0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #100 -: Март 19, 2014, 16:57:19 pm »
мидж, 20 кг. на 110 см. си е перфектно, кое му е слабаото на детето, я не се втелявайте :wink:
моята еленка е 125 см и е 19 кг. на точно 5 г. и си е супер според мен :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #101 -: Март 19, 2014, 17:03:33 pm »
а Стефи, аз за обратното се притеснявам  :lol: че хапва много, а не, че е слаб. Аз опитвам да го ограничавам, а не да го разяждам :) 125 ли е Ели? Много висока.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 17:05:28 pm от midge »
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #102 -: Март 19, 2014, 17:07:19 pm »
а Стефи, аз за обратното се притеснявам  :lol: че хапва много, а не, че е слаб. Аз опитвам да го ограничавам, а не да го разяждам :) 125 ли е Ели? Много висока.
Щом му е сладко, да хапва  :lol: Многото хапване, ако води до напълняване, затлъстяване, тогава е проблем. Иначе цъ  :wink:
Моята девойка е средна хубост в яденето, слаба е, ама пък си тежи, като гюленце е. Тежък кокал има сигурно, като мама  8)
« Последна редакция: Март 19, 2014, 17:11:08 pm от Ники »

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #103 -: Март 19, 2014, 17:21:57 pm »
ами и тя яде много, наистина много. :lol:
Re: Месечна тема - март
« Отговор #104 -: Март 19, 2014, 17:59:46 pm »
Ние сме от три седмици със САностол. Но и от два месеца в частна ДГ.
Синковецът прояде и супа и домати и месо, с увещанието, че са за супер герои. Саностолът дори да разяжда, детето не се ли убеди само да яде супи, зеленчуци и т.н. най-много да се разяде на хляб.

А и не дава имунитетен ефект - прибрах го по спешност с Т.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #105 -: Март 19, 2014, 18:43:35 pm »
"Саностол" сироп не е ли за "разяждане" на злояди деца - мене едно време ме тъпчеха с него, че съм им се виждала злояда и слаба. Сега гледам, че го рекламират по телевизията, явно продължава да се произвежда. Навремето беше "дефицит" :), та майка го намираше с връзки някакви от аптека в Правителствена болница на МВР в София. Подяждала съм явно децата на отговорните другари, като съм им взимала сиропчето. Но сега нищо ми - от пубертета нататък проблем с липса на апетит не съм имала, даже - обратното. Но някак си не вярвам в действието на подобни неща, не знам дали съм права.

Миналата пролет моят син беше в болница, там му даваха Апетон, не знам дали има ефект за апетит, но факт е, че по време на болест качи едно кило, което аз цяла година с хранене не мога да му кача. Може и от опитите да не тича да е било, знам ли  :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #106 -: Март 19, 2014, 19:28:18 pm »
Абе... какво да ви кажа... Моята хубост баща и да я беше раждал, нямаше да са толкова еднакви... Той хич не е злояд, ама "това ям, онова не ям" са от него. От юни миналата година Теодора все е 20кг, висока е някъде 113-115см вече. Преди беше пухкавелка, сега манекенка го раздава  :lol: От миналата седмица ходи на градина. Почти не яде и там, защото "не беше вкусно" или "кюфтетата бяха потопени в супа" /кюфтета с бял сос/  :lol: А откакто захраних и почти до година и половина ядеше всичко, което давам.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #107 -: Март 20, 2014, 00:09:00 am »
Интересна оферта в Комсед:
http://comsed.net/index.php?p=news

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #108 -: Март 20, 2014, 09:13:46 am »
Гледам, сте обсъждали имуностимулантите. Имам само едни витаминчета, които давам, когато се разболее. Тази зима, боледува по-сериозно веднъж и миналата седмица беше със зачервено гърло. Естествено се разболя в събота, аз си почнах с тантум вердето и отказах в понеделник ,дъжд и вятър, да ходим при нейната лекарка. Оставих си я в къщи, без да търся бележка. Но пък и без да я водя пеша в студа и да чакаме сред стотина болни. Понеже както знаете децата традиционно се разболяват през уикенда. :D Оправихме гърлото. Иначе целогодишно си яде плодове, но не и мед, или чай с мед. То я пазих, пазих от мед докато беше мъничка и накрая май пропуснах момента. Аз самата не го ям и то няма от кого да види милото.
И ако искате да знаете от дълго каране на колело заболяват .... ръцете  :lol:. Не знам защо.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #109 -: Март 20, 2014, 09:24:26 am »
И ако искате да знаете от дълго каране на колело заболяват .... ръцете  :lol:. Не знам защо.
Явно стискане на кормилото си е зор  :D

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #110 -: Март 20, 2014, 09:29:23 am »
от опит казвам, че и д...то също боли :)
Re: Месечна тема - март
« Отговор #111 -: Март 20, 2014, 09:45:06 am »
Да-а-а, и мен са ме заболявали ръцете от каране на колело, за дупето - да не говорим. :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #112 -: Март 21, 2014, 09:04:42 am »
Не се притеснявайте толкова от това хранене. Няма дете, умряло от глад в днешните условия.

