0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #180 -: Март 27, 2014, 10:33:03 am »
mgstra
е точно това имам предвид де  :wink: :) четири пет на ден си е супер. Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо, аз имам предвид храна, като между храненията, в това да сгъне някоя ябълка не виждам лошо  :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #181 -: Март 27, 2014, 11:03:53 am »
mgstra
Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!

Пример - една позната живее с майка си, има малко дете. Злоядо било - не яде манджа. Казвам й - я, един наблюдавай точно какво яде твоето дете и по-специално майка ти какво му дава. Какво се оказва - тъпче се детето с "нищо" и после очакват да се храни нормално. Злоядо било!

Още помня от детството гостуванията при баба и дядо. Опяват на баща ми как нищо не сме ядяли, като отидем на село. Баща ми ги пита - вие пари дадохте ли им? Отговор - да. Е? Да не са отишли да си купят салати? Вкъщи ще ми изядат ушите, тук сигурно от въздуха не са гладни  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #182 -: Март 27, 2014, 11:07:08 am »
Ама не сгъват ябълки, Бубе, не и ябълки. Моята сега е на градина, та ѝ е ограничен броя на храненията. Но докато още щъкахме с количката, просто се изумявах, какъв запас хранителен мъкнеха някои майки. Пък аз с усилие се сещах едни солети да сложа в чантата. И като кажех, че не предлагам нещо за похапване между храненията, ме гледаха учудено. Те солетите, зрънчото или бисквитите не били храна.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #183 -: Март 27, 2014, 11:13:46 am »
А като ме питат на площадката може ли да ми почерпят детето с паста и еклер, вече съвсем умирам  :x Сигурно съм свикнала със зрънчото, защото не го яде, но торта винаги опитва, а не става нито с мръсните ръце, нито с чуждата вилица. Между храненията и аз нищо не предлагам, има плодове на масата и си иска от тях, но пък давам да се яде пица. Дали ще е примерно гювеч с хляб или пица не е ли все там, а и като не е ежедневно  :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #184 -: Март 27, 2014, 11:22:38 am »
А като ме питат на площадката може ли да ми почерпят детето с паста и еклер, вече съвсем умирам  :x
Поне те питат  8) Повечето раздават на общо основание  :wink:
Случка от вчера: Майка и София пазаруват, пред тях на опашката един дядо купува 25 близалки, нам си още какви боклуци, сметката му е 25 лева само от такива неща.
Нашата коментира с баба си и изведнъж на висок тон заявява на дядото - Ще те заболят зъбите от близалките. Той поглежда и спокойно отговаря - Не са за мен, дядовото, за внуците са. Нашата не пада по гръб - И тях ще ги заболят зъбите.....  :wink:
Пука му на дядото какво ще хапват отрочетата... Ама нали е дядо, има право да носи всичко  :x

mgstra
Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!
Много масово явление е това с неяденето на нищо  :wink:
И да, родителите на тези деца все ги слагат в графа - Злояди...


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #185 -: Март 27, 2014, 11:26:50 am »
Да, поне пита, но пък нормално ли им се вижда?! Децата бяха по-малки от моето.
Бабите и дядовците хич не ги коментирам, на тръгване към магазина започвам да изреждам какво Не може :)) или се слага в джоба, до вкъщи предимно е забравил за него и предимно шоколадчета, отиват за глазури.
« Последна редакция: Март 27, 2014, 11:28:22 am от м-и »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #186 -: Март 27, 2014, 11:57:53 am »
mgstra
Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!


Много ярък пример имам от „нищонеядяща“, от първите години на демокрацията още. На една позната мъжът пътуваше до Турция и купуваше непознатите тогава за нас бисквитки, шоколадово-карамерени десертчета, сушени фурми и смокини, ядки всякакви. Имаше сергия на пазара. Та носи той всички тия „щриволинки“, мацката не работи, зяпа видео по цял ден и „Душа, нищо не ям, ама нищо, нито закусвам, нито обядвам, нито вечерям. Пък не само не отслабвам, а и дебелея даже“. Ама на масичката пред нея наредени всички тия „нехрани“ и устата ѝ мели непрестанно. Но нормална храна не яде жената.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #187 -: Март 27, 2014, 12:51:57 pm »
На дъщеря ми в училището няма т. н. лафка :D /изобщо не бях в чувала в немско училище да има такава/. децата си носят храна от вкъщи, като учителката още на първата РС предупреди никакви сладкотии.

Мога само  да мечтая   и при нас   да е така  .

При  добро желание и воля   от страна на училищните съвети , общините  и т.н. би могло да се  случи , но сигурно ще има недоволни родители  , че децата им няма какво да похапнат ...


По повод на изкривените разбирания за   храненето  - на мен дори ми обясняваха , че на децата трябва да се дава   сладко   и по-точно шоколад  и , че ще му повредя обмяната ,така  като не му давам.

И при нас , от както  е на  градина , нещата с парковите изкушения и дразнители , са ограничени  , но все има кой да предложи нещо  вечер на прибиране от градината по пътя.

Точно след годинката ми  беше кошмарно - тъкмо проходил и  в парка около 10-11 часа  се вадеха едни пакети с вафлозрънчо-подобни ,  и се чудех  как да го опазя от тях ,гледаха ме  много странно.

