак при него и от наблюденията ми и в отделението за задържане и от срещите ми с други лекари  съм доволна от него, не говори много но достатъчно и според мен е с най-адекватните преценки поне до момента. Четох доста негативни мнения, но на мен ми допадна, така че явно си е до сходство в характерите.

url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #61 -: Март 02, 2015, 20:14:17 pm »
Аз редовно следя плацентарни молекули при имунолозите, защото с тях все нещо не е наред, а това по принцип е знак,че след 20 седмица може да развия прееклапсия. За това и така се притеснявамза този белтък. Иначе за сега нямам никакви други симптоми, кръвното винаги ми е било ниско, сега също, нямам отоци, не съм качила никакви килограми, но съм само в 14 седмица, де.
На спешния кабинет попаднах на д-р Ташков, той също каза белтъка да не ме притеснява. При мен няма стойност, а пише trace - следи. И други отклонения имам в урината - следи от кетони, уробилиноген, билирубин над реф.ст., но Ташков каза, че урината не го притеснява. Според него по притеснително е, че имам антитела за цитомегаловирус в кръвта. Много се уплаших, каза че е важно да направя скрининг в 16 седмица да се види мозъка на бебчето дали се развива правилно. Много ме е страх и незнам как ще ги преживея тези 2-3 седмици до тогава. Някоя от вас сблъсквала ли се е с цитомегаловирус? Igg, което показва инфекция в миналото ми е завишено, Igm, което показва инфекция сега е в референтни стойности, но все пак не е 0 и той каза, че въпреки, че инфекцията е била в миналото, това че все още имам антитела не е добре
« Последна редакция: Март 02, 2015, 20:19:47 pm от slanceto2 »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #62 -: Март 02, 2015, 21:01:45 pm »
При урината имам абсолютно същите отклонения като при теб и коментара е същия, че е нормално, а за цитомегаловируса, на мен не ми е и пускано такова изследване, така че нямам инфо. Кетони и уробилиноген винаги са ми били завишени. Ако имаш възможност тази консултация за мозъка я направи при двама лекари, поне аз така процедирах, че и при мен все нещо не беше както трябва( то и сега е така), но пък и да го мислиш нищо не може да се промени. Аз станах хипохондрик и параноик покрай двете си бременности, няма преглед дето да мине без изненади.Стискам палци всичко да е наред при теб.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #63 -: Март 02, 2015, 22:40:33 pm »
Slanceto, през първата ми бременност не съм правила изследване за Цитомегаловирус и всичко беше наред.
Сега, при втората ми бременност, се изследвах и двата ми показателя бяха отрицателни. Д-р Михова пък беше много изненадана, защото по-голямата част от хората някога в миналото са се срещали с този вирус. Това, че аз не съм имала такава среща  :lol: я притесни да не би да се заразя по време на бременността ми, защото голямото ми дете ходи на градина и да не ми донесе вируса от там. За това правих още два пъти контролни изследвания в по-напреднала бременност.
Аз мисля, че няма за какво да се притесняваш, а да си направиш контрола след известно време, за да не го мислиш тоя вирус.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #64 -: Март 03, 2015, 11:00:42 am »
Кажете нещо хубаво,стига с тези  вируси :( .Честит празник,дано седмиците минават безболезнено и неусетно!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #65 -: Март 03, 2015, 18:14:59 pm »
Честит Национален празник :)
Днес бях на третия видеозон, добре е бебка, не изостава :)
Добре дошла на Деси_дочева :)

елис, то не остана при теб :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #66 -: Март 03, 2015, 19:04:35 pm »
Браво, jasmin_veni :) Чудесни новини

Честит празник, момичета  2bg



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #67 -: Март 03, 2015, 19:27:32 pm »
Денят свърши, но... Честит празник и от мен!

Jasmin_veni, браво на момата!

