0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Любимо четиво!
« Отговор #20 -: Април 25, 2008, 16:28:29 pm »
Мисля, че имам всички преведени на български - Изкуството да останем млади; Мама е най-добрата на света; Ало мамо! Ало татко!; Наръчник за бащи; Да живее майката!, Ало, аз съм тук! Ало, мамо, какво е това? ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Любимо четиво!
« Отговор #21 -: Април 25, 2008, 16:39:55 pm »
Преди за ежедневието много обичах да чета криминалните романчета на Джеймс Хадли Чейс. Много увлекателно пише и ми харесваше това, че никога не можеш да предречеш края. Автора с удоволствие, съвсем накрая убиваше и главния си герой. Много книги имам от него, като се върна лятото у дома ще се снабдя и с нови.
Колежкеееееее, това ми е любимият автор. Реймънд Чандлър. :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Любимо четиво!
« Отговор #22 -: Април 25, 2008, 21:10:00 pm »
kapka_lubov,  Danny S, благодаря за линковете.  :thankyousign:
Дани, в твоя линк намерих и книги на Чейс, и мога да си ги чета, :balk_46: много съм доволна. Даже почвам от сега.  :wink:

Ще потърся и книги от Вили Брайнхолст, за които Мели каза. Щом е леко четиво и става за всекидневието, така една лека книжка да прочета, ще ми дойде хубаво.
По принцип, Хемингуей не мога и нямам време да го чета. Стиховете му не съм чела.
 
Преди за ежедневието много обичах да чета криминалните романчета на Джеймс Хадли Чейс. Много увлекателно пише и ми харесваше това, че никога не можеш да предречеш края. Автора с удоволствие, съвсем накрая убиваше и главния си герой. Много книги имам от него, като се върна лятото у дома ще се снабдя и с нови.
Колежкеееееее, това ми е любимият автор. Реймънд Чандлър. :wink:

Ха-ха, ми от една порода сме, колежке!  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #23 -: Април 25, 2008, 21:31:50 pm »
Момичета, споделете какви книги четете.
Коя интерсена книга ви е попадала наскоро и ви е харесала, или какъв род книги четете в ежедневието.Интересува ме някоя нова, хубава книга, нещо интересно.Айде, споделяйте. :D :wink:
Аз съм с две ръце за всичко, що е написал Алек Попов - ако не си го чела, бих ти препоръчала първо "Мисия Лондон", после "Черната кутия", после разказите му....
само да предупредя, че води към пристрастяване  :oops: :oops: с мъжа ми се биехме за книгите му  :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Любимо четиво!
« Отговор #24 -: Април 25, 2008, 21:55:28 pm »
dianka, щом чак до бой сте стигали...значи си струва да го потърся. Макар че ми е познат, и съм сигурна че съм чела негови книги.
На каква тематика пише?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #25 -: Април 25, 2008, 22:02:30 pm »
Стархотна тема-толкова много обичам да чета -това  е най страхотната ми отмора ,стига да имам време -любими са ми много -Исабел Алиенде,О'Хенри,Съмърсет Моъм ,Стайнбек,Ремарк и Джером К. Джером,...абе няма да мога да се  спра -много са и естествено-класиката  български автори-Чудомир,Йовков,Елин Пелин

Алек Попов   :balk_46: - наистина   :lol: и  8O
От новите български си струва Димитър Шумналиев-има два сборника разкази-"Шивачката на очи " и "Влюбени разкази" , а новата  му "Соцроман" още не съм я прочела ,но се надявам да е  добра
Сега се мъча над "Сняг "на Орхан Памук-много хвален напоследък -казвам се мъча ,че нещо не ми спори.
А класиката ,която аз не успях да прочета -"Името на розата " на У.Еко-е почвам  я и така и не мога да  я завърша-не ми върви и това  е.
Нещо забавно и развличащо ,което четох наскоро е "Как вълците ме изядоха " -Ирена Доускова-чехкиня и "Един американец в Европа"-Бил Брайсън
« Последна редакция: Април 25, 2008, 22:04:38 pm от nimika »