Ако не беше темата и мненията ви вече щях да помисля , че аз нещо не съм наред  :D


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #188 -: Март 27, 2014, 13:39:06 pm »
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!

Пример - една позната живее с майка си, има малко дете. Злоядо било - не яде манджа. Казвам й - я, един наблюдавай точно какво яде твоето дете и по-специално майка ти какво му дава. Какво се оказва - тъпче се детето с "нищо" и после очакват да се храни нормално. Злоядо било!

Още помня от детството гостуванията при баба и дядо. Опяват на баща ми как нищо не сме ядяли, като отидем на село. Баща ми ги пита - вие пари дадохте ли им? Отговор - да. Е? Да не са отишли да си купят салати? Вкъщи ще ми изядат ушите, тук сигурно от въздуха не са гладни  :lol:
Мога мога....нали ги виждам по градинките. И наистина все налитат да черпят, пък аз не давам. Иначе, както винаги съм отбелязвала, аз съм КРАЙНО против КРАЙНИТЕ метОди на възпитание. Ич захар, ич шоколад...сакън да не насвинее отрочето. Ми да, ама не. Захарта е енергия, просто с нея не трябва да се прекалява. Колкото се поема, толкова трябва и да се изразходва. Шоколадът наистина е полезен /в малки количества, млечен за децата/ особено в предучилищна възраст, защото освен друго, повишава концентрацията. А и както неведнъж съм споделяла, за мен крайното ограничение води до по-късни злоупотреби.
Племенникът ми за следобедна закуска сгъва една фафличка със сокче. И това му е яденето. Щото е злояд...според майка му. И иначе нищо не би ял. Аз пък си мисля, че му е тежко от кифтетата и кебапчетата, с които татко му го храни наобяд... 8)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #189 -: Март 27, 2014, 13:59:41 pm »
А това със сокчетата...
Аз принципно също съм против пълното ограничение, защото няма как да се контролира, но приучаването на деца към сокчета, имайки ги за нещо полезно, направо ме изумява. Всичко се комбинира със сокчета - ми то няма кьорав плод вътре и е бъкано със захар!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #190 -: Март 27, 2014, 14:13:18 pm »
А и както неведнъж съм споделяла, за мен крайното ограничение води до по-късни злоупотреби.
100 % вярно, баланс му е майката. Една позната не дава нищо сладко на детето си. То като отиде при баба и дядо и като види как леля му муа гофрети с течен шоколад, а на него чиста му дали, подава гофретата и вика на леля си - Мажи :lol:
Та това въпросното като отскубне от мама си наваксва ограничението, а е само на 4. Вече знае как да скатае от мама, че е яло шЕколад  :wink:
За сокчетата няма да коментирам, че мазоли ми излизат на устата да повтарям, че нЕма плод в тях. Ама който чул, чул, който не е, да си троши гравата.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #191 -: Март 28, 2014, 09:57:14 am »


Re: Месечна тема - март
« Отговор #192 -: Март 28, 2014, 10:05:57 am »
"Какво е възрастният?

    Възрастен означава възрастно дете. (10 г.) "

Това много ми хареса! Не го забравяйте!  :wink:
Може би това да е ключът към "послушното дете"  :wink:
Ако се поставим на мястото на детето - ще го разберем какво мисли и как да го убедим да стане на нашето  :lol:

Разсъждавам си просто рано-рано сутринта  :oops:


Re: Месечна тема - март
« Отговор #193 -: Март 28, 2014, 11:40:47 am »
Ама да знаеш, в правилна посока са ти разсъжденията... :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #194 -: Март 30, 2014, 21:19:48 pm »
Момичета, правили ли са изследвания за хламидии на децата ви в детската градина? Теди не е ходила миналата седмица, утре също ще остане в къщи, но преди малко една майка на дете от групата ми каза, че във вторник и сряда ще им правят изследвания за хламидии и било добре да я заведа. Иначе трябвало сами да правим изследването. Стана ми много любопитно, защото за пръв път чувам за това. Утре ще звънна на госпожата за подробности.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #195 -: Март 30, 2014, 21:37:30 pm »
Дани, да не би майката да не е разбрала нещо?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #196 -: Март 30, 2014, 21:41:23 pm »
Хламидията предава ли се от майка на дете като СПИН-а и Хепатит? Не бях се замисляма до сега. Но ако се предава това е една чудесна превенция за бъдещи репродуктивни проблеми. Чак да не повярва човек.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #197 -: Март 30, 2014, 21:43:34 pm »
Може майката да предаде на бебето при раждане.
Блу, аз също мисля, че нещо се е объркала, но това и е второ дете в градината. Каза "те от време на време им правят изследвания"  8O. И "май урина изследват", та затова съм решила подробно да разбера какво, как и защо изследват.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #198 -: Март 30, 2014, 21:46:09 pm »
Да минат на всички със жълто-зелените сополи да им вземат секрет и да им пуснат по една мб, викам аз.  :lol:   Така и така са решили да правят изследвания.

Пеше, вие нали сте "оперирани от бебе". :lol:  Няма как да сте заразили децата, дори и да бяхте болни.
« Последна редакция: Март 30, 2014, 21:49:19 pm от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #199 -: Март 31, 2014, 00:19:39 am »
как ще им ги правят тия изследвания за хламидия, интересно? ще им взимат венозна кръв или вагинален секрет?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!