0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпроси и отговори по храненето - 6
« -: Декември 15, 2011, 22:07:57 pm »


Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5

Магазин Па-па
/информационен портал за асортимент на стоки за хранене и обслужване на бебето/








*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #1 -: Декември 15, 2011, 22:18:16 pm »
запис


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #2 -: Декември 15, 2011, 22:21:39 pm »
запис


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #3 -: Декември 15, 2011, 22:37:34 pm »
още един
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #4 -: Декември 16, 2011, 00:01:18 am »
Както писах в предната тема, Жорко съм го захранила с оризова каша на 4м 11 дни. Кашата я давам в 18.00ч. От 2 дни на обед започнах да давам пюре от тиква. След храненията в 12-13ч и 18-18.30ч кърмя Жорко. През останалото време на денонощието кърмя на поискване. Лошото според мен е, че през нощта синът ми се буди през 2 часа и иска да суче, при това си хапва доста добре. Така е от повече от месец. Той като новородено не ми се е будил толкова начесто. Започвам да се притеснявам, че не прави 6-часова пауза, в която да му почине стомахчето.
Та, на въпроса, колко хранения на ден трябва да има едно 5-месечно бебе, което вече е захранено?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #5 -: Декември 16, 2011, 00:17:33 am »
Кога даваме цитруси?
 Мецани, на 5 месеца Тереза се хранеше 6 пъти, 4 от които бяха кърма.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 00:19:09 am от elle22 »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #6 -: Декември 16, 2011, 00:33:22 am »
Ел, не знам за другите, нито знам как е правилно, но аз след годинката дадох цитруси.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #7 -: Декември 16, 2011, 00:41:14 am »
Мерси Блу, аз също така мисля да направя. При нас се дават наравно с ябълките... за това питам кой кога. Мъжът ми е купил и пюрета с манго  :lol:, ще му ги сервирам за десерт довечера  :D.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #8 -: Декември 16, 2011, 01:05:12 am »
Меци, Алекс на възрастта на Жорко ядеше 6-7 пъти на денонощие. Нощно време също не ми е правил големи паузи, знаеш той също беше на кърма до осмия месец. След това като започнах на АМ изведнъж си нагласи режима на 4 хранения и до сега е така. Като нощната пауза му е 12часа. :wink: Ама той е дебелак и има какво да го крепи. :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #9 -: Декември 16, 2011, 01:20:30 am »
elle22 , преди около 2 седмици дадох каша, съдържаща и портокал - не е имало проблем. "Банан и манго" пюре и "праскова и маракуя" са му другите любими, а тях ги давам от 2 месеца поне. С никаква храна не е имал проблем освен...с кайсиите де /ама то там е наследствено явно  :lol:/

Мецани, не мога да кажа за кърмено бебе колко хранения се водят "нормални" за дадена възраст, но пък тъпо и упорито си седя на позицията, че едно дете яде толкова пъти и в такова количество, каквото му е нужно и няма какво да му се месим ние в "хранителния режим".

Като майка, чието бебе имаше нощно хранене до 9-я си месец, /въпреки че преди да стане на 5 мина на 4 хранения в денонощие/ - пределно ми е ясно за какъв гърч в режима на мама иде реч, но аз освен да "изчакам да размисли" - не намерих друго решение на въпроса. Не вярвам да му се претовари стомахчето, той си знае нуждите по-добре от нас, нищо че е едно дребно човече. Инстиктите му си работят на макс. ;)
А и както го пишеш - явно си има скок в растежа Жорко. Дани така между 8-и и 9-и месец както ядеше 4 пъти, мина на 6 хранения без да се намалят количества - ояде се ти казвам  :lol: И после пак си спря сам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #10 -: Декември 16, 2011, 01:22:28 am »
запис и от мен
Меченце възможно е зъбките да го мъчат и затова да търси храна през нощта.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 01:27:17 am от tanj74 »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #11 -: Декември 16, 2011, 02:50:25 am »
elle22 , преди около 2 седмици дадох каша, съдържаща и портокал - не е имало проблем. "Банан и манго" пюре и "праскова и маракуя" са му другите любими, а тях ги давам от 2 месеца поне. С никаква храна не е имал проблем освен...с кайсиите де /ама то там е наследствено явно  :lol:/