Аз минах втората ФМ. С бебка всичко е ОК. Пораснала е и вече е 390гр., отговаря си точно на седмиците. Така че аз съм доволна  :) Плацентата ми е задно-дясно разположена. Незнам какво значи, но док каза, че е супер.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #68 -: Март 03, 2015, 20:00:31 pm »
Аз исках да ви питам,докога се усеща разстягането на матката....Усещам една тежест ниско долу
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #69 -: Март 03, 2015, 20:06:13 pm »
Аз исках да ви питам,докога се усеща разстягането на матката....Усещам една тежест ниско долу

До края. Доколкото знам в последният месец растежа на бебето е най-бърз, заедно с него на матката и корема ти.

Честит празник на всички!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #70 -: Март 03, 2015, 20:34:03 pm »
Благодаря,честит празник!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #71 -: Март 03, 2015, 22:20:41 pm »
Честит празник момичета!

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #72 -: Март 04, 2015, 19:16:04 pm »
Вижте каква любопитна статия намерих: http://www.graziaonline.bg/v12374/mitove-i-legendi-za-bremenosta.html  :) За всички притесняващи се бъдещи мами.  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #73 -: Март 04, 2015, 19:53:47 pm »
Кати, благодаря за статията! Довечера може и да спя спокойно  :lol: Не мога да се отпусна от страх, че ще спя дълго надясно  :oops:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #74 -: Март 04, 2015, 20:59:43 pm »
:-)
« Последна редакция: Март 04, 2015, 21:01:46 pm от kati_vm »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #75 -: Март 04, 2015, 21:01:04 pm »
Аз се притеснявах от спането по гръб. По принцип редувам ляво и дясно, но ме заболява тазът и от време на време спя и по гръб. Затова реших да потърся в нета, толкова ли е опасно. Оказва се, че е поредният мит за бременни. ;-)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #76 -: Март 04, 2015, 21:05:33 pm »
Странно е, че на мен тук ми го казват всички - акушерки, лекари, хелт визитъри. Не можело да се спи надясно и по гърб именно заради тия вени. А мен така ме боли гръб от това спане само наляво, че направо вече изпитвам страх да си легна.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #77 -: Март 05, 2015, 14:53:56 pm »
Странно е, че на мен тук ми го казват всички - акушерки, лекари, хелт визитъри. Не можело да се спи надясно и по гърб именно заради тия вени. А мен така ме боли гръб от това спане само наляво, че направо вече изпитвам страх да си легна.
Даа, може би трябва да се имат предвид и чуждестранните препоръки. Като цяло не трябва да се спи по гръб, но може да се редуват лява, дясна страна, като най-препоръчителна е лявата:
http://www.babycenter.com/404_whats-the-best-sleep-position-during-pregnancy_7608.bc
Днес и моята проследяваща АГ  ми даде същия съвет.  :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #78 -: Март 05, 2015, 17:29:35 pm »
Здравейте маминки, не съм писала много време, но няма да се оправдавам, Влизам да кажа, че на 16.02.2015 ( на рождения ден на мъжа ми ) родих Софи 4050кг, 53см. Тръгнах нормално, но се наложи спешно секцио, защото тя се оказа високо и както се вижда доста голяма :) Но всичко мина чудесно и двете сме добре....... Пожелавам на всички тази радост и голямо щастие..... Леко бременеене и прекрасен финал със здрави и красиви бебочета :) Целувки от нас  :bori_007: :ballons: :bighug: :grouphug2:


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #79 -: Март 05, 2015, 20:12:12 pm »
Здравейте маминки, не съм писала много време, но няма да се оправдавам, Влизам да кажа, че на 16.02.2015 ( на рождения ден на мъжа ми ) родих Софи 4050кг, 53см. Тръгнах нормално, но се наложи спешно секцио, защото тя се оказа високо и както се вижда доста голяма :) Но всичко мина чудесно и двете сме добре....... Пожелавам на всички тази радост и голямо щастие..... Леко бременеене и прекрасен финал със здрави и красиви бебочета :) Целувки от нас  :bori_007: :ballons: :bighug: :grouphug2:
Да е жива и здрава малката принценска и много да ви радва! :bori_011: :balk_7: :balk_7: Благодаря за пожеланията.