*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #26 -: Април 25, 2008, 22:52:14 pm »
Животът по принцип е много тежък (хм, може би само моят е такъв, но не е важно), затова чета предимно фантастика и хумор.
[/quote]
Ха, някой да си пада по фантастика, на мен се ми се чудят... До 22 гълтах всяко новоизлязло книжле, от тогава насам така съм позанемарила положението, знаех автори, имена - всичко е отишло... От време на време попрочитам някое, ама... Последно четох май Николай Теллалов - Да пробудиш драконче, Царска заръка, Пълноземие. Много си ги обичам българските... Едни такива приказки за възрастни. Иначе фантастите ги харесвам заради гъвкавостта на мисълта.
Българските класици Йовков, Димитър Димов и Талев, са ми най-на сърцето.
Липсва ми Маркес... Бих прочела отново Капоти - но разказите, Хладнокръвно още ми държи влага от студентските години. Приготвила съм си Преступление и наказание на Достоевки, но кога да стигна до него.
От по-новите - ще ми се да попрочета пак Геномът, спомня ли си някой автора...
От западните бестселъри какво е оставило у мен впечатление - Единадесет минути и Петата планина на Коелю, Мемоарите на една гейша - книгата е по-добра от филма -, въпреки че са по-скоро вестникарски романчета за една нощ, въздействат...
Май ще трябва и аз да опитам с нещо хумористично, малко да се поразчупя :balk_600:
« Последна редакция: Април 26, 2008, 21:14:55 pm от jam »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #27 -: Април 26, 2008, 00:00:08 am »
dianka, щом чак до бой сте стигали...значи си струва да го потърся. Макар че ми е познат, и съм сигурна че съм чела негови книги.
На каква тематика пише?
Ами зависи. Примерно "мисия Лондон" мисля че ще ти допадне, защото е за българите, живеещи в Лондон (това е най-общо казано), които вършат едни чудесии, на които сигурно ти, като човек живеещ извън България си се нагледала  :lol: :lol: Иначе е леко и приятно за четене, в никакъв случай няма да те натовари!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #28 -: Април 26, 2008, 18:19:41 pm »

От по-новите - ще ми се да попрочета пак Геномът, спомня ли си някой авторът...

Авторът е Мат Ридли :D

Не съм я чела, но резюмето и звучи обещаващо :D


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #29 -: Април 26, 2008, 20:26:50 pm »
Животът по принцип е много тежък (хм, може би само моят е такъв, но не е важно), затова чета предимно фантастика и хумор.

Ха, някой да си пада по фантастика, на мен се ми се чудят...
   :D Ха,ха!И аз така!Сега като ви прочетох,че сме от една порода,реших да се издам и аз.Мога да посоча много фантастични автори,но едва ли нещо ви е убягнало от произведенията им.Книги на такава тематика тренират и моята мисъл,макар че на някои от тях съм се възхищавала откровено на приложените идеи.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #30 -: Април 26, 2008, 20:29:31 pm »
В последните няколко години не ми се чете нищо сериозно и натоварващо. И на мен като на Мели ми се чете нещо лекичко. Та за това ги редувам : Пратчет, Удхаус, Пратчет, Джером, Пратчет, Пратчет, Пратчет.... и те така. Направо съм пристрастена към историите от света на диска. Уж са лекички и хумористични, но казват страшно много и верни неща.
*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #31 -: Април 26, 2008, 20:38:45 pm »
 Забравих да спомена, че обичам да чета биографии. Последната беше "Едит Пиаф" на Симон Берто. Прочетох я на един дъх.

 За съжаление, много интересни по-стари книги не могат да се намерят в книжарниците.Например сега търсих гореспоменатата книга за Едит Пиаф, ами просто я няма/аз я четох старо издание/. Също така не мога да намеря "Задочните репортажи за България" на Георги Марков.

 А четете ли чиклит? Аз четох няколко забавни книжки. Лекички-за плажа или когато мъжът ви ви влачи на риболов, който изобщо не ви е в кръвта.

« Последна редакция: Април 26, 2008, 21:08:15 pm от Жекова »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Любимо четиво!
« Отговор #32 -: Април 26, 2008, 21:20:10 pm »
има онлайн книжарници за антикварни книги:
http://www.bgbook.dir.bg/antic.php
http://www.alba-books.com/

кой каза Пратчет :) умирам си да чета този автор и ужасно съжалявам, че от доста време не е излизало нищо на български. издателство Вузев се изложи много.

кой каза чиклит :) периодично си препрочитам Дневникът на Бриджет Джоунс, класиката на чиклита.

кой каза Чудомир :) много любим автор, ще го отворя пак, благодаря за подсещането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Любимо четиво!
« Отговор #33 -: Април 26, 2008, 21:57:07 pm »
Чудомир наизуст го знам и никога не ми омръзва да го препрочитам :lol:


Re: Любимо четиво!
« Отговор #34 -: Април 27, 2008, 12:36:19 pm »
Тъй тъй, окончателно си затвърдих мнението, че с Пешек сме от една порода  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #35 -: Април 27, 2008, 19:14:50 pm »
Тъй тъй, окончателно си затвърдих мнението, че с Пешек сме от една порода  :lol: :lol: :lol:

Аха :lol:
А Чудодомир си го примъкнах от село ей сега, за ужас на половинка :D Щото само гъча книги, че и по 100 пъти ги чета.
*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #36 -: Април 29, 2008, 11:48:10 am »
Мисля, че имам всички преведени на български - Изкуството да останем млади; Мама е най-добрата на света; Ало мамо! Ало татко!; Наръчник за бащи; Да живее майката!, Ало, аз съм тук! Ало, мамо, какво е това? ...

еееех, обичам ги тези книжки, и аз ги имам :D

аз почти нищо ново не чета, а най-вече препрочитам стари, стари книги, четени в детството и юношеството ми. тъпо донякъде, щото по този начин на едно и също място си стоя, ама каквото съвременно съм пробвала - рядко ми е харесвало. а, сетих се все пак за нещо, което ми допадна от съвременните - "Мисия Линдон" на Алек Попов. А иначе вчера приключих поредното препрочитане на любимата ми Дона Флор на Жоржи Амаду.

Редовно също препрочитам Йовков, Елин Пелин и Чудомир.
Харесвам много Юго - сигурно съм била на 13, едно дълго лято на село, когато се рових в ученическата библиотека на вуйчо ми и изрових 6 прашясали тома. Най-много ме впечатли "Човекът, който се смее" - това е моята вечна класика.
Много ми допада и тънкия хумор и страхотния изказ в "Отнесени от вихъра" - книга, несправедливо отъждествявана просто с любовен роман, а е много повече - създава невероятно настроение.
« Последна редакция: Април 29, 2008, 11:59:43 am от tzvetenze »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #37 -: Април 29, 2008, 19:38:51 pm »
ЧУДОМИР :balk_81: -мисля че даже  незаслужено някак остава  пренебрегнат в училищата-сега незнам как  е- в новите програми може да  го има-  класика е -"аз не съм от тях как'Сийке"
« Последна редакция: Април 29, 2008, 19:40:30 pm от nimika »


*
Re: Любимо четиво!
« Отговор #38 -: Април 30, 2008, 16:43:12 pm »
Наскоро прочетох "Сайонара" на Мариан Кийс - много приятна книжка за разтоварване
и "Ген" на Майкъл Крайтън - на мен лично ми беше много интересна.
Пропоръчвам ви ги и двете.
А от сериозната литература, незнам дали някой е фен но "Пророчеството на маите" и "Пророчеството Орион" на Джон Кехоу много ме грабнаха, на тях всъщност мъжа ми им е фен, аз покрай него ги прочетох, но определено ме впечатлиха.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Любимо четиво!
« Отговор #39 -: Април 30, 2008, 20:17:33 pm »
нищо  от горното не съм чела ,но ще хвърля поглед да видя ще ме заинтригуват ли