0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
В навечерието сме на най-светлите и топли празници!



Нека в тази тема споделим обичаи, разни "адети" и всичко онова което
ни вълнува около празничната трапезата,
уютната обстановка и атмосфера на Бъдни вечер и Коледа!



Бъдете здрави и щастливи!  ornaico1
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #1 -: Декември 17, 2015, 20:21:44 pm »
Ще си имаме пълна къща по празниците тази година: сестрата на мъжа ми и годеникът й ще ни гостуват от Германия цели три седмици!

Сложихме началото на нова семейна традиция: вместо да се чудят какви играчки или дрехи да купуват на децата всяка Коледа, да им подаряват по едно дървено украшение за елха: лешникотрошачки, ангели, елфи, джуджета и еленчета... Ще отбелязваме кое от кога е и ще им се радваме всяка година, когато украсяваме елхата. Може би един ден децата ми ще си отнесат "колекцията" и на свой ред ще я слагат на елхата с децата си. Чергарски ни беше животът дълги години, сега ми се ще да затвърдим семейните връзки и обичаи, за да имат децата ми щастливи спомени и обвързаност.

« Последна редакция: Декември 17, 2015, 20:25:16 pm от цигу »
*
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #2 -: Декември 17, 2015, 20:59:40 pm »
Мише, дано темата се изпълни до Коледа!
Цигу, страхотна идея! Утре си имате рожденичка май :)

Ние не знам дали имаме някакъв по-специален обичай, но ей тия чушки на салата задължително ще ги има на масата  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #3 -: Декември 18, 2015, 13:38:14 pm »
 цигу , прекрасна идея . Това след  години  ще бъде страхотен спомен и емоция за децата ви . Обогатете много  колекцията , така че  да я предадат  те на своите внуци един ден  .

Специален обичаи  и аз не знам да има нещо  , което да спазваме . Блюдата  , постните гозби , прикадяване на  масата...

Много  обич и хармония да има!!!


*
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #4 -: Декември 18, 2015, 17:49:00 pm »
И нашите деца на първата си Коледа получиха по една стъклена ръчно изработена играчка от майка ми. И както тя тази година ни напусна, ще си имат някой ден нещо и на своята елха от баба. И ние така всяка година прибавяме по някоя нова играчка на коледното дърво. Тази година брат ми подари на децата две много красиви играчки от плат.


Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #5 -: Декември 18, 2015, 20:12:29 pm »
Специален обичаи  и аз не знам да има нещо  , което да спазваме . Блюдата  , постните гозби , прикадяване на  масата...
И при нас така, но при много семейства спазването на традицията с постните гозби е мираж   :lol:
Точно затова голям спор водихме с мъжа ми къде да сме точно на Коледа. Ние ще ги обиколим всички, но на Коледа исках да сме при моята майка. Иииии надделях  :lol:
Там ще сме със сестра ми и децата. Има го вълшебството на това да очакваш подаръците под елхата на 25-ти сутринта. Племенникът ми знае, че този дядо Коледа, дето идва в градината е фалшив и само този, който идва на 24-ти срещу 25-ти е истински.
*
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #6 -: Декември 24, 2015, 22:33:45 pm »
Тази година случайно се озовахме вкъщи на Коледа. И сме си само четиримата (без баби дядовци, вуйчовци, братовчеди и т. н.). Но пък сме цели четири (мама, тати, бати и бебе). Така, че пак е приказно :) Затова сме малко на инфантилна вълна - всичко се върти около двугодишния малчуган :)

Идея, която ми хрумна преди малко - да направя илюстровани късметчета за баницата. Ето какво се получи :)



   La vita è bella
*
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #7 -: Декември 24, 2015, 23:45:23 pm »
Колко хубава тема :)
*
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #8 -: Декември 25, 2015, 11:02:49 am »
Руми, страхотни! Ние правим баница за Нова година, защото има сиренце вътре :) а и с Бъднишката трапеза се чудя на Коледа как да сготвя, че има ядене за още 3 дни  :lol:
Re: Бъдни вечер и Коледа - светли и топли празници!
« Отговор #9 -: Декември 30, 2015, 11:13:59 am »
Уникални са! Весело посрещане на всички!!!