 :D
И не им създавайте някакви стресови ситуации като само ги насилвате - яж това, яж онова. Не знам дали има дете, което да яде кюфтета с бял сос на 3-4 години.
Хубаво е да готвите това, което те обичат, като малко по-малко включвате и нови неща.

Като бяха по-малки моите, правех тесто и им давах да си правят сами пица, т.е сами си я украсяваха и после с кеф си я изяждаха. Също си правеха сандвичи и си ги украсяваха с зеленчуци.

Ако не обичат  салати, може да нарежете зеленчуци на ивици- морков, краставичка, чушка, домат, дори някакви безсолни кракери,  да направите сос тип тсатсики и те така си взимат парченце зеленчук, топват в сосчето и хапват. Много по-добре се възприема от децата зеленчуците да са в този вид.

« Последна редакция: Март 21, 2014, 09:17:04 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Месечна тема - март
« Отговор #113 -: Март 21, 2014, 09:26:22 am »
И аз съм на мнение, че известно време детето трябва да се оставя да яде предпочитаните от него неща, па макар това да значи еднообразно хранене. Моето известно време  около 3-4 годишна възраст ядеше предимно ориз и картофи за обяд и вечеря. Като не харесаше нищо от сготвеното в къщи, правех компромис за вечеря да дам някакъв сандвич или любимата на всички пица, като обаче не пропусках да обяснявам, че това е изключение и няма да се превръща в навик. Така лека- полека тези неща му омръзнаха и взе да хапва и други манджи. Важното е да му се даде право на избор и да не се превръща храненето в някакво досадно задължение. Хубавото при нас беше, че някъде до 5 годишна възраст някак бяхме удържали страстта по сладките неща /сега вече все ги търси и налита и е по-трудно/ - между храненията ядеше единствено плодове и пиеше разреден сок от компот или домашно приготвен концентрат. Така си беше гладен когато е време за основните хранения и никога не ги е пропускал - хапваше си редовно от това, което обича.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #114 -: Март 21, 2014, 09:53:01 am »
Кюфтета с бял сос  не е кой знае колко полезна храна, особено имайки в предвид каймата в България каква е.
 :?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #115 -: Март 21, 2014, 11:15:38 am »
Така е, но то по тази логика и месото не става, зеленчуците са вносни и гадни, плодовете също и какво да ядем? :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #116 -: Март 21, 2014, 12:07:13 pm »
Кюфтета с бял сос  не е кой знае колко полезна храна, особено имайки в предвид каймата в България каква е.
 :?
Каймата е такава, каквото е и месото! Не е речено да се купува готова, навсякъде може да се намери месарница да ти смеляат месото...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #117 -: Март 21, 2014, 13:05:30 pm »
Не знам дали има дете, което да яде кюфтета с бял сос на 3-4 години.
Моето  обича , но още не сме достигнали 3г  :wink:
Едва ли някой купува за детето и му  готви с кайма  от2- 3 лв .Който не може да смели  месо  или няма домашно  , може поне Стара планина да ползва.

А за помоща в кухнята - факт е , че щом е помагал да правим нещо-  после яде с голям апетит -пица , кекс , солени курабиики - сетих се  една чудесна рецепта , която правим -ще я публикувам в  темата   за рецепти .



*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #118 -: Март 21, 2014, 16:05:43 pm »
Стефи, Джам,  имах в предвид храната, предлагана в столовете и детските кухни. Едва ли вярвате, че там се предлага кайма от прясно смляно месо.


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #119 -: Март 21, 2014, 16:31:27 pm »
Как кой ли обича кюфтета с бял сос (нали за фрикасе говорим)? Аз като малка обичах безумно много фрикасе. Била съм на около дне, нашите ме взели с тях като учителствали из кърсжалийските села и взимали храна от стола - „чивена“ манджа, тъй де нещо с червен пипер. На мен ми омръзнали и съм искала синя манджа, точно този ден татко донесъл от стола фрикасе. И ето синята манджа. Та от тогава обичам фрикасе и дъъъълги години така го наричахме вкъщи.