Аз покрай тоя пъпеш може и да съм се сдухала  :lol:... Ще изчаквам и ще се оглеждам.
Аман от ваште/наште кайсии  :lol:. Тереза яде, но не ги хареса.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #12 -: Декември 16, 2011, 09:01:29 am »
И ние започнахме от няколко дни насам,да се будим през два часа вечер да сучем.
[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #13 -: Декември 16, 2011, 10:37:26 am »
Благодаря за отговорите  :)
Сега като броя, храненията на Жорко са 9-10 на денонощие.

Jbrul, нашата педиатърка ме насмете за нощното хранене защо не съм го махнала още, че стомахчето се пренатоварвало и т.н, та затова ми дойдоха притесненията.

Танче, когато го мъчеха зъбките, той отказваше да суче. Захапваше гърдата и пускаше, явно много са го болели венците.

След като съм захранила с оризова каша, а днес ще ни е 3-ти ден на тиква, мога ли следобед да дам безмлечна каша от елда или е по-добре да изчакам с въвеждането на зеленчуците и тогава да я включа?
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #14 -: Декември 16, 2011, 11:09:10 am »
Малееее, Мецани какви са тези ядения на ден,ние от месец и нещо сме на 4 хранения на ден и с двете,може да са малко според някои майки,но те дечица толкова си искат, сутрин се сьбуждат кьм 8 им е пьрвото,после на обяд кьм 12 давам зеленчукова пюре с малко АМ дохранвам, кьм 16 часа давам оризова каша смесена с АМ,и кьм 20 часа около 150-180 мл. АМ и заспиват,през ноща вече не ми се будят,като ги почнат зцбките ще му мисля. Те дечицата не са кой знае колко пьлни и имат нужда от още едно хранене според мен ама като не искат,аз и никога не бих ги сьбудила да ги храня. Александьр е 7,200кг, а Димана 5,300кг,преди се тормозех за момата че яде а не надава,дьлго пьк кльощаво,ама педиатърът ме успокоява че си е ген,аз сьм 48 кг,през бременноста с близнаци пак неможах да кача,нямаше и 10 кг. цялата бременност,така че те децата приличат на родителите си,а ядат еднакво и двамата,дори на моменти Диманка повече от него,хайде споделих си аз,улекна ми:))))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #15 -: Декември 16, 2011, 11:32:40 am »
Фифоняк, искрено се надявам, че след като заместя едно от храненията през деня, едно от нощните кърмения ще отпадне.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #16 -: Декември 16, 2011, 12:41:23 pm »
Мецани,аз кашата от самото начало я правя с някакьв плод вьтре,в случея такььв който разхлабва,иньче не искат да я ядьт чиста кашата,а и този ориз така запича,така че давай,може и от тиквата да слагаш вьтре,аз редовно го правя:)))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #17 -: Декември 16, 2011, 13:49:30 pm »
Фифоняк мога само благородно да ти завидя, ние имаме почти 2 заместени хранения и още кърмя по 10-ина пъти в денонощие. Килограмите на моето момче са като на твоето и малко отгоре, но може би е заради повръщането това често ядене или жажда от 25-26-те градуса в къщи вече не знам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #18 -: Декември 16, 2011, 14:47:15 pm »
Запис.
Жбруле, тея ваште кайсии... :lol:. Извинявай, не е смешно, но не мога се сдържа  :oops:. Ето, прехапвам си езика.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #19 -: Декември 16, 2011, 14:58:12 pm »
м-и, не че искам да ти правя забележка, но съм чела, че не било препоръчително да се държат децата на толкова топло.
офф - Мъжът ми при 25 градуса вече почва да пуфти колко е горещо.  :lol: