0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #180 -: Декември 02, 2012, 22:45:00 pm »
Аз съм правила за токсоплазмоза и при 2-те бременности. При мен излезе, че съм я карала преди и имам имунитет, което ме радва. Котка мисля, че имах преди около 15 год. Но все пак си се пазя :-) Ако имаш възможност си ги направи


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #181 -: Декември 02, 2012, 23:50:27 pm »
Анджела, в коя седмица си бременна?
И мисля, че докторът ти е прав. Само за токсоплазмозата има смисъл да се пуска, докато си бременна.

Честити бебета на Таня и Рийвс!

Врабец, защо лъжеш, че имаш запаси?  :lol:

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #182 -: Декември 03, 2012, 08:56:06 am »
Добро утро на всички.

Не съм влизала два дни, а какви хубави новини има само :)
Рийвс, Танита честити ви рожбички. Да са живи и здрави и много да ви радват:)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #183 -: Декември 03, 2012, 13:11:27 pm »
Врабец, защо лъжеш, че имаш запаси?  :lol:
Ами защото съм почти 20 кг отгоре, което не е малко, но пък не ми тежат  :lol: Само вчера се бях притеснила, че нещо не мога да си хапвам. Установих, че така тежко ми е станало от едни макарони на фурна, от които два дни бая си хапнах  :)
Как е София? Баткото помага ли или гледа да е по-далече  :lol:?
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #184 -: Декември 03, 2012, 16:55:02 pm »
Накрая не остава много място за хапване.  :lol:
Баткото все се навира в бебето, а аз гледам да го държа по-далече от нея, че е болен.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #185 -: Декември 03, 2012, 17:46:53 pm »
Момичета,благодаря ви за отговорите.Днес звънях в Центъра за заразни и паразитни болести,и те за пръв път чуват за такъв пакет за изследване при бременни.
Ще си направя само токсоплазмоза и цитомегаловирус в БОДИМЕД.

Blue sky,в момента съм в 14г.с.

[/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #186 -: Декември 03, 2012, 17:52:27 pm »
Колко бебета са се родили само последните дни  :lol:
Dragony , Reevs , tanita68, ЧЕСТИТО! Да са ви живи и здрави дечицата и много, много да ви радват!


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #187 -: Декември 03, 2012, 18:32:36 pm »
Момичета моля ви, ако някоя от вас е като мен да даде съвет!!!
Кога ще започна да усещам бебчето, вече взех да се притеснявам???На УЗИ се вижда, че не спира да се движи, а аз нищо не усещам, поне там в кабинета....вкъщи от време на време усещам едно нещо като потрепване в корема, но когато съм на преглед - нищо и според лекарката може би не го усещам още. Казват, че съм с предна плацента и от това аз още не го усещам. ...Ако някоя от вас е била с предна плацента, нека ми каже кога започна да усеща бебето.
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 18:35:39 pm от krasunka »
Краси

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #188 -: Декември 03, 2012, 19:14:16 pm »
Красунка, не се шашкай щом на прегледите се вижда, че се движи! Докато бебчето е малко е като потрепване, пърхане на пеперуди и т.н. Като наедрее ще го усещаш повече. Ела да ме видиш мен как им се моля на двамата поне да ритат и да се разхождат по-малко :lol: В по-напреднали седмици моят начин за раздвижване на бебетата е да изпия чаша студен сок и да полегна на една страна. Раздвижването е гарантирано.

Аз пък да споделя нещо странно. Очаквах последните два месеца да кача най-много, а то не само че не наддавам, ами се оказа че съм 1 кг. по-малко.  8O Хем се теглих, след като бях закусила и с дрехите, а преди се теглех на гладно и по бельо.  :wink:
Днес си снимах обменната карта и ми дадоха талон 7 (направление за хоспитализация) и ще трябва да си стегна и сакчето за Шейново да ми е готово.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #189 -: Декември 03, 2012, 19:31:04 pm »
Аз бях с предна плацента. Бебето го усетих 21-22 седмица като леко трепване. През цялата бременност  движенията на бебето ги  усещах плавно и леко.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #190 -: Декември 03, 2012, 19:50:46 pm »
krasunka и аз съм с предна плацента, но бебчо го усетих за първи път като леко потрепване в края на 16-та седмица. После беше затихнал и започнах да го усещам от 21-ва седмица по-често. В смисъл, че има дни, в които го усещам много ясно и отчетливо, а има дни, в които изобщо него усещам. Предполагам, че и това е нормално, въпреки че понякога и аз се шашкам когато не го усетя цял ден.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #191 -: Декември 03, 2012, 20:21:43 pm »
Красунка, ние с теб вървим заедно. И аз съм с предна плацента и ,вероятно,затова усещането е по- притъпено.  И при мен усещанията са като леко потрепване, почукване.За първи път усетих бебка  на 12 ноември. По-силните усещания ще усещаме към 24 седмица,не се шашкай.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #192 -: Декември 03, 2012, 23:51:42 pm »
Ех момичета, благодаря ви за отговорите!!! Ние вече чакаме с нетърпение първите истински ритничета... :-)))
Иначе аз от 16 седмица усещам едно пърхане , но според лекарката от ЖК за първа бременност било невъзможно да съм го усещала толкова рано...:-)
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #193 -: Декември 04, 2012, 09:57:42 am »
krasunka, спокойно. Най-важното е, че бебто си е живо и си се развива. наистина предната плацента вероятно възпрепятства усещанията. А за това кое е възможно и кое не, си е супер относително. И аз бях чувала, че при втора бременност бебето се усеща много по-рано, ама при мен не беше така. И първото и сегашното бебе си ги усетих истински в 20 седмица и това е.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #194 -: Декември 04, 2012, 12:20:47 pm »
Ееееехххххх, колко много бебета са се появили на бял свят :) Честито на родилите мами! Да растат живи и здрави дечицата и много да ви радват!
venito, добре дошла при нас. Лека бременност до термин ти желая!
Bogi, малко остана, само 10 дни до секциото, как се чувстваш?
И аз съм с предна плацента, като питах лекарката каква е разликата каза само това, че ще усетя бебето по-късно и да не се притеснявам.



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #195 -: Декември 04, 2012, 12:59:25 pm »
Красунка, не се шашкай наистина, много скоро ще започне да те подритва бебчето. Аз дъщеря ми започнах да я усещам като пърхане на пеперуда чак в края на 5 месец, а сега това малкото понеже вече знам какво е усещането някъде към 17 седмица :)
Боги, за килограмите мога да споделя как беше при мен с първата бременност. Качвах до 7 месец и след това, въпреки, че бях на легло повече от 1 месец, не качих нито грам. Помня, че лекарката ми тогава все ми се караше, че не ям, а дъщеря ми се роди 3450 г. Според мен и дебелеенето си има някакъв лимит  :lol:
А аз за един месец се оказа, че съм качила 6-7 кг.  8O Ужас!!! Нещо кантарите в тая ЖК не са наред  :lol:
Момичета, простете за невежеството, но как да си покажа лентичката като картинка  :oops:


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #196 -: Декември 04, 2012, 14:31:53 pm »
Десита, влизаш си в профила, после в секция "Промени профила", където пак избираш профил и пействаш линка към лентичката в графата за подпис.  :lol:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #197 -: Декември 04, 2012, 14:38:50 pm »
desita_r, при мен лентичката стана картинка след като в подпис в профила пействах Bbcodе-а и след това той автоматично стана картинка.Успех :)

но при мен преди http е img ако това има някакво значение :)
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 14:44:01 pm от anjela77 »

[/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #198 -: Декември 04, 2012, 15:21:10 pm »
Станаа, но трябваше да си правя нова лентичка  :wink: Проблема беше, че си бях направила лентичка отдавна, но бях запазила само директния линк, а като пействам него не се появява като картинка :)
Боги, Анжела, благодаря ви!


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #199 -: Декември 04, 2012, 17:16:54 pm »
Колко много бебчета са се родили!! Честито! Живи, здрави, и големи късметлии!
И колко още съвсем скоро ще се родят! Леко и успешно раждане момичета!
При мен все същото - повръщане и направо нямам сили за нищо. Добре, че имам възможност да не ходя на работа.
Имам чувството, че коремчето ми много е пораснало последните 5 дни и с това се успокоявам, че бебките са наред. Вдигнала съм малко хемоглобина, а желязото даже над нормата отиде и спрях приема. Иначе скука, лежане и чакане да минава времето.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."